Čtvrť Dronryp
Čtvrť v obci Waadhoeke · Fryslân (Friesland)
- Počet nemovitostí: 1.444
- 3.330 obyvatel
- prům. rok výstavby 1964
- prům. daňová hodnota WOZ € 293.000
Bydlení v oblasti Dronryp: místní čtvrť v obci Waadhoeke má Počet nemovitostí: 1.444, 3.330 obyvatel a 1.430 domácností. Nemovitosti v oblasti Dronryp: převážně typu dům v dvojdomku (35%) a samostatně stojící dům (33%), postavené převážně v období 1970-1989 (35%) a z toho 75% nemovitostí obývaných vlastníky a 25% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 293.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 44 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dobrá, průměrná hladina hluku je 55 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 19,8 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 800 m, základní škola ve vzdálenosti 600 m a 36 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Dronryp najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.
Mapa
Nemovitosti v oblasti Dronryp
- Nemovitosti
- 1.444 adresy objektů určených k bydlení (BAG)
- Průměrný rok výstavby
- 1964
- Průměrná obytná plocha
- 146 m²
- Bytový fond (CBS)
- 1.457 2025
Typ nemovitosti
Energetický štítek
Období výstavby
Obyvatelé
- Počet obyvatel
- 3.330 1. ledna 2025
- Domácnosti
- 1.430 průměrný počet osob: 2,3
- Jednočlenné domácnosti
- 31% Nizozemsko: 40%
- Domácnosti s dětmi
- 36% Nizozemsko: 32%
- Hustota zalidnění
- 214 obyvatel na km²
- Plocha
- 15,8 km² z toho vodní plochy: 0,4 km²
- Narození mimo Nizozemsko
- 3% Nizozemsko: 16%
- Osoby v chudobě
- 1% Nizozemsko: 3%
- Dávky v hmotné nouzi
- 12 na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
- Míra zaměstnanosti
- 75% Nizozemsko: 72%
- Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
- 59% Nizozemsko: 56%
Věkové složení
Původ
Úroveň vzdělání (15–75 let)
Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.
Bydlení a hodnota nemovitostí
- Průměrná daňová hodnota WOZ
- € 293.000 CBS 2024
- Nemovitosti obývané vlastníky
- 75%
- Nájemní nemovitosti
- 25% 16% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
- Rodinné domy
- 90% 10% v bytových domech
- Postaveno za posledních 10 let
- 2%
- Neobydlené nemovitosti
- 2%
- Nová výstavba v daném roce
- 20 dokončené nemovitosti
Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.
Energie
- Prům. spotřeba elektřiny
- 2.670 kWh na nemovitost za rok
- Průměrná dodávka do sítě
- 1.580 kWh elektřina ze solárních panelů na nemovitost
- Průměrná spotřeba plynu
- 980 m³ na nemovitost za rok
- Nemovitosti se solárními panely
- 56%
- Bez zemního plynu
- 4%
- Vytápění převážně elektřinou
- 10%
Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.
Občanská vybavenost a dopravní dostupnost
- Velký supermarket
- 800 m prům. vzdálenost
- Ordinace praktického lékaře
- 800 m prům. vzdálenost
- Základní škola
- 600 m prům. vzdálenost
- Zařízení denní péče o děti
- 500 m prům. vzdálenost
- Školy do 3 km
- 3
- Míra urbanizace
- Neurbanizované území 377 adres na km²
- Počet aut na domácnost
- 1,2 1.764 osobních automobilů
- Firemní provozovny
- 395 z toho 50 v obchodu, ubytování a pohostinství
Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).
Školy
čtvrť Dronryp: 3 školy s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.
- Rooms Kaholieke Basisschool Sint Radbodus Počet žáků: 171
- IKC It Anker Počet žáků: 91
- De Romte Počet žáků: 75
Všechny školy v obci Waadhoeke
Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.
Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň
- Průměrná hladina hluku (Lden)
- 55 dB obec 51 dB
- Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
- 10% obec 10%
- Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
- 0% obec 0%
- Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
- 100% obec 18%
- Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
- 1% obec 2%
- Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
- 4% obec 3%
Hluková zátěž u 1.444 nemovitostí
Povodeň
- Nemovitosti ohrožené povodní
- 95% obec 95%
- Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
- 95%
- Z toho s hloubkou vody nad 2 m
- 0%
- Maximální hloubka vody
- 2,1 m průměrně 1,1 m v zaplavených místech
Ovzduší, světlo a zeleň
- NO₂
- 5,6 µg/m³ 0% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
- PM2,5
- 6,2 µg/m³ 100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
- PM10
- 12,4 µg/m³ 0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
- Světlo v noci
- Tmavé obec: tmavé
- Zeleň do 500 m
- 65% obec 66%
Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.
Klima a bezpečnost
- Pocitová teplota za horkého dne
- 46–48 °C extrémní tepelná zátěž
- Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
- 99% obec 98%
- Efekt tepelného ostrova
- 0,2–0,4 °C v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
- Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
- 98% obec 97%
- Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
- 0% obec 0%
- Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
- 7% obec 28%
- Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
- 6% obec 6%
- Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
- 0% obec 0%
- Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
- 31% obec 42%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.
Bezpečnost
- Trestné činy na 1 000 obyvatel
- 20 září 2025 – srp 2026
- Evidované trestné činy
- 66 -12 % oproti předchozímu roku
- Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
- 4,8 7 vloupání
- Obec
- 20 na 1 000 obyvatel
- Nederland
- 45 na 1 000 obyvatel
Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)
Podle let
Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.
Kvalita života
Dobrá Leefbaarometer 2024
zcela nevyhovujícívynikající
- Kvalita života
- Dobrá třída 7 z 9, měření 2024
- Skóre
- 4,13 +0,03 oproti celostátnímu průměru
- Od předchozího měření
- −0,03 měření 2022: Dobrá
- Obec
- Dobrá skóre 4,12
Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru
- Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk −0,01 dostatečná
- Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,06 více než dostatečná
- Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,16 výrazně nedostatečná
- Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,06 více než dostatečná
- Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,08 dobrá
Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.
Příjmy a práce
- Průměrný příjem na obyvatele
- € 31.600 za rok
- Průměrný příjem na osobu s příjmem
- € 38.500 za rok
- Medián čistého jmění domácností
- € 213.800
- Míra zaměstnanosti
- 75% ve věku od 15 do 75 let
- Osoby samostatně výdělečně činné
- 18% ze zaměstnaných osob
- 20 % osob s nejvyššími příjmy
- 16,7% podíl osob (celostátně 20 %)