Čtvrť Dronten Noord
Čtvrť v obci Dronten · Flevoland
- Počet nemovitostí: 1.294
- 2.315 obyvatel
- prům. rok výstavby 2000
- prům. daňová hodnota WOZ € 288.000
Bydlení v oblasti Dronten Noord: místní čtvrť v obci Dronten má Počet nemovitostí: 1.294, 2.315 obyvatel a 1.040 domácností. Nemovitosti v oblasti Dronten Noord: převážně typu řadový dům (40%) a byt (38%), postavené převážně v období od roku 2010 (53%) a z toho 55% nemovitostí obývaných vlastníky a 45% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 288.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 57 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 55 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 68,7 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 1,1 km, základní škola ve vzdálenosti 1,2 km a 30 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Dronten Noord najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.
Mapa
Nemovitosti v oblasti Dronten Noord
- Nemovitosti
- 1.294 adresy objektů určených k bydlení (BAG)
- Průměrný rok výstavby
- 2000
- Průměrná obytná plocha
- 108 m²
- Bytový fond (CBS)
- 909 2025
Typ nemovitosti
Energetický štítek
Období výstavby
Obyvatelé
- Počet obyvatel
- 2.315 1. ledna 2025
- Domácnosti
- 1.040 průměrný počet osob: 2,1
- Jednočlenné domácnosti
- 42% Nizozemsko: 40%
- Domácnosti s dětmi
- 30% Nizozemsko: 32%
- Hustota zalidnění
- 1.037 obyvatel na km²
- Plocha
- 2,3 km² z toho vodní plochy: 0,1 km²
- Narození mimo Nizozemsko
- 16% Nizozemsko: 16%
- Osoby v chudobě
- 4% Nizozemsko: 3%
- Dávky v hmotné nouzi
- 30 na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
- Míra zaměstnanosti
- 73% Nizozemsko: 72%
- Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
- 50% Nizozemsko: 56%
Věkové složení
Původ
Úroveň vzdělání (15–75 let)
Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.
Bydlení a hodnota nemovitostí
- Průměrná daňová hodnota WOZ
- € 288.000 CBS 2024
- Nemovitosti obývané vlastníky
- 55%
- Nájemní nemovitosti
- 45% 28% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
- Rodinné domy
- 73% 27% v bytových domech
- Postaveno za posledních 10 let
- 31%
- Neobydlené nemovitosti
- 3%
- Nová výstavba v daném roce
- 96 dokončené nemovitosti
Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.
Energie
- Prům. spotřeba elektřiny
- 2.550 kWh na nemovitost za rok
- Průměrná dodávka do sítě
- 700 kWh elektřina ze solárních panelů na nemovitost
- Průměrná spotřeba plynu
- 700 m³ na nemovitost za rok
- Nemovitosti se solárními panely
- 38%
- Bez zemního plynu
- 20%
- Vytápění převážně elektřinou
- 24%
Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.
Občanská vybavenost a dopravní dostupnost
- Velký supermarket
- 1,1 km prům. vzdálenost
- Ordinace praktického lékaře
- 1,3 km prům. vzdálenost
- Základní škola
- 1,2 km prům. vzdálenost
- Zařízení denní péče o děti
- 1,1 km prům. vzdálenost
- Školy do 3 km
- 6
- Míra urbanizace
- Nízká míra urbanizace 848 adres na km²
- Počet aut na domácnost
- 0,9 982 osobních automobilů
- Firemní provozovny
- 395 z toho 115 v obchodu, ubytování a pohostinství
Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).
Školy
čtvrť Dronten Noord: 2 školy s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.
- Almere College, Ontmoetingsschool voor PRO LWOO VMBO HAVO VWO Počet žáků: 314
- Ichthus College Dronten Vakroute Počet žáků: 164
Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.
Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň
- Průměrná hladina hluku (Lden)
- 55 dB obec 49 dB
- Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
- 24% obec 5%
- Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
- 18% obec 2%
- Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
- 0% obec 0%
- Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
- 0% obec 21%
- Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
- 1% obec 0%
Hluková zátěž u 1.294 nemovitostí
Povodeň
- Nemovitosti ohrožené povodní
- 100% obec 98%
- Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
- 100%
- Z toho s hloubkou vody nad 2 m
- 17%
- Maximální hloubka vody
- 5,0 m průměrně 1,8 m v zaplavených místech
Ovzduší, světlo a zeleň
- NO₂
- 7,3 µg/m³ 0% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
- PM2,5
- 7,2 µg/m³ 100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
- PM10
- 13,0 µg/m³ 0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
- Světlo v noci
- Tlumeně osvětlené obec: tmavé
- Zeleň do 500 m
- 56% obec 62%
Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.
Klima a bezpečnost
- Pocitová teplota za horkého dne
- 46–48 °C extrémní tepelná zátěž
- Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
- 92% obec 96%
- Efekt tepelného ostrova
- 0,6–0,8 °C v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
- Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
- 100% obec 91%
- Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
- 100% obec 100%
- Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
- 89% obec 54%
- Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
- 7% obec 8%
- Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
- 0% obec 0%
- Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
- 0% obec 5%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.
Bezpečnost
- Trestné činy na 1 000 obyvatel
- 69 září 2025 – srp 2026
- Evidované trestné činy
- 159 +34 % oproti předchozímu roku
- Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
- 0,8 1 vloupání
- Obec
- 29 na 1 000 obyvatel
- Nederland
- 45 na 1 000 obyvatel
Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)
Podle let
Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.
Kvalita života
Více než dostatečná Leefbaarometer 2024
zcela nevyhovujícívynikající
- Kvalita života
- Více než dostatečná třída 6 z 9, měření 2024
- Skóre
- 4,10 +0,00 oproti celostátnímu průměru
- Od předchozího měření
- +0,00 měření 2022: Více než dostatečná
- Obec
- Více než dostatečná skóre 4,10
Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru
- Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,02 dostatečná
- Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví −0,01 dostatečná
- Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,08 nedostatečná
- Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,02 dostatečná
- Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,05 více než dostatečná
Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.
Příjmy a práce
- Medián čistého jmění domácností
- € 43.400
- Míra zaměstnanosti
- 73% ve věku od 15 do 75 let
- Osoby samostatně výdělečně činné
- 17% ze zaměstnaných osob
- 20 % osob s nejvyššími příjmy
- 12,4% podíl osob (celostátně 20 %)