Квартал Centrum

Квартал у районі Binnenstad · муніципалітет Helmond · Noord-Brabant

  • 2.368 одиниць житла
  • 3.345 мешканців
  • серед. рік побудови 1987
  • середня вартість WOZ € 207.000

Життя в Centrum: цей квартал у муніципалітеті Helmond налічує 2.368 одиниць житла, 3.345 мешканців та 2.005 домогосподарств. Житло в Centrum — переважно типу «квартира (88%) та рядовий будинок (8%)», переважно збудоване в період 1970-1989 (40%) та з них 15% — житло у власності мешканців, 85% — орендоване житло. Середня вартість WOZ становить € 207.000. 56% житла із зареєстрованим енергетичним класом має клас A або B; найпоширеніший енергетичний клас — A. Комфортність проживання за Leefbaarometer оцінюється як слабко, середній рівень шуму становить 57 dB (гамірно) та поліція зареєструвала 157,0 злочинів на 1 000 жителів (у середньому по країні 45,3). До супермаркету в середньому 300 m, до початкової школи 1,1 km та 10% домогосподарств мають дітей. Для кожного житла в Centrum на Huisleon ви знайдете орієнтовну вартість, енергетичний клас, щомісячні витрати, дані про довкілля та актуальні пропозиції продажу й оренди.

Карта

Межа за картою районів і кварталів CBS 2024 року. Збільште масштаб, щоб побачити окремі об’єкти житла; натисніть на об’єкт, щоб переглянути подробиці. Відкрити на карті житла

Житло в Centrum

Житло
2.368
адреси житлових об’єктів (BAG)
Середній рік побудови
1987
Середня житлова площа
79 m²
Житловий фонд (CBS)
2.147
2025

Тип житла

  • Квартира 88% 2.089
  • Рядовий будинок 8% 193
  • Крайній рядовий будинок 3% 68
  • Будинок на дві родини 0% 11
  • Окремий будинок 0% 7

Енергетичний клас

  • A або вищий 39% 913
  • B 12% 279
  • C 21% 506
  • D 14% 321
  • E 1% 34
  • F 1% 17
  • G 3% 73
  • Без класу 10% 225

Період будівництва

  • До 1945 року 9% 220
  • 1945–1969 5% 108
  • 1970–1989 40% 955
  • 1990–2009 18% 438
  • 2010 рік і пізніше 27% 636
  • Невідомо 0% 11

Мешканці

Мешканці
3.345
1 січня 2025
Домогосподарства
2.005
у середньому 1,5 осіб
Одноосібні домогосподарства
66%
Нідерланди: 40%
Домогосподарства з дітьми
10%
Нідерланди: 32%
Щільність населення
6.084
мешканців на km²
Площа
0,5 km²
з них 0,0 km² — водна поверхня
Народжені за межами Нідерландів
27%
Нідерланди: 16%
Особи за межею бідності
5%
Нідерланди: 3%
Виплати соціальної допомоги
45
на 1 000 мешканців · Нідерланди: 22
Рівень зайнятості населення
65%
Нідерланди: 72%
Працівники з безстроковим контрактом
50%
Нідерланди: 56%

Вікова структура

  • 0–15 років 6% 195
  • 15–25 років 11% 370
  • 25–45 років 31% 1.050
  • 45–65 років 20% 680
  • 65 років і старше 32% 1.060

Походження

  • Нідерланди 58% 1.775
  • Європа (крім Нідерландів) 20% 595
  • Поза Європою 22% 665

Рівень освіти (15–75 років)

  • Початкова освіта, підготовча середня професійна освіта, професійна освіта рівня 1 38% 900
  • Старша загальна середня освіта, доуніверситетська освіта, професійна освіта рівнів 2–4 42% 1.010
  • Вища професійна та університетська освіта 20% 490

Джерело: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Походження за класифікацією CBS (країна народження особи або її батьків); рівень освіти осіб віком 15–75 років; дохід стандартизовано з урахуванням розміру та складу домогосподарства; малі значення CBS не публікує.

Житло та вартість

Середня вартість WOZ
€ 207.000
CBS 2024
Житло у власності
15%
Орендне житло
85%
41% — у власності житлових асоціацій
Односімейні будинки
11%
89% — у багатоквартирних будинках
Побудовано протягом останніх 10 років
13%
Незаселене житло
11%
Нове житло за рік
130
житло, введене в експлуатацію

Вартість WOZ — це середня вартість усього житла на цій території (станом на 1 січня попереднього року), а не ринкова вартість конкретного житла.

