Lokalita Noordeinde

Lokalita ve čtvrti Noordeinde · obec Lansingerland · Zuid-Holland

  • Počet nemovitostí: 596
  • 1.635 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1971
  • prům. daňová hodnota WOZ € 703.000

Bydlení v oblasti Noordeinde: místní lokalita v obci Lansingerland má Počet nemovitostí: 596, 1.635 obyvatel a 645 domácností. Nemovitosti v oblasti Noordeinde: převážně typu samostatně stojící dům (60%) a dům v dvojdomku (15%), postavené převážně v období před rokem 1945 (29%) a z toho 85% nemovitostí obývaných vlastníky a 15% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 703.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 38 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení velmi dobrá, průměrná hladina hluku je 54 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 19,6 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 2,4 km, základní škola ve vzdálenosti 2,1 km a 41 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Noordeinde najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Noordeinde

Nemovitosti
596
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1971
Průměrná obytná plocha
175 m²
Bytový fond (CBS)
641
2025

Typ nemovitosti

  • Samostatně stojící dům 60% 357
  • Dům v dvojdomku 15% 92
  • Řadový dům 14% 81
  • Krajní řadový dům 8% 49
  • Byt 3% 17

Energetický štítek

  • A nebo lepší 25% 149
  • B 7% 42
  • C 14% 82
  • D 12% 74
  • E 2% 13
  • F 11% 67
  • G 13% 76
  • Bez štítku 16% 93

Období výstavby

  • Před rokem 1945 29% 175
  • 1945–1969 14% 81
  • 1970–1989 17% 100
  • 1990–2009 23% 135
  • 2010 a později 17% 104
  • Není známo 0% 1

Obyvatelé

Počet obyvatel
1.635
1. ledna 2025
Domácnosti
645
průměrný počet osob: 2,5
Jednočlenné domácnosti
22%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
41%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
202
obyvatel na km²
Plocha
8,7 km²
z toho vodní plochy: 0,5 km²
Narození mimo Nizozemsko
8%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
2%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
6
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
79%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
40%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 14% 230
  • 15–25 let 14% 225
  • 25–45 let 18% 300
  • 45–65 let 34% 565
  • 65 let a více 20% 320

Původ

  • Nederland 87% 1.425
  • Evropa (kromě Nizozemska) 7% 110
  • Mimo Evropu 6% 105

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 22% 290
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 44% 570
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 33% 430

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 703.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
85%
Nájemní nemovitosti
15%
3% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
98%
2% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
8%
Neobydlené nemovitosti
8%
Nová výstavba v daném roce
3
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
4.020 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
2.470 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
1.070 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
60%
Bez zemního plynu
9%
Vytápění převážně elektřinou
18%
Připravovaná teplárenská síť
Pijnacker-Nootdorp, Lansingerland, Waddinxveen, Zuidplas, Zo
Ontwikkelfase, MT-net met MT-bron
Vytápění (WarmteAtlas)
87% ústřední vytápění, 1% dálkové vytápění, 7% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
2,4 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
2,2 km
prům. vzdálenost
Základní škola
2,1 km
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
1,8 km
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
4
Míra urbanizace
Neurbanizované území
374 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,3
865 osobních automobilů
Firemní provozovny
465
z toho 85 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
54 dB
obec 54 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
36%
obec 15%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 10%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 14%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
1%
obec 0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
21%
obec 4%

Hluková zátěž u 596 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 1% 5
  • 46–50 dB: klidné 37% 218
  • 51–55 dB: přijatelné 29% 171
  • 56–60 dB: rušné 16% 95
  • 61–65 dB: hlučné 16% 96
  • 66–70 dB: velmi hlučné 2% 11

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
43%
obec 57%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
16%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
1,7 m
průměrně 0,5 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
15,3 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,1 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
14,7 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Jasné
obec: velmi jasné
Zeleň do 500 m
63%
obec 54%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
46 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
99%
obec 99%
Efekt tepelného ostrova
0,8–1,0 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
25%
obec 50%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
0%
obec 0%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
88%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
21%
obec 16%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
17%
obec 9%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
2%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
20
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
32
-30 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
0,0
0 vloupání
Obec
33
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 16% 5
  • Mishandeling 9% 3
  • Bedreiging 3% 1
  • Drugshandel 3% 1

Podle let

  1. 582021
  2. 542022
  3. 462023
  4. 552024
  5. 322025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Velmi dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Velmi dobrá
třída 8 z 9, měření 2024
Skóre
4,22
+0,12 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,00
měření 2022: Velmi dobrá
Obec
Dobrá
skóre 4,16

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk −0,05 slabá
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,06 více než dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,09 nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,09 dobrá
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,11 dobrá

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Očekávaný pokles do roku 2050
15 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,3%
zeer laag, obec 0,3%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,4%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
24,9%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 599.300
Míra zaměstnanosti
79%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
38%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
27,8%
podíl osob (celostátně 20 %)