Čtvrť Boxtel

Čtvrť v obci Boxtel · Noord-Brabant

  • Počet nemovitostí: 11.771
  • 26.140 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1976
  • prům. daňová hodnota WOZ € 347.000

Bydlení v oblasti Boxtel: místní čtvrť v obci Boxtel má Počet nemovitostí: 11.771, 26.140 obyvatel a 11.945 domácností. Nemovitosti v oblasti Boxtel: převážně typu řadový dům (36%) a byt (31%), postavené převážně v období 1970-1989 (37%) a z toho 58% nemovitostí obývaných vlastníky a 42% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 347.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 46 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 53 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 43,8 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 1,0 km, základní škola ve vzdálenosti 700 m a 31 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Boxtel najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Boxtel

Nemovitosti
11.771
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1976
Průměrná obytná plocha
129 m²
Bytový fond (CBS)
11.459
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 36% 4.179
  • Byt 31% 3.635
  • Krajní řadový dům 17% 2.037
  • Samostatně stojící dům 9% 1.084
  • Dům v dvojdomku 7% 836

Energetický štítek

  • A nebo lepší 30% 3.542
  • B 14% 1.654
  • C 30% 3.524
  • D 10% 1.155
  • E 4% 413
  • F 4% 468
  • G 5% 607
  • Bez štítku 3% 408

Období výstavby

  • Před rokem 1945 10% 1.225
  • 1945–1969 20% 2.398
  • 1970–1989 37% 4.389
  • 1990–2009 20% 2.343
  • 2010 a později 12% 1.382
  • Není známo 0% 34

Obyvatelé

Počet obyvatel
26.140
1. ledna 2025
Domácnosti
11.945
průměrný počet osob: 2,1
Jednočlenné domácnosti
38%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
31%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
765
obyvatel na km²
Plocha
34,8 km²
z toho vodní plochy: 1,0 km²
Narození mimo Nizozemsko
14%
Nizozemsko: 16%
Standardizovaný příjem
€ 41.500
prům. na domácnost a rok · Nizozemsko: € 42.080
Osoby v chudobě
2%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
16
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
73%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
58%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 14% 3.635
  • 15–25 let 12% 3.015
  • 25–45 let 25% 6.445
  • 45–65 let 26% 6.760
  • 65 let a více 24% 6.285

Původ

  • Nederland 77% 19.830
  • Evropa (kromě Nizozemska) 9% 2.330
  • Mimo Evropu 14% 3.685

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 29% 5.710
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 42% 8.100
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 29% 5.660

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 347.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
58%
Nájemní nemovitosti
42%
33% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
68%
32% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
6%
Neobydlené nemovitosti
4%
Nová výstavba v daném roce
196
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.600 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
890 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
830 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
40%
Bez zemního plynu
7%
Vytápění převážně elektřinou
11%

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
1,0 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
1,0 km
prům. vzdálenost
Základní škola
700 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
600 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
7
Míra urbanizace
Střední míra urbanizace
1.400 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,0
11.465 osobních automobilů
Firemní provozovny
3.150
z toho 545 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

čtvrť Boxtel: 13 škol s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Boxtel

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
53 dB
obec 52 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
24%
obec 21%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
2%
obec 2%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
8%
obec 6%

Hluková zátěž u 11.771 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 0% 16
  • 46–50 dB: klidné 34% 3.995
  • 51–55 dB: přijatelné 38% 4.458
  • 56–60 dB: rušné 21% 2.430
  • 61–65 dB: hlučné 5% 646
  • 66–70 dB: velmi hlučné 2% 215
  • nad 70 dB: extrémně hlučné 0% 11

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
9%
obec 13%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
2%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
1,6 m
průměrně 0,3 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
11,5 µg/m³
97% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,9 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
14,8 µg/m³
1% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tlumeně osvětlené
obec: tlumeně osvětlené
Zeleň do 500 m
49%
obec 53%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
46–48 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
91%
obec 92%
Efekt tepelného ostrova
0,8–1,0 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
85%
obec 84%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
0%
obec 0%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
80%
obec 79%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
3%
obec 4%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
44
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
1.146
+17 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
2,7
32 vloupání
Obec
38
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Fietsdiefstal 15% 177
  • Vernieling 10% 114
  • Mishandeling 6% 67
  • Inbraak schuur/garage 4% 46
  • Diefstal uit auto 4% 43
  • Bedreiging 3% 34
  • Woninginbraak 3% 32
  • Winkeldiefstal 2% 25

Podle let

  1. 1.0702021
  2. 9692022
  3. 9582023
  4. 9312024
  5. 1.0292025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,10
−0,01 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,01
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Dobrá
skóre 4,12

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,00 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,02 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,02 dostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,00 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,00 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Příjmy a práce

Průměrný příjem na obyvatele
€ 33.300
za rok
Průměrný příjem na osobu s příjmem
€ 39.400
za rok
Medián čistého jmění domácností
€ 132.600
Míra zaměstnanosti
73%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
14%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
16,8%
podíl osob (celostátně 20 %)

Lokality v oblasti Boxtel 10