Енергія

Середнє споживання електроенергії
1.980 kWh
на одне житло за рік
Середній обсяг віддачі електроенергії в мережу
110 kWh
сонячна електроенергія на одне житло
Середнє споживання газу
530 m³
на одне житло за рік
Житло із сонячними панелями
16%
Без природного газу
18%
Переважно опалюється електрикою
19%
Опалення (WarmteAtlas)
53% — індивідуальне котельне опалення, 34% — спільне опалення будинку, 1% — централізоване опалення, 7% — електричне опалення
2022
Геотермальний потенціал
Ongunstig
Формація Slochteren

Споживання — середнє значення для всього житла з підключенням на цій території (CBS); розподіл за енергетичними класами наведено в розділі «Житло».

Інфраструктура та транспортна доступність

Великий супермаркет
300 m
серед. відстань
Кабінет сімейного лікаря
400 m
серед. відстань
Початкова школа
1,1 km
серед. відстань
Дитячий садок
700 m
серед. відстань
Школи в радіусі 3 km
10
Ступінь урбанізації
Дуже сильно урбанізована місцевість
3.096 адрес на km²
Автомобілі на домогосподарство
0,6
1.172 легкових автомобілів
Підприємства
450
з них 205 — торгівля та готельно-ресторанний бізнес

Середні відстані дорогами для всіх мешканців території (CBS).

Довкілля: шум, вода, повітря, світло та зелені насадження

Середній рівень шуму (Lden)
57 dB
муніципалітет 54 dB
Житло з шумом від дорожнього руху понад 55 dB
34%
муніципалітет 21%
Житло з шумом від залізничного руху понад 55 dB
0%
муніципалітет 6%
Житло з шумом від повітряного руху понад 48 dB
0%
муніципалітет 0%
Житло з шумом від вітрових турбін понад 40 dB
0%
Шум від дорожнього руху вночі понад 50 dB
17%
муніципалітет 9%

Рівень шуму біля 2.368 житлових об’єктів

  • 51–55 dB: помірно 45% 1.060
  • 56–60 dB: доволі шумно 38% 904
  • 61–65 dB: шумно 15% 361
  • 66–70 dB: дуже шумно 2% 43

Повінь

Житло під загрозою затоплення
0%
муніципалітет 2%
Зокрема з глибиною затоплення понад 0,5 m
0%
Зокрема з глибиною затоплення понад 2 m
0%
Максимальна глибина води
немає

Повітря, світло і зелень

NO₂
13,9 µg/m³
на 100% вище за рекомендований WHO рівень (10)
PM2,5
8,9 µg/m³
на 100% вище за рекомендований WHO рівень (5)
PM10
15,0 µg/m³
на 50% вище за рекомендований WHO рівень (15)
Освітленість уночі
Дуже яскраво
муніципалітет: Освітлено
Зелені насадження в радіусі 500 m
21%
муніципалітет 43%

Шум: шумові карти RIVM (дорожній і залізничний рух — 2020, повітряний рух — 2022, вітрові турбіни — 2024), середньорічний рівень Lden із кроком 10 m, визначений для кожної адреси. Повінь: LIWO (Rijkswaterstaat), карта максимальної глибини затоплення; глибина не вказує на ймовірність затоплення. Повітря: середньорічні концентрації RIVM із кроком 25 m. Світло: карта світлового випромінювання RIVM за 2023 рік. Зелені насадження: карта RIVM за 2022 рік, частка озелененої території в радіусі 500 m. Увімкніть шар шуму на карті вище.

