Rajons Abcoude

Rajons pašvaldībā De Ronde Venen · Utrecht

  • Mājokļu skaits: 3.333
  • Iedzīvotāji: 8.255
  • vid. būvniecības gads: 1972
  • vid. WOZ vērtība: € 715.000

Dzīve Abcoude: šajā teritorijā (rajons pašvaldībā De Ronde Venen) ir Mājokļu skaits: 3.333, Iedzīvotāji: 8.255 un 3.435 mājsaimniecības. Mājokļi Abcoude teritorijā ir galvenokārt šāda veida: rindu mājas vidējā sekcija (31%) un dvīņu mājas daļa (19%), galvenokārt būvēti laikposmā 1970-1989 (30%) un ar 71% īpašnieku apdzīvotiem mājokļiem un 29% īres mājokļiem. Vidējā WOZ vērtība ir € 715.000. No mājokļiem ar reģistrētu energoefektivitātes klasi 42% ir A vai B klase; visizplatītākā energoefektivitātes klase ir A. Dzīves vides kvalitātes vērtējums saskaņā ar Leefbaarometer ir ļoti laba, vidējais trokšņa līmenis ir 53 dB (mēreni trokšņaini) un policija reģistrējusi 43,4 noziedzīgus nodarījumus uz 1 000 iedzīvotājiem (valstī kopumā — 45,3). Lielveikals atrodas vidēji 900 m attālumā, sākumskola — 700 m attālumā un 42% mājsaimniecību ir bērni. Vietnē Huisleon par katru mājokli Abcoude teritorijā atradīsiet aptuveno vērtību, energoefektivitātes klasi, mājokļa ikmēneša izmaksas, informāciju par dzīves vidi un aktuālos pārdošanas un īres piedāvājumus.

Karte

Robeža atbilstoši CBS 2024. gada rajonu un apkaimju kartei. Tuviniet, lai skatītu atsevišķus mājokļus; noklikšķiniet uz mājokļa, lai skatītu sīkāku informāciju. Atvērt mājokļu kartē

Abcoude: mājokļi

Mājokļi
3.333
dzīvošanai paredzētu objektu adreses (BAG)
Vidējais būvniecības gads
1972
Vidējā mājokļa platība
141 m²
Mājokļu fonds (CBS)
3.382
2025

Mājokļa veids

  • Rindu mājas vidējā sekcija 31% 1.032
  • Dvīņu mājas daļa 19% 639
  • Rindu mājas gala sekcija 19% 636
  • Dzīvoklis 17% 555
  • Savrupmāja 14% 471

Energoefektivitātes klase

  • A vai augstāka 27% 891
  • B 15% 491
  • C 22% 732
  • D 13% 441
  • E 5% 179
  • F 9% 316
  • G 7% 243
  • Nav energoefektivitātes klases 1% 40

Būvniecības periods

  • Pirms 1945. gada 11% 379
  • 1945–1969 27% 907
  • 1970–1989 30% 986
  • 1990–2009 23% 752
  • 2010. gadā un vēlāk 9% 304
  • Nav zināms 0% 5

Iedzīvotāji

Iedzīvotāji
8.255
2025. gada 1. janvāris
Mājsaimniecības
3.435
vidēji 2,4 personas
Vienas personas mājsaimniecības
30%
Nīderlandē: 40%
Mājsaimniecības ar bērniem
42%
Nīderlandē: 32%
Iedzīvotāju blīvums
396
iedzīvotāji uz km²
Platība
22,7 km²
no kopējās platības 1,9 km² aizņem ūdeņi
Dzimuši ārpus Nīderlandes
13%
Nīderlandē: 16%
Standartizētie ienākumi
€ 67.600
vid. uz mājsaimniecību gadā · Nīderlandē: € 42.080
Nabadzībā dzīvojošie
2%
Nīderlandē: 3%
Sociālās palīdzības pabalsti
6
uz 1 000 iedzīvotājiem · Nīderlandē: 22
Nodarbinātības līmenis
76%
Nīderlandē: 72%
Darbinieki ar beztermiņa darba līgumu
50%
Nīderlandē: 56%

Vecuma struktūra

  • 0–15 gadi 19% 1.570
  • 15–25 gadi 11% 890
  • 25–45 gadi 19% 1.585
  • 45–65 gadi 30% 2.455
  • 65 gadi un vairāk 21% 1.760

Izcelsme

  • Nederland 75% 6.160
  • Eiropa (izņemot Nīderlandi) 11% 895
  • Ārpus Eiropas 15% 1.205

Izglītības līmenis (15–75 gadi)

  • Sākumizglītība, vmbo, mbo 1 16% 950
  • Vidējā izglītība (havo, vwo, mbo 2–4) 32% 1.860
  • Augstākā izglītība (hbo, wo) 52% 3.020

Avots: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Izcelsme pēc CBS klasifikācijas (personas vai tās vecāku dzimšanas valsts); izglītības līmenis iedzīvotājiem vecumā no 15 līdz 75 gadiem; ienākumi standartizēti atbilstoši mājsaimniecības lielumam un sastāvam; datus par nelielām grupām CBS nepublicē.

