Pentagon 53

1011 WC Amsterdam · Zuiderkerkbuurt, Amsterdam

  • Byt
  • Rok výstavby 1983
  • 91 m² obytné plochy
  • B energetický štítek
Porovnat
AI asistent

Zeptejte se na nemovitost: Pentagon 53

Zeptejte se na nemovitost, lokalitu, hodnotu nebo náklady. Asistent odpovídá na základě údajů z této stránky a v případě potřeby vyhledá aktuální informace.

Odpovědi jsou orientační a nepředstavují odbornou radu. Konverzace se ukládají za účelem zlepšování asistenta.

Ve zkratce

Na adrese Pentagon 53 v obci Amsterdam se nachází byt z roku 1983 s obytnou plochou 91 m² a energetickým štítkem B v lokalitě Zuiderkerkbuurt (obec Amsterdam). Orientační tržní hodnota je € 736.000 až € 813.000. Prostředí v okolí bydliště: hluk 55 dB (mírně rušné), kvalita ovzduší nad doporučenou hodnotou WHO, 26 % zeleně v okruhu 500 m, žádný povodňový scénář se na tuto adresu nevztahuje. Letecký provoz: přibližný denní počet letadel ve výšce pod 3 000 m v okruhu 2 km je 31. Kvalita života v lokalitě: vynikající.

Všechny údaje na této stránce pocházejí z veřejných registrů a map a jsou zdarma. Pokud byste je shromažďovali sami, zabralo by vám to u každé nemovitosti hodiny. Zde je máte pohromadě za sekundu. V každé části najdete vysvětlení, co uvedené údaje znamenají pro bydlení na této adrese.

Poloha

Poloha podle BAG (52.36969, 4.90012). Otevřít v OpenStreetMap

Orientační odhad hodnoty

Orientační tržní hodnota této nemovitosti € 736.000 – € 813.000 střední hodnota € 774.000 · cenová úroveň září 2026 € 8.505 za m² · 91 m²

Trh

  • +1,0% prodejní ceny Amsterdam za rok (cenový index CBS, září 2026)
  • € 630.621 průměrná prodejní cena v obci Amsterdam v roce 2025 (CBS/Kadaster)
  • € 622.000 průměrná daňová hodnota WOZ – lokalita Zuiderkerkbuurt (CBS 2024)

Jak se orientační odhad počítá

ZdrojVýchozí hodnotaPřepočet na současnou cenovou úroveňVáha
Srovnatelné nemovitosti v okruhu 40: 410
medián daňové hodnoty WOZ za m², upravený podle indexu
€ 8.272/m² € 752.752 56%
Počet nabídkových cen srovnatelných nemovitostí: 33
medián nabídkové ceny za m², upravený podle indexu
€ 8.653/m² € 787.423 33%
Průměr (lokalita: Zuiderkerkbuurt)
CBS WOZ 2024 (€ 622.000) / prům. 78 m²
€ 7.974/m² € 843.393
+16,2 % od 2023 K1
11%

Podobné nemovitosti v okolí (nalezeno: 72)

Srovnatelné nemovitosti

Prohlédněte si srovnatelné nemovitosti v lokalitě, z nichž vychází orientační odhad hodnoty, včetně ceny za m² a vzdálenosti.

Zdarma s účtem. Platební údaje nejsou potřeba.

Vytvořit účet zdarma Přihlásit se

Způsob výpočtu: Údaje z každého zdroje se přepočítávají z cenové úrovně k příslušnému rozhodnému datu na současnou cenovou úroveň pomocí cenového indexu CBS pro prodej stávajících nemovitostí (podle provincie, pro Amsterdam, Rotterdam, Den Haag a Utrecht podle města; za poslední měsíce pomocí celostátního měsíčního indexu). Střední hodnota je váženým průměrem; rozpětí vychází z rozdílů mezi zdroji (nejméně 5 %). Stav nemovitosti, poloha v rámci ulice, dlouhodobý pronájem pozemku ani další specifika nemovitosti nejsou zohledněny. Nejedná se o odborný odhad ceny.

Nájem, nebo koupě?

