Baanstraat 24
3443 TD Woerden · Schilderskwartier, Woerden
- Lejlighed
- Byggeår 1981
- 79 m² boligareal
- C energimærke
Spørg om Baanstraat 24
Stil et spørgsmål om boligen, kvarteret, værdien eller udgifterne. Assistenten svarer ud fra oplysningerne på denne side og søger efter aktuelle oplysninger efter behov.
Kort fortalt
Boligen på Baanstraat 24 i Woerden er af typen lejlighed fra 1981 med et boligareal på 79 m² og energimærke C og ligger i kvarteret Schilderskwartier (Woerden Kommune). Boligareal ifølge den aktuelle boligannonce. Boligen er eller har for nylig været en lejebolig; markedslejen ligger på omkring € 1.460 om måneden. Nærmiljø: støj 49 dB (roligt), luftkvalitet over WHO's vejledende grænseværdi, 40% grønne arealer inden for 500 m, op til 0,1 m vand ved oversvømmelse. Flytrafik: cirka 60 fly om dagen i en højde under 3.000 m inden for 2 km. Kvarterets bokvalitet: fuldt tilfredsstillende.
Alle oplysninger på denne side stammer fra offentlige registre og kort og er gratis. Det tager timer at indsamle dem selv for hver bolig; her er de samlet på ét sekund. Under hvert afsnit kan De læse, hvad tallene betyder for livet i boligen.
Beliggenhed
Til leje
€ 1.475 pr. måned husleje · udbudt siden 4 november 2026
Udbudt af DEX Makelaars & Taxateurs (0881-919333).
Kilde: boligudbuddet, opdateret dagligt. Huisleon viser kun udbudsprisen, datoen og udbyderen; den anslåede værdi ovenfor er uafhængig heraf.
Anmod om en fremvisning
Denne bolig udbydes til leje for € 1.475 pr. måned. Via Huisleon kan De anmode om en fremvisning i nogle få trin. Vi udarbejder en besked til ejendomsmægleren med alle de oplysninger, mægleren har brug for, og angiver, hvilke oplysninger De har fået bekræftet.
Log ind og anmod om en fremvisning Opret konto
Det er gratis at oprette en konto. De finder Deres anmodning og ejendomsmæglerens svar under Min konto.
Er huslejen rimelig for dette kvarter?
Udbudt husleje: € 1.475 pr. måned (set den 04-11-2026). Udbudt af DEX Makelaars & Taxateurs (0881-919333).
Vurdering af den udbudte husleje
Markedssvarende +1% i forhold til medianen
- Udbudt husleje € 18,67 pr. m² mod en median på € 18,50 pr. m² for 4 sammenlignelige lejeboliger i området.
- Energimærke C: gennemsnitlige energiudgifter.
- Boligareal 79 m²; sammenligningen er foretaget pr. kvadratmeter med lejeboliger af samme type.
Hvis denne bolig ikke hører til den frie sektor
Med ca. 128–158 point hører denne bolig under sociale lejeboliger: den maksimale husleje er da omkring € 933 pr. måned. Den udbudte husleje ligger € 542 over dette maksimum; ved en reguleret lejebolig kan lejeren inden for seks måneder efter lejemålets start få huslejen prøvet af Huurcommissie.
Pointberegning baseret på areal, energimærke, WOZ-værdi og antagelser; detaljerne findes i afsnittet Leje nedenfor.
Et vejledende skøn baseret på offentlige data og nylige huslejer i området, ikke rådgivning.
Boligoplysninger
- Boligtype
- Lejlighed
- Anvendelsesformål
- Boligformål
- Byggeår
- 1981
- Boligareal
- 79 m²
- Bygningens areal
- 583 m²
- Grundareal
- 1.204 m²
- Energimærke
- C (18 januar 2018)
- Brugsenhedens status
- I brug
- Bygningens status
- I brug
- BAG-adressebetegnelse
- 0632200000006047
- BAG-brugsenhed
- 0632010000006047
- BAG-bygning
- 0632100000017463
Kilde og metode
Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) og energimærkeregistret. Grundarealet er det samlede matrikulære areal; for lejligheder omfatter det hele bygningens grund.
Grund, jordbund og planforhold
Fundamentsproblemer forekommer sjældent i dette kvarter. Jordbunden er stabil her.