Mājokļi un to vērtība

Vidējā WOZ vērtība
€ 715.000
CBS 2024
Īpašnieku apdzīvoti mājokļi
71%
Īres mājokļi
29%
19% sociālo mājokļu organizāciju īpašumā
Vienģimenes mājas
83%
17% daudzdzīvokļu ēkās
Uzbūvēti pēdējos 10 gados
9%
Neapdzīvoti mājokļi
4%
Gada laikā uzbūvētie mājokļi
3
ekspluatācijā nodoti mājokļi

WOZ vērtība ir visu teritorijas mājokļu vidējā vērtība (vērtēšanas datums — iepriekšējā gada 1. janvāris), nevis konkrēta mājokļa tirgus vērtība.

Enerģija

Vid. elektroenerģijas patēriņš
3.150 kWh
uz vienu mājokli gadā
Vidējais tīklā nodotās elektroenerģijas daudzums
990 kWh
saules elektroenerģija uz vienu mājokli
Vidējais gāzes patēriņš
1.020 m³
uz vienu mājokli gadā
Mājokļi ar saules paneļiem
47%
Bez dabasgāzes
9%
Galvenokārt elektriskā apkure
13%

Patēriņš ir vidējais rādītājs visiem mājokļiem ar pieslēgumu attiecīgajā teritorijā (CBS); energoefektivitātes klašu sadalījums pieejams sadaļā “Mājokļi”.

Infrastruktūra, pakalpojumi un sasniedzamība

Liels pārtikas lielveikals
900 m
vid. attālums
Ģimenes ārsta prakse
1,0 km
vid. attālums
Sākumskola
700 m
vid. attālums
Bērnudārzs
600 m
vid. attālums
Skolas 3 km rādiusā
3
Urbanizācijas līmenis
Zems urbanizācijas līmenis
Adrešu skaits uz km²: 871
Automašīnu skaits uz mājsaimniecību
1,0
Vieglo automobiļu skaits: 3.599
Uzņēmumu darbības vietas
1.650
tostarp 210 tirdzniecībā, izmitināšanā un ēdināšanā

Attālumi pa ceļiem — vidējie rādītāji visiem teritorijas iedzīvotājiem (CBS).

Skolas

rajons Abcoude: 4 skolas ar informāciju par skolēnu skaitu un inspekcijas vērtējumu.

Visas skolas pašvaldībā De Ronde Venen

DUO atvērtie izglītības dati un Inspectie van het Onderwijs; skola ir piesaistīta apkaimei pēc tās atrašanās vietas adreses.

Dzīves vide: troksnis, ūdens, gaiss, gaisma un zaļās zonas

Vidējais trokšņa līmenis (Lden)
53 dB
pašvaldībā 54 dB
Mājokļi ar ceļu satiksmes troksni virs 55 dB
13%
pašvaldība: 15%
Mājokļi ar dzelzceļa satiksmes troksni virs 55 dB
4%
pašvaldība: 1%
Mājokļi ar gaisa satiksmes troksni virs 48 dB
1%
pašvaldība: 17%
Mājokļi ar vēja turbīnu troksni virs 40 dB
0%
pašvaldība: 1%
Ceļu satiksmes troksnis naktī virs 50 dB
4%
pašvaldība: 5%

Trokšņa līmenis 3.333 mājokļos

  • 46–50 dB: klusi 23% 757
  • 51–55 dB: mērens troksnis 58% 1.935
  • 56–60 dB: paaugstināts troksnis 15% 496
  • 61–65 dB: trokšņaini 4% 141
  • 66–70 dB: ļoti trokšņaini 0% 4

Plūdi

Mājokļi, kurus var skart plūdi
78%
pašvaldība: 76%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 0,5 m
51%
No tiem ar ūdens dziļumu virs 2 m
0%
Maksimālais ūdens dziļums
1,9 m
vidēji 0,7 m applūstošajās vietās

Gaiss, gaisma un zaļās zonas

NO₂
15,2 µg/m³
100% virs WHO ieteiktā līmeņa (10)
PM2,5
8,6 µg/m³
100% virs WHO ieteiktā līmeņa (5)
PM10
15,1 µg/m³
68% virs WHO ieteiktā līmeņa (15)
Apgaismojums naktī
Blāvs apgaismojums
pašvaldībā: blāvs apgaismojums
Zaļās zonas 500 m rādiusā
59%
pašvaldībā 62%

Troksnis: RIVM trokšņa kartes (autoceļi un dzelzceļš — 2020, gaisa satiksme — 2022, vēja turbīnas — 2024), gada vidējais Lden ar 10 m izšķirtspēju, vērtības noteiktas katrai adresei. Plūdi: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimālā ūdens dziļuma karte; dziļums nenorāda plūdu varbūtību. Gaiss: RIVM gada vidējās koncentrācijas ar 25 m izšķirtspēju. Gaisma: RIVM 2023. gada gaismas emisijas karte. Zaļās zonas: RIVM 2022. gada zaļo zonu karte, zaļo zonu īpatsvars 500 m rādiusā. Ieslēdziet trokšņa slāni augstāk redzamajā kartē.

