Westerweg 72

1815 DH Alkmaar · Bloemwijk en Zocherkwartier, Alkmaar

  • Középső sorházi lakás
  • Építési év: 1939
  • 196 m² lakóterület
  • 161 m² telek
  • F energetikai besorolás
Összehasonlítás
MI-asszisztens

Kérdezzen az ingatlanról: Westerweg 72

Tegyen fel kérdést a lakóingatlanról, a lakókörzetről, az értékről vagy a költségekről. Az asszisztens az oldalon szereplő adatok alapján válaszol, és szükség esetén friss információknak is utánanéz.

A válaszok tájékoztató jellegűek, nem minősülnek tanácsadásnak. A beszélgetéseket az asszisztens fejlesztése érdekében megőrizzük.

Röviden

Westerweg 72 (Alkmaar): középső sorházi lakás – építési éve 1939, lakóterülete 196 m² és energetikai besorolása F; elhelyezkedése: Bloemwijk en Zocherkwartier lakókörzet (települési önkormányzat: Alkmaar). A tájékoztató jellegű piaci érték € 703.000 és € 998.000 között van. Lakókörnyezet: zajterhelés: 53 dB (mérsékelten zajos), levegőminőség: a WHO által ajánlott érték felett, 500 m sugarú körben 45% zöldterület, árvíz esetén akár 0,1 m vízmélység. Légi forgalom: naponta körülbelül 4 repülőgép halad el 2 km sugarú körben, 3 000 m alatti magasságban. A lakókörzet élhetősége: nagyon jó.

Az oldalon szereplő összes adat nyilvános nyilvántartásokból és térképekről származik, és ingyenesen elérhető. Önálló összegyűjtésük lakóingatlanonként órákba telne; itt egy másodperc alatt mindent megtalál egy helyen. Minden rész alatt elolvashatja, mit jelentenek az adatok az itt élők számára.

Elhelyezkedés

Elhelyezkedés a BAG szerint (52.63345, 4.73617). Megnyitás az OpenStreetMap térképén

Becsült értéksáv

A lakóingatlan tájékoztató jellegű piaci értéke € 703.000 – € 998.000 középérték: € 850.000 · árszint: sze 2026 € 4.336 / m² · 196 m²

Piac

  • +1,8% az eladási árak éves változása: Noord-Holland (CBS árindex, sze 2026)
  • € 424.065 2025. évi átlagos eladási ár Alkmaar települési önkormányzatának területén (CBS/Kadaster)
  • € 311.000 átlagos WOZ-érték (lakókörzet: Bloemwijk en Zocherkwartier; CBS 2024)

Így áll össze a becsült értéksáv

ForrásKiinduló értékMai árszintre átszámítvaSúly
A lakóingatlan 2025. évi WOZ-értéke
értékelési fordulónap: 2024. január 1.
€ 626.000 € 715.358
+14,3% változás 2024 K1 óta
43%
40 hasonló lakóingatlan 330 m távolságon belül
medián WOZ-érték m²-enként, indexálva
€ 4.949/m² € 970.004 36%
4 hasonló lakóingatlan irányára
medián irányár m²-enként, indexálva
€ 5.010/m² € 981.960 14%
Átlag – lakókörzet: Bloemwijk en Zocherkwartier
2024. évi CBS WOZ-érték (€ 311.000) / átlag: 90 m²
€ 3.456/m² € 799.830
+18,1% változás 2023 K1 óta
7%

A lakóingatlan WOZ-értékének alakulása

A lakóingatlan WOZ-értéke

Tekintse meg az egyes évek WOZ-értékét 2014-től, és hasonlítsa össze a becsült értéksávval.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Hasonló lakóingatlanok a közelben (44 találat)

Hasonló lakóingatlanok

Tekintse meg a becsült értéksáv alapjául szolgáló, hasonló környékbeli lakóingatlanokat, a m²-enkénti ár és a távolság feltüntetésével.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Számítási módszer: az egyes források adatait a vonatkozási időpontjuktól a mai árszintre számítottuk át a CBS használt lakóingatlanokra vonatkozó árindexével (tartományonként, Amsterdam, Rotterdam, Den Haag és Utrecht esetében városonként; a legutóbbi hónapokra az országos havi index alapján). A középérték a súlyozott átlag; az értéksáv szélességét a források közötti eltérések határozzák meg (legalább 5%). A számítás nem veszi figyelembe a lakóingatlan állapotát, utcán belüli elhelyezkedését, az örökhaszonbérletet és az ingatlan egyedi jellemzőit. Ez nem minősül értékbecslésnek.

Bérlés vagy vásárlás?

