Lokalita Puienput

Lokalita ve čtvrti Hulst · obec Hulst · Zeeland

  • Počet nemovitostí: 529
  • 1.185 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1972
  • prům. daňová hodnota WOZ € 316.000

Bydlení v oblasti Puienput: místní lokalita v obci Hulst má Počet nemovitostí: 529, 1.185 obyvatel a 525 domácností. Nemovitosti v oblasti Puienput: převážně typu dům v dvojdomku (46%) a samostatně stojící dům (31%), postavené převážně v období 1970-1989 (73%) a z toho 94% nemovitostí obývaných vlastníky a 6% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 316.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 10 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dobrá, průměrná hladina hluku je 48 dB (klidné) a policie zaznamenala 10,1 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 1,8 km, základní škola ve vzdálenosti 500 m a 34 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Puienput najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Puienput

Nemovitosti
529
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1972
Průměrná obytná plocha
141 m²
Bytový fond (CBS)
531
2025

Typ nemovitosti

  • Dům v dvojdomku 46% 242
  • Samostatně stojící dům 31% 164
  • Řadový dům 14% 73
  • Krajní řadový dům 9% 50

Energetický štítek

  • A nebo lepší 3% 17
  • B 7% 38
  • C 39% 208
  • D 39% 205
  • E 4% 23
  • F 3% 18
  • G 4% 20

Období výstavby

  • Před rokem 1945 4% 19
  • 1945–1969 21% 113
  • 1970–1989 73% 387
  • 1990–2009 0% 2
  • 2010 a později 2% 8

Obyvatelé

Počet obyvatel
1.185
1. ledna 2025
Domácnosti
525
průměrný počet osob: 2,3
Jednočlenné domácnosti
26%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
34%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
3.294
obyvatel na km²
Plocha
0,4 km²
Narození mimo Nizozemsko
16%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
1%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
0
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
74%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
70%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 18% 210
  • 15–25 let 6% 75
  • 25–45 let 23% 270
  • 45–65 let 25% 290
  • 65 let a více 28% 335

Původ

  • Nederland 75% 895
  • Evropa (kromě Nizozemska) 21% 255
  • Mimo Evropu 3% 40

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 18% 140
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 38% 300
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 45% 360

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 316.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
94%
Nájemní nemovitosti
6%
1% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
100%
0% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
1%
Neobydlené nemovitosti
3%
Nová výstavba v daném roce
1
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.580 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
1.330 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
1.050 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
57%
Bez zemního plynu
3%
Vytápění převážně elektřinou
7%
Vytápění (WarmteAtlas)
98% ústřední vytápění, 1% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
1,8 km
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
800 m
prům. vzdálenost
Základní škola
500 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
400 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
4
Míra urbanizace
Nízká míra urbanizace
821 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,2
641 osobních automobilů
Firemní provozovny
75
z toho 5 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
48 dB
obec 47 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
15%
obec 12%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
2%
obec 3%

Hluková zátěž u 529 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 46% 241
  • 46–50 dB: klidné 28% 149
  • 51–55 dB: přijatelné 13% 71
  • 56–60 dB: rušné 12% 66
  • 61–65 dB: hlučné 0% 2

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
1%
obec 33%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
1%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
1,4 m
průměrně 1,2 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
10,5 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
7,9 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
13,7 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Tmavé
obec: tmavé
Zeleň do 500 m
61%
obec 69%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
45 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
100%
obec 98%
Efekt tepelného ostrova
0,2–0,4 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
76%
obec 68%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
0%
obec 4%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
99%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
15%
obec 61%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
17%
obec 9%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
10
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
12
-8 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
0,0
0 vloupání
Obec
34
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 8% 1

Podle let

  1. 262021
  2. 352022
  3. 142023
  4. 202024
  5. 142025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Dobrá
třída 7 z 9, měření 2024
Skóre
4,15
+0,05 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,02
měření 2022: Dobrá
Obec
Dobrá
skóre 4,13

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,02 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,03 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,13 nedostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,05 více než dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,08 dobrá

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−1,6 mm ročně
obec −1,6 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
+0,0 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
0 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,1%
zeer laag, obec 1,3%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,1%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
0,9%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 292.800
Míra zaměstnanosti
74%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
10%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
22,2%
podíl osob (celostátně 20 %)