- Grundareal (BAG)
- 1.204 m² hele den grund, bygningen ligger på
- Risiko for fundamentskader i Schilderskwartier
- 1,4 % af boligerne har risiko for råd i funderingspæle (lav) 2050, højt scenarie: 1,4 %, uensartede sætninger 0,5 %; Woerden Kommune: 0,9 % — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
- Jordsætninger i Schilderskwartier
- −0,4 mm om året i de øvre jordlag +0,2 mm; Woerden kommune −1,0 mm
- Kadaster, højde, arealanvendelse, jordbund
- hentes…
Kilde og metode
Grund: Kadaster (BRK, via PDOK; grundgrænsen vises på kortet ovenfor). Højde: Actueel Hoogtebestand Nederland. Planforhold: ruimtelijkeplannen.nl (lokalplaner frem til 1-1-2024; nyere regler findes i kommunens samlede plan for de fysiske omgivelser). Jordbund og fundament: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) og RVO/KCAF. Oplysningerne er vejledende og udgør ikke byggeteknisk eller juridisk rådgivning.
Sol og skygge
Hvordan vender facaderne, haven og taget i forhold til solen, og hvor meget skygger de omkringliggende bygninger? Beregnet ud fra solens position og bygningshøjderne i 3D BAG.
- Facader, have, tag og dagslys
- beregnes…
Bygningsoplysningerne kunne ikke indlæses.
denne bolig skygge fra bygninger grund retning mod solen
Bygninger og højder: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; taghøjde = 70-percentilen over terrænniveauet ved denne bolig, fra AHN). Grund: Kadaster (BRK). Solens position: NOAA-algoritme, lokal tid. Luftfoto: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Vejledende: træer, hegn, kviste og terrænvariationer er ikke medregnet.
Energi og varme
Gennemsnitlig for Nederlandene: rimeligt isoleret, men med plads til forbedringer af tag, gulv og ruder. Isolering tjener sig typisk hjem på få år og øger værdien. En tilsvarende bolig bruger årligt cirka € 265 mindre på energi end gennemsnitsboligen i Schilderskwartier.
Energimærke
C registreret energimærke (energiindeks)
- Besigtiget den
- 18 januar 2018
- Energimærke A eller bedre i Schilderskwartier
- 35% af boligerne
Vurderet efter metoden fra før 2021; siden 2021 gælder NTA 8800.
Forbrug og udgifter
€ 144 pr. måned ved et gennemsnitligt forbrug
- Naturgas
- 670 m³ om året; kvarteret 780
- El
- 1.830 kWh om året; kvarteret 2.260
- Årlige udgifter
- € 1.729 gas € 930, el € 475, faste udgifter € 324
- Gennemsnitlig bolig i Schilderskwartier
- € 1.994 om året
- Solceller
- 7% af sammenlignelige boliger; kvarteret 41%
Kilde og metode
Gennemsnitlig levering til boliger af samme type og størrelse fra samme byggeperiode (CBS 2025, temperaturkorrigeret), beregnet med de gennemsnitlige forbrugerpriser fra sep 2026 (CBS: 1,39 pr. m³ og 0,26 pr. kWh inklusive afgifter, med faste gebyrer og nedsættelse af energiafgiften indregnet). Det faktiske forbrug afhænger af beboerne og installationerne.
Omstilling af varmeforsyningen og tilskud
- Opvarmning i Schilderskwartier
- 92% centralvarmekedel, 3% fælles centralvarme, 4% elvarme 2022
- Potentiale for geotermisk varme
- Ugunstig Slochteren-formationen, WarmteAtlas
- Fjernvarmenet
- intet fjernvarmenet eller kendte planer om fjernvarme i dette kvarter
ISDE 2026 (€ 500 millioner): tilskud til isolering, varmepumpe (også hybrid), solvarmeanlæg, ventilation og tilslutning til fjernvarmenet (fast beløb på € 3.775); tilskud til varmepumper fra ca. € 500 til over € 13.000 afhængigt af type og effekt. Ansøg hos RVO efter installation. ISDE hos RVO · Energiesubsidiewijzer (også kommunale tilskudsordninger)
Energimærker i Schilderskwartier
Kilde og metode
Energimærke og fordeling af energimærker: EP-Online (RVO) via vores database; forbrugsprofiler: CBS 85140NED (CC BY 4.0); takster: CBS 85592NED; kvarterets forbrug: CBS Kerncijfers; fjernvarmenet, planer, forsøgsområder og fordeling af opvarmningsformer: WarmteAtlas (RVO, på kvarterniveau; planer er tildelt de kvarterer, hvis midtpunkt ligger i planområdet); ISDE: RVO. Vejledende oplysninger, ikke energirådgivning.
