Piirkond Made

Piirkond omavalitsuses Drimmelen · Noord-Brabant

  • 5.711 eluruumi
  • 13.080 elanikku
  • keskm. ehitusaasta 1980
  • keskm. WOZ-väärtus € 419.000

Elu paigas Made: piirkond omavalitsuses Drimmelen, kus on 5.711 eluruumi, 13.080 elanikku ja 5.780 leibkonda. Eluruumid (Made): peamine eluruumi tüüp: ridaelamu keskmine boks (28%) ja eramu (24%), peamine ehitusperiood: 1970-1989 (35%) ja omaniku kasutuses eluruume: 71%, üürieluruume: 29%. Keskmine WOZ-väärtus on € 419.000. Registreeritud energiamärgisega eluruumidest on 41% märgisega A või B; kõige levinum energiamärgis on C. Elukeskkonna kvaliteedi hinnang Leefbaarometeri järgi on hea, keskmine müratase on 52 dB (mõõdukas) ja politsei registreeris 22,9 kuritegu 1000 elaniku kohta (riigi keskmine 45,3). Supermarket asub keskmiselt 700 m kaugusel, algkool 800 m kaugusel ja 34% leibkondadest on lastega. Huisleonist leiate piirkonna Made iga eluruumi hinnangulise väärtusvahemiku, energiamärgise, igakuised eluasemekulud, teabe elukeskkonna kohta ning värsked müügi- ja üüripakkumised.

Kaart

Piir CBS-i 2024. aasta piirkondade ja asumite kaardi järgi. Üksikute eluruumide nägemiseks suurendage kaarti; üksikasjade vaatamiseks klõpsake eluruumil. Ava eluruumide kaardil

Eluruumid piirkonnas Made

Eluruumid
5.711
eluruumide aadressid (BAG)
Keskmine ehitusaasta
1980
Keskmine eluruumi pindala
135 m²
Elamufond (CBS)
5.734
2025

Eluruumi tüüp

  • Ridaelamu keskmine boks 28% 1.615
  • Eramu 24% 1.384
  • Ridaelamu otsaboks 17% 985
  • Paarismaja 15% 879
  • Korter 15% 848

Energiamärgis

  • A või parem 24% 1.347
  • B 17% 944
  • C 28% 1.591
  • D 11% 601
  • E 5% 267
  • F 9% 495
  • G 6% 315
  • Energiamärgis puudub 3% 151

Ehitusperiood

  • Enne 1945. aastat 7% 412
  • 1945–1969 23% 1.324
  • 1970–1989 35% 1.973
  • 1990–2009 17% 994
  • 2010. aastal ja hiljem 17% 982
  • Teadmata 0% 26

Elanikud

Elanikke
13.080
1. jaanuar 2025
Leibkonnad
5.780
keskmiselt 2,2 inimest
Üheliikmelised leibkonnad
32%
Nederland: 40%
Lastega leibkonnad
34%
Nederland: 32%
Rahvastikutihedus
1.132
elanikku km² kohta
Pindala
11,5 km²
sellest 0,0 km² veepinda
Sündinud väljaspool Nederlandi
8%
Nederland: 16%
Standarditud sissetulek
€ 42.400
keskm. leibkonna kohta aastas · Nederland: € 42.080
Vaesuses elavad inimesed
1%
Nederland: 3%
Toimetulekutoetused
8
1000 elaniku kohta · Nederland: 22
Tööhõive määr
76%
Nederland: 72%
Tähtajatu lepinguga töötajad
59%
Nederland: 56%

Vanuseline koosseis

  • 0–15-aastased 14% 1.885
  • 15–25-aastased 11% 1.375
  • 25–45-aastased 23% 2.990
  • 45–65-aastased 27% 3.570
  • 65-aastased ja vanemad 25% 3.260

Päritolu

  • Nederland 88% 11.440
  • Euroopa (v.a Nederland) 7% 885
  • Väljaspool Euroopat 5% 640

Haridustase (15–75-aastased)

  • Alg- ja põhiharidus, kutseõpe (1. tase) 29% 2.800
  • Üldkeskharidus, kutseõpe (2.–4. tase) 47% 4.510
  • Rakenduskõrg- või ülikooliharidus 24% 2.260

Allikas: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Päritolu CBS-i liigituse järgi (isiku või tema vanemate sünniriik); 15–75-aastaste haridustase; sissetulek on standarditud leibkonna suuruse ja koosseisu järgi; väikseid arve CBS ei avalda.

