Čtvrť Zuid
Čtvrť v obci Alkmaar · Noord-Holland
- Počet nemovitostí: 7.667
- 14.615 obyvatel
- prům. rok výstavby 1956
- prům. daňová hodnota WOZ € 393.000
Bydlení v oblasti Zuid: místní čtvrť v obci Alkmaar má Počet nemovitostí: 7.667, 14.615 obyvatel a 7.010 domácností. Nemovitosti v oblasti Zuid: převážně typu byt (46%) a řadový dům (33%), postavené převážně v období před rokem 1945 (44%) a z toho 57% nemovitostí obývaných vlastníky a 43% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 393.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 33 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení velmi dobrá, průměrná hladina hluku je 52 dB (mírně rušné) a policie zaznamenala 39,2 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 700 m, základní škola ve vzdálenosti 500 m a 30 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Zuid najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.
Mapa
Nemovitosti v oblasti Zuid
- Nemovitosti
- 7.667 adresy objektů určených k bydlení (BAG)
- Průměrný rok výstavby
- 1956
- Průměrná obytná plocha
- 100 m²
- Bytový fond (CBS)
- 7.300 2025
Typ nemovitosti
Energetický štítek
Období výstavby
Obyvatelé
- Počet obyvatel
- 14.615 1. ledna 2025
- Domácnosti
- 7.010 průměrný počet osob: 2,0
- Jednočlenné domácnosti
- 42% Nizozemsko: 40%
- Domácnosti s dětmi
- 30% Nizozemsko: 32%
- Hustota zalidnění
- 5.683 obyvatel na km²
- Plocha
- 2,6 km² z toho vodní plochy: 0,1 km²
- Narození mimo Nizozemsko
- 11% Nizozemsko: 16%
- Standardizovaný příjem
- € 43.500 prům. na domácnost a rok · Nizozemsko: € 42.080
- Osoby v chudobě
- 3% Nizozemsko: 3%
- Dávky v hmotné nouzi
- 18 na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
- Míra zaměstnanosti
- 71% Nizozemsko: 72%
- Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
- 56% Nizozemsko: 56%
Věkové složení
Původ
Úroveň vzdělání (15–75 let)
Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.
Bydlení a hodnota nemovitostí
- Průměrná daňová hodnota WOZ
- € 393.000 CBS 2024
- Nemovitosti obývané vlastníky
- 57%
- Nájemní nemovitosti
- 43% 30% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
- Rodinné domy
- 56% 44% v bytových domech
- Postaveno za posledních 10 let
- 3%
- Neobydlené nemovitosti
- 5%
- Nová výstavba v daném roce
- 212 dokončené nemovitosti
Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.
Energie
- Prům. spotřeba elektřiny
- 2.130 kWh na nemovitost za rok
- Průměrná dodávka do sítě
- 390 kWh elektřina ze solárních panelů na nemovitost
- Průměrná spotřeba plynu
- 810 m³ na nemovitost za rok
- Nemovitosti se solárními panely
- 25%
- Bez zemního plynu
- 13%
- Dálkové vytápění
- 11%
- Vytápění převážně elektřinou
- 4%
Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.
Občanská vybavenost a dopravní dostupnost
- Velký supermarket
- 700 m prům. vzdálenost
- Ordinace praktického lékaře
- 600 m prům. vzdálenost
- Základní škola
- 500 m prům. vzdálenost
- Zařízení denní péče o děti
- 500 m prům. vzdálenost
- Školy do 3 km
- 12
- Míra urbanizace
- Velmi vysoká míra urbanizace 3.330 adres na km²
- Počet aut na domácnost
- 0,8 5.493 osobních automobilů
- Firemní provozovny
- 2.025 z toho 245 v obchodu, ubytování a pohostinství
Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).
Školy
čtvrť Zuid: 8 škol s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.
- Openbare Basisschool De Kennemerpoort Počet žáků: 623
- Rooms Katholieke Basisschool St Adelbertus Počet žáků: 478
- Rooms Katholieke Basisschool De Kring Počet žáků: 300
- Basisschool De Stek Počet žáků: 189
- Openbare Basisschool De Fontein Počet žáků: 102
- Petrus Canisius College Scholengemeenschap voor VWO HAVO VMBO Počet žáků: 1.103 · Hodnocení inspekce: Voldoende
- Murmellius Gymnasium Počet žáků: 650 · Hodnocení inspekce: Voldoende
- Petrus Canisius College Scholengemeenschap voor VWO HAVO VMBO Počet žáků: 550 · Hodnocení inspekce: Voldoende
Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.
Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň
- Průměrná hladina hluku (Lden)
- 52 dB obec 53 dB
- Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
- 23% obec 23%
- Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
- 3% obec 2%
- Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
- 0% obec 0%
- Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
- 0% obec 0%
- Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
- 12% obec 9%
Hluková zátěž u 7.667 nemovitostí
Povodeň
- Nemovitosti ohrožené povodní
- 23% obec 40%
- Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
- 0%
- Z toho s hloubkou vody nad 2 m
- 0%
- Maximální hloubka vody
- 0,4 m průměrně 0,2 m v zaplavených místech
Ovzduší, světlo a zeleň
- NO₂
- 12,5 µg/m³ 100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
- PM2,5
- 7,8 µg/m³ 100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
- PM10
- 15,1 µg/m³ 56% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
- Světlo v noci
- Jasné obec: osvětlené
- Zeleň do 500 m
- 48% obec 53%
Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.
Klima a bezpečnost
- Pocitová teplota za horkého dne
- 46–48 °C extrémní tepelná zátěž
- Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
- 89% obec 91%
- Efekt tepelného ostrova
- 1,2–1,4 °C v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
- Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
- 93% obec 92%
- Nemovitosti se střední nebo vysokou pravděpodobností povodně
- 0% obec 2%
- Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
- 84% obec 48%
- Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
- 9% obec 9%
- Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
- 0% obec 0%
- Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
- 0% obec 1%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.
Bezpečnost
- Trestné činy na 1 000 obyvatel
- 39 září 2025 – srp 2026
- Evidované trestné činy
- 573 -22 % oproti předchozímu roku
- Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
- 2,5 19 vloupání
- Obec
- 48 na 1 000 obyvatel
- Nederland
- 45 na 1 000 obyvatel
Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)
Podle let
Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.
Kvalita života
Velmi dobrá Leefbaarometer 2024
zcela nevyhovujícívynikající
- Kvalita života
- Velmi dobrá třída 8 z 9, měření 2024
- Skóre
- 4,22 +0,12 oproti celostátnímu průměru
- Od předchozího měření
- −0,01 měření 2022: Velmi dobrá
- Obec
- Dobrá skóre 4,13
Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru
- Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,00 dostatečná
- Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,02 dostatečná
- Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava +0,12 dobrá
- Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,02 dostatečná
- Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku +0,00 dostatečná
Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.
Příjmy a práce
- Průměrný příjem na obyvatele
- € 37.300 za rok
- Průměrný příjem na osobu s příjmem
- € 44.600 za rok
- Medián čistého jmění domácností
- € 195.300
- Míra zaměstnanosti
- 71% ve věku od 15 do 75 let
- Osoby samostatně výdělečně činné
- 20% ze zaměstnaných osob
- 20 % osob s nejvyššími příjmy
- 22,3% podíl osob (celostátně 20 %)