Dzielnica Oude Dorp

Dzielnica w gminie Huizen · Noord-Holland

  • 3.047 nieruchomości
  • 6.260 mieszkańców
  • śr. rok budowy 1944
  • śr. wartość podatkowa WOZ € 470.000

Życie w Oude Dorp: dzielnica w gminie Huizen liczy 3.047 nieruchomości, 6.260 mieszkańców i 2.980 gospodarstw domowych. Nieruchomości w Oude Dorp: głównie typu dom szeregowy – segment środkowy (28%) i mieszkanie (22%), pochodzące głównie z okresu przed 1945 r. (48%) i z nieruchomościami własnościowymi (61%) i wynajmowanymi (39%). Średnia wartość podatkowa WOZ wynosi € 470.000. Spośród nieruchomości z zarejestrowaną klasą energetyczną 28% ma klasę A lub B; najczęściej występująca klasa energetyczna to A. Jakość życia uzyskała ocenę doskonała według Leefbaarometer, średni poziom hałasu wynosi 52 dB (umiarkowanie cicho) i policja zarejestrowała 31,3 przestępstw na 1000 mieszkańców (w skali kraju: 45,3). Supermarket znajduje się średnio w odległości 400 m, szkoła podstawowa w odległości 900 m i W 32% gospodarstw domowych są dzieci. Dla każdej nieruchomości w Oude Dorp na Huisleon znajdą Państwo orientacyjny przedział wartości, klasę energetyczną, miesięczne koszty mieszkaniowe, informacje o otoczeniu nieruchomości oraz aktualne oferty sprzedaży i najmu.

Mapa

Granice według mapy dzielnic i osiedli CBS z 2024 r. Proszę przybliżyć mapę, aby zobaczyć poszczególne nieruchomości, i kliknąć nieruchomość, aby wyświetlić szczegóły. Otwórz na mapie nieruchomości

Nieruchomości w Oude Dorp

Nieruchomości
3.047
adresy nieruchomości o funkcji mieszkalnej (BAG)
Średni rok budowy
1944
Średnia powierzchnia mieszkalna
110 m²
Zasoby mieszkaniowe (CBS)
3.016
2025

Typ nieruchomości

  • Dom szeregowy – segment środkowy 28% 860
  • Mieszkanie 22% 663
  • Dom w zabudowie bliźniaczej 22% 659
  • Dom szeregowy – segment skrajny 22% 658
  • Dom wolnostojący 7% 207

Klasa energetyczna

  • A lub lepsza 18% 546
  • B 8% 245
  • C 18% 542
  • D 11% 347
  • E 9% 281
  • F 13% 388
  • G 17% 525
  • Brak klasy energetycznej 6% 173

Okres budowy

  • Przed 1945 r. 48% 1.466
  • 1945–1969 31% 954
  • 1970–1989 7% 208
  • 1990–2009 8% 244
  • 2010 r. i później 5% 158
  • Brak danych 1% 17

Mieszkańcy

Liczba mieszkańców
6.260
1 stycznia 2025 r.
Gospodarstwa domowe
2.980
średnio 2,1 os.
Jednoosobowe gospodarstwa domowe
40%
Nederland: 40%
Gospodarstwa domowe z dziećmi
32%
Nederland: 32%
Gęstość zaludnienia
5.906
mieszkańców na km²
Powierzchnia
1,1 km²
Osoby urodzone poza Nederland
10%
Nederland: 16%
Dochód standaryzowany
€ 46.100
śr. na gospodarstwo domowe rocznie · Nederland: € 42.080
Osoby żyjące w ubóstwie
3%
Nederland: 3%
Zasiłki z pomocy społecznej
16
na 1000 mieszkańców · Nederland: 22
Wskaźnik zatrudnienia
73%
Nederland: 72%
Pracownicy z umową na czas nieokreślony
51%
Nederland: 56%

Struktura wiekowa

  • 0–15 lat 14% 890
  • 15–25 lat 11% 665
  • 25–45 lat 21% 1.335
  • 45–65 lat 29% 1.820
  • 65 lat i więcej 25% 1.550

Pochodzenie

  • Nederland 79% 4.930
  • Europa (bez Nederland) 6% 355
  • Spoza Europy 15% 965

Poziom wykształcenia (15–75 lat)

  • Podstawowe, przygotowujące do kształcenia zawodowego vmbo, zawodowe mbo 1 24% 1.130
  • Średnie ogólnokształcące havo i vwo, zawodowe mbo 2–4 38% 1.760
  • Wyższe zawodowe hbo, uniwersyteckie wo 38% 1.740

Źródło: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Pochodzenie według klasyfikacji CBS (kraj urodzenia danej osoby lub jej rodziców); poziom wykształcenia osób w wieku od 15 do 75 lat; dochód standaryzowany z uwzględnieniem wielkości i składu gospodarstwa domowego; CBS nie publikuje danych dla małych grup.

