Lokalita Groot-Ammers-Dorp

Lokalita ve čtvrti Groot-Ammers · obec Molenlanden · Zuid-Holland

  • Počet nemovitostí: 1.556
  • 3.620 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1979
  • prům. daňová hodnota WOZ € 375.000

Bydlení v oblasti Groot-Ammers-Dorp: místní lokalita v obci Molenlanden má Počet nemovitostí: 1.556, 3.620 obyvatel a 1.485 domácností. Nemovitosti v oblasti Groot-Ammers-Dorp: převážně typu řadový dům (37%) a byt (18%), postavené převážně v období 1970-1989 (36%) a z toho 65% nemovitostí obývaných vlastníky a 35% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 375.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 57 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 48 dB (klidné) a policie zaznamenala 13,8 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 700 m, základní škola ve vzdálenosti 600 m a 40 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Groot-Ammers-Dorp najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Groot-Ammers-Dorp

Nemovitosti
1.556
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1979
Průměrná obytná plocha
126 m²
Bytový fond (CBS)
1.533
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 37% 575
  • Byt 18% 286
  • Krajní řadový dům 17% 267
  • Samostatně stojící dům 17% 257
  • Dům v dvojdomku 11% 171

Energetický štítek

  • A nebo lepší 39% 606
  • B 16% 243
  • C 24% 377
  • D 6% 88
  • E 2% 34
  • F 2% 38
  • G 6% 96
  • Bez štítku 5% 74

Období výstavby

  • Před rokem 1945 12% 185
  • 1945–1969 13% 199
  • 1970–1989 36% 563
  • 1990–2009 24% 368
  • 2010 a později 15% 240
  • Není známo 0% 1

Obyvatelé

Počet obyvatel
3.620
1. ledna 2025
Domácnosti
1.485
průměrný počet osob: 2,4
Jednočlenné domácnosti
30%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
40%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
3.799
obyvatel na km²
Plocha
1,0 km²
z toho vodní plochy: 0,0 km²
Narození mimo Nizozemsko
6%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
1%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
14
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
78%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
61%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 19% 680
  • 15–25 let 11% 415
  • 25–45 let 26% 930
  • 45–65 let 24% 870
  • 65 let a více 20% 720

Původ

  • Nederland 89% 3.245
  • Evropa (kromě Nizozemska) 4% 155
  • Mimo Evropu 6% 230

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 29% 740
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 49% 1.270
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 22% 560

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 375.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
65%
Nájemní nemovitosti
35%
29% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
83%
17% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
5%
Neobydlené nemovitosti
3%
Nová výstavba v daném roce
15
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.590 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
1.020 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
830 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
45%
Bez zemního plynu
3%
Vytápění převážně elektřinou
7%
Vytápění (WarmteAtlas)
97% ústřední vytápění, 1% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
700 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
700 m
prům. vzdálenost
Základní škola
600 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
500 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
3
Míra urbanizace
Nízká míra urbanizace
540 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,1
1.673 osobních automobilů
Firemní provozovny
390
z toho 65 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

lokalita Groot-Ammers-Dorp: 3 školy s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Molenlanden

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
48 dB
obec 50 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
10%
obec 13%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
obec 0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
1%
obec 3%

Hluková zátěž u 1.556 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 32% 497
  • 46–50 dB: klidné 43% 664
  • 51–55 dB: přijatelné 18% 277
  • 56–60 dB: rušné 7% 113
  • 61–65 dB: hlučné 0% 5

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
94%
obec 96%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
92%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
84%
Maximální hloubka vody
4,4 m
průměrně 3,2 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
12,0 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,6 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
14,7 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tmavé
obec: tmavé
Zeleň do 500 m
69%
obec 74%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
45 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
100%
obec 98%
Efekt tepelného ostrova
0,4–0,6 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
74%
obec 68%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
100%
obec 93%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
39%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
59%
obec 26%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
11%
obec 12%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 3%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
16%
obec 22%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
14
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
50
-32 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
1,9
3 vloupání
Obec
16
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 12% 6
  • Mishandeling 10% 5
  • Bedreiging 8% 4
  • Woninginbraak 6% 3
  • Diefstal uit auto 4% 2
  • Drugshandel 2% 1

Podle let

  1. 722021
  2. 722022
  3. 1062023
  4. 632024
  5. 632025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,07
−0,03 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,00
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Dobrá
skóre 4,12

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,01 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,03 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,14 nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,02 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,05 více než dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−0,9 mm ročně
obec −1,6 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−0,3 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
21 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,4%
zeer laag, obec 0,7%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,4%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
41,4%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Průměrný příjem na obyvatele
€ 33.400
za rok
Průměrný příjem na osobu s příjmem
€ 41.800
za rok
Medián čistého jmění domácností
€ 215.300
Míra zaměstnanosti
78%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
14%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
21,1%
podíl osob (celostátně 20 %)