Pronájem srovnatelné nemovitosti

€ 2.780 – € 3.260 měsíčně

Tržní nájemné: medián € 33,20 za m² u 200 nájemních nemovitostí tohoto typu v okolí, přepočteno na 91 m².

Koupě této nemovitosti

€ 3.640 měsíčně

Anuitní hypotéka ve výši € 774.000 (střední hodnota) s úrokovou sazbou 3,9 % a splatností 30 let, na celou kupní cenu: v prvním měsíci € 2.500 na úrocích a € 1.140 na splátce jistiny. Bez zohlednění nákladů na údržbu, daní a daňového odpočtu úroků.

Co se vyplatí víc?

Koupě je výhodnější

Z měsíční splátky hypotéky ve výši € 3.640 připadá € 2.500 na úroky (nevratný náklad) a € 1.140 na splátku jistiny (budování vlastního majetku). Samotné úroky jsou nižší než nájemné za srovnatelnou nemovitost (€ 3.020).

V části Měsíční náklady na bydlení si můžete výpočet upravit podle výše vlastních prostředků, úrokové sazby a nájemného.

Základní údaje

Typ nemovitosti
Byt
Účel užívání
Bydlení
Rok výstavby
1983
Obytná plocha
91 m²
Plocha budovy
594 m²
Plocha pozemku
1.996 m²
Energetický štítek
B (14 červenec 2020)
Stav jednotky v registru
V užívání
Stav budovy v registru
V užívání
Identifikátor adresního místa v BAG
0363200000375617
Identifikátor jednotky v BAG
0363010000918516
Identifikátor budovy v BAG
0363100012178153
Zdroj a metodika

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) a registr energetických štítků. Plocha pozemku je celková výměra podle katastru; u bytů jde o celý pozemek, na kterém budova stojí.

Pozemek, půda a využití území

V památkově chráněném městském či vesnickém území: vzhled ulice zůstává zachován, ale pro fasádu, střechu a okenní rámy platí další pravidla. U velké části nemovitostí v této lokalitě hrozí hniloba dřevěných základových pilot. Oprava základů může snadno vyjít na desítky tisíc eur. Průzkum základů před koupí zde rozhodně není zbytečný. Podloží je zde stabilní.

Plocha pozemku (BAG)
1.996 m² celý pozemek náležející k budově
Památkově chráněné městské nebo vesnické území
Amsterdam - Binnen de Singelgracht státem chráněné památkové území (RCE); zvláštní pravidla pro vnější úpravy
Riziko poškození základů – Zuiderkerkbuurt
U 28,0 % nemovitostí hrozí hniloba dřevěných základových pilot (velmi vysoké) 2050, scénář s vysokými dopady: 28,0 %, nerovnoměrné sedání 0,6 %; obec Amsterdam: 2,7 % — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Pokles půdy – Zuiderkerkbuurt
−1,2 mm ročně v mělkých vrstvách −0,3 mm; obec Amsterdam −1,8 mm
Kadaster, nadmořská výška, využití dle územního plánu, půda
načítání…
Zdroj a metodika

Pozemek: Kadaster (BRK, přes PDOK; hranice pozemku je vyznačena na mapě výše). Nadmořská výška: Actueel Hoogtebestand Nederland. Využití území: ruimtelijkeplannen.nl (územní plány do 1. 1. 2024; novější pravidla jsou uvedena v aktuálním plánu obce pro území a životní prostředí). Půda a základy: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) a RVO/KCAF. Údaje jsou orientační, nejde o stavebnětechnické ani právní poradenství.

Slunce a stín

Jak jsou fasády, zahrada a střecha orientované vůči slunci a kolik stínu vrhají okolní budovy? Výpočet vychází z polohy slunce a výšek budov podle 3D BAG.

Fasády, zahrada, střecha a denní světlo
probíhá výpočet…
Dráha slunce nad nemovitostí (místní čas): v létě vysoko, v zimě nízko. Střed = přímo nad hlavou, okraj = obzor. Zelený bod = orientace zahrady.

tato nemovitost stíny budov pozemku směr ke slunci

Budovy a výšky: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; výška střechy = 70. percentil výšky nad úrovní terénu u této nemovitosti, z dat AHN). Pozemek: Kadaster (BRK). Poloha slunce: algoritmus NOAA, místní čas. Letecký snímek: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Orientační výpočet: nezohledňuje stromy, ploty, vikýře ani reliéf terénu.