Egy hasonló lakóingatlan bérlése

A környéken túl kevés a hasonló bérlakás ahhoz, hogy bérleti díjat becsülhessünk.

Ennek a lakóingatlannak a megvásárlása

€ 3.990 havonta

Annuitásos jelzáloghitel € 850.000 összegben (a becsült értéksáv közepe), 3,9% kamattal, 30 évre, teljes finanszírozással: az első hónapban € 2.740 kamat és € 1.250 tőketörlesztés. A karbantartási költségek, az adók és a hitelkamat utáni adókedvezmény figyelembevétele nélkül.

Melyik az okosabb döntés?

Az összehasonlításhoz bérletidíj-becslésre és becsült értéksávra is szükség van.

A Havi lakhatási költségek részben az Ön által megadott önerővel, kamattal és bérleti díjjal számolhat.

Jellemzők

Lakóingatlan típusa
Középső sorházi lakás
Rendeltetés
Lakócélú rendeltetés
Építési év
1939
Lakóterület
196 m²
Épület alapterülete
85 m²
Telek területe
161 m²
Energetikai besorolás
F
Önálló rendeltetési egység státusza
Használatban
Épület státusza
Használatban
BAG-címazonosító
0361200000039664
Önálló rendeltetési egység BAG-azonosítója
0361010000039766
Épület BAG-azonosítója
0361100000017678
Forrás és módszertan

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) és az energetikai besorolások nyilvántartása. A telekterület a teljes, ingatlan-nyilvántartás szerinti területet jelenti; lakások esetén az épület teljes telkére vonatkozik.

Telek, talaj és övezeti besorolás

Védett város- vagy faluképi területen található: az utcakép megmarad, de a homlokzatra, a tetőre és a nyílászárókra további szabályok vonatkoznak. A talaj itt stabil.

Telekterület (BAG)
161 m²
Védett város- vagy falukép
Alkmaar - Westerhoutkwartier országos védelem alatt álló településkép (RCE); az épület külső megjelenésére további előírások vonatkoznak
Alapozási kockázat – Bloemwijk en Zocherkwartier
A lakóingatlanok 0,0%-ánál fennáll a fa alapcölöpök korhadásának kockázata (nagyon alacsony) 2050, magas kibocsátási forgatókönyv: 0,0%, egyenlőtlen süllyedés: 1,0%; Alkmaar települési önkormányzatának területén: 0,0% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Talajsüllyedés – Bloemwijk en Zocherkwartier
−1,2 mm évente sekély talajrétegekben: +0,2 mm; Alkmaar települési önkormányzatának területén: −1,4 mm
Kadaster, tengerszint feletti magasság, övezeti besorolás, talaj
betöltés…
Forrás és módszertan

Telek: Kadaster (BRK, a PDOK közvetítésével; a telekhatár a fenti térképen látható). Tengerszint feletti magasság: Actueel Hoogtebestand Nederland. Övezeti besorolás: ruimtelijkeplannen.nl (2024. január 1. előtti rendezési tervek; az újabb szabályokat a települési önkormányzat környezetrendezési terve tartalmazza). Talaj és alapozás: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) és RVO/KCAF. Tájékoztató jellegű adatok, nem minősülnek épületműszaki vagy jogi tanácsadásnak.

Napsütés és árnyék

Milyen a homlokzatok, a kert és a tető tájolása, és mennyire árnyékolják őket a környező épületek? A számítás a Nap helyzetén és a 3D BAG épületmagassági adatain alapul.

Homlokzatok, kert, tető és természetes fény
számítás folyamatban…
A Nap pályája a lakóingatlan felett (helyi idő szerint): nyáron magasan, télen alacsonyan. Középpont = közvetlenül a lakóingatlan felett, perem = látóhatár. Zöld pont = a kert tájolása.

ez a lakóingatlan épületek árnyéka telek a Nap iránya

Épületek és magasságok: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; tetőmagasság = a tetőmagasságok 70. percentilise a lakóingatlan terepszintjéhez képest, az AHN adatai alapján). Telek: Kadaster (BRK). A Nap helyzete: NOAA-algoritmus, helyi idő. Légi felvétel: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Tájékoztató jellegű: a számítás nem veszi figyelembe a fákat, a kerítéseket, a tetőfelépítményeket és a domborzatot.

Energia és fűtés

Energiapazarló lakóingatlan: magas energiaköltségek, télen huzat és hideg falak, nyáron gyakran túlzott meleg. Az energetikai korszerűsítésre több tízezer eurós kerettel számoljon, ISDE-támogatás igénybevételével. Bérbeadáskor alacsonyabb WWS-pontszámra is számítani kell. A bankok itt gyakran magasabb lakhatási költségekkel kalkulálnak. Egy hasonló lakóingatlanban évente körülbelül € 1.087 összeggel többet költenek energiára, mint Bloemwijk en Zocherkwartier területén egy átlagos lakóingatlanban.

