Odeonstraat 1068

1325 AG Almere · Filmwijk Noord, Almere

  • Mieszkanie
  • Rok budowy 2005
  • 63 m² powierzchni mieszkalnej
  • A klasa energetyczna
Porównaj
Asystent AI

Proszę zapytać o Odeonstraat 1068

Proszę zadać pytanie o nieruchomość, osiedle, wartość lub koszty. Asystent odpowie na podstawie danych z tej strony, a w razie potrzeby wyszuka aktualne informacje.

Odpowiedzi mają charakter orientacyjny i nie stanowią porady. Rozmowy są zapisywane w celu doskonalenia asystenta.

W skrócie

Odeonstraat 1068 w miejscowości Almere to mieszkanie z 2005 roku o powierzchni mieszkalnej 63 m² i klasie energetycznej A. Lokalizacja: osiedle Filmwijk Noord (gmina Almere). Orientacyjna wartość rynkowa wynosi od € 260.000 do € 312.000. Otoczenie nieruchomości: poziom hałasu 56 dB (dość głośno), jakość powietrza: powyżej zaleceń WHO, 45% terenów zielonych w promieniu 500 m, w razie powodzi głębokość wody do 2,3 m. Ruch lotniczy: około 25 samolotów dziennie na wysokości poniżej 3 000 m w promieniu 2 km. Jakość życia na osiedlu: słaba.

Wszystkie dane na tej stronie pochodzą z publicznych rejestrów i map. Dostęp do nich jest bezpłatny. Samodzielne zebranie danych o jednej nieruchomości zajmuje wiele godzin — tutaj są dostępne w jednym miejscu w ciągu sekundy. Pod każdą sekcją wyjaśniamy, co podane liczby oznaczają dla codziennego życia pod tym adresem.

Lokalizacja

Położenie według BAG (52.37342, 5.22649). Otwórz w OpenStreetMap

Orientacyjny przedział wartości

Orientacyjna wartość rynkowa tej nieruchomości € 260.000 – € 312.000 wartość środkowa € 286.000 · poziom cen: wrz 2026 € 4.539 za m² · 63 m²

Rynek

  • +2,4% ceny sprzedaży: Flevoland w ciągu roku (indeks cen CBS, wrz 2026)
  • € 493.406 średnia cena sprzedaży w gminie Almere w 2025 r. (CBS/Kadaster)
  • € 248.000 średnia wartość podatkowa WOZ na obszarze: osiedlu Filmwijk Noord (CBS 2024)

Jak obliczono orientacyjny przedział wartości

ŹródłoWartość wyjściowaPo przeliczeniu na obecny poziom cenWaga
Wartość podatkowa WOZ tej nieruchomości na rok 2025
stan na 1 stycznia 2024
€ 234.000 € 272.245
+16,3% od 2024 K1
38%
Przedział wartości z platformy wycen nieruchomości
€ 307.000 – € 329.000, maj 2025
€ 318.000 € 329.785
+3,7% od 2025 K2
25%
Porównywalne nieruchomości: 40 (w promieniu 180 m)
mediana wartości podatkowej WOZ za m², po indeksacji
€ 4.321/m² € 272.223 31%
Średnia (osiedlu: Filmwijk Noord)
CBS WOZ 2024 (€ 248.000) / średnia 73 m²
€ 3.397/m² € 261.768
+22,3% od 2023 K1
6%

Wartość podatkowa WOZ tej nieruchomości na przestrzeni lat

Wartość podatkowa WOZ tej nieruchomości

Proszę sprawdzić wartość podatkową WOZ za każdy rok od 2014 roku i porównać ją z orientacyjnym przedziałem wartości.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Podobne nieruchomości w okolicy (znaleziono: 40)

Podobne nieruchomości

Proszę zobaczyć podobne nieruchomości w okolicy, na których oparto orientacyjny przedział wartości, wraz z ceną za m² i odległością.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Sposób obliczenia: dane z każdego źródła przeliczono na obecny poziom cen od dnia, którego dotyczą, korzystając z indeksu cen CBS dla nieruchomości z rynku wtórnego (według prowincji, a w miastach Amsterdam, Rotterdam, Den Haag i Utrecht — według miasta; dla ostatnich miesięcy zastosowano ogólnokrajowy indeks miesięczny). Wartość środkowa to średnia ważona, a szerokość przedziału wynika z rozbieżności między źródłami (minimum 5%). Nie uwzględniono stanu nieruchomości, jej położenia przy danej ulicy, użytkowania wieczystego ani cech szczególnych. Nie jest to wycena rzeczoznawcy.

Wynająć czy kupić?

