Čtvrť Halfweg

Čtvrť v obci Haarlemmermeer · Noord-Holland

  • Počet nemovitostí: 1.106
  • 2.595 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1966
  • prům. daňová hodnota WOZ € 453.000

Bydlení v oblasti Halfweg: místní čtvrť v obci Haarlemmermeer má Počet nemovitostí: 1.106, 2.595 obyvatel a 1.230 domácností. Nemovitosti v oblasti Halfweg: převážně typu byt (33%) a řadový dům (29%), postavené převážně v období 1945-1969 (28%) a z toho 69% nemovitostí obývaných vlastníky a 31% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 453.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 28 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dobrá, průměrná hladina hluku je 63 dB (hlučné) a policie zaznamenala 101,3 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 1,1 km, základní škola ve vzdálenosti 800 m a 33 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Halfweg najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Halfweg

Nemovitosti
1.106
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1966
Průměrná obytná plocha
116 m²
Bytový fond (CBS)
1.111
2025

Typ nemovitosti

  • Byt 33% 365
  • Řadový dům 29% 316
  • Krajní řadový dům 21% 228
  • Dům v dvojdomku 10% 114
  • Samostatně stojící dům 8% 83

Energetický štítek

  • A nebo lepší 17% 186
  • B 11% 120
  • C 31% 343
  • D 7% 76
  • E 10% 113
  • F 10% 113
  • G 12% 134
  • Bez štítku 2% 21

Období výstavby

  • Před rokem 1945 26% 283
  • 1945–1969 28% 313
  • 1970–1989 22% 246
  • 1990–2009 13% 142
  • 2010 a později 11% 122

Obyvatelé

Počet obyvatel
2.595
1. ledna 2025
Domácnosti
1.230
průměrný počet osob: 2,1
Jednočlenné domácnosti
36%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
33%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
354
obyvatel na km²
Plocha
7,9 km²
z toho vodní plochy: 0,5 km²
Narození mimo Nizozemsko
15%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
3%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
12
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
73%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
51%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 14% 365
  • 15–25 let 10% 250
  • 25–45 let 22% 575
  • 45–65 let 29% 750
  • 65 let a více 25% 660

Původ

  • Nederland 72% 1.885
  • Evropa (kromě Nizozemska) 11% 295
  • Mimo Evropu 17% 435

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 34% 660
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 36% 700
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 30% 580

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 453.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
69%
Nájemní nemovitosti
31%
18% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
67%
33% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
11%
Neobydlené nemovitosti
5%
Nová výstavba v daném roce
1
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.650 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
590 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
970 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
28%
Bez zemního plynu
1%
Vytápění převážně elektřinou
5%

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
1,1 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
1,0 km
prům. vzdálenost
Základní škola
800 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
900 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
2
Míra urbanizace
Nízká míra urbanizace
883 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,0
1.223 osobních automobilů
Firemní provozovny
655
z toho 125 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

čtvrť Halfweg: 1 škola s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Haarlemmermeer

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
63 dB
obec 60 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
40%
obec 20%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
22%
obec 1%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
100%
obec 27%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
1%
obec 0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
26%
obec 6%

Hluková zátěž u 1.106 nemovitostí

  • 56–60 dB: rušné 4% 49
  • 61–65 dB: hlučné 75% 832
  • 66–70 dB: velmi hlučné 19% 208
  • nad 70 dB: extrémně hlučné 2% 17

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
23%
obec 91%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
22%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
6%
Maximální hloubka vody
4,8 m
průměrně 1,9 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
16,3 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,3 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
15,4 µg/m³
93% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Osvětlené
obec: osvětlené
Zeleň do 500 m
58%
obec 51%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
46–48 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
99%
obec 96%
Efekt tepelného ostrova
1,0–1,2 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
84%
obec 74%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
2%
obec 0%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
60%
obec 12%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
6%
obec 8%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
1%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
101
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
263
+6 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
5,4
6 vloupání
Obec
46
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Fietsdiefstal 8% 21
  • Diefstal uit auto 8% 20
  • Drugshandel 7% 18
  • Vernieling 5% 14
  • Mishandeling 4% 10
  • Winkeldiefstal 3% 9
  • Woninginbraak 2% 6
  • Zakkenrollerij 2% 6

Podle let

  1. 1792021
  2. 2542022
  3. 2462023
  4. 2182024
  5. 2792025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Dobrá
třída 7 z 9, měření 2024
Skóre
4,14
+0,04 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,01
měření 2022: Dobrá
Obec
Dobrá
skóre 4,13

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk −0,02 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,02 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,02 dostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,02 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,04 více než dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Příjmy a práce

Průměrný příjem na obyvatele
€ 38.100
za rok
Medián čistého jmění domácností
€ 256.399
Míra zaměstnanosti
73%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
25%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
23,9%
podíl osob (celostátně 20 %)

Lokality v oblasti Halfweg 2