Energetikai besorolás

F előzetes energetikai besorolás

A vagy annál jobb energetikai besorolás – Bloemwijk en Zocherkwartier
18% a lakóingatlanok közül

Az építési év és az ingatlantípus alapján készült hatósági becslés, nem helyszíni felmérés alapján nyilvántartásba vett besorolás; eladáskor vagy bérbeadáskor végleges energetikai besorolás kötelező.

Az E, F vagy G energetikai besorolás 4–15 pont levonását jelenti a lakóingatlan WWS-pontszámából; az energetikai korszerűsítéshez (hőszigetelés, hőszivattyú) ISDE-támogatás igényelhető.

Fogyasztás és költségek

€ 261 havonta, átlagos fogyasztás mellett

Földgáz
1.440 m³ évente; 850 lakókörzet
Villamos energia
3.130 kWh évente; 2.100 lakókörzet
Éves költségek
€ 3.136 gáz: € 2.000, áram: € 812, fix díjak: € 324
Átlagos lakóingatlan Bloemwijk en Zocherkwartier területén
€ 2.049 évente
Napelemek
41% a hasonló lakóingatlanok közül; 19% lakókörzet
Forrás és módszertan

Átlagosan szolgáltatott energiamennyiség – azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok (CBS, 2025, hőmérsékleti korrekcióval), sze 2026 átlagos lakossági díjaival számolva (CBS: 1,39/m³ és 0,26/kWh, adókkal, alapdíjjal és energiaadó-kedvezménnyel együtt). A tényleges fogyasztás a lakóktól és az épületgépészeti rendszerektől függ.

Fűtéskorszerűsítés és támogatások

Fűtési módok Bloemwijk en Zocherkwartier területén
95% kazános központi fűtés, 1% házközponti fűtés, 1% elektromos fűtés 2022
Geotermikus potenciál
>50%kans >5MWth Slochteren-formáció, WarmteAtlas
Távhőhálózat
a lakókörzetben nincs távhőhálózat, és tervezett hálózatról sincs információ

ISDE 2026 (500 millió €): támogatás hőszigeteléshez, (hibrid) hőszivattyúhoz, napkollektoros vízmelegítőhöz, szellőztetéshez és távhőhálózati csatlakozáshoz (utóbbihoz fix 3 775 €). A hőszivattyúk támogatása típustól és teljesítménytől függően mintegy 500 €-tól több mint 13 000 €-ig terjed. A telepítést követően az RVO-nál igényelhető. ISDE-támogatás az RVO-nál · Energiesubsidiewijzer (önkormányzati támogatásokkal is)

Energetikai besorolások Bloemwijk en Zocherkwartier területén

  • A vagy jobb 18% 165
  • B 7% 67
  • C 14% 122
  • D 6% 53
  • E 7% 66
  • F 20% 183
  • G 18% 159
  • Nincs energetikai besorolás 9% 84
Forrás és módszertan

Energetikai besorolás és a besorolások megoszlása: EP-Online (RVO), saját adatbázisunkon keresztül; fogyasztási profilok: CBS 85140NED (CC BY 4.0); díjszabások: CBS 85592NED; lakókörzeti fogyasztás: CBS Kerncijfers; távhőhálózatok, tervek, kísérleti projektek és a fűtési módok megoszlása: WarmteAtlas (RVO, lakókörzeti szinten; a terveket azokhoz a lakókörzetekhez rendeljük, amelyek középpontja a tervezési területre esik); ISDE: RVO. Tájékoztató adatok, nem energetikai tanácsadás.

Havi lakhatási költségek: vásárlás vagy bérlés

Számoljon az Ön által megadott vételárral, bérleti díjjal és feltételezésekkel. Minden összeg módosítható; az eredmény tájékoztató jellegű.

