Lokalita Centrum
Lokalita ve čtvrti Wijk 00 · obec Voorschoten · Zuid-Holland
- Počet nemovitostí: 441
- 710 obyvatel
- prům. rok výstavby 1967
- prům. daňová hodnota WOZ € 413.000
Bydlení v oblasti Centrum: místní lokalita v obci Voorschoten má Počet nemovitostí: 441, 710 obyvatel a 445 domácností. Nemovitosti v oblasti Centrum: převážně typu byt (63%) a řadový dům (17%), postavené převážně v období 1970-1989 (26%) a z toho 41% nemovitostí obývaných vlastníky a 59% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 413.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 39 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dobrá, průměrná hladina hluku je 57 dB (rušné) a policie zaznamenala 215,5 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 200 m, základní škola ve vzdálenosti 500 m a 18 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Centrum najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.
Mapa
Nemovitosti v oblasti Centrum
- Nemovitosti
- 441 adresy objektů určených k bydlení (BAG)
- Průměrný rok výstavby
- 1967
- Průměrná obytná plocha
- 97 m²
- Bytový fond (CBS)
- 438 2025
Typ nemovitosti
Energetický štítek
Období výstavby
Obyvatelé
- Počet obyvatel
- 710 1. ledna 2025
- Domácnosti
- 445 průměrný počet osob: 1,7
- Jednočlenné domácnosti
- 54% Nizozemsko: 40%
- Domácnosti s dětmi
- 18% Nizozemsko: 32%
- Hustota zalidnění
- 6.043 obyvatel na km²
- Plocha
- 0,1 km²
- Narození mimo Nizozemsko
- 17% Nizozemsko: 16%
- Osoby v chudobě
- 5% Nizozemsko: 3%
- Dávky v hmotné nouzi
- 14 na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
- Míra zaměstnanosti
- 75% Nizozemsko: 72%
- Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
- 49% Nizozemsko: 56%
Věkové složení
Původ
Úroveň vzdělání (15–75 let)
Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.
Bydlení a hodnota nemovitostí
- Průměrná daňová hodnota WOZ
- € 413.000 CBS 2024
- Nemovitosti obývané vlastníky
- 41%
- Nájemní nemovitosti
- 59% 14% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
- Rodinné domy
- 28% 72% v bytových domech
- Postaveno za posledních 10 let
- 14%
- Neobydlené nemovitosti
- 5%
- Nová výstavba v daném roce
- 0 dokončené nemovitosti
Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.
Energie
- Prům. spotřeba elektřiny
- 2.180 kWh na nemovitost za rok
- Průměrná dodávka do sítě
- 150 kWh elektřina ze solárních panelů na nemovitost
- Průměrná spotřeba plynu
- 760 m³ na nemovitost za rok
- Nemovitosti se solárními panely
- 8%
- Bez zemního plynu
- 1%
- Vytápění převážně elektřinou
- 2%
- Vytápění (WarmteAtlas)
- 92% ústřední vytápění, 3% společná kotelna, 1% elektrické vytápění 2022
- Geotermální potenciál
- Ongunstig Souvrství Slochteren
Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.
Občanská vybavenost a dopravní dostupnost
- Velký supermarket
- 200 m prům. vzdálenost
- Ordinace praktického lékaře
- 300 m prům. vzdálenost
- Základní škola
- 500 m prům. vzdálenost
- Zařízení denní péče o děti
- 400 m prům. vzdálenost
- Školy do 3 km
- 6
- Míra urbanizace
- Vysoká míra urbanizace 2.295 adres na km²
- Počet aut na domácnost
- 0,9 378 osobních automobilů
- Firemní provozovny
- 240 z toho 80 v obchodu, ubytování a pohostinství
Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).
Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň
- Průměrná hladina hluku (Lden)
- 57 dB obec 52 dB
- Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
- 53% obec 19%
- Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
- 0% obec 6%
- Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
- 0% obec 0%
- Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
- 0%
- Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
- 41% obec 10%
Hluková zátěž u 441 nemovitostí
Povodeň
- Nemovitosti ohrožené povodní
- 0% obec 47%
- Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
- 0%
- Z toho s hloubkou vody nad 2 m
- 0%
- Maximální hloubka vody
- žádný
Ovzduší, světlo a zeleň
- NO₂
- 14,9 µg/m³ 100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
- PM2,5
- 8,3 µg/m³ 100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
- PM10
- 15,3 µg/m³ 100% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
- Světlo v noci
- Jasné obec: osvětlené
- Zeleň do 500 m
- 51% obec 62%
Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.
Klima a bezpečnost
- Pocitová teplota za horkého dne
- 44 °C extrémní tepelná zátěž
- Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
- 89% obec 92%
- Efekt tepelného ostrova
- 1,2–1,4 °C v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
- Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
- 80% obec 83%
- Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
- 100%
- Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
- 63% obec 23%
- Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
- 6% obec 11%
- Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
- 0% obec 2%
- Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
- 0% obec 0%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.
Bezpečnost
- Trestné činy na 1 000 obyvatel
- 216 září 2025 – srp 2026
- Evidované trestné činy
- 153 +49 % oproti předchozímu roku
- Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
- 0,0 0 vloupání
- Obec
- 31 na 1 000 obyvatel
- Nederland
- 45 na 1 000 obyvatel
Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)
Podle let
Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.
Kvalita života
Dobrá Leefbaarometer 2024
zcela nevyhovujícívynikající
- Kvalita života
- Dobrá třída 7 z 9, měření 2024
- Skóre
- 4,18 +0,08 oproti celostátnímu průměru
- Od předchozího měření
- +0,05 měření 2022: Dobrá
- Obec
- Velmi dobrá skóre 4,21
Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru
- Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,00 dostatečná
- Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,02 dostatečná
- Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava +0,07 více než dostatečná
- Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,03 dostatečná
- Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,02 dostatečná
Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.
Podloží a základy
- Pokles terénu (celkový)
- −0,9 mm ročně obec −1,1 mm
- Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
- −0,2 mm ročně sesedání rašeliny a jílu
- Očekávaný pokles do roku 2050
- 3 cm pesimistický scénář
- Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
- 0,0% zeer laag, obec 0,0%
- Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
- 0,0% pesimistický scénář, sušší léta
- Nerovnoměrné sedání v roce 2050
- 3,2% ohrožené nemovitosti na plošných základech
Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.
Příjmy a práce
- Medián čistého jmění domácností
- € 61.100
- Míra zaměstnanosti
- 75% ve věku od 15 do 75 let
- Osoby samostatně výdělečně činné
- 22% ze zaměstnaných osob
- 20 % osob s nejvyššími příjmy
- 24,7% podíl osob (celostátně 20 %)