Lokalita Valendries

Lokalita ve čtvrti Wijchen kern · obec Wijchen · Gelderland

  • Počet nemovitostí: 949
  • 2.050 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1967
  • prům. daňová hodnota WOZ € 375.000

Bydlení v oblasti Valendries: místní lokalita v obci Wijchen má Počet nemovitostí: 949, 2.050 obyvatel a 925 domácností. Nemovitosti v oblasti Valendries: převážně typu dům v dvojdomku (31%) a řadový dům (20%), postavené převážně v období 1945-1969 (51%) a z toho 49% nemovitostí obývaných vlastníky a 51% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 375.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 49 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení dobrá, průměrná hladina hluku je 50 dB (klidné) a policie zaznamenala 37,6 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 700 m, základní škola ve vzdálenosti 400 m a 33 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Valendries najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Valendries

Nemovitosti
949
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1967
Průměrná obytná plocha
126 m²
Bytový fond (CBS)
933
2025

Typ nemovitosti

  • Dům v dvojdomku 31% 297
  • Řadový dům 20% 186
  • Byt 17% 163
  • Krajní řadový dům 16% 154
  • Samostatně stojící dům 16% 149

Energetický štítek

  • A nebo lepší 25% 233
  • B 24% 229
  • C 21% 204
  • D 10% 92
  • E 4% 38
  • F 7% 62
  • G 9% 84
  • Bez štítku 1% 7

Období výstavby

  • Před rokem 1945 11% 108
  • 1945–1969 51% 480
  • 1970–1989 17% 163
  • 1990–2009 13% 126
  • 2010 a později 7% 67
  • Není známo 1% 5

Obyvatelé

Počet obyvatel
2.050
1. ledna 2025
Domácnosti
925
průměrný počet osob: 2,2
Jednočlenné domácnosti
35%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
33%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
2.174
obyvatel na km²
Plocha
1,0 km²
z toho vodní plochy: 0,0 km²
Narození mimo Nizozemsko
12%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
3%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
49
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
66%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
52%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 13% 270
  • 15–25 let 13% 265
  • 25–45 let 16% 320
  • 45–65 let 29% 585
  • 65 let a více 29% 600

Původ

  • Nederland 79% 1.605
  • Evropa (kromě Nizozemska) 6% 130
  • Mimo Evropu 14% 290

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 45% 670
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 34% 510
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 21% 320

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 375.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
49%
Nájemní nemovitosti
51%
50% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
84%
16% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
4%
Neobydlené nemovitosti
2%
Nová výstavba v daném roce
30
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.880 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
910 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
960 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
37%
Bez zemního plynu
1%
Vytápění převážně elektřinou
5%
Vytápění (WarmteAtlas)
98% ústřední vytápění, 1% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
Ongunstig
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
700 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
500 m
prům. vzdálenost
Základní škola
400 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
400 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
8
Míra urbanizace
Vysoká míra urbanizace
1.553 adres na km²
Počet aut na domácnost
1,0
958 osobních automobilů
Firemní provozovny
245
z toho 40 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

lokalita Valendries: 3 školy s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Wijchen

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
50 dB
obec 50 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
1%
obec 11%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 3%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
0%
obec 3%

Hluková zátěž u 949 nemovitostí

  • do 45 dB: velmi klidné 0% 3
  • 46–50 dB: klidné 68% 649
  • 51–55 dB: přijatelné 30% 287
  • 56–60 dB: rušné 1% 10

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
99%
obec 97%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
82%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
1%
Maximální hloubka vody
2,2 m
průměrně 0,9 m v zaplavených místech

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
10,9 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,8 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
14,7 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Osvětlené
obec: tlumeně osvětlené
Zeleň do 500 m
55%
obec 59%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
94%
obec 95%
Efekt tepelného ostrova
1,0–1,2 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
99%
obec 84%
Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
77%
obec 92%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
69%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
94%
obec 81%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
3%
obec 5%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 1%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
38
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
77
-13 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
3,2
3 vloupání
Obec
34
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Vernieling 12% 9
  • Diefstal uit auto 9% 7
  • Bedreiging 9% 7
  • Mishandeling 9% 7
  • Fietsdiefstal 6% 5
  • Woninginbraak 4% 3
  • Openlijk geweld 3% 2
  • Autodiefstal 1% 1

Podle let

  1. 752021
  2. 1002022
  3. 822023
  4. 902024
  5. 792025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Dobrá
třída 7 z 9, měření 2024
Skóre
4,17
+0,06 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,02
měření 2022: Dobrá
Obec
Dobrá
skóre 4,16

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,01 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,02 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava +0,01 dostatečná
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování +0,01 dostatečná
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,01 dostatečná

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−0,8 mm ročně
obec −0,8 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
−0,1 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
0 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,0%
zeer laag, obec 0,1%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,0%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
1,0%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 115.300
Míra zaměstnanosti
66%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
20%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
14,6%
podíl osob (celostátně 20 %)