Önerő 10% Megtakarításból vagy meglévő ingatlana tehermentes értékrészéből származó, nem hitelből fedezett összeg.
A jelzáloghitel típusa
Jelzáloghitel törlesztőrészlete (bruttó) —
ebből tőketörlesztés (az Ön vagyonának része marad)
Állandó költségek —
Összesen havonta —
Havi állandó kiadások (átlagértékek, módosíthatók)
Alkmaar települési önkormányzata, 2026: az ingatlanadó (OZB) a WOZ-érték (€ 626.000) 0,0536%-a, azaz évi € 336; a hulladékkezelési díj évi € 450, a csatornadíj évi € 216 többfős háztartás esetén (COELO).
Hhs Hollands Noorderkwartier, 2026: a lakossági vízgazdálkodási alapdíj évi € 135, a szennyvíztisztítási díj évi € 267 (három szennyezési egységre), a vízgazdálkodási adó pedig a WOZ-érték (€ 221) 0,0353%-a évente (CBS).
Jelzáloghitel esetén kötelező; átlagos biztosítási díj.
Tartalékképzés; általában a lakóingatlan értékének évi 1%-a.
Évente 1.440 m³ gáz és 3.130 kWh villamos energia (CBS-átlag: azonos típusú és méretű, ugyanabban az időszakban épült lakóingatlanok), sze 2026 díjszabásával.
Csak lakások esetén.
Átlagos előfizetési csomag.

Vásárlás vagy bérlés?

TételVásárlásBérlés
Összesen havonta——
Ebből tőketörlesztés (vagyongyarapodás)——
Lakhatási költség tőketörlesztés nélkül——
10 év alatt visszafizetett tőke——

Nem veszi figyelembe az ingatlan értékváltozását, a jelzáloghitel-kamat adóalapból való levonását, a saját lakóingatlan utáni átalányjövedelmet, a lakbértámogatást és a bérleti díjak emelését. Tájékoztató jellegű, nem minősül tanácsadásnak.

Mennyibe kerül ennek a lakóingatlannak a megvásárlása?

A vételáron felül fizetendő egyszeri költségek: illeték, közjegyző, értékbecslés, tanácsadás és állapotfelmérés. 2018 óta legfeljebb az ingatlan értékének megfelelő hitelt vehet fel, ezért ezeket a költségeket saját forrásból kell fedeznie.

Vevői költségek összesen—
A vételár százalékában—
Ebből az adóalapból egyszeri alkalommal levonható—
Szükséges önerő a költségek, valamint a vételárnak a hitelből nem fedezett része—
Költségtételek (2026. évi irányadó összegek, módosíthatók)
A vételár 2%-a, ha Ön maga költözik be a lakóingatlanba.
A Kadaster-bejegyzés és a szükséges ellenőrzések költségeivel együtt; a díjak közjegyzőnként eltérnek. Az adóalapból nem vonható le.
Csak jelzáloghitel esetén; a Kadaster-bejegyzés költségével együtt. Az adóalapból levonható.
A hitelező hitelesített értékbecslési jelentést kér. Az adóalapból levonható.
Általában 2000 és 3500 € között, a tanácsadótól és az Ön helyzetétől függően. Az adóalapból levonható.
A vételár meghaladja az NHG értékhatárát (€ 470.000, 2026), ezért az NHG nem vehető igénybe.
1995 előtt épült lakóingatlanoknál ajánlott; ennek a lakóingatlannak az építési éve: 1939. Az állapotfelmérés feltárja a karbantartási hiányosságokat, az alapozás és a tető hibáit, valamint a nedvességproblémákat. Az adóalapból nem vonható le.
Általában a vételár 1–1,5%-a vagy fix díj. Az adóalapból nem vonható le.
Ha a 10%-os biztosítéki összeget nem Ön helyezi letétbe: ennek az összegnek nagyjából 1%-a. Az adóalapból nem vonható le.
Költöztetés, padlóburkolatok, függönyök és kisebb átalakítások; a költségek az egyéni igényektől függően jelentősen eltérhetnek.

Irányadó összegek a szokásos díjtételek alapján; kérjen árajánlatot közjegyzőtől, értékbecslőtől és tanácsadótól. A levonható költségekkel a vásárlás évében egyszeri alkalommal csökkentheti személyijövedelemadó-alapját. Nem minősül pénzügyi tanácsadásnak.

Hasznos eszközök

Lakberendezés újragondolva, mesterséges intelligenciával

Töltsön fel egy fényképet egy szobáról, válasszon stílust, és fél percen belül megnézheti, hogyan mutathatna a helyiség. Maga a szoba változatlan marad, csak a berendezés változik.

Az eszközt bejelentkezett látogatók használhatják. A fiók létrehozása ingyenes.

Bejelentkezés

Lakókörzet, városrész és települési önkormányzat

Városrész

Zuid

Lakóingatlanok
7.667
Lakosok száma
14.615
Átlagos WOZ-érték
€ 393.000
Saját tulajdonú lakóingatlanok
57%
Átlagos építési év
1956
Leggyakoribb
Lakás (46%)
Minden információ: Zuid →
Települési önkormányzat

Alkmaar

Lakóingatlanok
55.798
Lakosok száma
112.896
Átlagos WOZ-érték
€ 359.000
Saját tulajdonú lakóingatlanok
58%
Átlagos építési év
1972
Leggyakoribb
Lakás (39%)
Minden információ: Alkmaar →

Kik laknak a lakókörzetben?

