Osiedle Calfven

Osiedle w dzielnicy Ossendrecht · gmina Woensdrecht · Noord-Brabant

  • 193 nieruchomości
  • 430 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1960
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 461.000

Życie w Calfven: osiedlu w gminie Woensdrecht liczy 193 nieruchomości, 430 mieszkańców i 190 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Calfven: głównie typu dom wolnostojący (84%) i dom w zabudowie bliźniaczej (12%), pochodzące głównie z okresu 1945-1969 (30%) i z nieruchomościami własnościowymi (93%) i wynajmowanymi (6%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 461.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 28% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to G. Jakość życia uzyskała ocenę bardzo dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 47 dB (cicho) i policja zarejestrowała 27,9 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 1,7 km, szkoła podstawowa w odległości 1,8 km i W 32% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Calfven na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Calfven

Nieruchomości
193
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1960
Średnia powierzchnia mieszkalna
185 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
194
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 84% 162
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 12% 23
  • Dom szeregowy – segment skrajny 2% 4
  • Mieszkanie 1% 2
  • Dom szeregowy – segment środkowy 1% 2

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 12% 23
  • B 15% 28
  • C 13% 25
  • D 16% 31
  • E 4% 8
  • F 13% 25
  • G 23% 44
  • Brak klasy energetycznej 5% 9

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 28% 54
  • 1945–1969 30% 58
  • 1970–1989 18% 35
  • 1990–2009 17% 32
  • 2010 r. i później 7% 13
  • Brak danych 1% 1

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
430
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
190
średnio 2,2 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
24%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
32%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
236
mieszkańców na km²
Powierzchnia
1,8 km²
Osoby urodzone poza Nederland
3%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
0%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
0
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
73%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
55%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 11% 45
  • 15–25 lat 8% 35
  • 25–45 lat 18% 75
  • 45–65 lat 35% 150
  • 65 lat i więcej 28% 120

Pochodzenie

  • Nederland 87% 375
  • Europa (bez Nederland) 8% 35
  • Spoza Europy 5% 20

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 27% 90
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 36% 120
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 36% 120

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 461.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
93%
Nieruchomości na wynajem
6%
0% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
100%
0% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
4%
Niezamieszkane nieruchomości
5%
Nowe nieruchomości w danym roku
1
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
4.190 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.730 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
1.110 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
55%
Bez gazu ziemnego
8%
Ogrzewanie głównie elektryczne
22%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
91% indywidualne centralne ogrzewanie, 8% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
1,7 km
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
2,0 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
1,8 km
śr. odległość
Żłobek
1,8 km
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
5
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
142 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,5
282 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
80
w tym 5 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
47 dB
gmina: 48 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
13%
gmina 10%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
gmina 0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
3%
gmina 3%

Poziom hałasu w otoczeniu 193 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 50% 97
  • 46–50 dB: cicho 16% 31
  • 51–55 dB: umiarkowanie 23% 44
  • 56–60 dB: głośno 8% 16
  • 61–65 dB: hałaśliwie 3% 5

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
2%
gmina 3%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
2%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
1,6 m
średnio 1,5 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
11,7 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
7,9 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
13,7 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Ciemno
gmina: półmrok
Tereny zielone w promieniu 500 m
90%
gmina: 64%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
42 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
87%
gmina 94%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0–0,2 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
99%
gmina 73%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
0%
gmina 0%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
98%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
96%
gmina 88%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
6%
gmina 6%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
28
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
12
-33% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
5,2
1 włamanie
Gmina
33
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Woninginbraak 8% 1
  • Autodiefstal 8% 1
  • Drugshandel 8% 1

Według lat

  1. 152021
  2. 82022
  3. 132023
  4. 162024
  5. 182025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Bardzo dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Bardzo dobra
klasa 8 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,25
+0,15 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
+0,03
pomiar z 2022 r.: Bardzo dobra
Gmina
W pełni zadowalająca
wynik 4,06

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,07 w pełni zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,07 w pełni zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,16 zdecydowanie niedostateczna
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,09 dobra
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,07 w pełni zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Przewidywane osiadanie do 2050 r.
0 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,1%
zeer laag, gmina 0,4%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,1%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
0,9%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 402.300
Wskaźnik zatrudnienia
73%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
27%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
26,9%
odsetek osób (w skali kraju 20%)