Lokalita Suwâld

Lokalita ve čtvrti Tytsjerk · obec Tytsjerksteradiel · Fryslân (Friesland)

  • Počet nemovitostí: 205
  • 540 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1957
  • prům. daňová hodnota WOZ € 346.000

Bydlení v oblasti Suwâld: místní lokalita v obci Tytsjerksteradiel má Počet nemovitostí: 205, 540 obyvatel a 215 domácností. Nemovitosti v oblasti Suwâld: převážně typu samostatně stojící dům (66%) a dům v dvojdomku (19%), postavené převážně v období před rokem 1945 (45%) a z toho 86% nemovitostí obývaných vlastníky a 14% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 346.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 35 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je G. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení velmi dobrá, průměrná hladina hluku je 44 dB (velmi klidné) a policie zaznamenala 3,7 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 5,1 km, základní škola ve vzdálenosti 400 m a 44 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Suwâld najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Suwâld

Nemovitosti
205
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1957
Průměrná obytná plocha
178 m²
Bytový fond (CBS)
215
2025

Typ nemovitosti

  • Samostatně stojící dům 66% 135
  • Dům v dvojdomku 19% 38
  • Řadový dům 9% 18
  • Krajní řadový dům 7% 14

Energetický štítek

  • A nebo lepší 17% 35
  • B 18% 36
  • C 15% 30
  • D 6% 13
  • E 2% 5
  • F 6% 12
  • G 35% 72
  • Bez štítku 1% 2

Období výstavby

  • Před rokem 1945 45% 92
  • 1945–1969 3% 7
  • 1970–1989 21% 44
  • 1990–2009 24% 50
  • 2010 a později 5% 10
  • Není známo 1% 2

Obyvatelé

Počet obyvatel
540
1. ledna 2025
Domácnosti
215
průměrný počet osob: 2,5
Jednočlenné domácnosti
30%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
44%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
178
obyvatel na km²
Plocha
3,1 km²
z toho vodní plochy: 0,1 km²
Narození mimo Nizozemsko
2%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
1%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
0
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
77%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
55%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 18% 95
  • 15–25 let 14% 75
  • 25–45 let 20% 105
  • 45–65 let 32% 170
  • 65 let a více 17% 90

Původ

  • Nederland 96% 530
  • Evropa (kromě Nizozemska) 2% 10
  • Mimo Evropu 2% 10

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 24% 100
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 45% 190
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 31% 130

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 346.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
86%
Nájemní nemovitosti
14%
10% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
100%
0% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
4%
Neobydlené nemovitosti
2%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
3.160 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
1.440 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
1.190 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
56%
Bez zemního plynu
5%
Vytápění převážně elektřinou
11%
Vytápění (WarmteAtlas)
95% ústřední vytápění, 3% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
30-50%kans >5MWth
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
5,1 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
5,7 km
prům. vzdálenost
Základní škola
400 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
400 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
1
Míra urbanizace
Neurbanizované území
62 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,4
314 osobních automobilů
Firemní provozovny
80
z toho 5 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

lokalita Suwâld: 1 škola s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Tytsjerksteradiel

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
44 dB
obec 48 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
2%
obec 10%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 1%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
0%
obec 3%

Hluková zátěž u 205 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 67% 137
  • 46–50 dB: klidné 23% 48
  • 51–55 dB: přijatelné 8% 17
  • 56–60 dB: rušné 1% 3

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
0%
obec 23%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
0%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
žádný

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
7,2 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
6,1 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
12,2 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tmavé
obec: tmavé
Zeleň do 500 m
87%
obec 67%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
82%
obec 93%
Efekt tepelného ostrova
0–0,2 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
93%
obec 99%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
99%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
0%
obec 53%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
2%
obec 4%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
36%
obec 10%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
4
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
2
-71 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
0,0
0 vloupání
Obec
24
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Podle let

  1. 62021
  2. 22022
  3. 82023
  4. 62024
  5. 52025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Velmi dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Velmi dobrá
třída 8 z 9, měření 2024
Skóre
4,20
+0,09 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,02
měření 2022: Dobrá
Obec
Velmi dobrá
skóre 4,21

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,02 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,09 dobrá
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,22 výrazně nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,08 dobrá
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,13 dobrá

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−1,8 mm ročně
obec −1,9 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−0,5 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
2 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,3%
zeer laag, obec 0,3%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,4%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
1,5%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 287.500
Míra zaměstnanosti
77%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
21%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
20%
podíl osob (celostátně 20 %)