Lokalita Nulland

Lokalita ve čtvrti Kerkrade-Oost · obec Kerkrade · Limburg

  • Počet nemovitostí: 1.476
  • 2.900 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1965
  • prům. daňová hodnota WOZ € 183.000

Bydlení v oblasti Nulland: místní lokalita v obci Kerkrade má Počet nemovitostí: 1.476, 2.900 obyvatel a 1.430 domácností. Nemovitosti v oblasti Nulland: převážně typu řadový dům (46%) a byt (29%), postavené převážně v období 1970-1989 (40%) a z toho 52% nemovitostí obývaných vlastníky a 47% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 183.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 35 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je C. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení slabá, průměrná hladina hluku je 50 dB (klidné) a policie zaznamenala 33,4 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 600 m, základní škola ve vzdálenosti 700 m a 27 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Nulland najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Nulland

Nemovitosti
1.476
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1965
Průměrná obytná plocha
131 m²
Bytový fond (CBS)
1.477
2025

Typ nemovitosti

  • Řadový dům 46% 679
  • Byt 29% 423
  • Krajní řadový dům 15% 218
  • Dům v dvojdomku 7% 102
  • Samostatně stojící dům 4% 54

Energetický štítek

  • A nebo lepší 26% 387
  • B 9% 134
  • C 32% 467
  • D 8% 111
  • E 6% 82
  • F 12% 170
  • G 8% 120
  • Bez štítku 0% 5

Období výstavby

  • Před rokem 1945 22% 324
  • 1945–1969 28% 409
  • 1970–1989 40% 589
  • 1990–2009 4% 52
  • 2010 a později 7% 99
  • Není známo 0% 3

Obyvatelé

Počet obyvatel
2.900
1. ledna 2025
Domácnosti
1.430
průměrný počet osob: 2,0
Jednočlenné domácnosti
41%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
27%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
4.121
obyvatel na km²
Plocha
0,7 km²
Narození mimo Nizozemsko
29%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
6%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
34
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
57%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
61%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 12% 360
  • 15–25 let 10% 290
  • 25–45 let 22% 630
  • 45–65 let 28% 825
  • 65 let a více 27% 790

Původ

  • Nederland 56% 1.620
  • Evropa (kromě Nizozemska) 32% 935
  • Mimo Evropu 12% 350

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 33% 740
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 53% 1.180
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 14% 300

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 183.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
52%
Nájemní nemovitosti
47%
35% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
70%
30% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
3%
Neobydlené nemovitosti
4%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.490 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
790 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
850 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
41%
Bez zemního plynu
2%
Vytápění převážně elektřinou
5%
Vytápění (WarmteAtlas)
92% ústřední vytápění, 3% společná kotelna, 3% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
600 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
500 m
prům. vzdálenost
Základní škola
700 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
500 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
4
Míra urbanizace
Vysoká míra urbanizace
2.428 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,0
1.384 osobních automobilů
Firemní provozovny
175
z toho 30 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

lokalita Nulland: 1 škola s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Kerkrade

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
50 dB
obec 53 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
17%
obec 22%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 1%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
obec 0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
4%
obec 10%

Hluková zátěž u 1.476 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 15% 222
  • 46–50 dB: klidné 39% 569
  • 51–55 dB: přijatelné 33% 494
  • 56–60 dB: rušné 10% 150
  • 61–65 dB: hlučné 3% 38
  • 66–70 dB: velmi hlučné 0% 3

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
0%
obec 0%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
0%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
žádný

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
9,0 µg/m³
2% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
7,2 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
12,5 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Osvětlené
obec: osvětlené
Zeleň do 500 m
37%
obec 46%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
96%
obec 95%
Efekt tepelného ostrova
1,6–1,8 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
95%
obec 87%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
100%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
100%
obec 100%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
25%
obec 24%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 0%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 1%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
33
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
97
-35 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
1,4
2 vloupání
Obec
46
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 16% 16
  • Mishandeling 6% 6
  • Diefstal uit auto 5% 5
  • Autodiefstal 5% 5
  • Winkeldiefstal 5% 5
  • Inbraak schuur/garage 3% 3
  • Fietsdiefstal 3% 3
  • Woninginbraak 2% 2

Podle let

  1. 1272021
  2. 1432022
  3. 1282023
  4. 1382024
  5. 1322025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Slabá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Slabá
třída 4 z 9, měření 2024
Skóre
3,94
−0,17 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
+0,02
měření 2022: Slabá
Obec
Dostatečná
skóre 3,99

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,00 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví −0,01 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava −0,04 dostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,02 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku −0,10 nedostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
+1,3 mm ročně
obec +1,5 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
+0,1 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Průměrný příjem na obyvatele
€ 26.800
za rok
Medián čistého jmění domácností
€ 41.000
Míra zaměstnanosti
57%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
11%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
9%
podíl osob (celostátně 20 %)