Eluruumid ja väärtus

Keskmine WOZ-väärtus
€ 419.000
CBS 2024
Omaniku kasutuses olevad eluruumid
71%
Üürieluruumid
29%
22% elamuühingute omandis
Ühepereelamud
84%
16% korterelamutes
Ehitatud viimase 10 aasta jooksul
10%
Asustamata eluruumid
4%
Aasta jooksul valminud uusehitised
19
valminud eluruumid

WOZ-väärtus on piirkonna kõigi eluruumide keskmine väärtus (hindamiskuupäev on eelmise aasta 1. jaanuar), mitte konkreetse eluruumi turuväärtus.

Energia

Keskmine elektritarbimine
2.960 kWh
eluruumi kohta aastas
Keskmine võrku antud elektrienergia kogus
1.000 kWh
päikeseelektrit eluruumi kohta
Keskmine gaasitarbimine
880 m³
eluruumi kohta aastas
Päikesepaneelidega eluruumid
37%
Maagaasivaba
7%
Peamiselt elektriküttel
11%

Tarbimine on piirkonna kõigi võrguühendusega eluruumide keskmine (CBS); energiamärgiste jaotus on jaotises „Eluruumid“.

Teenused, taristu ja ligipääsetavus

Suur toidupood
700 m
keskm. kaugus
Perearstikeskus
800 m
keskm. kaugus
Algkool
800 m
keskm. kaugus
Lastehoid
600 m
keskm. kaugus
Koolid 3 km raadiuses
3
Linnastumise tase
Mõõdukalt linnastunud
1.184 aadressi km² kohta
Autosid leibkonna kohta
1,1
6.417 sõiduautot
Ettevõtete tegevuskohad
1.620
neist 285 kaubanduses, majutuses ja toitlustuses

Kaugused mööda teid, piirkonna kõigi elanike keskmisena (CBS).

Koolid

piirkond Made: 4 kooli, õpilaste arv ja Inspectie hinnang.

Kõik koolid omavalitsuses Drimmelen

DUO hariduse avaandmed ja Inspectie van het Onderwijs; kool on asumiga seotud kooli asukoha aadressi alusel.

Elukeskkond: müra, vesi, õhk, valgus ja rohelus

Keskmine müratase (Lden)
52 dB
omavalitsuses 50 dB
Eluruumid, kus teeliikluse müra ületab 55 dB
15%
omavalitsus 15%
Eluruumid, kus rongiliikluse müra ületab 55 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus lennuliikluse müra ületab 48 dB
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus tuulikute müra ületab 40 dB
0%
omavalitsus 0%
Öine teeliikluse müra üle 50 dB
4%
omavalitsus 4%

5.711 eluruumi müratase

  • kuni 45 dB: väga vaikne 7% 383
  • 46–50 dB: vaikne 36% 2.054
  • 51–55 dB: mõõdukas 40% 2.302
  • 56–60 dB: mürarikas 13% 752
  • 61–65 dB: lärmakas 3% 164
  • 66–70 dB: väga lärmakas 1% 56

Üleujutus

Üleujutusohuga eluruumid
2%
omavalitsus 32%
Neist veesügavusega üle 0,5 m
0%
Neist veesügavusega üle 2 m
0%
Suurim veesügavus
1,0 m
üleujutatavatel aladel keskmiselt 0,3 m

Õhk, valgus ja rohelus

NO₂
13,5 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (10)
PM2,5
9,1 µg/m³
100% üle WHO soovitusliku taseme (5)
PM10
15,4 µg/m³
95% üle WHO soovitusliku taseme (15)
Öine valgus
Hämar
omavalitsuses: hämar
Rohealad 500 m raadiuses
41%
omavalitsuses 54%

Müra: RIVM-i mürakaardid (maantee- ja raudteeliiklus 2020, lennuliiklus 2022, tuulikud 2024), aasta keskmine Lden 10 m ruudustikul, iga aadressi kohta eraldi. Üleujutus: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimaalse veesügavuse kaart; sügavus ei näita üleujutuse tõenäosust. Õhk: RIVM-i aasta keskmised saasteainete kontsentratsioonid 25 m ruudustikul. Valgus: RIVM-i valgusheite kaart 2023. Rohelus: RIVM-i rohealade kaart 2022, rohealade osakaal 500 m raadiuses. Lülitage ülaloleval kaardil sisse mürakiht.