Klimats un drošība

Sajūtamā temperatūra karstā dienā
46–48 °C
ekstrēms karstuma stress
Mājokļi ar ārkārtēju karstuma stresu (41 °C vai vairāk)
97%
pašvaldība: 98%
Siltumsalas efekts
0,6–0,8 °C
vidēji siltāk nekā ārpus apbūvētās teritorijas
Mājokļi ar vēsu vietu 300 m rādiusā
75%
pašvaldība: 74%
Mājokļi ar vidēju vai lielu plūdu varbūtību
6%
pašvaldība: 23%
Mājokļi ar paaugstinātu gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtību 2050. gadā
30%
pašvaldība: 27%
Mājokļi, gar kuriem iet lietusūdens noteces ceļš
11%
pašvaldība: 10%
Mājokļi augstsprieguma līnijas magnētiskā lauka zonā
0%
pašvaldība: 0%
Mājokļi 1 km rādiusā no vēja turbīnas
0%
pašvaldība: 7%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): sajūtamā temperatūra un siltumsalas efekts 2022. gadā, vēsas vietas, plūdu varbūtība konkrētajā vietā (vismaz 20 cm ūdens), neapplūstoši stāvi, gruntsūdeņu izraisītas applūšanas varbūtība 2050. gadā (augstais scenārijs), lietusūdens noteces ceļi pie nokrišņu daudzuma 70 mm stundā; dati iegūti katra mājokļa atrašanās vietā. Augstsprieguma līnijas: RIVM Netkaart ar aprēķinātajiem attālumiem. Vēja turbīnas: RIVM. Ieslēdziet karstuma slāni augstāk redzamajā kartē.

Drošība

Noziedzīgi nodarījumi uz 1 000 iedzīvotājiem
43
sep 2025 – aug 2026
Reģistrētie noziedzīgie nodarījumi
358
-3% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu
Zādzības ar ielaušanos mājoklī uz 1 000 mājokļiem
5,4
18 zādzības ar ielaušanos
Pašvaldība
32
uz 1 000 iedzīvotājiem
Nederland
45
uz 1 000 iedzīvotājiem

Noziedzīgo nodarījumu veidi (pēdējos 12 mēnešos)

  • Fietsdiefstal 21% 75
  • Diefstal uit auto 12% 43
  • Vernieling 8% 28
  • Woninginbraak 5% 18
  • Mishandeling 3% 11
  • Autodiefstal 3% 10
  • Bedreiging 2% 6
  • Winkeldiefstal 1% 5

Pa gadiem

  1. 2612021
  2. 2422022
  3. 2762023
  4. 3032024
  5. 3892025

Avots: policija, reģistrētie noziedzīgie nodarījumi pa teritorijām (CBS/policijas atvērtie dati, mēneša rādītāji). Rādītājs uz 1 000 iedzīvotājiem aprēķināts, izmantojot teritorijas iedzīvotāju skaitu; ne par katru noziedzīgu nodarījumu tiek ziņots.

Dzīves vides kvalitāte

Ļoti laba Leefbaarometer 2024

ļoti neapmierinošiizcili

Dzīves vides kvalitāte
Ļoti laba
8. klase no 9, 2024. gada novērtējums
Vērtējums
4,24
+0,14 salīdzinājumā ar vidējo rādītāju valstī
Kopš iepriekšējā novērtējuma
+0,01
2022. gada novērtējums: Ļoti laba
Pašvaldība
Laba
vērtējums 4,16

Piecas jomas: novirze no vidējā rādītāja valstī

  • Fiziskā vide zaļās zonas, ūdeņi, apbūve, troksnis +0,00 apmierinoša
  • Mājokļu fonds veids, būvniecības gads, īpašuma forma +0,04 pilnībā apmierinoša
  • Infrastruktūra un pakalpojumi veikali, skolas, veselības aprūpe, sabiedriskais transports −0,01 apmierinoša
  • Sociālā saliedētība iedzīvotāju sastāvs, pārcelšanās +0,04 apmierinoša
  • Sabiedriskās kārtības traucējumi un nedrošība noziedzība un sabiedriskās kārtības traucējumi +0,07 pilnībā apmierinoša

Avots: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Reizi divos gados veikts novērtējums, kas balstīts uz vairāk nekā simt raksturlielumiem; vērtējums atspoguļo, kā iedzīvotāji vidēji vērtē dzīves vides kvalitāti. Negatīva vērtība = zem vidējā rādītāja valstī.

Ienākumi un darbs

Vidējie ienākumi uz vienu iedzīvotāju
€ 48.800
gadā
Vidējie ienākumi uz vienu ienākumu saņēmēju
€ 62.300
gadā
Mājsaimniecību neto aktīvu mediāna
€ 538.100
Nodarbinātības līmenis
76%
vecumā no 15 līdz 75 gadiem
Pašnodarbinātie
27%
no nodarbinātajiem iedzīvotājiem
Iedzīvotāji ar augstākajiem ienākumiem (20% valstī)
35,5%
iedzīvotāju īpatsvars (valstī 20%)

Apkaimes: Abcoude 3