Lokalita Boulevard Midden

Lokalita ve čtvrti Zandvoort Zuid · obec Zandvoort · Noord-Holland

  • Počet nemovitostí: 578
  • 625 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1964
  • prům. daňová hodnota WOZ € 371.000

Bydlení v oblasti Boulevard Midden: místní lokalita v obci Zandvoort má Počet nemovitostí: 578, 625 obyvatel a 435 domácností. Nemovitosti v oblasti Boulevard Midden: převážně typu byt (96%) a řadový dům (2%), postavené převážně v období 1945-1969 (81%) a z toho 66% nemovitostí obývaných vlastníky a 31% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 371.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 11 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je E. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení velmi dobrá, průměrná hladina hluku je 49 dB (klidné) a policie zaznamenala 150,4 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 300 m, základní škola ve vzdálenosti 800 m a 9 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Boulevard Midden najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Boulevard Midden

Nemovitosti
578
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1964
Průměrná obytná plocha
79 m²
Bytový fond (CBS)
590
2025

Typ nemovitosti

  • Byt 96% 556
  • Řadový dům 2% 14
  • Krajní řadový dům 1% 3
  • Samostatně stojící dům 1% 3
  • Dům v dvojdomku 0% 2

Energetický štítek

  • A nebo lepší 8% 47
  • B 1% 5
  • C 6% 36
  • D 12% 69
  • E 46% 268
  • F 7% 41
  • G 4% 24
  • Bez štítku 15% 88

Období výstavby

  • 1945–1969 81% 467
  • 1970–1989 19% 111

Obyvatelé

Počet obyvatel
625
1. ledna 2025
Domácnosti
435
průměrný počet osob: 1,4
Jednočlenné domácnosti
64%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
9%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
6.226
obyvatel na km²
Plocha
0,1 km²
Narození mimo Nizozemsko
22%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
5%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
0
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
65%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
43%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 2% 15
  • 15–25 let 7% 45
  • 25–45 let 22% 135
  • 45–65 let 32% 200
  • 65 let a více 37% 230

Původ

  • Nederland 65% 410
  • Evropa (kromě Nizozemska) 18% 115
  • Mimo Evropu 17% 105

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 371.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
66%
Nájemní nemovitosti
31%
0% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
4%
96% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
0%
Neobydlené nemovitosti
33%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
1.870 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
50 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
990 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
3%
Bez zemního plynu
0%
Vytápění převážně elektřinou
1%
Vytápění (WarmteAtlas)
16% ústřední vytápění, 76% společná kotelna, 2% dálkové vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
300 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
900 m
prům. vzdálenost
Základní škola
800 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
800 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
5
Míra urbanizace
Vysoká míra urbanizace
2.078 adres na km²
Počet aut na domácnost
0,7
283 osobních automobilů
Firemní provozovny
125
z toho 25 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
49 dB
obec 52 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
12%
obec 18%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
0%
obec 5%

Hluková zátěž u 578 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 5% 28
  • 46–50 dB: klidné 63% 364
  • 51–55 dB: přijatelné 21% 124
  • 56–60 dB: rušné 11% 62

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
0%
obec 0%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
0%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
0,5 m
průměrně 0,5 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
9,5 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
7,7 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
15,0 µg/m³
9% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Jasné
obec: osvětlené
Zeleň do 500 m
49%
obec 52%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
48 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
100%
obec 95%
Efekt tepelného ostrova
0,8–1,0 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
49%
obec 67%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
100%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
100%
obec 100%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
0%
obec 3%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
150
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
94
-5 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
0,0
0 vloupání
Obec
64
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Fietsdiefstal 16% 15
  • Mishandeling 12% 11
  • Winkeldiefstal 11% 10
  • Vernieling 9% 8
  • Bedreiging 3% 3
  • Autodiefstal 2% 2
  • Inbraak schuur/garage 1% 1
  • Diefstal uit auto 1% 1

Podle let

  1. 832021
  2. 912022
  3. 1032023
  4. 822024
  5. 822025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Velmi dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Velmi dobrá
třída 8 z 9, měření 2024
Skóre
4,23
+0,13 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,01
měření 2022: Velmi dobrá
Obec
Dobrá
skóre 4,17

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,22 velmi dobrá
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví −0,05 slabá
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava +0,01 dostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,01 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku −0,04 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−1,6 mm ročně
obec −1,0 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−0,6 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,0%
zeer laag, obec 0,0%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,0%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
0,0%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 307.400
Míra zaměstnanosti
65%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
36%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
26,2%
podíl osob (celostátně 20 %)