Dzielnica De Vecht

Dzielnica w gminie Voorst · Gelderland

  • 169 nieruchomości
  • 560 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1963
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 504.000

Życie w De Vecht: dzielnica w gminie Voorst liczy 169 nieruchomości, 560 mieszkańców i 680 gospodarstw domowych. Nieruchomości w De Vecht: głównie typu dom wolnostojący (44%) i dom w zabudowie bliźniaczej (28%), pochodzące głównie z okresu przed 1945 r. (38%) i z nieruchomościami własnościowymi (70%) i wynajmowanymi (30%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 504.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 41% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to G. Jakość życia uzyskała ocenę bardzo dobra według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 50 dB (cicho) i policja zarejestrowała 3,6 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 3,9 km, szkoła podstawowa w odległości 1,2 km i W 38% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w De Vecht na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w De Vecht

Nieruchomości
169
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1963
Średnia powierzchnia mieszkalna
180 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
174
2025

Typ nieruchomości

  • Dom wolnostojący 44% 75
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 28% 48
  • Mieszkanie 15% 26
  • Dom szeregowy – segment środkowy 6% 10
  • Dom szeregowy – segment skrajny 6% 10

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 29% 49
  • B 9% 16
  • C 13% 22
  • D 7% 11
  • E 2% 4
  • F 4% 7
  • G 30% 50
  • Brak klasy energetycznej 6% 10

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 38% 64
  • 1945–1969 9% 15
  • 1970–1989 14% 24
  • 1990–2009 14% 23
  • 2010 r. i później 25% 43

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
560
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
680
średnio 2,4 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
26%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
38%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
160
mieszkańców na km²
Powierzchnia
13,5 km²
w tym 1,0 km² stanowią wody
Osoby urodzone poza Nederland
20%
Nederland: 16%
Osoby żyjące w ubóstwie
2%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
36
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
77%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
56%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 26% 145
  • 15–25 lat 12% 65
  • 25–45 lat 22% 125
  • 45–65 lat 22% 125
  • 65 lat i więcej 19% 105

Pochodzenie

  • Nederland 90% 1.795
  • Europa (bez Nederland) 5% 90
  • Spoza Europy 6% 115

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 40% 640
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 39% 630
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 22% 350

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 504.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
70%
Nieruchomości na wynajem
30%
19% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
87%
13% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
5%
Niezamieszkane nieruchomości
3%
Nowe nieruchomości w danym roku
27
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
3.300 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
1.310 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
1.080 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
48%
Bez gazu ziemnego
3%
Ogrzewanie głównie elektryczne
10%

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
3,9 km
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
1,2 km
śr. odległość
Szkoła podstawowa
1,2 km
śr. odległość
Żłobek
1,3 km
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
2
Stopień urbanizacji
Obszar niezurbanizowany
119 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,3
872 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
260
w tym 50 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Szkoły

1 szkoła w dzielnica De Vecht — liczba uczniów i ocena inspekcji oświatowej.

Wszystkie szkoły w gminie Voorst

Otwarte dane oświatowe DUO i Inspectie van het Onderwijs; szkołę przypisano do osiedla na podstawie adresu placówki.

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
50 dB
gmina: 50 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
26%
gmina 17%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
gmina 4%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
gmina 0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
5%
gmina 6%

Poziom hałasu w otoczeniu 169 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 20% 34
  • 46–50 dB: cicho 30% 51
  • 51–55 dB: umiarkowanie 28% 48
  • 56–60 dB: głośno 19% 32
  • 61–65 dB: hałaśliwie 2% 4

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
99%
gmina 88%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
97%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
27%
Maksymalna głębokość wody
2,5 m
średnio 1,7 m na obszarach zalewanych

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
8,7 µg/m³
1% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
7,6 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
13,5 µg/m³
0% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Ciemno
gmina: ciemno
Tereny zielone w promieniu 500 m
80%
gmina: 62%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
46–48 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
99%
gmina 95%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
0–0,2 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
94%
gmina 84%
Nieruchomości na obszarach o średnim lub wysokim prawdopodobieństwie powodzi
39%
gmina 13%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
0%
gmina 23%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
4%
gmina 5%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 1%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 1%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
4
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
2
-33% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
11,8
2 włamania
Gmina
23
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Woninginbraak 100% 2

Według lat

  1. 112021
  2. 62022
  3. 82023
  4. 22024
  5. 22025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Bardzo dobra Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Bardzo dobra
klasa 8 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,24
+0,13 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
−0,02
pomiar z 2022 r.: Bardzo dobra
Gmina
Bardzo dobra
wynik 4,25

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,02 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,06 w pełni zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny −0,12 niedostateczna
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,07 w pełni zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,11 dobra

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Dochody i praca

Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 323.500
Wskaźnik zatrudnienia
77%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
20%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
20,4%
odsetek osób (w skali kraju 20%)

Osiedla — De Vecht 5