Energie a teplo

Energeticky úsporná nemovitost: nízké náklady na energie, příjemné vnitřní prostředí a výhodnější hypoteční podmínky u řady bank. Další úsporná opatření už mnoho nepřinesou. Roční výdaje za energie u srovnatelné nemovitosti jsou přibližně o € 195 nižší než u průměrné nemovitosti v oblasti Zuiderkerkbuurt.

Energetický štítek

B registrovaný energetický štítek (energetický index)

Datum prohlídky
14 červenec 2020
Energetický štítek A nebo lepší v oblasti Zuiderkerkbuurt
7% nemovitostí

Vypracován podle metodiky platné před rokem 2021; od roku 2021 platí NTA 8800.

Spotřeba a náklady

€ 144 měsíčně při průměrné spotřebě

Zemní plyn
670 m³ za rok; lokalitě 810
Elektřina
1.830 kWh za rok; lokalitě 1.830
Roční náklady
€ 1.729 plyn € 930, elektřina € 475, stálé poplatky € 324
Průměrná nemovitost v oblasti Zuiderkerkbuurt
€ 1.924 za rok
Solární panely
7% srovnatelných nemovitostí; lokalitě 1%
Zdroj a metodika

Průměrné dodávky pro nemovitosti stejného typu a velikosti ze stejného období výstavby (CBS 2025, po korekci na venkovní teplotu) při průměrných spotřebitelských cenách z období září 2026 (CBS: 1,39 za m³ a 0,26 za kWh včetně daní, se stálými poplatky a slevou na energetické dani). Skutečná spotřeba závisí na obyvatelích a technickém vybavení.

Přechod na udržitelné vytápění a dotace

Teplárenská síť
v této lokalitě není teplárenská síť ani známý plán na její vybudování

ISDE 2026 (500 milionů €): dotace na izolaci, tepelné čerpadlo (včetně hybridního), solární ohřev vody, větrání a připojení k teplárenské síti (pevná částka 3 775 €); na tepelná čerpadla přibližně od 500 € do více než 13 000 € podle typu a výkonu. Žádosti se podávají u RVO po instalaci. ISDE u RVO · Energiesubsidiewijzer (včetně obecních dotačních programů)

Energetické štítky v oblasti Zuiderkerkbuurt

  • A nebo lepší 7% 70
  • B 18% 190
  • C 25% 267
  • D 12% 124
  • E 6% 61
  • F 7% 74
  • G 25% 273
  • Bez štítku 1% 15
Zdroj a metodika

Energetický štítek a rozložení tříd štítků z EP-Online (RVO) prostřednictvím naší databáze; profily spotřeby CBS 85140NED (CC BY 4.0); sazby CBS 85592NED; spotřeba v lokalitě CBS Kerncijfers; sítě dálkového vytápění, plány, pilotní projekty a skladba způsobů vytápění WarmteAtlas (RVO, na úrovni lokalit; plány přiřazeny lokalitám, jejichž střed leží v řešeném území); ISDE: RVO. Orientační údaje, nikoli energetické poradenství.

Měsíční náklady na bydlení: koupě nebo pronájem

Zadejte vlastní kupní cenu, nájemné a další předpoklady. Všechny částky lze upravit; výsledek je orientační.

Vlastní prostředky 10% Úspory nebo vlastní kapitál ve stávající nemovitosti, tedy prostředky, které si nepůjčujete.
Způsob splácení hypotéky
Splátka hypotéky (před daňovým odpočtem) —
z toho splátka jistiny (zůstává součástí vašeho majetku)
Pravidelné náklady —
Celkem měsíčně —
Pravidelné měsíční výdaje (průměrné hodnoty, upravte podle potřeby)
Obec Amsterdam, 2026: OZB ve výši 0,0527 % z daňové hodnoty WOZ (daňová hodnota WOZ není známa, výpočet vychází z orientačního odhadu hodnoty € 774.000, tedy € 408 ročně), poplatek za odpad € 469 a poplatek za kanalizaci € 192 ročně pro vícečlennou domácnost (COELO).
Waterschap Amstel, Gooi en Vecht, 2026: poplatek pro obyvatele € 187, poplatek za čištění odpadních vod € 278 (tři jednotky znečištění) a poplatek za vodní hospodářství ve výši 0,0177 % z daňové hodnoty WOZ (€ 137) ročně (CBS).
Vyžadováno u hypotéky; průměrné pojistné.
Finanční rezerva; obvykle 1 % hodnoty nemovitosti ročně.
670 m³ plynu a 1.830 kWh ročně (průměr CBS pro nemovitosti stejného typu a velikosti ze stejného období výstavby) při sazbách z září 2026.
Pouze u bytů.
Běžný balíček služeb.