Najem porównywalnej nieruchomości

€ 1.180 – € 1.380 miesięcznie

Rynkowy czynsz najmu: mediana € 20,30 za m² dla nieruchomości tego typu na wynajem w okolicy (liczba nieruchomości: 14), przeliczona na powierzchnię 63 m².

Zakup tej nieruchomości

€ 1.340 miesięcznie

Kredyt hipoteczny z ratami równymi na kwotę € 286.000 (środek przedziału wartości), oprocentowanie 3,9%, okres 30 lat, finansowanie w 100%: w pierwszym miesiącu € 920 odsetek i € 420 spłaty kapitału. Bez kosztów konserwacji i remontów, podatków oraz odliczenia odsetek od podatku.

Co się bardziej opłaca?

Zakup jest korzystniejszy

Z raty kredytu hipotecznego w wysokości € 1.340 odsetki stanowią € 920 (bezzwrotny koszt), a spłata kapitału — € 420 (budowanie majątku). Same odsetki są niższe niż czynsz najmu porównywalnej nieruchomości (€ 1.280).

Obliczenia z uwzględnieniem wkładu własnego, oprocentowania i czynszu najmu można wykonać w sekcji „Miesięczne koszty mieszkaniowe”.

Charakterystyka

Typ nieruchomości
Mieszkanie
Przeznaczenie
Funkcja mieszkalna
Rok budowy
2005
Powierzchnia mieszkalna
63 m²
Powierzchnia budynku
645 m²
Powierzchnia działki
8.430 m²
Klasa energetyczna
A (7 wrzesień 2015)
Status lokalu
W użytkowaniu
Status budynku
W użytkowaniu
Identyfikator adresu w BAG
0034200000075686
Identyfikator lokalu w BAG
0034010000060681
Identyfikator budynku w BAG
0034100000054974
Źródło i metodologia

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) oraz rejestr klas energetycznych. Powierzchnia działki to całkowita powierzchnia według ewidencji gruntów; w przypadku mieszkań dotyczy całej działki, na której stoi budynek.

Działka, grunt i przeznaczenie terenu

Grunt lekko osiada, podobnie jak na wielu terenach torfowych i gliniastych; od czasu do czasu konieczne jest podniesienie poziomu ogrodu i nawierzchni.

Powierzchnia działki (BAG)
8.430 m² cała działka, na której stoi budynek
Ryzyko uszkodzenia fundamentów — Filmwijk Noord
0,0% nieruchomości zagrożonych gniciem drewnianych pali fundamentowych (bardzo niski) 2050, scenariusz wysoki: 0,0%, nierównomierne osiadanie: 0,0% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Osiadanie gruntu — Filmwijk Noord
−2,8 mm rocznie płytkie warstwy gruntu: −1,6 mm; gmina Almere: −2,5 mm
Kadaster, wysokość terenu, przeznaczenie, grunt
pobieranie…
Źródło i metodologia

Działka: Kadaster (BRK, za pośrednictwem PDOK; granica działki jest widoczna na mapie powyżej). Wysokość terenu: Actueel Hoogtebestand Nederland. Przeznaczenie terenu: ruimtelijkeplannen.nl (plany zagospodarowania przestrzennego do 1.01.2024; nowsze przepisy znajdują się w gminnym planie zagospodarowania przestrzennego). Grunt i fundamenty: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) i RVO/KCAF. Dane orientacyjne — nie stanowią porady budowlanej ani prawnej.

Słońce i cień

Jak położone są elewacje, ogród i dach względem słońca i ile cienia rzucają sąsiednie budynki? Obliczenia na podstawie położenia słońca i wysokości budynków z 3D BAG.

Elewacje, ogród, dach i światło dzienne
obliczanie…
Droga słońca nad nieruchomością (czas lokalny): latem wysoko, zimą nisko. Środek = pionowo nad nieruchomością, krawędź = horyzont. Zielona kropka = kierunek, w którym znajduje się ogród.

ta nieruchomość cienie budynków działki kierunek, z którego świeci słońce

Budynki i ich wysokości: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; wysokość dachu = 70. percentyl wysokości nad poziomem terenu tej nieruchomości, na podstawie AHN). Działka: Kadaster (BRK). Położenie słońca: algorytm NOAA, czas lokalny. Zdjęcie lotnicze: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Dane orientacyjne: nie uwzględniono drzew, ogrodzeń, lukarn ani ukształtowania terenu.

Energia i ogrzewanie

Energooszczędna nieruchomość: niskie koszty energii, komfortowe warunki wewnątrz i korzystniejsze warunki kredytu hipotecznego w wielu bankach. Dalsza poprawa efektywności energetycznej przyniesie już niewielkie korzyści.

