Lokalita Sauwerd

Lokalita ve čtvrti Sauwerd · obec Het Hogeland · Groningen

  • Počet nemovitostí: 478
  • 1.065 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1964
  • prům. daňová hodnota WOZ € 291.000

Bydlení v oblasti Sauwerd: místní lokalita v obci Het Hogeland má Počet nemovitostí: 478, 1.065 obyvatel a 480 domácností. Nemovitosti v oblasti Sauwerd: převážně typu samostatně stojící dům (44%) a dům v dvojdomku (27%), postavené převážně v období 1970-1989 (38%) a z toho 71% nemovitostí obývaných vlastníky a 29% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 291.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 39 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je B. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dobrá, průměrná hladina hluku je 48 dB (klidné) a policie zaznamenala 29,1 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 400 m, základní škola ve vzdálenosti 300 m a 38 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Sauwerd najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Sauwerd

Nemovitosti
478
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1964
Průměrná obytná plocha
145 m²
Bytový fond (CBS)
484
2025

Typ nemovitosti

  • Samostatně stojící dům 44% 209
  • Dům v dvojdomku 27% 131
  • Řadový dům 14% 66
  • Krajní řadový dům 14% 66
  • Byt 1% 6

Energetický štítek

  • A nebo lepší 17% 82
  • B 21% 101
  • C 21% 99
  • D 13% 60
  • E 2% 11
  • F 9% 41
  • G 17% 80
  • Bez štítku 1% 4

Období výstavby

  • Před rokem 1945 23% 112
  • 1945–1969 13% 64
  • 1970–1989 38% 183
  • 1990–2009 22% 103
  • 2010 a později 3% 16

Obyvatelé

Počet obyvatel
1.065
1. ledna 2025
Domácnosti
480
průměrný počet osob: 2,3
Jednočlenné domácnosti
32%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
38%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
1.737
obyvatel na km²
Plocha
0,6 km²
Narození mimo Nizozemsko
8%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
2%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
28
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
68%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
62%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 16% 165
  • 15–25 let 9% 95
  • 25–45 let 19% 200
  • 45–65 let 27% 290
  • 65 let a více 29% 310

Původ

  • Nederland 87% 955
  • Evropa (kromě Nizozemska) 4% 45
  • Mimo Evropu 9% 95

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 18% 140
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 49% 380
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 33% 260

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 291.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
71%
Nájemní nemovitosti
29%
25% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
99%
1% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
1%
Neobydlené nemovitosti
1%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.600 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
1.440 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
1.040 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
69%
Bez zemního plynu
3%
Vytápění převážně elektřinou
16%
Vytápění (WarmteAtlas)
92% ústřední vytápění, 8% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
>50%kans >5MWth
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
400 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
500 m
prům. vzdálenost
Základní škola
300 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
300 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
2
Míra urbanizace
Neurbanizované území
166 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,1
529 osobních automobilů
Firemní provozovny
105
z toho 15 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

lokalita Sauwerd: 1 škola s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Het Hogeland

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
48 dB
obec 47 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
12%
obec 9%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
obec 1%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
6%
obec 3%

Hluková zátěž u 478 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 41% 197
  • 46–50 dB: klidné 40% 189
  • 51–55 dB: přijatelné 8% 40
  • 56–60 dB: rušné 6% 28
  • 61–65 dB: hlučné 4% 20
  • 66–70 dB: velmi hlučné 1% 4

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
95%
obec 91%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
82%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
1,3 m
průměrně 0,8 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
6,8 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
6,1 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
12,1 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tmavé
obec: tmavé
Zeleň do 500 m
72%
obec 67%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
97%
obec 97%
Efekt tepelného ostrova
0,2–0,4 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
100%
obec 94%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
2%
obec 1%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
35%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
5%
obec 36%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
6%
obec 9%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 37%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
29
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
31
+94 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
2,1
1 vloupání
Obec
23
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Fietsdiefstal 13% 4
  • Vernieling 10% 3
  • Drugshandel 10% 3
  • Bedreiging 6% 2
  • Woninginbraak 3% 1
  • Inbraak schuur/garage 3% 1
  • Winkeldiefstal 3% 1

Podle let

  1. 232021
  2. 232022
  3. 172023
  4. 122024
  5. 212025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Dobrá
třída 7 z 9, měření 2024
Skóre
4,13
+0,03 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,01
měření 2022: Dobrá
Obec
Dobrá
skóre 4,12

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,00 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,05 více než dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,17 výrazně nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,05 více než dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,09 dobrá

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−3,4 mm ročně
obec −2,8 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−0,2 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
2 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,0%
zeer laag, obec 1,8%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,0%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
1,0%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 207.700
Míra zaměstnanosti
68%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
16%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
16,3%
podíl osob (celostátně 20 %)