Koupit, nebo bydlet v nájmu?

PoložkaKoupěPronájem
Celkem měsíčně——
Z toho splátka jistiny (tvorba vlastního majetku)——
Náklady na bydlení bez splátky jistiny——
Splacená jistina po 10 letech——

Bez zohlednění vývoje hodnoty nemovitosti, daňového odpočtu úroků z hypotéky, paušálního zdanitelného příjmu z vlastního bydlení, příspěvku na nájemné či zvyšování nájemného. Jde o orientační výpočet, nikoli o poradenství.

Kolik stojí koupě této nemovitosti?

Jednorázové náklady nad rámec kupní ceny: daň, notář, odborný odhad ceny, poradenství a technická prohlídka. Od roku 2018 si můžete půjčit nejvýše částku odpovídající hodnotě nemovitosti, tyto náklady proto hradíte z vlastních prostředků.

Náklady kupujícího celkem—
V procentech z kupní ceny—
Z toho daňově odečitatelné (jednorázově)—
Potřebné vlastní prostředky náklady plus část kupní ceny, kterou nefinancujete úvěrem—
Položky nákladů (orientační částky pro rok 2026, můžete je upravit)
2 % z kupní ceny u nemovitosti, kterou budete sami obývat.
Včetně zápisu do Kadaster a poplatků za prověření; sazby se u jednotlivých notářů liší. Nelze daňově odečíst.
Pouze při financování hypotékou; včetně zápisu do Kadaster. Lze daňově odečíst.
Poskytovatel hypotéky vyžaduje ověřený posudek s odborným odhadem ceny. Lze daňově odečíst.
Obvykle 2 000 až 3 500 € podle poradce a situace. Lze daňově odečíst.
Kupní cena přesahuje limit NHG € 470.000 (2026): NHG nelze využít.
Doporučuje se u nemovitostí postavených před rokem 1995; tato nemovitost je z roku 1983. Prohlídka odhalí zanedbanou údržbu, zmapuje stav základů a střechy a zjistí případné problémy s vlhkostí. Nelze daňově odečíst.
Obvykle 1 až 1,5 % z kupní ceny nebo pevná sazba. Nelze daňově odečíst.
Pokud jistotu ve výši 10 % nesložíte sami: přibližně 1 % z této částky. Nelze daňově odečíst.
Stěhovací firma, podlahy, záclony a drobné úpravy; velmi individuální.

Orientační částky podle obvyklých sazeb; vyžádejte si nabídky od notáře, odhadce a poradce. Odčitatelné náklady můžete jednorázově uplatnit v přiznání k dani z příjmů za rok koupě. Nejde o finanční poradenství.

Užitečné nástroje

Proměna interiéru pomocí AI

Nahrajte fotografii místnosti, vyberte styl a do půl minuty uvidíte, jak by mohla vypadat. Samotná místnost zůstane stejná, změní se pouze její zařízení.

Tento nástroj je určen přihlášeným návštěvníkům. Účet si můžete vytvořit zdarma.

Přihlásit se

Lokalita, čtvrť a obec

Obec

Amsterdam

Nemovitosti
513.363
Počet obyvatel
934.526
Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 498.000
Nemovitosti obývané vlastníky
30%
Prům. rok výstavby
1958
Nejčastější typ
Byt (88%)
Podrobné informace: Amsterdam →

Kdo žije v lokalitě?

Kdo žije v lokalitě?