Klasa energetyczna

A zarejestrowana klasa energetyczna (wskaźnik efektywności energetycznej)

Data oględzin
7 wrzesień 2015
Klasa A lub wyższa w Filmwijk Noord
58% nieruchomości

Ustalona według metody stosowanej przed 2021 r.; od 2021 r. obowiązuje NTA 8800.

Zużycie i koszty

€ 118 miesięcznie przy średnim zużyciu

Gaz ziemny
510 m³ rocznie
Energia elektryczna
1.490 kWh rocznie; osiedle 1.990
Koszty roczne
€ 1.419 gaz € 708, prąd € 387, opłaty stałe € 324
Panele fotowoltaiczne
7% porównywalnych nieruchomości; osiedle 14%
Źródło i metodologia

Średnia ilość energii dostarczanej do nieruchomości tego typu i o tej wielkości, wybudowane w tym samym okresie (CBS 2025, z korektą uwzględniającą temperaturę), według średnich taryf dla gospodarstw domowych z wrz 2026 (CBS: 1,39 za m³ i 0,26 za kWh z podatkami, z uwzględnieniem opłat stałych i ulgi w podatku energetycznym). Rzeczywiste zużycie zależy od mieszkańców i instalacji.

Zmiana sposobu ogrzewania i dotacje

Sieć ciepłownicza na osiedlu
93% nieruchomości podłączonych do sieci (2023)
Ogrzewanie w Filmwijk Noord
78% – ogrzewanie miejskie, 16% – ogrzewanie elektryczne 2022
Potencjał geotermalny
30-50%kans >5MWth Formacja Slochteren, WarmteAtlas

ISDE 2026 (500 mln €): dotacje na izolację termiczną, pompę ciepła (także hybrydową), solarny podgrzewacz wody, wentylację i przyłączenie do sieci ciepłowniczej (stała kwota 3 775 €); dotacje na pompy ciepła wynoszą od około 500 € do ponad 13 000 €, zależnie od typu i mocy. Wnioski należy składać do RVO po montażu. ISDE w RVO · Energiesubsidiewijzer (także programy gminne)

Klasy energetyczne — Filmwijk Noord

  • A lub lepsza 58% 426
  • B 23% 167
  • C 10% 74
  • D 6% 44
  • E 3% 22
Źródło i metodologia

Klasa energetyczna i rozkład klas: EP-Online (RVO), za pośrednictwem naszej bazy danych; profile zużycia: CBS 85140NED (CC BY 4.0); taryfy: CBS 85592NED; zużycie na poziomie osiedla: CBS Kerncijfers; sieci ciepłownicze, plany, obszary pilotażowe i udział poszczególnych źródeł ogrzewania: WarmteAtlas (RVO, poziom osiedla; plany przypisano do osiedli, których punkt centralny znajduje się w obszarze objętym planem); ISDE: RVO. Dane mają charakter orientacyjny i nie zastępują doradztwa energetycznego.

Miesięczne koszty mieszkaniowe: zakup czy najem

Proszę podać cenę zakupu, czynsz najmu i przyjęte założenia. Wszystkie kwoty można zmienić, a wynik ma charakter orientacyjny.

Wkład własny 10% Własne środki z oszczędności lub nadwyżki wartości nieruchomości nad zadłużeniem.
Rodzaj rat
Rata kredytu hipotecznego (brutto) —
w tym spłata kapitału (pozostaje częścią Państwa majątku)
Stałe opłaty —
Łącznie miesięcznie —
Stałe koszty miesięczne (wartości średnie, można je zmienić)
Gmina Almere, 2026: OZB 0,0988% wartości podatkowej WOZ (€ 234.000, czyli € 231 rocznie), opłata za odpady € 479 i opłata kanalizacyjna € 271 rocznie dla wieloosobowego gospodarstwa domowego (COELO).
Waterschap Zuiderzeeland, 2026: opłata od mieszkańców € 106, opłata za oczyszczanie ścieków € 254 (trzy jednostki zanieczyszczenia) i opłata na utrzymanie systemu wodnego 0,0432% wartości podatkowej WOZ (€ 101) rocznie (CBS).
Obowiązkowe przy kredycie hipotecznym; średnia składka.
Rezerwa na wydatki; zwykle 1% wartości nieruchomości rocznie.
510 m³ gazu i 1.490 kWh rocznie (średnia CBS dla nieruchomości tego typu i o tej wielkości, wybudowane w tym samym okresie) według stawek z wrz 2026.
Tylko w przypadku mieszkań.
Przeciętny pakiet.

Zakup czy najem?