Mieszkalnictwo i wartość nieruchomości

Średnia wartość podatkowa WOZ
€ 470.000
CBS 2024
Nieruchomości własnościowe
61%
Nieruchomości na wynajem
39%
27% w zasobach organizacji mieszkalnictwa społecznego
Domy jednorodzinne
79%
21% w budynkach wielorodzinnych
Wybudowane w ostatnich 10 latach
3%
Niezamieszkane nieruchomości
4%
Nowe nieruchomości w danym roku
3
nieruchomości oddane do użytku

Wartość podatkowa WOZ to średnia dla wszystkich nieruchomości na danym obszarze (według stanu na 1 stycznia poprzedniego roku), a nie wartość rynkowa konkretnej nieruchomości.

Energia

Śr. zużycie energii elektrycznej
2.490 kWh
na nieruchomość rocznie
Śr. ilość energii oddanej do sieci
590 kWh
energia elektryczna z fotowoltaiki na nieruchomość
Śr. zużycie gazu
980 m³
na nieruchomość rocznie
Nieruchomości z panelami fotowoltaicznymi
37%
Bez gazu ziemnego
2%
Ogrzewanie głównie elektryczne
4%

Zużycie to średnia dla wszystkich nieruchomości z przyłączem na danym obszarze (CBS); rozkład klas energetycznych znajduje się w sekcji „Nieruchomości”.

Lokalna infrastruktura i dostępność komunikacyjna

Duży supermarket
400 m
śr. odległość
Gabinet lekarza rodzinnego
700 m
śr. odległość
Szkoła podstawowa
900 m
śr. odległość
Żłobek
400 m
śr. odległość
Szkoły w promieniu 3 km
11
Stopień urbanizacji
Obszar silnie zurbanizowany
1.889 adresów na km²
Samochody na gospodarstwo domowe
1,0
2.915 samochodów osobowych
Siedziby i oddziały firm
1.225
w tym 245 w handlu, gastronomii i hotelarstwie

Odległości mierzone wzdłuż dróg, uśrednione dla wszystkich mieszkańców danego obszaru (CBS).

Otoczenie nieruchomości: hałas, woda, powietrze, światło i zieleń

Średni poziom hałasu (Lden)
52 dB
gmina: 50 dB
Nieruchomości narażone na hałas drogowy powyżej 55 dB
23%
gmina 17%
Nieruchomości narażone na hałas kolejowy powyżej 55 dB
0%
Nieruchomości narażone na hałas lotniczy powyżej 48 dB
0%
gmina 0%
Nieruchomości narażone na hałas turbin wiatrowych powyżej 40 dB
0%
Nocny hałas drogowy powyżej 50 dB
10%
gmina 5%

Poziom hałasu w otoczeniu 3.047 nieruchomości

  • do 45 dB: bardzo cicho 1% 26
  • 46–50 dB: cicho 47% 1.436
  • 51–55 dB: umiarkowanie 31% 947
  • 56–60 dB: głośno 14% 414
  • 61–65 dB: hałaśliwie 7% 220
  • 66–70 dB: bardzo hałaśliwie 0% 4

Powódź

Nieruchomości zagrożone powodzią
0%
gmina 1%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 0,5 m
0%
W tym zagrożone zalaniem na głębokość ponad 2 m
0%
Maksymalna głębokość wody
brak

Powietrze, światło i zieleń

NO₂
10,9 µg/m³
98% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (10)
PM2,5
8,4 µg/m³
100% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (5)
PM10
14,7 µg/m³
1% powyżej poziomu zalecanego przez WHO (15)
Światło w nocy
Umiarkowanie jasno
gmina: umiarkowanie jasno
Tereny zielone w promieniu 500 m
43%
gmina: 52%

Hałas: mapy hałasu RIVM (ruch drogowy i kolejowy 2020, ruch lotniczy 2022, turbiny wiatrowe 2024), średnioroczny poziom Lden w siatce 10 m, odczytywany dla każdego adresu. Powódź: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maksymalnej głębokości zalania; głębokość nie określa prawdopodobieństwa powodzi. Powietrze: średnioroczne stężenia RIVM w siatce 25 m. Światło: mapa emisji światła RIVM 2023. Zieleń: mapa zieleni RIVM 2022, udział zieleni w promieniu 500 m. Warstwę hałasu można włączyć na mapie powyżej.