Porovnejte údaje CBS za lokalitu, čtvrť a obec s celostátními údaji: původ obyvatel, vzdělání, příjmy, sociální dávky a zaměstnanost.

Zdarma s účtem. Platební údaje nejsou potřeba.

Vytvořit účet zdarma Přihlásit se

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Na nákup dojdete pěšky. K základní škole pohodlně dojedete na kole. Zastávka veřejné dopravy je hned za rohem. Městské prostředí: vše je blízko, ale patří k tomu i ruch města.

Velký supermarket
400 m
průměrná vzdálenost v lokalitě
Ordinace praktického lékaře
600 m
průměrná vzdálenost v lokalitě
Základní škola
900 m
průměrná vzdálenost v lokalitě
Zařízení denní péče o děti
900 m
průměrná vzdálenost v lokalitě
Nejbližší základní škola
280 m
De Witte Olifant
Nejbližší zastávka veřejné dopravy
260 m
Nieuwmarkt · metro · 35 vertrekken per uur overdag
Nejbližší dobíjecí bod
60 m
Sint Antoniesbreestraat 75 - Equans Amsterdam
Nejbližší zařízení péče o děti
280 m
Naschoolse Opvang Femmy en Sacha
Nejbližší vysílač
140 m
Zendmast 3G, 4G · 2 antennes · 3,8 m hoog · veilige afstand 1 m
Školy do 3 km
19
Míra urbanizace
Velmi vysoká míra urbanizace
8.430 adres na km²
Zdroj a metodika

Vzdálenosti po silnici jsou průměrem pro všechny obyvatele lokality (CBS). Vzdálenosti ke škole (DUO), zastávce veřejné dopravy (OVapi/GTFS, odjezdy v pracovní den), vysílači (Antenneregister), dobíjecímu bodu a zařízení péče o děti se měří vzdušnou čarou od této adresy a pocházejí z naší vlastní databáze.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Hluk

55 dB Mírně rušné

do 45 dB – velmi klidné prostředínad 70 dB extrémní hluk

Silniční doprava
52 dB
Železniční doprava
49 dB
Letecký provoz
45 dB
Větrné turbíny
žádný
Silniční doprava, v noci
42 dB
Železniční doprava, v noci
40 dB

V oblasti „lokalita Zuiderkerkbuurt“ má 32% nemovitostí vyšší hlukovou zátěž než nemovitost na této adrese; průměr v této oblasti je 55 dB.

Přijatelné: slyšitelná doprava jako na průjezdné ulici v obytné zástavbě. Uvnitř se zavřenými okny ji téměř nevnímáte; venku lze příjemně posedět, úplné ticho tu ale není nikdy. Hlavním zdrojem je silniční doprava (52 dB).

Zdroj a metodika

Lden: průměrná roční hluková zátěž v průběhu dne, večera a noci (hlukové mapy RIVM 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024, rastr 10 m). Jde o hrubý orientační údaj, nikoli o měření na fasádě. WHO doporučuje pro silniční dopravu nejvýše 53 dB a pro letecký provoz 45 dB.

Povodeň

Žádná Žádná

Mapa maximální hloubky zaplavení pro toto místo neuvádí žádný povodňový scénář.

Nemovitosti v oblasti Zuiderkerkbuurt, které mohou být zaplaveny
41%
Z toho s hloubkou zaplavení nad 0,5 m
11%
Maximální hloubka v lokalitě
0,61 m

Pro toto místo nebyl vypočten žádný scénář zaplavení: při protržení hráze nebo vysokém stavu vody by zde podle předpokladů mělo zůstat sucho. Pojištění proti povodni zde není nutné.

Zdroj a metodika

LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky vody při povodni, rastr 25 m; pravděpodobnost povodně: Klimaateffectatlas. Hloubka nic nevypovídá o pravděpodobnosti povodně; hráze a protipovodňové zábrany jsou navrženy s ohledem na tuto pravděpodobnost.