Клімат і безпека

Відчутна температура в спекотний день
47 °C
екстремальний тепловий стрес
Житло з екстремальним тепловим стресом (41 °C і вище)
95%
муніципалітет 94%
Ефект острова тепла
1,6–1,8 °C
в середньому тепліше, ніж у сільській місцевості
Житло з прохолодним місцем у межах 300 m
46%
муніципалітет 71%
Незатоплений поверх під час найсильнішої повені
100%
Житло з підвищеною ймовірністю підтоплення ґрунтовими водами у 2050 році
100%
муніципалітет 93%
Житло, вздовж якого проходить шлях стоку дощової води
15%
муніципалітет 8%
Житло в зоні магнітного поля високовольтної лінії
0%
муніципалітет 1%
Житло в межах 1 km від вітротурбіни
0%
муніципалітет 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): відчутна температура та ефект теплового острова за 2022 рік, прохолодні місця, ймовірність повені в конкретному місці (щонайменше 20 cm води), незатоплені поверхи, ймовірність підтоплення ґрунтовими водами у 2050 році (високий сценарій), шляхи стоку води за інтенсивності опадів 70 mm на годину; дані визначено для кожного об’єкта житла. Високовольтні лінії: RIVM Netkaart із розрахунковими відстанями. Вітротурбіни: RIVM. Увімкніть шар теплової карти на карті вище.

Безпека

Злочини на 1 000 мешканців
157
вер 2025 – сер 2026
Зареєстровані злочини
525
-5% порівняно з попереднім роком
Квартирні крадіжки на 1 000 об'єктів житла
6,3
15 крадіжок
Муніципалітет
47
на 1 000 мешканців
Нідерланди
45
на 1 000 мешканців

Типи злочинів (останні 12 місяців)

  • Fietsdiefstal 16% 85
  • Winkeldiefstal 10% 52
  • Mishandeling 8% 42
  • Vernieling 8% 40
  • Diefstal uit auto 4% 19
  • Woninginbraak 3% 15
  • Openlijk geweld 3% 14
  • Bedreiging 3% 14

За рік

  1. 5562021
  2. 7172022
  3. 7722023
  4. 5742024
  5. 5652025

Джерело: поліція, зареєстровані злочини за територіями (відкриті дані CBS/поліції, щомісячні показники). Показник на 1 000 мешканців розраховано за чисельністю населення території; не про всі злочини повідомляють.

Комфортність проживання

Слабко Leefbaarometer 2024

дуже незадовільновідмінно

Комфортність проживання
Слабко
клас 4 із 9, оцінювання 2024 року
Оцінка
3,93
−0,17 порівняно із середнім по країні
Від попереднього оцінювання
−0,01
оцінювання 2022: Слабко
Муніципалітет
Цілком задовільно
оцінка 4,02

П’ять складових: відхилення від середнього по країні

  • Фізичне середовище зелень, вода, забудова, шум −0,01 Задовільно
  • Житловий фонд тип, рік побудови, форма власності −0,05 Слабко
  • Інфраструктура магазини, школи, медичне обслуговування, громадський транспорт +0,09 Добре
  • Соціальна згуртованість склад населення, переїзди −0,05 Слабко
  • Порушення спокою та небезпека злочинність і порушення громадського спокою −0,15 Незадовільно

Джерело: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Оцінювання проводять раз на два роки на основі понад сотні характеристик; показник відображає, як мешканці в середньому оцінюють комфортність проживання. Від’ємне значення — нижче середнього по країні.

Ґрунт і фундамент

Осідання ґрунту (загалом)
−0,7 mm на рік
муніципалітет −0,6 mm
Осідання ґрунту (приповерхневе)
+0,0 mm на рік
торф і глини, що осідають
Очікуване осідання до 2050 року
0 cm
високий сценарій
Житло з ризиком гниття паль
0,0%
zeer laag, муніципалітет 0,0%
Гниття паль у 2050 році
0,0%
високий сценарій, посушливіше літо
Нерівномірне осідання у 2050 році
1,0%
житло на фундаментах мілкого закладання, що перебуває під загрозою

Джерело: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): осідання ґрунту за супутниковими вимірюваннями (Bodemdalingskaart), ризик для фундаменту за кварталами (Deltares/KCAF, частка житла на дерев’яних палях або фундаментах мілкого закладання, що перебуває під загрозою). Це середній показник для кварталу, а не оцінка окремого житла.

Дохід і робота

Середній дохід на мешканця
€ 30.700
на рік
Середній дохід на одного отримувача доходу
€ 33.500
на рік
Медіанні статки домогосподарств
€ 7.000
Рівень зайнятості населення
65%
від 15 до 75 років
Самозайняті
12%
серед зайнятого населення
20% осіб із найвищими доходами
8%
частка осіб (по країні 20%)