Månedlige boligudgifter: køb eller leje
Beregn boligudgifterne ud fra Deres egen købspris, husleje og forudsætninger. Alle beløb kan ændres. Resultatet er vejledende.
Nyttige værktøjer
Ny indretning med AI
Upload et billede af et rum, vælg en stil, og se på under et halvt minut, hvordan rummet kan komme til at se ud. Selve rummet forbliver uændret – kun indretningen ændres.
Dette værktøj kræver, at De er logget ind. Det er gratis at oprette en konto.
Udlejning: pointberegning og afkast
Pointberegning og maksimal husleje
Se boligens vurdering efter pointsystemet: antal point, lejesegment, maksimal husleje og afkast.
Gratis med en konto. Ingen betalingsoplysninger påkrævet.
Kvarter, distrikt og kommune
Schilderskwartier
- Boliger
- 2.753
- Indbyggere
- 6.110
- Gns. WOZ-værdi
- € 343.000
- Ejerboliger
- 50%
- Gns. byggeår
- 1970
- Mest almindelig
- Lejlighed (39%)
Woerden-Midden
- Boliger
- 9.153
- Indbyggere
- 19.780
- Gns. WOZ-værdi
- € 377.000
- Ejerboliger
- 56%
- Gns. byggeår
- 1968
- Mest almindelig
- Lejlighed (38%)
Woerden
- Boliger
- 23.405
- Indbyggere
- 53.976
- Gns. WOZ-værdi
- € 411.000
- Ejerboliger
- 66%
- Gns. byggeår
- 1978
- Mest almindelig
- Midterrækkehus (38%)
Boliger i dette kvarter på kortet Woerden · Utrecht
Hvem bor i kvarteret?
Hvem bor i kvarteret?
Sammenlign CBS-tallene for kvarteret, distriktet og kommunen med tallene for hele landet: herkomst, uddannelse, indkomst, offentlige ydelser og beskæftigelse.
Gratis med en konto. Ingen betalingsoplysninger påkrævet.
Faciliteter og transportforbindelser
De kan købe dagligvarer i gåafstand. Der ligger en grundskole i gåafstand, hvilket er praktisk for familier. Der er et stoppested for offentlig transport lige om hjørnet. Et byområde: alt er tæt på, med den travlhed, der følger med.
- Stort supermarked
- 500 m gns. afstand i kvarteret
- Lægepraksis
- 700 m gns. afstand i kvarteret
- Grundskole
- 400 m gns. afstand i kvarteret
- Daginstitution
- 500 m gns. afstand i kvarteret
- Nærmeste grundskole
- 460 m Willem Alexanderschool
- Nærmeste stoppested for offentlig transport
- 120 m Woerden, Nicolaas Maesstraat · bus · 1,1 vertrekken per uur overdag
- Nærmeste ladepunkt
- 110 m 40 Rembrandtlaan - qwello.eu
- Nærmeste børnepasningstilbud
- 100 m Bos
- Nærmeste sendemast
- 240 m Zendmast 3G, 4G, 5G · 3 antennes · 14,5 m hoog · veilige afstand 10,6 m
- Skoler inden for 3 km
- 11
- Urbaniseringsgrad
- Høj urbaniseringsgrad 1.979 adresser pr. km²
Kilde og metode
Afstande ad vej, som gennemsnit for alle beboere i kvarteret (CBS). Skole (DUO), stoppested (OVapi/GTFS, afgange på en hverdag), sendemast (Antenneregister), ladepunkt og børnepasning: afstand i luftlinje fra denne adresse, baseret på vores egen database.
Nærmiljø: støj, vand, luft, lys og grønne områder
Støj
49 dB Roligt
op til 45 dB meget roligtover 70 dB ekstremt
- Vejtrafik
- 46 dB
- Togtrafik
- under 40 dB
- Flytrafik
- 41 dB
- Vindmøller
- ingen
- Vejtrafik, om natten
- 37 dB
- Togtrafik, om natten
- 25 dB
I området Schilderskwartier (kvarteret) er 65% af boligerne udsat for mere støj end boligen på denne adresse; gennemsnittet dér er 54 dB.
Stille: støjniveauet på en almindelig boligvej. Om dagen kan støjen høres, hvis De lytter efter. Om natten er her stille nok til at sove med åbent vindue. Den væsentligste støjkilde er vejtrafik (46 dB).