Kvalita ovzduší

  • NO₂ 18,5 µg/m³ nad doporučenou hodnotou WHO
  • PM2,5 9,5 µg/m³ nad doporučenou hodnotou WHO
  • PM10 16,7 µg/m³ nad doporučenou hodnotou WHO

Znečištěné ovzduší: překračuje evropské limity pro rok 2030, obvykle kvůli blízké rušné silnici, průmyslu nebo intenzivnímu chovu hospodářských zvířat. Pro lidi s dýchacími potížemi a malé děti je to důležitý faktor; pomáhá větrat na klidnější straně domu.

Průměr za Zuiderkerkbuurt: NO₂ 19,1, PM2,5 9,5 µg/m³.

Zdroj a metodika

Průměrné roční koncentrace v rozlišení 25 m (RIVM, nejnovější mapa). Ryska v ukazateli: doporučená hodnota WHO (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); barva vyjadřuje porovnání s doporučením WHO a limitem EU pro rok 2030.

Světlo v noci

Velmi jasné

tmavelmi silné osvětlení

Průměr v oblasti Zuiderkerkbuurt: velmi jasné.

Velmi silně osvětlené: patří mezi 10 % nejvíce osvětlených míst v Nizozemsku, obvykle u skleníků, průmyslových areálů, hlavních silnic nebo v centru města. Počítejte s oranžovou noční oblohou a nutností zatemnění.

Zdroj a metodika

Umělé světlo vyzařované vzhůru, měřené družicemi (mapa světelných emisí RIVM 2023, rastr 375 m), hodnocené ve srovnání se všemi nemovitostmi v Nizozemsku: tmavé oblasti patří k nejtmavším 20 %, velmi světlé k nejsvětlejším 10 %.

Zeleň v lokalitě

26% zeleň do 500 m

Průměr v oblasti Zuiderkerkbuurt: 24%.

Málo zeleně: převážně zpevněné plochy a střechy, zahrady a stromy jsou spíše výjimkou. Takové lokality se v létě více zahřívají a působí rušněji; vlastní výsadba zeleně, například u fasády nebo v podobě stromů, pomůže okamžitě.

Zdroj a metodika

Podíl zeleně (trávy, keřů a stromů) ve čtverci o straně 500 m kolem této adresy (mapa zeleně RIVM 2022). Polovina nemovitostí v Nizozemsku má v okruhu 500 m více než 52 % zeleně; každá desátá méně než 32 %.

Letecký provoz nad touto adresou

Letecký provoz nad touto adresou

Zjistěte, kolik letadel zde denně přelétá, v jaké výšce, v jakou dobu a se kterými letišti tyto lety souvisejí.

Zdarma s účtem. Platební údaje nejsou potřeba.

Vytvořit účet zdarma Přihlásit se

Klima a bezpečnost

I za horkých dnů zůstává tepelná zátěž v okolí domu mírná; večer se okolí poměrně dobře ochlazuje.

Horko

35–37 °C silná tepelná zátěž

Pocitová teplota za horkého letního dne (2022), ve vzdálenosti 1 m od domu.

Efekt tepelného ostrova
1,8–2,0 °C tepleji než v nezastavěném okolí
Teplé noci (20 °C a více)
8–14 nocí za rok
Vzdálenost k místu, kde se lze ochladit
0–200 m
Průměr v oblasti Zuiderkerkbuurt
43 °C pocitová teplota

Voda

Dešťová voda při přívalovém dešti (70 mm za hodinu)
voda neodtéká bezprostředně podél domu
Problémy s vysokou hladinou podzemní vody v roce 2050
Velmi velký nárůst
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností v oblasti Zuiderkerkbuurt
0%

Bezpečnostní rizika v okolí

Vedení vysokého napětí
žádné do 2 km
Větrná turbína
žádná do 5 km
Rizikové činnosti do 1 km
Vervoer gevaarlijke stoffen

V oblasti Zuiderkerkbuurt se 0% nemovitostí nachází v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí a 0% do 1 km od větrné turbíny.

Zdroj a metodika

Horko, voda a podzemní voda: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, pravděpodobnost povodně a hloubka vody podle celostátních povodňových scénářů, pravděpodobnost problémů s podzemní vodou v roce 2050 podle scénáře s vysokými hodnotami, odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu). Vysoké napětí: RIVM Netkaart s vypočtenými vzdálenostmi (pásmo magnetického pole); větrné turbíny: RIVM; rizikové činnosti: Register Externe Veiligheidsrisico's prostřednictvím RIVM Atlas Leefomgeving (činnosti s pásmem možného ohrožení do 1 km). Orientační údaje založené na mapách, nikoli na měřeních.

