Čtvrť Dodewaard

Čtvrť v obci Neder-Betuwe · Gelderland

  • Počet nemovitostí: 1.775
  • 4.690 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1969
  • prům. daňová hodnota WOZ € 361.000

Bydlení v oblasti Dodewaard: místní čtvrť v obci Neder-Betuwe má Počet nemovitostí: 1.775, 4.690 obyvatel a 1.850 domácností. Nemovitosti v oblasti Dodewaard: převážně typu samostatně stojící dům (29%) a řadový dům (28%), postavené převážně v období 1970-1989 (32%) a z toho 64% nemovitostí obývaných vlastníky a 36% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 361.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 38 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 51 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 24,1 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 1,0 km, základní škola ve vzdálenosti 1,0 km a 39 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Dodewaard najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Dodewaard

Nemovitosti
1.775
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1969
Průměrná obytná plocha
143 m²
Bytový fond (CBS)
1.811
2025

Typ nemovitosti

  • Samostatně stojící dům 29% 523
  • Řadový dům 28% 489
  • Krajní řadový dům 20% 360
  • Dům v dvojdomku 16% 284
  • Byt 7% 119

Energetický štítek

  • A nebo lepší 18% 327
  • B 17% 305
  • C 27% 487
  • D 7% 133
  • E 5% 94
  • F 8% 150
  • G 10% 172
  • Bez štítku 6% 107

Období výstavby

  • Před rokem 1945 13% 227
  • 1945–1969 27% 475
  • 1970–1989 32% 570
  • 1990–2009 19% 333
  • 2010 a později 10% 170

Obyvatelé

Počet obyvatel
4.690
1. ledna 2025
Domácnosti
1.850
průměrný počet osob: 2,5
Jednočlenné domácnosti
27%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
39%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
272
obyvatel na km²
Plocha
19,3 km²
z toho vodní plochy: 2,2 km²
Narození mimo Nizozemsko
7%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
2%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
13
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
75%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
55%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 18% 820
  • 15–25 let 13% 600
  • 25–45 let 23% 1.090
  • 45–65 let 26% 1.235
  • 65 let a více 20% 940

Původ

  • Nederland 89% 4.140
  • Evropa (kromě Nizozemska) 5% 240
  • Mimo Evropu 6% 260

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 34% 1.180
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 47% 1.630
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 19% 650

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 361.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
64%
Nájemní nemovitosti
36%
31% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
93%
7% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
6%
Neobydlené nemovitosti
3%
Nová výstavba v daném roce
18
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
3.220 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
1.370 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
1.000 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
55%
Bez zemního plynu
6%
Vytápění převážně elektřinou
10%

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
1,0 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
1,0 km
prům. vzdálenost
Základní škola
1,0 km
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
1,0 km
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
2
Míra urbanizace
Neurbanizované území
402 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,2
2.266 osobních automobilů
Firemní provozovny
715
z toho 130 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

čtvrť Dodewaard: 2 školy s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Neder-Betuwe

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
51 dB
obec 51 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
5%
obec 14%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
1%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
obec 0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
2%
obec 6%

Hluková zátěž u 1.775 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 4% 79
  • 46–50 dB: klidné 46% 820
  • 51–55 dB: přijatelné 38% 668
  • 56–60 dB: rušné 9% 151
  • 61–65 dB: hlučné 3% 52
  • 66–70 dB: velmi hlučné 0% 5

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
94%
obec 94%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
94%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
91%
Maximální hloubka vody
5,0 m
průměrně 2,5 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
10,9 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
9,6 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
15,5 µg/m³
37% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tlumeně osvětlené
obec: tlumeně osvětlené
Zeleň do 500 m
56%
obec 59%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
46–48 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
99%
obec 99%
Efekt tepelného ostrova
0,4–0,6 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
78%
obec 75%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
100%
obec 93%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
11%
obec 15%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
9%
obec 8%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
2%
obec 1%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 1%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
24
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
113
-20 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
0,0
0 vloupání
Obec
24
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 14% 16
  • Fietsdiefstal 4% 4
  • Mishandeling 3% 3
  • Diefstal uit auto 2% 2
  • Bedreiging 1% 1
  • Winkeldiefstal 1% 1
  • Leefbaarheid (overig) 1% 1

Podle let

  1. 1212021
  2. 1182022
  3. 922023
  4. 1382024
  5. 1252025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,03
−0,08 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,03
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Více než dostatečná
skóre 4,06

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk −0,04 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,03 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,16 výrazně nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,05 více než dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,05 více než dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Příjmy a práce

Průměrný příjem na obyvatele
€ 31.800
za rok
Průměrný příjem na osobu s příjmem
€ 39.100
za rok
Medián čistého jmění domácností
€ 162.100
Míra zaměstnanosti
75%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
21%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
17,1%
podíl osob (celostátně 20 %)

Lokality v oblasti Dodewaard 4