Kik laknak a lakókörzetben?

Hasonlítsa össze a lakókörzet, a városrész és a települési önkormányzat területének CBS-adatait az országos adatokkal: származás, iskolai végzettség, jövedelem, szociális ellátások és foglalkoztatás.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Helyi szolgáltatások, intézmények és megközelíthetőség

A szupermarket kerékpárral könnyen elérhető. Gyalog is elérhető egy általános iskola, ami kényelmes a családoknak. A közelben van egy tömegközlekedési megálló. Városias környezet: minden közel van, az ezzel járó nyüzsgéssel együtt.

Nagy szupermarket
900 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Háziorvosi rendelő
700 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Általános iskola
500 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Bölcsőde
400 m
átlagos távolság a lakókörzetben
Legközelebbi általános iskola
250 m
Rooms Katholieke Basisschool De Kring
Legközelebbi tömegközlekedési megálló
200 m
Alkmaar, Bergerhout · bus · 8 vertrekken per uur overdag
Legközelebbi elektromosautó-töltőpont
60 m
Van der Woudestraat 154 - TotalEnergies
Legközelebbi gyermekfelügyeleti intézmény
220 m
Holderdebolder
Legközelebbi adótorony
170 m
Zendmast 2G, 4G, 5G · 3 antennes · 23,8 m hoog · veilige afstand 22,9 m
Iskolák 3 km-en belül
15
Városiasodottság
Igen erősen városias
3.432 cím/km²
Forrás és módszertan

A lakókörzet összes lakójára számított átlagos közúti távolságok (CBS). Az iskola (DUO), a tömegközlekedési megálló (OVapi/GTFS, munkanapi indulások), az adótorony (Antenneregister), a töltőpont és a gyermekfelügyeleti intézmény távolságát ettől a címtől légvonalban mérjük, saját adatbázisunk alapján.

Lakókörnyezet: zaj, víz, levegő, fény és zöldterületek

Zaj

53 dB Mérsékelten zajos

45 dB-ig nagyon csendes70 dB felett rendkívül zajos

Közúti forgalom
52 dB
Vasúti forgalom
42 dB
Légi forgalom
40 dB alatt
Szélturbinák
nincs
Közúti forgalom, éjszaka
42 dB
Vasúti forgalom, éjszaka
34 dB

Bloemwijk en Zocherkwartier (lakókörzet) területén a lakóingatlanok 17%-ánál nagyobb a zajterhelés, mint ezen a címen; az ottani átlag 52 dB.

Elfogadható: hallható a forgalom, mint egy lakókörzet átmenő forgalmat is kiszolgáló utcájában. Csukott ablaknál bent alig észlelhető; a szabadban is kellemesen lehet időzni, de teljes csend soha nincs. A fő zajforrás: közúti forgalom (52 dB).

Forrás és módszertan

Lden: a nappali, esti és éjszakai zajterhelés éves átlaga (RIVM-zajtérképek: 2020, légi forgalom: 2022, szélturbinák: 2024, 10 m-es rácsháló). Hozzávetőleges becslés, nem a homlokzatnál végzett mérés. A WHO a közúti forgalomnál legfeljebb 53 dB, a légi forgalomnál 45 dB zajterhelést javasol.

Árvíz

0,14 m Korlátozott

Árvíz esetén a maximális vízmélységet ábrázoló térkép szerint itt akár 0,14 m mély is lehet a víz.

Árvízzel veszélyeztetett lakóingatlanok Bloemwijk en Zocherkwartier területén
71%
Ebből 0,5 m-nél nagyobb vízmélységgel
0%
Maximális vízmélység a lakókörzetben
0,44 m

Korlátozott: árvíz esetén térdig érhet a víz az utcán. Ez a padló alatti szerelőterek és a kertek elöntésével jár, a lakószinten ritkán keletkezik kár. Magasabb küszöbbel és szárazon tartott padló alatti szerelőtérrel mérsékelhetők a károk.

Forrás és módszertan

LIWO (Rijkswaterstaat), árvíz esetén várható legnagyobb vízmélység térképe, 25 m-es rácsháló; az árvíz valószínűsége: Klimaateffectatlas. A vízmélység nem jelzi az árvíz bekövetkezésének valószínűségét; a gátakat és árvízvédelmi műveket e valószínűség figyelembevételével tervezték.

