Lokalita Carmel

Lokalita ve čtvrti Hulst · obec Hulst · Zeeland

  • Počet nemovitostí: 664
  • 1.115 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1976
  • prům. daňová hodnota WOZ € 230.000

Bydlení v oblasti Carmel: místní lokalita v obci Hulst má Počet nemovitostí: 664, 1.115 obyvatel a 590 domácností. Nemovitosti v oblasti Carmel: převážně typu řadový dům (38%) a krajní řadový dům (25%), postavené převážně v období 1945-1969 (40%) a z toho 58% nemovitostí obývaných vlastníky a 41% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 230.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 43 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení více než dostatečná, průměrná hladina hluku je 48 dB (klidné) a policie zaznamenala 40,4 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 300 m, základní škola ve vzdálenosti 600 m a 22 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Carmel najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Carmel

Nemovitosti
664
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1976
Průměrná obytná plocha
110 m²
Bytový fond (CBS)
634
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 38% 249
  • Krajní řadový dům 25% 168
  • Dům v dvojdomku 17% 111
  • Samostatně stojící dům 11% 76
  • Byt 9% 60

Energetický štítek

  • A nebo lepší 38% 249
  • B 6% 38
  • C 13% 84
  • D 6% 39
  • E 16% 103
  • F 13% 86
  • G 9% 61
  • Bez štítku 1% 4

Období výstavby

  • Před rokem 1945 11% 72
  • 1945–1969 40% 266
  • 1970–1989 14% 93
  • 1990–2009 11% 74
  • 2010 a později 24% 159

Obyvatelé

Počet obyvatel
1.115
1. ledna 2025
Domácnosti
590
průměrný počet osob: 1,8
Jednočlenné domácnosti
48%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
22%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
1.834
obyvatel na km²
Plocha
0,6 km²
z toho vodní plochy: 0,0 km²
Narození mimo Nizozemsko
22%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
4%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
9
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
64%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
65%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 11% 125
  • 15–25 let 9% 100
  • 25–45 let 25% 275
  • 45–65 let 23% 260
  • 65 let a více 32% 350

Původ

  • Nederland 63% 685
  • Evropa (kromě Nizozemska) 31% 335
  • Mimo Evropu 6% 65

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 35% 280
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 49% 400
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 16% 130

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 230.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
58%
Nájemní nemovitosti
41%
35% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
90%
10% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
11%
Neobydlené nemovitosti
7%
Nová výstavba v daném roce
30
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.230 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
930 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
790 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
60%
Bez zemního plynu
12%
Vytápění převážně elektřinou
16%
Vytápění (WarmteAtlas)
95% ústřední vytápění, 2% společná kotelna, 3% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
300 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
900 m
prům. vzdálenost
Základní škola
600 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
600 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
4
Míra urbanizace
Střední míra urbanizace
1.029 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,0
586 osobních automobilů
Firemní provozovny
80
z toho 10 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

lokalita Carmel: 5 škol s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Hulst

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
48 dB
obec 47 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
19%
obec 12%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
3%
obec 3%

Hluková zátěž u 664 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 49% 326
  • 46–50 dB: klidné 19% 125
  • 51–55 dB: přijatelné 17% 113
  • 56–60 dB: rušné 14% 90
  • 61–65 dB: hlučné 2% 10

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
0%
obec 33%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
0%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
žádný

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
10,4 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,1 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
13,9 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tlumeně osvětlené
obec: tmavé
Zeleň do 500 m
63%
obec 69%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
99%
obec 98%
Efekt tepelného ostrova
0,4–0,6 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
98%
obec 68%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
100%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
100%
obec 61%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
0%
obec 9%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
40
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
45
-10 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
3,0
2 vloupání
Obec
34
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Fietsdiefstal 13% 6
  • Mishandeling 9% 4
  • Vernieling 9% 4
  • Woninginbraak 4% 2
  • Openlijk geweld 4% 2
  • Diefstal uit auto 2% 1
  • Bedreiging 2% 1
  • Drugshandel 2% 1

Podle let

  1. 532021
  2. 552022
  3. 502023
  4. 462024
  5. 502025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Více než dostatečná Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Více než dostatečná
třída 6 z 9, měření 2024
Skóre
4,09
−0,02 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,03
měření 2022: Více než dostatečná
Obec
Dobrá
skóre 4,13

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,03 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,00 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,09 nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,02 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,03 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−1,9 mm ročně
obec −1,6 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−0,1 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
0 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,0%
zeer laag, obec 1,3%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,0%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
1,0%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 116.400
Míra zaměstnanosti
64%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
12%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
11,3%
podíl osob (celostátně 20 %)