Čtvrť Scharwoude

Čtvrť v obci Koggenland · Noord-Holland

  • Počet nemovitostí: 296
  • 540 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1967
  • prům. daňová hodnota WOZ € 361.000

Bydlení v oblasti Scharwoude: místní čtvrť v obci Koggenland má Počet nemovitostí: 296, 540 obyvatel a 275 domácností. Nemovitosti v oblasti Scharwoude: převážně typu byt (48%) a samostatně stojící dům (21%), postavené převážně v období 1990-2009 (36%) a z toho 72% nemovitostí obývaných vlastníky a 28% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 361.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 25 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dobrá, průměrná hladina hluku je 54 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 42,6 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 3,1 km, základní škola ve vzdálenosti 2,8 km a 27 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Scharwoude najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Scharwoude

Nemovitosti
296
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1967
Průměrná obytná plocha
116 m²
Bytový fond (CBS)
214
2025

Typ nemovitosti

  • Byt 48% 142
  • Samostatně stojící dům 21% 63
  • Řadový dům 13% 39
  • Krajní řadový dům 11% 32
  • Dům v dvojdomku 7% 20

Energetický štítek

  • A nebo lepší 4% 13
  • B 13% 38
  • C 24% 71
  • D 16% 47
  • E 1% 4
  • F 2% 6
  • G 7% 22
  • Bez štítku 32% 95

Období výstavby

  • Před rokem 1945 25% 74
  • 1945–1969 31% 93
  • 1970–1989 7% 21
  • 1990–2009 36% 106
  • 2010 a později 1% 2

Obyvatelé

Počet obyvatel
540
1. ledna 2025
Domácnosti
275
průměrný počet osob: 1,9
Jednočlenné domácnosti
45%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
27%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
367
obyvatel na km²
Plocha
1,6 km²
z toho vodní plochy: 0,2 km²
Narození mimo Nizozemsko
28%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
7%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
0
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
68%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
48%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 14% 75
  • 15–25 let 10% 55
  • 25–45 let 23% 125
  • 45–65 let 28% 150
  • 65 let a více 26% 140

Původ

  • Nederland 66% 345
  • Evropa (kromě Nizozemska) 27% 140
  • Mimo Evropu 8% 40

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 23% 90
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 43% 170
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 35% 140

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 361.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
72%
Nájemní nemovitosti
28%
0% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
73%
27% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
1%
Neobydlené nemovitosti
5%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.670 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
770 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
930 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
32%
Bez zemního plynu
1%
Vytápění převážně elektřinou
5%

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
3,1 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
3,0 km
prům. vzdálenost
Základní škola
2,8 km
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
2,8 km
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
1
Míra urbanizace
Neurbanizované území
86 adres na km²
Počet aut na domácnost
0,9
252 osobních automobilů
Firemní provozovny
60
z toho 10 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
54 dB
obec 52 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
17%
obec 15%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
16%
obec 1%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
7%
obec 0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
10%
obec 4%

Hluková zátěž u 296 nemovitostí

  • 46–50 dB: klidné 27% 81
  • 51–55 dB: přijatelné 38% 112
  • 56–60 dB: rušné 24% 71
  • 61–65 dB: hlučné 10% 31
  • 66–70 dB: velmi hlučné 0% 1

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
83%
obec 97%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
78%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
75%
Maximální hloubka vody
3,3 m
průměrně 2,7 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
10,7 µg/m³
99% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
7,2 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
13,7 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tmavé
obec: tlumeně osvětlené
Zeleň do 500 m
75%
obec 69%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44–45 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
96%
obec 98%
Efekt tepelného ostrova
0–0,2 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
100%
obec 94%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
49%
obec 2%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
0%
obec 15%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
5%
obec 9%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
20%
obec 12%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
43
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
23
-15 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
3,4
1 vloupání
Obec
21
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Diefstal uit auto 9% 2
  • Vernieling 9% 2
  • Woninginbraak 4% 1
  • Fietsdiefstal 4% 1
  • Bedreiging 4% 1
  • Mishandeling 4% 1
  • Drugshandel 4% 1

Podle let

  1. 142021
  2. 132022
  3. 182023
  4. 332024
  5. 232025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Dobrá
třída 7 z 9, měření 2024
Skóre
4,15
+0,05 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,05
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Dobrá
skóre 4,15

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk −0,01 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,04 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,13 nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,04 více než dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,10 dobrá

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 154.500
Míra zaměstnanosti
68%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
17%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
13,2%
podíl osob (celostátně 20 %)

Lokality v oblasti Scharwoude 2