Levegőminőség

  • NO₂ 10,4 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
  • PM2,5 7,6 µg/m³ a WHO által ajánlott érték felett
  • PM10 14,8 µg/m³ a WHO ajánlott határértékén belül

Szennyezett levegő: meghaladja a 2030-ra előírt európai határértékeket, többnyire közeli forgalmas út, ipari létesítmény vagy intenzív állattartás miatt. Ez különösen a légúti panaszokkal élők és a kisgyermekek esetében fontos szempont; segít, ha a ház csendesebb oldalán szellőztet.

Átlagértékek (Bloemwijk en Zocherkwartier): NO₂ 10,8, PM2,5 7,6 µg/m³.

Forrás és módszertan

Éves átlagkoncentrációk 25 m-es felbontásban (RIVM, a legfrissebb térkép). A sávon lévő vonal a WHO ajánlott értékét jelöli (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); a szín azt mutatja, hogyan viszonyul az érték a WHO ajánlásához és a 2030-as EU-határértékhez.

Éjszakai fény

Világos

sötétnagyon világos

Átlag Bloemwijk en Zocherkwartier területén: világos.

Erősen megvilágított: sok az utakról, vállalkozások telephelyeiről vagy üvegházakból származó mesterséges fény. A sok éjszakai fény rosszabb alvásminőséggel függ össze; figyeljen a hálószobák elhelyezkedésére.

Forrás és módszertan

A felfelé irányuló, műholdakkal mért mesterséges fény (RIVM fénykibocsátási térkép, 2023, 375 m-es rács), az összes hollandiai lakóingatlanhoz viszonyítva: a sötét a legsötétebb 20%-ot, a nagyon világos a legvilágosabb 10%-ot jelenti.

Zöldterületek a lakókörzetben

45% zöldterület 500 m-en belül

Átlag Bloemwijk en Zocherkwartier területén: 46%.

Egy holland lakókörzetre jellemző, átlagos mennyiségű zöldfelület: kertek, kisebb parkok és burkolt felületek váltakoznak. Meleg napokon sokat számít egy pár perc sétával elérhető park vagy kisebb zöldterület.

Forrás és módszertan

A zöldterületek (fű, cserjék, fák) aránya a címet körülvevő 500 m-es rácscellában (RIVM-zöldterületi térkép, 2022). A hollandiai lakóingatlanok felénél 52% feletti a zöldterületek aránya 500 m-en belül; minden tizediknél 32% alatti.

Légi forgalom az ingatlan felett

Légi forgalom az ingatlan felett

Nézze meg, naponta hány repülőgép repül el a terület felett, milyen alacsonyan, mikor és mely repülőterekhez kapcsolódnak a járatok.

Fiókkal ingyenes. Fizetési adatokat nem kell megadnia.

Ingyenes fiók létrehozása Bejelentkezés

Éghajlat és biztonság

A ház körüli hőstressz még a forró napokon is mérsékelt marad; a környezet estére viszonylag jól lehűl.

Hőség

46–48 °C szélsőséges hőstressz

Hőérzet egy forró nyári napon (2022), a háztól 1 m távolságra.

Hőszigethatás
1,4–1,6 °C melegebb a külterületnél
Meleg éjszakák (legalább 20 °C)
6–7 éjszaka évente
Távolság egy hűvös helytől
0–200 m
Átlag (Bloemwijk en Zocherkwartier)
46 °C hőérzet

Víz

Csapadékvíz felhőszakadáskor (70 mm/óra)
közvetlenül a ház mellett nincs vízlefolyási útvonal
Talajvíz okozta problémák 2050-ben
Igen nagymértékű növekedés
Szárazon maradó szint Bloemwijk en Zocherkwartier területén
97% a lakóingatlanok aránya a legsúlyosabb árvíz esetén
Bloemwijk en Zocherkwartier: közepes vagy nagy kockázatú lakóingatlanok
0%

Környezeti veszélyforrások

Nagyfeszültségű vezeték
2 km-en belül nincs
Szélturbina
3,5 km Windturbine 2,3 MW, ashoogte 85 m · rotor 71 m · itt kb. 19 dB
Szélturbinák zaja ezen a címen
kb. 19 dB nem hallható; a legközelebbi szélturbina teljesítménye és távolsága alapján becsült érték, a RIVM térképének lefedettségén kívül
Kockázatos tevékenységek 1 km-en belül
Industrie, vervoer gevaarlijke stoffen

Bloemwijk en Zocherkwartier területén a lakóingatlanok 0%-a nagyfeszültségű vezeték mágneses terének övezetében, 0%-a pedig szélturbinától 1 km-en belül található.