PozycjaZakupNajem
Łącznie miesięcznie——
W tym spłata kapitału (budowanie majątku)——
Koszty mieszkaniowe bez spłaty kapitału——
Kapitał spłacony po 10 latach——

Bez uwzględnienia zmian wartości nieruchomości, odliczenia odsetek od kredytu hipotecznego, ryczałtowego dochodu z własnej nieruchomości doliczanego do podstawy opodatkowania, dodatku mieszkaniowego ani podwyżek czynszu. Wyliczenie orientacyjne, nie stanowi porady.

Ile kosztuje zakup tej nieruchomości?

Jednorazowe koszty poza ceną zakupu: podatek, opłaty notarialne, wycena rzeczoznawcy, doradztwo i inspekcja techniczna. Od 2018 roku kwota kredytu nie może przekraczać wartości nieruchomości, dlatego koszty te pokrywają Państwo z własnych środków.

Łączne koszty kupującego—
Jako procent ceny zakupu—
W tym podlegające odliczeniu od podatku (jednorazowo)—
Wymagane środki własne koszty plus część ceny zakupu niepokryta kredytem—
Zestawienie kosztów (kwoty orientacyjne na rok 2026 – można je zmienić)
2% ceny zakupu w przypadku nieruchomości nabywanej na własne potrzeby mieszkaniowe.
Obejmuje wpis do Kadaster i koszty weryfikacji; stawki różnią się w zależności od notariusza. Nie podlega odliczeniu od podatku.
Tylko przy kredycie hipotecznym; obejmuje wpis do Kadaster. Podlega odliczeniu od podatku.
Kredytodawca wymaga zatwierdzonego raportu z wyceny rzeczoznawcy. Podlega odliczeniu od podatku.
Zwykle od 2000 do 3500 €, w zależności od doradcy i sytuacji. Podlega odliczeniu od podatku.
Jednorazowa opłata w wysokości 0,4% kwoty kredytu hipotecznego zapewnia niższe oprocentowanie i ochronę na wypadek przymusowej sprzedaży. Gwarancja dostępna przy cenie zakupu do € 470.000 (2026). Opłata podlega odliczeniu od podatku.
Rok budowy tej nieruchomości to 2005. W przypadku nowszych budynków inspekcja jest rzadziej potrzebna, ale pozwala upewnić się co do ich stanu technicznego. Nie podlega odliczeniu od podatku.
Zwykle 1–1,5% ceny zakupu lub stała stawka. Nie podlega odliczeniu od podatku.
Jeśli nie wpłacą Państwo z własnych środków depozytu w wysokości 10% ceny zakupu: około 1% kwoty depozytu. Koszt nie podlega odliczeniu od podatku.
Firma przeprowadzkowa, podłogi, zasłony i drobne przeróbki; to kwestia bardzo indywidualna.

Kwoty orientacyjne oparte na typowych stawkach; warto poprosić o oferty notariusza, rzeczoznawcę i doradcę. Koszty objęte ulgą podatkową można odliczyć jednorazowo w zeznaniu podatkowym za rok zakupu. Te informacje nie stanowią porady finansowej.

Przydatne narzędzia

Nowa aranżacja wnętrza z AI

Wystarczy przesłać zdjęcie pokoju i wybrać styl, aby w ciągu pół minuty zobaczyć, jak to pomieszczenie może wyglądać. Sam pokój pozostaje bez zmian, zmienia się tylko jego aranżacja.

To narzędzie jest dostępne dla zalogowanych użytkowników. Konto jest bezpłatne.

Zaloguj się

Osiedle, dzielnica i gmina

Dzielnica

Filmwijk

Nieruchomości
4.560
Liczba mieszkańców
10.360
Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 372.000
Nieruchomości własnościowe
61%
Średni rok budowy
1996
Najczęściej spotykany typ
Dom szeregowy – segment środkowy (48%)
Wszystkie informacje: Filmwijk →
Gmina

Almere

Nieruchomości
97.672
Liczba mieszkańców
229.574
Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 375.000
Nieruchomości własnościowe
62%
Średni rok budowy
1999
Najczęściej spotykany typ
Dom szeregowy – segment środkowy (46%)
Wszystkie informacje: Almere →

Kto mieszka na osiedlu?

Kto mieszka na osiedlu?

Proszę porównać dane CBS dla osiedla, dzielnicy i gminy z danymi krajowymi: pochodzenie, wykształcenie, dochody, świadczenia i zatrudnienie.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Do supermarketu można wygodnie dojechać rowerem. Do szkoły podstawowej można wygodnie dojechać rowerem. Przystanek komunikacji publicznej jest tuż za rogiem. Miejskie otoczenie: wszystko jest blisko, ale wiąże się to ze zgiełkiem.