Bezpečnost a kvalita života

Kvalita života — lokalita Zuiderkerkbuurt

Vynikající Leefbaarometer 2024, třída 9 z 9

  • Fyzické prostředí: dostatečná
  • Nemovitosti: dostatečná
  • Občanská vybavenost: vynikající
  • Sociální soudržnost: nedostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti: výrazně nedostatečná

Leefbaarometer 3.0 (BZK): odhad kvality života v devíti třídách, s hodnocením pěti oblastí ve srovnání s celostátním průměrem. Více o této lokalitě

Trestné činy — lokalita Zuiderkerkbuurt

116 na 1 000 obyvatel ročně +5% oproti předchozímu roku

Evidováno: září 2025 – srp 2026
185
Čtvrť Nieuwmarkt/Lastage
167 na 1 000
Obec Amsterdam
87 na 1 000
Nederland
45 na 1 000
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
3,7 4 vloupání

Nejčastější typ

Fietsdiefstal
34
Diefstal uit auto
27
Vernieling
12
Mishandeling
11
  1. 1082021
  2. 1812022
  3. 1992023
  4. 1632024
  5. 1832025

Výrazně nad celostátním průměrem. Často jde o lokalitu v centru nebo u nádraží s velkým počtem návštěvníků, někdy o lokalitu s dlouhodobými problémy. Leefbaarometer a večerní návštěva vám napoví, o který případ jde.

Zdroj a metodika

Policie, evidované trestné činy podle lokalit (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). V malých lokalitách bývají počty nízké; posuzujte je společně s počtem obyvatel a nemovitostí. Ne každý trestný čin je nahlášen.

Zpráva o nemovitosti s doporučením nabídkové částky

Chystáte se podat nabídku na Pentagon 53? Zjistěte, jakou má nemovitost skutečnou hodnotu.

Bezplatná stránka nabízí fakta. Zpráva odpoví na to podstatné: kolik nabídnout? Tři scénáře v eurech podložené skutečnými kupními cenami srovnatelných nemovitostí z registru Kadaster, hodnotou stanovenou modelem, údaji o překračování nabídkových cen v obci a stavem nemovitosti podle fotografií. Navíc otázky, které byste měli položit realitnímu makléři před podpisem smlouvy.

Příklad výpočtu: pokud nabídnete o 2% více, než je potřeba, zaplatíte u nemovitosti za 450 000 € navíc 9 000 €. Zpráva stojí 19 €.

Opatrná nabídkapod nabídkovou cenou nebo kolem ní, pokud je zájemců málo
Odpovídá tržní úrovniza kolik se zde v posledních měsících prodaly srovnatelné nemovitosti
Nabídka s vyšší šancí na úspěchnad tržní hodnotou, ale v rámci odhadovaného rozpětí hodnoty
  • Strategie podávání nabídek se třemi scénáři
    Opatrná nabídka, nabídka odpovídající trhu a nabídka s vyšší šancí na úspěch, všechny v eurech. Vycházejí z hodnoty stanovené modelem, srovnatelných prodejů a z toho, o kolik se v této obci překračuje nabídková cena.
  • Srovnatelné prodeje z registru Kadaster
    Skutečné kupní ceny nemovitostí v lokalitě, které jsou srovnatelné typem, velikostí a obdobím výstavby. Ceny jsou přepočtené na dnešní úroveň a zobrazené na mapě i v tabulce.
  • Hodnota stanovená modelem a předchozí prodeje
    Automatický odhad hodnoty včetně cenového rozpětí, historie prodejů na této adrese a vývoj daňové hodnoty WOZ v průběhu let.
  • Údaje o realitním trhu v obci
    Doba prodeje, procento navýšení oproti nabídkové ceně, cena za m² a ukazatel nedostatku nabídky pro tento typ nemovitosti (NVM), abyste věděli, jak velkou konkurenci můžete očekávat.
  • Otázky pro realitního makléře
    Seznam otázek na míru pro prohlídku, sestavený podle roku výstavby, energetického štítku, rizik v okolí, inzerátu a analýzy fotografií.
  • Stav nemovitosti podle fotografií
    Model pro analýzu obrazu vyhodnotí celkový stav, kuchyň a koupelnu i viditelné vady podle fotografií v inzerátu a odhadne orientační rozpočet na renovaci.
  • Měsíční náklady na bydlení podle výše nabídky
    Měsíční náklady pro každý scénář: hypotéka, vedlejší náklady na koupi, obecní daně a poplatky, energie a údržba, spolu se srovnáním s nájmem.
  • Včetně všech informací z bezplatné stránky
    Nemovitost, lokalita, energie, prostředí v okolí bydliště, klima, bezpečnost a letecký provoz v jednom přehledu, abyste měli vše v jediném PDF.

