Čtvrť Grave

Čtvrť v obci Land van Cuijk · Noord-Brabant

  • Počet nemovitostí: 4.140
  • 8.645 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1969
  • prům. daňová hodnota WOZ € 320.000

Bydlení v oblasti Grave: místní čtvrť v obci Land van Cuijk má Počet nemovitostí: 4.140, 8.645 obyvatel a 3.935 domácností. Nemovitosti v oblasti Grave: převážně typu řadový dům (42%) a krajní řadový dům (22%), postavené převážně v období 1970-1989 (46%) a z toho 66% nemovitostí obývaných vlastníky a 34% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 320.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 43 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 50 dB (klidné) a policie zaznamenala 30,5 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 500 m, základní škola ve vzdálenosti 500 m a 32 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Grave najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Grave

Nemovitosti
4.140
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1969
Průměrná obytná plocha
118 m²
Bytový fond (CBS)
4.049
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 42% 1.720
  • Krajní řadový dům 22% 930
  • Byt 22% 909
  • Dům v dvojdomku 9% 359
  • Samostatně stojící dům 5% 222

Energetický štítek

  • A nebo lepší 22% 923
  • B 19% 793
  • C 34% 1.388
  • D 10% 400
  • E 5% 217
  • F 5% 191
  • G 3% 125
  • Bez štítku 2% 103

Období výstavby

  • Před rokem 1945 7% 284
  • 1945–1969 24% 985
  • 1970–1989 46% 1.892
  • 1990–2009 15% 625
  • 2010 a později 8% 349
  • Není známo 0% 5

Obyvatelé

Počet obyvatel
8.645
1. ledna 2025
Domácnosti
3.935
průměrný počet osob: 2,1
Jednočlenné domácnosti
35%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
32%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
2.962
obyvatel na km²
Plocha
3,2 km²
z toho vodní plochy: 0,4 km²
Narození mimo Nizozemsko
9%
Nizozemsko: 16%
Standardizovaný příjem
€ 39.800
prům. na domácnost a rok · Nizozemsko: € 42.080
Osoby v chudobě
2%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
16
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
73%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
61%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 13% 1.165
  • 15–25 let 10% 885
  • 25–45 let 23% 2.020
  • 45–65 let 28% 2.405
  • 65 let a více 25% 2.170

Původ

  • Nederland 83% 7.110
  • Evropa (kromě Nizozemska) 7% 620
  • Mimo Evropu 10% 850

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 26% 1.680
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 47% 2.970
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 27% 1.720

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 320.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
66%
Nájemní nemovitosti
34%
25% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
79%
21% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
6%
Neobydlené nemovitosti
3%
Nová výstavba v daném roce
42
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.480 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
890 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
850 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
44%
Bez zemního plynu
6%
Dálkové vytápění
4%
Vytápění převážně elektřinou
5%

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
500 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
1,2 km
prům. vzdálenost
Základní škola
500 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
700 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
5
Míra urbanizace
Nízká míra urbanizace
794 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,1
4.472 osobních automobilů
Firemní provozovny
870
z toho 170 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

čtvrť Grave: 5 škol s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Land van Cuijk

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
50 dB
obec 50 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
9%
obec 11%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 1%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 7%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
obec 0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
2%
obec 4%

Hluková zátěž u 4.140 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 24% 989
  • 46–50 dB: klidné 35% 1.430
  • 51–55 dB: přijatelné 29% 1.201
  • 56–60 dB: rušné 10% 413
  • 61–65 dB: hlučné 1% 56
  • 66–70 dB: velmi hlučné 1% 51

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
72%
obec 56%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
69%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
25%
Maximální hloubka vody
9,2 m
průměrně 1,8 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
10,9 µg/m³
88% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,5 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
14,2 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tlumeně osvětlené
obec: tlumeně osvětlené
Zeleň do 500 m
67%
obec 62%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
46–48 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
96%
obec 95%
Efekt tepelného ostrova
0,4–0,6 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
98%
obec 77%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
25%
obec 5%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
83%
obec 81%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
3%
obec 5%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 2%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
31
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
264
-16 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
1,7
7 vloupání
Obec
31
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 12% 31
  • Fietsdiefstal 7% 19
  • Diefstal uit auto 7% 18
  • Mishandeling 5% 14
  • Winkeldiefstal 5% 14
  • Autodiefstal 4% 10
  • Bedreiging 4% 10
  • Inbraak schuur/garage 3% 8

Podle let

  1. 2672021
  2. 2992022
  3. 2812023
  4. 3462024
  5. 2892025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,09
−0,01 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,02
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Dobrá
skóre 4,13

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,02 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,02 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,07 slabá
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,01 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,02 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Příjmy a práce

Průměrný příjem na obyvatele
€ 33.400
za rok
Průměrný příjem na osobu s příjmem
€ 39.300
za rok
Medián čistého jmění domácností
€ 162.900
Míra zaměstnanosti
73%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
13%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
16,7%
podíl osob (celostátně 20 %)

Lokality v oblasti Grave 7