Duży supermarket
1,0 km
średnia odległość na osiedlu
Gabinet lekarza rodzinnego
900 m
średnia odległość na osiedlu
Szkoła podstawowa
700 m
średnia odległość na osiedlu
Żłobek
400 m
średnia odległość na osiedlu
Najbliższa szkoła podstawowa
490 m
Openbare Basisschool Polygoon
Najbliższy przystanek komunikacji publicznej
350 m
Almere Stad, Greta Garboplantsoen · bus · 1,9 vertrekken per uur overdag
Najbliższa placówka opieki nad dziećmi
310 m
het Schatjes en Schoffies Cinemadreef
Najbliższy maszt telekomunikacyjny
290 m
Zendmast 2G, 4G, 5G · 3 antennes · 28,7 m hoog · veilige afstand 24,4 m
Szkoły w promieniu 3 km
20
Stopień urbanizacji
Obszar silnie zurbanizowany
2.144 adresów na km²
Źródło i metodologia

Odległości drogowe to średnie dla wszystkich mieszkańców osiedla (CBS). Odległości do szkoły (DUO), przystanku komunikacji publicznej (OVapi/GTFS, odjazdy w dzień roboczy), masztu telekomunikacyjnego (Antenneregister), punktu ładowania i placówki opieki nad dziećmi podajemy w linii prostej od tego adresu, na podstawie naszej bazy danych.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Hałas

56 dB Dość głośno

do 45 dB — bardzo cichopowyżej 70 dB — skrajnie głośno

Ruch drogowy
55 dB
Ruch kolejowy
41 dB
Ruch lotniczy
41 dB
Turbiny wiatrowe
brak
Ruch drogowy, w nocy
45 dB
Ruch kolejowy, w nocy
32 dB

Obszar: osiedlu Filmwijk Noord. W 3% nieruchomości hałas jest większy niż pod tym adresem; średni poziom hałasu na tym obszarze wynosi 54 dB.

Głośno: powyżej zalecanego przez WHO poziomu hałasu drogowego (53 dB). Odgłosy ruchu są stale obecne w domu i ogrodzie; dobre przeszklenia i nawiewniki z tłumieniem akustycznym wyraźnie poprawiają komfort w sypialniach. Główne źródło hałasu: ruch drogowy (55 dB).

Źródło i metodologia

Lden: średnie roczne narażenie na hałas w ciągu dnia, wieczoru i nocy (mapy hałasu RIVM z 2020 r., ruch lotniczy z 2022 r., turbiny wiatrowe z 2024 r., siatka 10 m). Dane mają charakter orientacyjny — nie są wynikiem pomiaru przy elewacji. WHO zaleca maksymalnie 53 dB dla hałasu drogowego i 45 dB dla hałasu lotniczego.

Powódź

2,34 m Duże

Według mapy maksymalnej głębokości zalania w razie powodzi głębokość wody może tu wynieść do 2,34 m.

Nieruchomości zagrożone zalaniem — Filmwijk Noord
100%
W tym na głębokość ponad 0,5 m
100%
Maksymalna głębokość zalania na osiedlu
2,55 m

Duże zagrożenie: podczas powodzi cały parter znajduje się pod wodą, a nieruchomość czasowo nie nadaje się do zamieszkania. Na takich terenach zaleca się ewakuację; warto uwzględnić to przy wyborze nieruchomości i ubezpieczenia. Prawdopodobieństwo powodzi: małe (od 1 na 300 do 1 na 3 000 rocznie). Głębokość zalania wskazuje, co się wtedy stanie, a prawdopodobieństwo — jak często może do tego dojść.

Źródło i metodologia

LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości wody podczas powodzi, siatka 25 m; prawdopodobieństwo powodzi: Klimaateffectatlas. Głębokość nie wskazuje, jak prawdopodobna jest powódź; wały i zapory przeciwpowodziowe projektuje się z uwzględnieniem tego prawdopodobieństwa.

Jakość powietrza

  • NO₂ 11,1 µg/m³ powyżej zaleceń WHO
  • PM2,5 8,2 µg/m³ powyżej zaleceń WHO
  • PM10 14,5 µg/m³ w granicach zaleceń WHO

Zanieczyszczone powietrze: stężenia przekraczają normy europejskie przewidziane na 2030 rok, zwykle z powodu pobliskiej ruchliwej drogi, przemysłu lub intensywnej hodowli zwierząt. To istotne dla osób z dolegliwościami układu oddechowego i małych dzieci; pomaga wietrzenie od spokojniejszej strony domu.

Średnie stężenia w Filmwijk Noord: NO₂ 11,3, PM2,5 8,2 µg/m³.