Forrás és módszertan

Hőség, felszíni víz és talajvíz: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; hőérzet és hőszigethatás: 2022; árvíz valószínűsége és vízmélység: országos árvízi forgatókönyvek; talajvíz okozta problémák valószínűsége: 2050-es, magas értékekkel számoló forgatókönyv; vízlefolyási útvonalak: egy óra alatt lehulló 70 mm csapadék esetén). Nagyfeszültségű vezetékek: RIVM Netkaart, számított távolságokkal (a mágneses tér övezete); szélturbinák: RIVM; kockázatos tevékenységek: Register Externe Veiligheidsrisico's a RIVM Atlas Leefomgeving felületén keresztül (olyan tevékenységek, amelyek veszélyeztetett övezete 1 km-en belülre esik). Térképeken alapuló, tájékoztató jellegű adatok, nem mérések.

Biztonság és élhetőség

Élhetőség – Bloemwijk en Zocherkwartier (lakókörzet)

Nagyon jó Leefbaarometer 2024, 8. kategória a 9-ből

  • Fizikai környezet: megfelelő
  • Lakóingatlanok: megfelelő
  • Helyi szolgáltatások és intézmények: jó
  • Közösségi összetartás: megfelelő
  • Zavaró hatások és közbiztonsági problémák: megfelelő

Leefbaarometer 3.0 (BZK): az élhetőség becsült értékelése kilenc kategóriában, öt szempont alapján, az országos átlaghoz viszonyítva. Bővebben a lakókörzetről

Bűncselekmények – Bloemwijk en Zocherkwartier (lakókörzet)

31 évente, 1 000 lakosra vetítve -27% az előző évhez képest

Nyilvántartva: sze 2025 – aug 2026
46
Városrész: Zuid
39 1 000 főre vetítve
Települési önkormányzat: Alkmaar
48 1 000 főre vetítve
Nederland
45 1 000 főre vetítve
Lakásbetörések 1 000 lakóingatlanra vetítve
1,1 1 betörés

Leggyakoribb

Fietsdiefstal
11
Diefstal uit auto
6
Vernieling
3
Mishandeling
2
  1. 562021
  2. 612022
  3. 522023
  4. 452024
  5. 612025

Az átlagosnál biztonságosabb: az egy lakosra jutó bűncselekmények száma az országos átlag alatt van. A lakásbetörésre és a kerékpárlopásra itt is érdemes figyelni. Itt ritkák a lakásbetörések.

Forrás és módszertan

Rendőrség, nyilvántartott bűncselekmények lakókörzetenként (a CBS és a rendőrség nyílt adatai, havi bontásban). Kis lakókörzetekben az esetszám is alacsony; az adatot a lakosok és a lakóingatlanok számával együtt érdemes értelmezni. Nem minden bűncselekményt jelentenek be.

Ingatlanjelentés ajánlattételi tanácsadással

Ajánlatot tenne erre az ingatlanra: Westerweg 72? Tudja meg, mennyit ér valójában.

Az ingyenes oldal a tényeket mutatja be. A jelentés a legfontosabb kérdésre válaszol: mennyit ajánljak? Három forgatókönyv euróban, a hasonló lakóingatlanok Kadaster által nyilvántartott tényleges vételára, a modellel becsült érték, a települési önkormányzat területén jellemző irányár feletti ajánlattételi adatok és az ingatlan fotókon látható állapota alapján. Emellett azokat a kérdéseket is tartalmazza, amelyeket aláírás előtt érdemes feltennie az ingatlanközvetítőnek.

Számítási példa: egy 2%-kal túl magas ajánlat egy 450 000 € értékű lakóingatlannál már 9 000 € többletköltséget jelent. A jelentés ára: 19 €.

