Dzielnica Achterberg

Dzielnica w gminie Rhenen · Utrecht

  • 568 nieruchomości
  • 1.635 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1990
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 495.000

Życie w Achterberg: dzielnica w gminie Rhenen liczy 568 nieruchomości, 1.635 mieszkańców i 565 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Achterberg: głównie typu dom wolnostojący (27%) i dom szeregowy – segment środkowy (27%), pochodzące głównie z okresu 1990-2009 (49%) i z nieruchomościami własnościowymi (84%) i wynajmowanymi (16%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 495.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 63% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę bardzo dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 47 dB (cicho) i policja zarejestrowała 8,0 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 500 m, szkoła podstawowa w odległości 400 m i W 50% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Achterberg na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Achterberg

Nieruchomości
568
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1990
Średnia powierzchnia mieszkalna
144 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
571
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 27% 153
  • Dom szeregowy – segment środkowy 27% 151
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 21% 120
  • Dom szeregowy – segment skrajny 18% 103
  • Mieszkanie 7% 41

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 46% 259
  • B 17% 96
  • C 17% 96
  • D 10% 55
  • E 2% 12
  • F 5% 30
  • G 3% 15
  • Brak klasy energetycznej 1% 5

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 4% 21
  • 1945–1969 13% 73
  • 1970–1989 22% 124
  • 1990–2009 49% 279
  • 2010 r. i później 12% 70
  • Brak danych 0% 1

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
1.635
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
565
średnio 2,9 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
19%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
50%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
4.363
mieszkańców na km²
Powierzchnia
0,4 km²
Osoby urodzone poza Nederland
2%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
0%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
0
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
78%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
54%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 21% 340
  • 15–25 lat 15% 250
  • 25–45 lat 21% 340
  • 45–65 lat 25% 410
  • 65 lat i więcej 18% 300

Pochodzenie

  • Nederland 95% 1.570
  • Europa (bez Nederland) 2% 35
  • Spoza Europy 2% 40

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 34% 390
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 47% 540
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 20% 230

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 495.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
84%
Nieruchomości na wynajem
16%
9% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
93%
7% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
12%
Niezamieszkane nieruchomości
2%
Nowe nieruchomości w danym roku
0
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
3.340 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.270 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
1.020 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
53%
Bez gazu ziemnego
3%
Ogrzewanie głównie elektryczne
9%

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
500 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
2,4 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
400 m
śr. odległość
Żłobek
400 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
6
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
265 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,4
782 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
210
w tym 35 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

1 szkoła w dzielnica Achterberg — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Rhenen

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
47 dB
gmina: 51 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
0%
gmina 19%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
0%
gmina 10%

Poziom hałasu w otoczeniu 568 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 29% 166
  • 46–50 dB: cicho 61% 346
  • 51–55 dB: umiarkowanie 10% 55
  • 56–60 dB: głośno 0% 1

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
68%
gmina 10%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
52%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
5%
Maksymalna głębokość wody
2,6 m
średnio 1,1 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
11,5 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,8 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
14,8 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Ciemno
gmina: półmrok
Tereny zielone w promieniu 500 m
72%
gmina: 66%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
46–48 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
100%
gmina 95%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0,4–0,6 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
39%
gmina 87%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
91%
gmina 82%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
75%
gmina 95%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
5%
gmina 10%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
8
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
13
-48% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
1,8
1 włamanie
Gmina
23
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Vernieling 31% 4
  • Fietsdiefstal 23% 3
  • Woninginbraak 8% 1

Według lat

  1. 142021
  2. 222022
  3. 182023
  4. 172024
  5. 202025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Bardzo dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Bardzo dobra
klasa 8 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,19
+0,09 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
+0,03
pomiar z 2022 r.: Dobra
Gmina
Dobra
wynik 4,12

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas −0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,03 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,09 niedostateczna
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,06 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,10 dobra

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 398.900
Wskaźnik zatrudnienia
78%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
23%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
21,7%
odsetek osób (w skali kraju 20%)

Osiedla — Achterberg 3