Źródło i metodologia

Średnioroczne stężenia w siatce 25 m (RIVM, najnowsza mapa). Kreska na pasku oznacza wartość zalecaną przez WHO (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); kolor pokazuje porównanie z zaleceniami WHO i normą UE na 2030 r.

Światło w nocy

Jasno

ciemnobardzo jasno

Średnia dla obszaru Filmwijk Noord: jasno.

Bardzo jasno: dużo sztucznego światła z dróg, zakładów lub szklarni. Silne oświetlenie nocą wiąże się z gorszym snem; warto zwrócić uwagę na położenie sypialni.

Źródło i metodologia

Sztuczne światło emitowane ku górze, mierzone przez satelity (mapa emisji światła RIVM 2023, siatka 375 m), sklasyfikowane względem wszystkich nieruchomości mieszkalnych w Holandii: „ciemno” oznacza 20% najciemniejszych lokalizacji, a „bardzo jasno” — 10% najjaśniejszych.

Zieleń na osiedlu

45% zieleń w promieniu 500 m

Średnia dla obszaru Filmwijk Noord: 52%.

Ilość zieleni typowa dla holenderskiego osiedla mieszkaniowego: ogrody i skwery przeplatają się z utwardzonymi nawierzchniami. Park lub skwer w odległości kilku minut spacerem wyraźnie poprawia komfort w ciepłe dni.

Źródło i metodologia

Udział zieleni (trawy, krzewów i drzew) w kwadracie o boku 500 m wokół tego adresu (mapa zieleni RIVM z 2022 r.). W otoczeniu połowy nieruchomości w Holandii zieleń zajmuje ponad 52% powierzchni w promieniu 500 m, a w otoczeniu jednej na dziesięć — mniej niż 32%.

Ruch lotniczy nad nieruchomością

Ruch lotniczy nad nieruchomością

Proszę sprawdzić, ile samolotów przelatuje tu dziennie, na jakiej wysokości, w jakich godzinach i które lotniska obsługują te loty.

Bezpłatnie po założeniu konta. Bez podawania danych płatniczych.

Proszę utworzyć bezpłatne konto Zaloguj się

Klimat i bezpieczeństwo

Nawet w upalne dni stres cieplny wokół domu pozostaje umiarkowany, a wieczorem otoczenie dość dobrze się ochładza.

Upał

49–50 °C ekstremalny stres cieplny

Temperatura odczuwalna w upalny letni dzień (2022), w odległości 1 m od domu.

Efekt miejskiej wyspy ciepła
1,0–1,2 °C cieplej niż na terenach wiejskich
Ciepłe noce (20 °C lub więcej)
8–14 nocy rocznie
Odległość do chłodnego miejsca
0–200 m
Średnia dla: Filmwijk Noord
47 °C temperatura odczuwalna

Woda

Małe prawdopodobieństwo powodzi

Prawdopodobieństwo zalania wodą o głębokości co najmniej 20 cm wskutek przerwania wału lub wysokiego stanu wód: od 1 na 300 do 1 na 3 000 rocznie. Maksymalna głębokość wody w razie powodzi: 2,34 m.

Woda deszczowa podczas ulewy (70 mm/godz.)
brak drogi spływu wody bezpośrednio przy domu
Podtopienia spowodowane wodami gruntowymi w 2050 r.
Znaczny wzrost
Nieruchomości na obszarze Filmwijk Noord ze średnim lub wysokim prawdopodobieństwem podtopień
0%

Zagrożenia zewnętrzne

Linia wysokiego napięcia
949 m 380 kV
Turbina wiatrowa
brak w promieniu 5 km
Działalność stwarzająca zagrożenie w promieniu 1 km
Vervoer gevaarlijke stoffen

Na obszarze Filmwijk Noord w strefie oddziaływania pola magnetycznego linii wysokiego napięcia znajduje się 0% nieruchomości, a w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej — 0% nieruchomości.

Źródło i metodologia

Upały, woda i wody gruntowe: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła — 2022, prawdopodobieństwo powodzi i głębokość wody na podstawie krajowych scenariuszy powodziowych, prawdopodobieństwo podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. — scenariusz wysoki, drogi spływu wody przy opadzie 70 mm w ciągu godziny). Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z obliczonymi zasięgami (strefa oddziaływania pola magnetycznego); turbiny wiatrowe: RIVM; działalność stwarzająca zagrożenie: Register Externe Veiligheidsrisico's za pośrednictwem RIVM Atlas Leefomgeving (działalność ze strefą wymagającą szczególnej uwagi w promieniu 1 km). Dane orientacyjne na podstawie map, nie pomiarów.