Óvatosaz irányár alatt vagy annak közelében, ha kevés az ajánlattevő
A piaci szintnek megfelelőmennyiért keltek el a környéken a hasonló lakóingatlanok az elmúlt hónapokban
Esélyesa piaci érték felett, de még a becsült értéksávon belül
  • Ajánlattételi stratégia három forgatókönyvvel
    Egy óvatos, egy piaci viszonyoknak megfelelő és egy jó eséllyel elfogadható ajánlat euróban, a modellel becsült érték, a hasonló adásvételek és a települési önkormányzat területén ténylegesen kifizetett, irányár feletti összegek alapján.
  • Hasonló ingatlanok eladási adatai a Kadaster nyilvántartásából
    A közelben található, típusukban, méretükben és építési időszakukban hasonló lakóingatlanok tényleges vételára térképen és táblázatban, a mai árszintre átszámítva.
  • Modellel becsült érték és korábbi eladások
    Automatizált értékmeghatározás becsült értéksávval, a címhez tartozó korábbi adásvételek és a WOZ-érték alakulása az évek során.
  • Ingatlanpiaci adatok a települési önkormányzat területéről
    Az adott ingatlantípus értékesítési ideje, az irányár feletti ajánlatok százalékos mértéke, a m²-enkénti ár és a kínálat szűkösségének mutatója (NVM), hogy tudja, mekkora versenyre számíthat.
  • Kérdések az ingatlanközvetítőhöz
    Az ingatlanra szabott kérdéslista a megtekintéshez, az építési év, az energetikai besorolás, a környezeti kockázatok, a hirdetés és a fotóelemzés alapján.
  • A lakóingatlan állapota a fényképek alapján
    Egy képelemző modell a hirdetési fotók alapján értékeli az általános állapotot, a konyhát és a fürdőszobát, felméri a látható hibákat, és tájékoztató becslést ad a felújítás költségére.
  • Havi lakhatási költségek ajánlatonként
    Az egyes forgatókönyvek havi költségei: jelzáloghitel, a vevőt terhelő járulékos költségek, önkormányzati adók és díjak, energia és karbantartás – összevetve a bérlés költségeivel.
  • Az ingyenes oldal teljes tartalmával együtt
    A lakóingatlanra, a lakókörzetre, az energiára, a lakókörnyezetre, az éghajlatra, a biztonságra és a légi forgalomra vonatkozó adatok összefoglalója egyetlen PDF-ben.

Több lakóingatlant is összehasonlítana? Havi 5 jelentés 39 € díjért, további jelentések darabonként 6 € áron. Nem értékbecslés és nem garancia, hanem adatok, amelyekkel alátámaszthatja ajánlatát.

Gyakori kérdések – Westerweg 72

Westerweg 72: milyen típusú ez a lakóingatlan?

A lakóingatlan címe: Westerweg 72, Alkmaar; típusa: tussenwoning, építési év: 1939, lakóterület: 196 m², telek: 161 m². Lakókörzet: Bloemwijk en Zocherkwartier; települési önkormányzat: Alkmaar.

Westerweg 72: mi a lakóingatlan energetikai besorolása?

A nyilvántartott energetikai besorolás: F. Egy hasonló lakóingatlan havi gáz- és áramköltsége átlagosan € 261.

Westerweg 72: körülbelül mennyit ér ez a lakóingatlan?

A tájékoztató jellegű piaci érték € 703.000 és € 998.000 között van (középérték: € 850.000, árszint: sze 2026), a lakókörzet hasonló lakóingatlanjainak WOZ-értékei, irányárai és eladási árai alapján. Ez csupán becsült értéksáv, nem értékbecslés.

Mennyire csendes a következő cím környéke: Westerweg 72?

A homlokzatnál az éves átlagos zajszint 53 dB Lden (mérsékelten zajos). A fő zajforrás: közúti forgalom. Naponta körülbelül 4 repülőgép halad el 2 km-en belül, 3 000 m alatti magasságban.

Elöntheti az árvíz a következő címen található lakóingatlant: Westerweg 72?

Igen, elméletileg: árvíz esetén a vízmélység itt akár 0,14 m is lehet (korlátozott).

Westerweg 72 – mennyire biztonságos a lakókörzet?

Bloemwijk en Zocherkwartier területén (területtípus: lakókörzet) a rendőrség évente 1 000 lakosra vetítve 31 bűncselekményt regisztrált, míg a települési önkormányzat területén 48 , országosan pedig 45 volt ez az érték. A Leefbaarometer szerint az élhetőség minősítése: nagyon jó.

Westerweg 72 – milyen helyi szolgáltatások és intézmények vannak a közelben?

Átlagos távolságok a lakókörzetben: nagy szupermarket: 900 m, háziorvos: 700 m, általános iskola: 500 m, bölcsőde: 400 m (CBS). A legközelebbi iskola, tömegközlekedési megálló, elektromosautó-töltő és gyermekfelügyeleti intézmény ezen az oldalon szerepel, az adott címtől mért távolsággal együtt.

Honnan származnak ezek az adatok?

Nyilvános állami adatforrásokból: BAG és Kadaster (ingatlanjellemzők, telek), EP-Online (energetikai besorolás), CBS (lakókörzeti statisztikák, árindex, energiafogyasztás), RIVM (zaj, levegő, fény, zöldfelület), Klimaateffectatlas és LIWO (hőség, víz), nyílt rendőrségi adatok és Leefbaarometer (közbiztonság), valamint ADS-B-hálózatok (légi forgalom). Minden számítás tájékoztató jellegű, nem minősül értékbecslésnek vagy tanácsadásnak.