Lokalita Heidebuurt

Lokalita ve čtvrti IJmuiden-Noord · obec Velsen · Noord-Holland

  • Počet nemovitostí: 574
  • 1.315 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1926
  • prům. daňová hodnota WOZ € 338.000

Bydlení v oblasti Heidebuurt: místní lokalita v obci Velsen má Počet nemovitostí: 574, 1.315 obyvatel a 585 domácností. Nemovitosti v oblasti Heidebuurt: převážně typu řadový dům (59%) a krajní řadový dům (26%), postavené převážně v období před rokem 1945 (95%) a z toho 87% nemovitostí obývaných vlastníky a 13% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 338.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 4 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je F. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 57 dB (rušné) a policie zaznamenala 31,2 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 400 m, základní škola ve vzdálenosti 400 m a 37 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Heidebuurt najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Heidebuurt

Nemovitosti
574
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1926
Průměrná obytná plocha
106 m²
Bytový fond (CBS)
576
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 59% 339
  • Krajní řadový dům 26% 151
  • Dům v dvojdomku 7% 38
  • Byt 6% 35
  • Samostatně stojící dům 2% 11

Energetický štítek

  • A nebo lepší 2% 12
  • B 2% 11
  • C 8% 44
  • D 9% 51
  • E 8% 48
  • F 34% 195
  • G 33% 191
  • Bez štítku 4% 22

Období výstavby

  • Před rokem 1945 95% 545
  • 1945–1969 1% 4
  • 1970–1989 1% 8
  • 2010 a později 3% 15
  • Není známo 0% 2

Obyvatelé

Počet obyvatel
1.315
1. ledna 2025
Domácnosti
585
průměrný počet osob: 2,2
Jednočlenné domácnosti
32%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
37%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
7.266
obyvatel na km²
Plocha
0,2 km²
z toho vodní plochy: 0,1 km²
Narození mimo Nizozemsko
11%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
3%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
8
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
78%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
59%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 14% 190
  • 15–25 let 11% 145
  • 25–45 let 30% 400
  • 45–65 let 31% 410
  • 65 let a více 13% 175

Původ

  • Nederland 79% 995
  • Evropa (kromě Nizozemska) 10% 125
  • Mimo Evropu 11% 140

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 32% 340
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 53% 560
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 14% 150

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 338.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
87%
Nájemní nemovitosti
13%
4% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
92%
8% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
2%
Neobydlené nemovitosti
4%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.570 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
400 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
960 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
22%
Bez zemního plynu
2%
Vytápění převážně elektřinou
3%
Vytápění (WarmteAtlas)
97% ústřední vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
400 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
700 m
prům. vzdálenost
Základní škola
400 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
400 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
8
Míra urbanizace
Vysoká míra urbanizace
2.345 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,0
611 osobních automobilů
Firemní provozovny
155
z toho 25 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

lokalita Heidebuurt: 1 škola s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Velsen

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
57 dB
obec 55 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
26%
obec 24%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 1%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
25%
obec 12%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
100%
obec 20%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
16%
obec 11%

Hluková zátěž u 574 nemovitostí

  • 51–55 dB: přijatelné 52% 299
  • 56–60 dB: rušné 33% 189
  • 61–65 dB: hlučné 15% 86

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
0%
obec 25%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
0%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
žádný

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
15,2 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,5 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
16,8 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Osvětlené
obec: osvětlené
Zeleň do 500 m
49%
obec 52%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
47 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
100%
obec 95%
Efekt tepelného ostrova
1,2–1,4 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
21%
obec 71%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
100%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
78%
obec 78%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
32%
obec 7%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
100%
obec 8%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
31
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
41
+32 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
0,0
0 vloupání
Obec
40
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 10% 4
  • Diefstal uit auto 5% 2
  • Mishandeling 5% 2
  • Bedreiging 2% 1
  • Straatroof 2% 1

Podle let

  1. 362021
  2. 292022
  3. 352023
  4. 272024
  5. 382025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,11
+0,01 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,02
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Více než dostatečná
skóre 4,08

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk −0,04 slabá
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,02 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava +0,04 dostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,02 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,01 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−0,9 mm ročně
obec −1,1 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−0,1 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
0 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,0%
zeer laag, obec 0,0%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,0%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
1,0%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 204.800
Míra zaměstnanosti
78%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
15%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
17,3%
podíl osob (celostátně 20 %)