Kliima ja ohutus

Tajutav temperatuur kuumal päeval
46–48 °C
äärmuslik kuumastress
Äärmusliku kuumastressiga eluruumid (41 °C või rohkem)
96%
omavalitsus 96%
Soojussaare efekt
1,0–1,2 °C
keskmiselt soojem kui väljaspool asulat
Eluruumid, millest 300 m raadiuses on jahe koht
76%
omavalitsus 78%
Keskmise või suure üleujutustõenäosusega eluruumid
0%
omavalitsus 0%
Eluruumid, kus 2050. aastal on suurem põhjaveest tingitud liigniiskuse risk
95%
omavalitsus 68%
Eluruumid, mille kõrvalt kulgeb vihmavee voolutee
4%
omavalitsus 5%
Kõrgepingeliini magnetvälja tsoonis asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%
Tuulikust kuni 1 km kaugusel asuvad eluruumid
0%
omavalitsus 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): tajutav temperatuur ja soojussaare efekt 2022. aastal, jahedad kohad, asukohapõhine üleujutustõenäosus (vähemalt 20 cm vett), kuivaks jäävad korrused, põhjaveest tingitud liigniiskuse tõenäosus 2050. aastal (tugevama kliimamuutuse stsenaarium), vee vooluteed, kui tunnis sajab 70 mm; andmed võetud iga eluruumi asukohast. Kõrgepingeliinid: RIVM Netkaart koos arvutuslike kaugustega. Tuulikud: RIVM. Lülitage ülaloleval kaardil sisse kuumakaart.

Turvalisus

Kuritegusid 1000 elaniku kohta
23
sep 2025 – aug 2026
Registreeritud kuriteod
299
+12% võrreldes eelmise aastaga
Sissemurdmised eluruumidesse 1000 eluruumi kohta
2,6
15 sissemurdmist
Omavalitsus
24
1000 elaniku kohta
Nederland
45
1000 elaniku kohta

Kuriteoliigid (viimased 12 kuud)

  • Vernieling 19% 58
  • Winkeldiefstal 6% 18
  • Woninginbraak 5% 15
  • Fietsdiefstal 5% 15
  • Mishandeling 5% 14
  • Inbraak schuur/garage 4% 13
  • Diefstal uit auto 3% 9
  • Autodiefstal 2% 6

Aastate kaupa

  1. 3582021
  2. 3412022
  3. 3622023
  4. 2932024
  5. 2922025

Allikas: politsei, registreeritud kuriteod piirkonniti (CBS-i ja politsei avaandmed, kuuandmed). Näitaja 1000 elaniku kohta põhineb piirkonna elanike arvul; kõigist kuritegudest ei teatata.

Elukeskkonna kvaliteet

Hea Leefbaarometer 2024

väga puuduliksuurepärane

Elukeskkonna kvaliteet
Hea
klass 7 (kokku 9), hindamisaasta 2024
Hinne
4,14
+0,04 võrreldes riigi keskmisega
Alates eelmisest hindamisest
−0,05
2022. aasta hinnang: Väga hea
Omavalitsus
Hea
hinne 4,13

Viis valdkonda: erinevus riigi keskmisest

  • Füüsiline keskkond rohealad, veekogud, hoonestus, müra −0,01 rahuldav
  • Elamufond tüüp, ehitusaasta, omandivorm +0,03 rahuldav
  • Teenused ja taristu kauplused, koolid, tervishoid, ühistransport −0,04 nõrk
  • Sotsiaalne sidusus rahvastiku koosseis, kolimised +0,02 rahuldav
  • Häiringud ja ebaturvalisus kuritegevus ja häiringud +0,05 igati rahuldav

Allikas: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Iga kahe aasta järel enam kui saja tunnuse põhjal koostatav hinnang. Hinne näitab, kuidas elanikud elukeskkonna kvaliteeti keskmiselt hindavad. Negatiivne = alla riigi keskmise.

Sissetulek ja töö

Keskmine sissetulek elaniku kohta
€ 34.100
aastas
Keskmine sissetulek sissetulekusaaja kohta
€ 40.500
aastas
Leibkondade netovara mediaan
€ 283.600
Tööhõive määr
76%
15–74-aastaste seas
Iseendale tööandjad
16%
hõivatute seas
Suurima sissetulekuga 20%
18,7%
isikute osakaal (üleriigiliselt 20%)

Made: asumid 10