Bezpieczeństwo i jakość życia

Jakość życia — osiedlu Filmwijk Noord

Słaba Leefbaarometer 2024, klasa 4 z 9

  • Otoczenie fizyczne: zadowalająca
  • Nieruchomości: niedostateczna
  • Lokalna infrastruktura: w pełni zadowalająca
  • Spójność społeczna: zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa: zdecydowanie niedostateczna

Leefbaarometer 3.0 (BZK): szacunkowa ocena jakości życia w skali dziewięciostopniowej, uwzględniająca pięć obszarów w porównaniu ze średnią krajową. Więcej o tym osiedlu

Przestępstwa — osiedlu Filmwijk Noord

41 na 1 000 mieszkańców rocznie +30% w porównaniu z poprzednim rokiem

Zarejestrowano: wrz 2025 – sie 2026
56
Dzielnica Filmwijk
28 na 1 000
Gmina Almere
41 na 1 000
Nederland
45 na 1 000
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
1,4 1 włamanie

Najczęściej spotykany typ

Fietsdiefstal
7
Vernieling
7
Diefstal uit auto
6
Autodiefstal
4
  1. 582021
  2. 572022
  3. 472023
  4. 592024
  5. 422025

W pobliżu średniej krajowej. Na wskaźnik wpływają głównie kradzieże i akty wandalizmu; niewiele mówi on o poczuciu bezpieczeństwa na ulicy. Pod tym względem warto uwzględnić również ocenę w kategorii „uciążliwości i brak bezpieczeństwa” w Leefbaarometer. Włamania do domów lub mieszkań zdarzają się tu rzadko.

Źródło i metodologia

Policja, przestępstwa zarejestrowane na poszczególnych osiedlach (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Na małych osiedlach liczby są niewielkie; należy je odczytywać w zestawieniu z liczbą mieszkańców i nieruchomości. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Raport o nieruchomości z rekomendacją dotyczącą oferty zakupu

Planują Państwo złożyć ofertę zakupu nieruchomości pod adresem Odeonstraat 1068? Warto poznać jej rzeczywistą wartość.

Bezpłatna strona przedstawia fakty. Raport odpowiada na najważniejsze pytanie: jaką cenę zaoferować? Trzy scenariusze w euro, oparte na rzeczywistych cenach zakupu podobnych nieruchomości z rejestru Kadaster, wycenie modelowej, danych o kwotach płaconych powyżej ceny ofertowej w gminie oraz stanie nieruchomości widocznym na zdjęciach. Do tego pytania, które należy zadać pośrednikowi w obrocie nieruchomościami przed podpisaniem umowy.

Przykładowe obliczenie: oferta zawyżona o 2% oznacza przy nieruchomości wartej 450 000 € aż 9 000 € dodatkowych kosztów. Raport kosztuje 19 €.

Ostrożnieponiżej ceny ofertowej lub blisko niej, gdy jest niewielu oferentów
Na poziomie rynkowymza ile sprzedawano tu podobne nieruchomości w ostatnich miesiącach
Z dużą szansą powodzeniapowyżej wartości rynkowej, ale w granicach przedziału wartości
  • Strategia składania oferty zakupu — trzy scenariusze
    Trzy oferty w euro: ostrożna, odpowiadająca cenom rynkowym i dająca duże szanse zakupu. Wyliczone na podstawie wyceny modelowej, cen sprzedaży podobnych nieruchomości oraz kwot płaconych powyżej ceny ofertowej w tej gminie.
  • Porównywalne transakcje sprzedaży według danych Kadaster
    Rzeczywiste ceny zakupu pobliskich nieruchomości podobnych pod względem typu, wielkości i okresu budowy, przeliczone na dzisiejszy poziom cen i przedstawione na mapie oraz w tabeli.
  • Wycena modelowa i wcześniejsze transakcje sprzedaży
    Automatyczna wycena wraz z przedziałem wartości, historia sprzedaży pod tym adresem oraz zmiany wartości podatkowej WOZ na przestrzeni lat.
  • Dane rynkowe dla gminy
    Czas sprzedaży, procentowa nadwyżka ceny zakupu nad ceną ofertową, cena za m² i wskaźnik niedoboru ofert dla tego typu nieruchomości (NVM) pozwalają ocenić, jak dużej konkurencji można się spodziewać.
  • Pytania do pośrednika w obrocie nieruchomościami
    Lista pytań na oględziny dopasowana do nieruchomości, opracowana na podstawie roku budowy, klasy energetycznej, zagrożeń w otoczeniu, ogłoszenia i analizy zdjęć.
  • Stan nieruchomości na podstawie zdjęć
    Model analizy obrazu ocenia na podstawie zdjęć z ogłoszenia ogólny stan nieruchomości, kuchnię i łazienkę oraz widoczne usterki, a także szacuje orientacyjny budżet na remont.
  • Miesięczne koszty mieszkaniowe dla każdej oferty zakupu
    Miesięczne koszty w każdym scenariuszu: kredyt hipoteczny, koszty zakupu ponoszone przez kupującego, opłaty gminne, energia i utrzymanie — w porównaniu z najmem.
  • W cenie także wszystkie informacje z bezpłatnej strony
    Nieruchomość, osiedle, energia, otoczenie nieruchomości, klimat, bezpieczeństwo i ruch lotniczy w jednym podsumowaniu — wszystko w jednym pliku PDF.

