Lokalita Beatrixstraat

Lokalita ve čtvrti Poortugaal-Zuid · obec Albrandswaard · Zuid-Holland

  • Počet nemovitostí: 442
  • 960 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1956
  • prům. daňová hodnota WOZ € 343.000

Bydlení v oblasti Beatrixstraat: místní lokalita v obci Albrandswaard má Počet nemovitostí: 442, 960 obyvatel a 460 domácností. Nemovitosti v oblasti Beatrixstraat: převážně typu řadový dům (50%) a krajní řadový dům (29%), postavené převážně v období 1945-1969 (70%) a z toho 43% nemovitostí obývaných vlastníky a 57% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 343.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 11 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dostatečná, průměrná hladina hluku je 56 dB (rušné) a policie zaznamenala 31,3 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 400 m, základní škola ve vzdálenosti 500 m a 34 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Beatrixstraat najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Beatrixstraat

Nemovitosti
442
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1956
Průměrná obytná plocha
104 m²
Bytový fond (CBS)
452
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 50% 222
  • Krajní řadový dům 29% 129
  • Dům v dvojdomku 10% 46
  • Samostatně stojící dům 9% 38
  • Byt 2% 7

Energetický štítek

  • A nebo lepší 5% 21
  • B 6% 26
  • C 24% 107
  • D 17% 76
  • E 23% 102
  • F 14% 63
  • G 8% 34
  • Bez štítku 3% 13

Období výstavby

  • Před rokem 1945 10% 46
  • 1945–1969 70% 309
  • 1970–1989 16% 69
  • 1990–2009 4% 18

Obyvatelé

Počet obyvatel
960
1. ledna 2025
Domácnosti
460
průměrný počet osob: 2,1
Jednočlenné domácnosti
40%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
34%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
3.770
obyvatel na km²
Plocha
0,3 km²
Narození mimo Nizozemsko
20%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
8%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
31
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
69%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
51%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 15% 145
  • 15–25 let 13% 130
  • 25–45 let 27% 260
  • 45–65 let 25% 245
  • 65 let a více 19% 185

Původ

  • Nederland 69% 665
  • Evropa (kromě Nizozemska) 12% 115
  • Mimo Evropu 20% 190

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 26% 190
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 41% 300
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 33% 240

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 343.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
43%
Nájemní nemovitosti
57%
53% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
98%
2% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
0%
Neobydlené nemovitosti
5%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.450 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
460 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
980 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
21%
Bez zemního plynu
1%
Vytápění převážně elektřinou
4%
Vytápění (WarmteAtlas)
96% ústřední vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
400 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
400 m
prům. vzdálenost
Základní škola
500 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
900 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
9
Míra urbanizace
Střední míra urbanizace
1.225 adres na km²
Počet aut na domácnost
0,9
416 osobních automobilů
Firemní provozovny
110
z toho 15 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
56 dB
obec 53 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
34%
obec 20%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
14%
obec 7%

Hluková zátěž u 442 nemovitostí

  • 51–55 dB: přijatelné 62% 273
  • 56–60 dB: rušné 28% 124
  • 61–65 dB: hlučné 8% 34
  • 66–70 dB: velmi hlučné 2% 11

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
99%
obec 97%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
95%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
1%
Maximální hloubka vody
2,2 m
průměrně 1,3 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
16,6 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,7 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
15,4 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Osvětlené
obec: osvětlené
Zeleň do 500 m
59%
obec 60%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
45 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
98%
obec 97%
Efekt tepelného ostrova
1,0–1,2 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
93%
obec 70%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
0%
obec 0%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
82%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
49%
obec 14%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
26%
obec 12%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
31
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
30
-33 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
4,5
2 vloupání
Obec
36
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Diefstal uit auto 27% 8
  • Woninginbraak 7% 2
  • Bedreiging 7% 2
  • Straatroof 7% 2
  • Inbraak schuur/garage 3% 1
  • Autodiefstal 3% 1
  • Fietsdiefstal 3% 1
  • Mishandeling 3% 1

Podle let

  1. 272021
  2. 312022
  3. 382023
  4. 522024
  5. 202025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Dostatečná
třída 5 z 9, měření 2024
Skóre
3,96
−0,14 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,01
měření 2022: Dostatečná
Obec
Dobrá
skóre 4,12

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk −0,01 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví −0,02 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,06 slabá
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,02 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku −0,03 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−1,4 mm ročně
obec −2,1 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
+0,0 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
4 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,7%
zeer laag, obec 0,7%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,7%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
0,7%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 40.000
Míra zaměstnanosti
69%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
16%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
18,6%
podíl osob (celostátně 20 %)