Porovnáváte více nemovitostí? 5 zpráv za € 39 měsíčně, další zprávy za € 6 za kus. Nejde o odborný odhad ceny ani o záruku, ale o údaje, kterými můžete svou nabídku podložit.

Časté dotazy k adrese Pentagon 53

Jakého typu je nemovitost na adrese Pentagon 53?

Nemovitost na adrese Pentagon 53 (Amsterdam) je typu appartement, rok výstavby 1983, obytná plocha 91 m². Nachází se v lokalitě Zuiderkerkbuurt v obci Amsterdam.

Jaký energetický štítek má nemovitost na adrese Pentagon 53?

Evidovaný energetický štítek má třídu B (datum evidence: 14 červenec 2020). U srovnatelné nemovitosti činí výdaje za plyn a elektřinu v průměru € 144 měsíčně.

Jakou přibližnou hodnotu má nemovitost na adrese Pentagon 53?

Orientační tržní hodnota se pohybuje mezi € 736.000 a € 813.000 (střední hodnota € 774.000, cenová úroveň září 2026). Výpočet vychází z daňových hodnot WOZ, nabídkových cen a prodejů srovnatelných nemovitostí v lokalitě. Jde o orientační odhad hodnoty, nikoli o odborný odhad ceny.

Jaké je nájemné u nemovitosti podobné té na adrese Pentagon 53?

Medián nájemného u srovnatelných nemovitostí v okolí činí € 3.020 měsíčně (€ 33 za m², počet nemovitostí: 200). Zda nájemné podléhá regulaci, vyplývá z bodového hodnocení na této stránce.

Jak klidné je prostředí na adrese Pentagon 53?

Průměrná roční hladina hluku u fasády je 55 dB Lden (mírně rušné). Největším zdrojem je silniční doprava. Denně v okruhu 2 km proletí přibližně 31 letadel ve výšce pod 3 000 m.

Hrozí na adrese Pentagon 53 povodeň?

Celostátní mapa maximální hloubky zaplavení pro toto místo neuvádí žádný povodňový scénář.

Jak bezpečná je lokalita v okolí adresy Pentagon 53?

V oblasti Zuiderkerkbuurt (lokalita) policie zaznamenala 116 trestných činů na 1 000 obyvatel za rok, oproti 87 v obci a 45 v celém Nizozemsku. Hodnocení kvality života podle Leefbaarometer: vynikající.

Jaká občanská vybavenost je v blízkosti adresy Pentagon 53?

Průměrné vzdálenosti v lokalitě: velký supermarket 400 m, praktický lékař 600 m, základní škola 900 m, jesle 900 m (CBS). Nejbližší školu, zastávku veřejné dopravy, dobíjecí stanici a zařízení péče o děti najdete na této stránce včetně vzdálenosti od této adresy.

Odkud tyto údaje pocházejí?

Z veřejných státních zdrojů: BAG a Kadaster (parametry nemovitosti, pozemek), EP-Online (energetický štítek), CBS (údaje o lokalitě, cenový index, spotřeba energie), RIVM (hluk, ovzduší, světlo, zeleň), Klimaateffectatlas a LIWO (horko, voda), otevřená data policie a Leefbaarometer (bezpečnost) a sítě ADS-B (letecký provoz). Všechny výpočty jsou orientační, nejde o odborný odhad ceny ani poradenství.