Osiedle Oosteinde

Osiedle w dzielnicy Oosteinde · gmina Aalsmeer · Noord-Holland

  • 2.824 nieruchomości
  • 7.760 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1993
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 580.000

Życie w Oosteinde: osiedlu w gminie Aalsmeer liczy 2.824 nieruchomości, 7.760 mieszkańców i 2.935 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Oosteinde: głównie typu dom szeregowy – segment środkowy (46%) i dom szeregowy – segment skrajny (20%), pochodzące głównie z okresu 1990-2009 (57%) i z nieruchomościami własnościowymi (69%) i wynajmowanymi (31%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 580.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 74% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 65 dB (głośno) i policja zarejestrowała 19,7 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 800 m, szkoła podstawowa w odległości 600 m i W 55% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Oosteinde na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Oosteinde

Nieruchomości
2.824
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1993
Średnia powierzchnia mieszkalna
138 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
2.822
2025

Typ nieruchomości

  • Dom szeregowy – segment środkowy 46% 1.297
  • Dom szeregowy – segment skrajny 20% 576
  • Dom wolnostojący 16% 442
  • Mieszkanie 11% 315
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 7% 194

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 67% 1.899
  • B 5% 148
  • C 13% 359
  • D 5% 134
  • E 2% 43
  • F 2% 69
  • G 4% 119
  • Brak klasy energetycznej 2% 53

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 6% 164
  • 1945–1969 16% 445
  • 1970–1989 13% 358
  • 1990–2009 57% 1.616
  • 2010 r. i później 8% 237
  • Brak danych 0% 4

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
7.760
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
2.935
średnio 2,6 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
24%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
55%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
2.943
mieszkańców na km²
Powierzchnia
2,7 km²
w tym 0,1 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
19%
Nederland: 16%
Dochód standaryzowany
€ 50.500
śr. na gospodarstwo domowe rocznie · Nederland: € 42.080
Osoby żyjące w ubóstwie
2%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
9
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
80%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
56%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 18% 1.400
  • 15–25 lat 16% 1.270
  • 25–45 lat 19% 1.490
  • 45–65 lat 34% 2.665
  • 65 lat i więcej 12% 945

Pochodzenie

  • Nederland 69% 5.350
  • Europa (bez Nederland) 11% 850
  • Spoza Europy 20% 1.595

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 27% 1.570
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 39% 2.290
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 35% 2.040

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 580.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
69%
Nieruchomości na wynajem
31%
26% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
89%
11% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
4%
Niezamieszkane nieruchomości
2%
Nowe nieruchomości w danym roku
4
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
3.080 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.050 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
920 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
50%
Bez gazu ziemnego
4%
Ogrzewanie głównie elektryczne
7%
Ogrzewanie (WarmteAtlas)
96% indywidualne centralne ogrzewanie, 3% – ogrzewanie elektryczne
2022
Potencjał geotermalny
Ongunstig
Formacja Slochteren

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
800 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
1,0 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
600 m
śr. odległość
Żłobek
600 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
5
Stopień urbanizacji
Obszar umiarkowanie zurbanizowany
1.076 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,1
3.320 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
1.225
w tym 225 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

3 szkoły w osiedlu Oosteinde — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Aalsmeer

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
65 dB
gmina: 63 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
21%
gmina 25%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
100%
gmina 100%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
9%
gmina 9%

Poziom hałasu w otoczeniu 2.824 nieruchomości

  • 61–65 dB: hałaśliwie 60% 1.694
  • 66–70 dB: bardzo hałaśliwie 40% 1.122
  • powyżej 70 dB: skrajnie hałaśliwie 0% 8

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
100%
gmina 84%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
100%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
100%
Maksymalna głębokość wody
3,8 m
średnio 2,9 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
14,2 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,2 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
14,8 µg/m³
1% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Umiarkowanie jasno
gmina: jasno
Tereny zielone w promieniu 500 m
38%
gmina: 45%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
46 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
99%
gmina 98%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
1,2–1,4 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
39%
gmina 70%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
0%
gmina 20%
Kondygnacja niezalewana nawet podczas najpoważniejszej powodzi
53%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
1%
gmina 21%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
16%
gmina 15%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
20
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
153
-3% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
1,8
5 włamań
Gmina
34
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Vernieling 15% 23
  • Mishandeling 7% 11
  • Fietsdiefstal 7% 10
  • Bedreiging 7% 10
  • Woninginbraak 3% 5
  • Diefstal uit auto 3% 5
  • Winkeldiefstal 2% 3
  • Inbraak schuur/garage 1% 2

Według lat

  1. 1722021
  2. 1502022
  3. 1802023
  4. 1952024
  5. 1382025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Dobra
klasa 7 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,15
+0,04 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
+0,03
pomiar z 2022 r.: Dobra
Gmina
W pełni zadowalająca
wynik 4,11

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,00 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,02 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,03 zadowalająca
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,02 zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,04 zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Grunt i fundamenty

Całkowite osiadanie gruntu
−1,1 mm rocznie
gmina −1,2 mm
Osiadanie gruntu (warstwy przypowierzchniowe)
−0,1 mm rocznie
zagęszczanie się torfu i gliny
Przewidywane osiadanie do 2050 r.
1 cm
scenariusz pesymistyczny
Nieruchomości zagrożone gniciem drewnianych pali fundamentowych
0,2%
zeer laag, gmina 1,0%
Gnicie drewnianych pali fundamentowych w 2050 r.
0,2%
scenariusz pesymistyczny, bardziej suche okresy letnie
Nierównomierne osiadanie w 2050 r.
0,0%
zagrożone nieruchomości na fundamentach bezpośrednich

Źródło: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): osiadanie gruntu na podstawie pomiarów satelitarnych (Bodemdalingskaart), ryzyko uszkodzenia fundamentów według osiedli (Deltares/KCAF, odsetek zagrożonych nieruchomości na drewnianych palach lub fundamentach bezpośrednich). Są to średnie dla osiedla, a nie ocena konkretnej nieruchomości.

Dochody i praca

Średni dochód na mieszkańca
€ 40.600
rocznie
Średni dochód na osobę uzyskującą dochody
€ 51.000
rocznie
Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 353.300
Wskaźnik zatrudnienia
80%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
17%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
29,5%
odsetek osób (w skali kraju 20%)