Lokalita Zoom

Lokalita ve čtvrti Boswijk · obec Lelystad · Flevoland

  • Počet nemovitostí: 165
  • 365 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1982
  • prům. daňová hodnota WOZ € 419.000

Bydlení v oblasti Zoom: místní lokalita v obci Lelystad má Počet nemovitostí: 165, 365 obyvatel a 170 domácností. Nemovitosti v oblasti Zoom: převážně typu řadový dům (52%) a samostatně stojící dům (31%), postavené převážně v období 1970-1989 (90%) a z toho 98% nemovitostí obývaných vlastníky a 2% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 419.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 28 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dobrá, průměrná hladina hluku je 48 dB (klidné) a policie zaznamenala 24,7 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 1,7 km, základní škola ve vzdálenosti 1,6 km a 24 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Zoom najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Zoom

Nemovitosti
165
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1982
Průměrná obytná plocha
149 m²
Bytový fond (CBS)
165
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 52% 86
  • Samostatně stojící dům 31% 51
  • Krajní řadový dům 17% 28

Energetický štítek

  • A nebo lepší 7% 11
  • B 21% 35
  • C 69% 114
  • D 3% 5

Období výstavby

  • 1970–1989 90% 149
  • 1990–2009 10% 16

Obyvatelé

Počet obyvatel
365
1. ledna 2025
Domácnosti
170
průměrný počet osob: 2,1
Jednočlenné domácnosti
32%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
24%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
2.437
obyvatel na km²
Plocha
0,2 km²
z toho vodní plochy: 0,0 km²
Narození mimo Nizozemsko
11%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
1%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
0
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
65%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
61%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 14% 50
  • 15–25 let 8% 30
  • 25–45 let 19% 70
  • 45–65 let 28% 100
  • 65 let a více 31% 110

Původ

  • Nederland 79% 280
  • Evropa (kromě Nizozemska) 8% 30
  • Mimo Evropu 13% 45

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 27% 70
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 42% 110
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 31% 80

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 419.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
98%
Nájemní nemovitosti
2%
0% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
100%
0% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
0%
Neobydlené nemovitosti
0%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
3.050 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
1.410 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
960 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
62%
Bez zemního plynu
1%
Vytápění převážně elektřinou
10%
Vytápění (WarmteAtlas)
99% ústřední vytápění, 2% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
30-50%kans >5MWth
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
1,7 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
1,6 km
prům. vzdálenost
Základní škola
1,6 km
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
1,6 km
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
15
Míra urbanizace
Střední míra urbanizace
1.081 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,1
194 osobních automobilů
Firemní provozovny
35
z toho 5 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
48 dB
obec 51 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 9%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 1%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
obec 1%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
0%
obec 1%

Hluková zátěž u 165 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 1% 1
  • 46–50 dB: klidné 91% 150
  • 51–55 dB: přijatelné 8% 14

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
100%
obec 96%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
100%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
92%
Maximální hloubka vody
3,6 m
průměrně 3,0 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
7,5 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
7,4 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
13,3 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tlumeně osvětlené
obec: osvětlené
Zeleň do 500 m
78%
obec 59%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
42 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
95%
obec 97%
Efekt tepelného ostrova
0,4–0,6 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
100%
obec 95%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
100%
obec 100%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
25%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
44%
obec 38%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
2%
obec 5%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 1%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
25
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
9
-10 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
0,0
0 vloupání
Obec
44
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 22% 2
  • Bedreiging 11% 1

Podle let

  1. 112021
  2. 152022
  3. 162023
  4. 222024
  5. 82025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Dobrá
třída 7 z 9, měření 2024
Skóre
4,18
+0,08 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,03
měření 2022: Velmi dobrá
Obec
Více než dostatečná
skóre 4,05

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,08 více než dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,04 více než dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,10 nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,05 více než dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,01 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−1,3 mm ročně
obec −2,3 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
+0,1 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
6 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,0%
zeer laag, obec 0,1%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,0%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
0,0%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 305.200
Míra zaměstnanosti
65%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
16%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
22,7%
podíl osob (celostátně 20 %)