Chcą Państwo porównać kilka nieruchomości? Liczba raportów w abonamencie: 5 za € 39 miesięcznie. Dodatkowe raporty: € 6 za sztukę. To nie wycena rzeczoznawcy ani gwarancja, lecz dane, którymi można uzasadnić ofertę zakupu.

Najczęstsze pytania dotyczące Odeonstraat 1068

Jaki typ nieruchomości znajduje się pod adresem Odeonstraat 1068?

Nieruchomość pod adresem Odeonstraat 1068 w miejscowości Almere to appartement, wybudowana w 2005 roku, 63 m² powierzchni mieszkalnej. Adres znajduje się na osiedlu Filmwijk Noord, w gminie Almere.

Jaką klasę energetyczną ma nieruchomość pod adresem Odeonstraat 1068?

Zarejestrowana klasa energetyczna to A (data rejestracji: 7 wrzesień 2015). Średnie wydatki na gaz i prąd w porównywalnej nieruchomości wynoszą € 118 miesięcznie.

Ile w przybliżeniu jest warta nieruchomość pod adresem Odeonstraat 1068?

Orientacyjna wartość rynkowa wynosi od € 260.000 do € 312.000 (wartość środkowa: € 286.000, poziom cen: wrz 2026). Obliczono ją na podstawie wartości podatkowych WOZ, cen ofertowych i cen sprzedaży porównywalnych nieruchomości na osiedlu. To wartość orientacyjna, a nie wycena rzeczoznawcy.

Ile wynosi czynsz najmu nieruchomości podobnej do tej pod adresem Odeonstraat 1068?

Mediana czynszu najmu porównywalnych nieruchomości w okolicy wynosi € 1.280 miesięcznie (€ 20 za m², liczba nieruchomości: 14). To, czy czynsz podlega regulacji, wynika z punktacji przedstawionej na tej stronie.

Jaki jest poziom hałasu pod adresem Odeonstraat 1068?

Średni roczny poziom hałasu przy elewacji wynosi 56 dB Lden (dość głośno). Główne źródło hałasu: ruch drogowy. Każdego dnia w promieniu 2 km przelatuje około 25 samolotów na wysokości poniżej 3 000 m.

Czy nieruchomość pod adresem Odeonstraat 1068 może zostać zalana podczas powodzi?

Teoretycznie tak: podczas powodzi woda może tu osiągnąć wysokość do 2,34 m (duże). Prawdopodobieństwo zalania wodą o głębokości co najmniej 20 cm wynosi małe (od 1 na 300 do 1 na 3 000 rocznie).

Jak bezpieczne jest osiedle, na którym znajduje się nieruchomość pod adresem Odeonstraat 1068?

Na obszarze „osiedlu Filmwijk Noord” policja odnotowała 41 przestępstw na 1000 mieszkańców rocznie, w porównaniu z 41 w gminie i 45 w całym kraju. Ocena jakości życia według Leefbaarometer: słaba.

Jaka lokalna infrastruktura jest dostępna w pobliżu nieruchomości pod adresem Odeonstraat 1068?

Średnie odległości na osiedlu: duży supermarket 1,0 km, lekarz rodzinny 900 m, szkoła podstawowa 700 m, żłobek 400 m (CBS). Na tej stronie wskazano najbliższą szkołę, przystanek komunikacji publicznej, punkt ładowania samochodów i placówkę opieki nad dziećmi wraz z odległościami od tego adresu.

Skąd pochodzą te dane?

Z publicznie dostępnych źródeł urzędowych: BAG i Kadaster (cechy nieruchomości, działka), EP-Online (klasa energetyczna), CBS (dane o osiedlu, indeks cen, zużycie energii), RIVM (hałas, powietrze, światło, zieleń), Klimaateffectatlas i LIWO (upały, woda), otwartych danych policji i Leefbaarometer (bezpieczeństwo) oraz sieci ADS-B (ruch lotniczy). Wszystkie obliczenia mają charakter orientacyjny i nie stanowią wyceny rzeczoznawcy ani porady.