Klimat i bezpieczeństwo

Temperatura odczuwalna w upalny dzień
46–48 °C
ekstremalny stres cieplny
Nieruchomości narażone na ekstremalny stres cieplny (41 °C lub więcej)
95%
gmina 93%
Efekt miejskiej wyspy ciepła
1,4–1,6 °C
średnio cieplej niż na terenach pozamiejskich
Nieruchomości z dostępem do chłodnego miejsca w promieniu 300 m
79%
gmina 92%
Nieruchomości o podwyższonym ryzyku podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r.
100%
gmina 100%
Nieruchomości, obok których przebiega trasa spływu wód opadowych
9%
gmina 3%
Nieruchomości w strefie pola magnetycznego linii wysokiego napięcia
0%
gmina 0%
Nieruchomości w promieniu 1 km od turbiny wiatrowej
0%
gmina 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): temperatura odczuwalna i miejska wyspa ciepła z 2022 r., chłodne miejsca, lokalne prawdopodobieństwo powodzi (co najmniej 20 cm wody), niezalewane kondygnacje, ryzyko podtopień spowodowanych wodami gruntowymi w 2050 r. (scenariusz wysoki), trasy spływu wody przy opadach 70 mm na godzinę; dane odczytane dla każdej nieruchomości. Linie wysokiego napięcia: RIVM Netkaart z odległościami obliczeniowymi. Turbiny wiatrowe: RIVM. Na powyższej mapie można włączyć warstwę upałów.

Bezpieczeństwo

Przestępstwa na 1000 mieszkańców
31
wrz 2025 – sie 2026
Zarejestrowane przestępstwa
196
+10% względem poprzedniego roku
Włamania do domów lub mieszkań na 1 000 nieruchomości
3,0
9 włamań
Gmina
27
na 1000 mieszkańców
Nederland
45
na 1000 mieszkańców

Rodzaje przestępstw (ostatnie 12 miesięcy)

  • Vernieling 14% 27
  • Bedreiging 7% 14
  • Mishandeling 6% 11
  • Winkeldiefstal 5% 10
  • Woninginbraak 5% 9
  • Fietsdiefstal 4% 7
  • Diefstal uit auto 3% 6
  • Inbraak schuur/garage 2% 3

Według lat

  1. 1642021
  2. 1992022
  3. 1782023
  4. 1852024
  5. 1722025

Źródło: policja, zarejestrowane przestępstwa według obszaru (otwarte dane CBS i policji, dane miesięczne). Wskaźnik na 1000 mieszkańców obliczono na podstawie liczby ludności danego obszaru. Nie każde przestępstwo jest zgłaszane.

Jakość życia

Doskonała Leefbaarometer 2024

bardzo zładoskonała

Jakość życia
Doskonała
klasa 9 z 9, pomiar z 2024 r.
Wynik
4,29
+0,19 względem średniej krajowej
Od poprzedniego pomiaru
+0,05
pomiar z 2022 r.: Bardzo dobra
Gmina
Bardzo dobra
wynik 4,19

Pięć wymiarów — odchylenie od średniej krajowej

  • Otoczenie fizyczne zieleń, woda, zabudowa, hałas +0,01 zadowalająca
  • Zasoby mieszkaniowe typ, rok budowy, forma własności +0,04 zadowalająca
  • Lokalna infrastruktura sklepy, szkoły, opieka zdrowotna, transport publiczny +0,08 w pełni zadowalająca
  • Spójność społeczna struktura ludności, przeprowadzki +0,01 zadowalająca
  • Uciążliwości i brak bezpieczeństwa przestępczość i uciążliwości +0,06 w pełni zadowalająca

Źródło: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), szacunek sporządzany co dwa lata na podstawie ponad stu cech. Wynik odzwierciedla średnią ocenę jakości życia wśród mieszkańców. Wartość ujemna = poniżej średniej krajowej.

Dochody i praca

Średni dochód na mieszkańca
€ 38.500
rocznie
Średni dochód na osobę uzyskującą dochody
€ 46.200
rocznie
Mediana majątku gospodarstw domowych
€ 251.200
Wskaźnik zatrudnienia
73%
w wieku od 15 do 75 lat
Osoby samozatrudnione
26%
wśród osób pracujących
Osoby o najwyższych dochodach (górne 20%)
24,3%
odsetek osób (w skali kraju 20%)

Osiedla — Oude Dorp 2