Čtvrť Deest

Čtvrť v obci Druten · Gelderland

  • Počet nemovitostí: 843
  • 1.915 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1971
  • prům. daňová hodnota WOZ € 340.000

Bydlení v oblasti Deest: místní čtvrť v obci Druten má Počet nemovitostí: 843, 1.915 obyvatel a 845 domácností. Nemovitosti v oblasti Deest: převážně typu řadový dům (27%) a samostatně stojící dům (24%), postavené převážně v období 1945-1969 (34%) a z toho 62% nemovitostí obývaných vlastníky a 38% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 340.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 46 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 48 dB (klidné) a policie zaznamenala 22,5 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 2,8 km, základní škola ve vzdálenosti 600 m a 35 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Deest najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Deest

Nemovitosti
843
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1971
Průměrná obytná plocha
135 m²
Bytový fond (CBS)
846
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 27% 229
  • Samostatně stojící dům 24% 206
  • Krajní řadový dům 23% 193
  • Dům v dvojdomku 17% 143
  • Byt 9% 72

Energetický štítek

  • A nebo lepší 35% 298
  • B 9% 77
  • C 19% 156
  • D 12% 101
  • E 6% 51
  • F 7% 59
  • G 9% 78
  • Bez štítku 3% 23

Období výstavby

  • Před rokem 1945 14% 114
  • 1945–1969 34% 283
  • 1970–1989 24% 205
  • 1990–2009 10% 82
  • 2010 a později 17% 144
  • Není známo 2% 15

Obyvatelé

Počet obyvatel
1.915
1. ledna 2025
Domácnosti
845
průměrný počet osob: 2,2
Jednočlenné domácnosti
29%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
35%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
464
obyvatel na km²
Plocha
5,6 km²
z toho vodní plochy: 1,5 km²
Narození mimo Nizozemsko
5%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
2%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
21
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
71%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
57%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 16% 300
  • 15–25 let 9% 165
  • 25–45 let 25% 485
  • 45–65 let 28% 540
  • 65 let a více 22% 430

Původ

  • Nederland 88% 1.675
  • Evropa (kromě Nizozemska) 6% 110
  • Mimo Evropu 6% 110

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 34% 490
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 45% 650
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 22% 320

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 340.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
62%
Nájemní nemovitosti
38%
31% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
91%
9% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
8%
Neobydlené nemovitosti
2%
Nová výstavba v daném roce
3
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.930 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
1.160 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
910 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
55%
Bez zemního plynu
4%
Vytápění převážně elektřinou
9%

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
2,8 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
3,7 km
prům. vzdálenost
Základní škola
600 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
600 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
1
Míra urbanizace
Neurbanizované území
263 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,2
1.030 osobních automobilů
Firemní provozovny
245
z toho 45 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

čtvrť Deest: 1 škola s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Druten

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
48 dB
obec 48 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
4%
obec 6%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
1%
obec 1%

Hluková zátěž u 843 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 30% 254
  • 46–50 dB: klidné 53% 445
  • 51–55 dB: přijatelné 13% 107
  • 56–60 dB: rušné 4% 33
  • 61–65 dB: hlučné 0% 4

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
96%
obec 96%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
96%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
69%
Maximální hloubka vody
3,5 m
průměrně 2,2 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
10,5 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,6 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
14,4 µg/m³
1% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tmavé
obec: tlumeně osvětlené
Zeleň do 500 m
64%
obec 60%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
46–48 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
97%
obec 99%
Efekt tepelného ostrova
0,2–0,4 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
95%
obec 78%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
100%
obec 99%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
12%
obec 53%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
12%
obec 10%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
23
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
43
-7 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
2,4
2 vloupání
Obec
20
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Bedreiging 9% 4
  • Mishandeling 7% 3
  • Vernieling 7% 3
  • Woninginbraak 5% 2
  • Diefstal uit auto 5% 2
  • Inbraak schuur/garage 2% 1
  • Fietsdiefstal 2% 1
  • Drugshandel 2% 1

Podle let

  1. 502021
  2. 602022
  3. 502023
  4. 512024
  5. 472025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,08
−0,02 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,02
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Dobrá
skóre 4,13

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,01 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,03 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,16 výrazně nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,04 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,07 více než dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 154.900
Míra zaměstnanosti
71%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
19%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
16,2%
podíl osob (celostátně 20 %)

Lokality v oblasti Deest 3