Kilde og metode
Lden: årlig gennemsnitlig støjbelastning over dag, aften og nat (RIVM-støjkort 2020, flytrafik 2022, vindmøller 2024, 10 m-gitter). Et groft skøn, ikke en måling ved facaden. WHO anbefaler højst 53 dB for vejtrafik og 45 dB for flytrafik.
Oversvømmelse
0,08 m Begrænset
Hvis området oversvømmes, kan vandet ifølge kortet over maksimal vanddybde nå op til 0,08 m her.
- Boliger i Schilderskwartier, der kan blive oversvømmet
- 91%
- Heraf med mere end 0,5 m vand
- 1%
- Maksimal vanddybde i kvarteret
- 0,68 m
Begrænset: ved en oversvømmelse kan vandet stå i knæhøjde på gaden. Det betyder vand i krybekældre og haver, men sjældent skader på boligens beboelsesarealer. Et forhøjet dørtrin og en tør krybekælder begrænser skaderne.
Kilde og metode
LIWO (Rijkswaterstaat), kort over maksimal vanddybde ved oversvømmelse, 25 m-gitter; sandsynlighed for oversvømmelse: Klimaateffectatlas. Dybden siger intet om sandsynligheden for, at det sker; diger og oversvømmelsesværn er dimensioneret efter denne sandsynlighed.
Luftkvalitet
- NO₂ 13,5 µg/m³ over WHO's vejledende grænseværdi
- PM2,5 8,9 µg/m³ over WHO's vejledende grænseværdi
- PM10 15,4 µg/m³ over WHO's vejledende grænseværdi
Forurenet luft: over EU's grænseværdier for 2030, som regel på grund af en trafikeret vej, industri eller intensivt husdyrbrug i nærheden. Det er værd at tage med i overvejelserne for personer med luftvejsgener og for små børn. Det hjælper at lufte ud på husets rolige side.
Gennemsnit i Schilderskwartier: NO₂ 13,5, PM2,5 8,8 µg/m³.
Kilde og metode
Årsmiddelkoncentrationer i et gitter på 25 m (RIVM, seneste kort). Stregen i søjlen viser WHO's vejledende værdi (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³). Farven viser niveauet i forhold til WHO's anbefaling og EU's grænseværdi for 2030.
Lys om natten
Dæmpet
mørktmeget lyst
Gennemsnit i Schilderskwartier: dæmpet.
Dæmpet lys: lidt gadebelysning, men intet lysskær over kvarteret. Godt for nattesøvnen, men Mælkevejen kan De ikke længere se her.
Kilde og metode
Opadrettet kunstigt lys målt af satellitter (RIVM's kort over lysudledning 2023, gitter på 375 m), inddelt i forhold til alle boliger i Nederlandene: Mørkt svarer til de mørkeste 20 %, meget lyst til de lyseste 10 %.
Grønne områder i kvarteret
40% grønne områder inden for 500 m
Gennemsnit i Schilderskwartier: 45%.
Gennemsnitligt grønt for et nederlandsk boligkvarter: en blanding af haver, grønne anlæg og befæstede arealer. En park eller et grønt anlæg få minutters gang væk gør en forskel på varme dage.
Kilde og metode
Andel grønne områder (græs, buske og træer) i 500 m-feltet omkring denne adresse (RIVM groenkaart 2022). Halvdelen af boligerne i Nederlandene har mere end 52 % grønne områder inden for 500 m; hver tiende har mindre end 32 %.
Nuklear sikkerhedszone: Kerncentrale Doel (B) i en afstand af 95 km (zone op til 100 km: jodprofylakse for personer under 18 år og gravide). Beredskabszoner fra den nationale beredskabsplan for strålingshændelser.
Flytrafik over denne adresse
Flytrafik over denne adresse
Se, hvor mange fly der passerer her dagligt, hvor lavt de flyver, på hvilke tidspunkter og hvilke lufthavne de flyver til og fra.
Gratis med en konto. Ingen betalingsoplysninger påkrævet.
Klima og sikkerhed
Selv på varme dage er varmestressen omkring huset moderat, og omgivelserne køler rimeligt af om aftenen.
Varme
46–48 °C ekstrem varmestress
Oplevet temperatur på en varm sommerdag (2022), 1 m fra huset.
- Varmeøeffekt
- 1,0–1,2 °C varmere end det åbne land
- Varme nætter (20 °C eller mere)
- 8–14 nætter om året
- Afstand til et køligt sted
- 200–300 m
- Gennemsnit i Schilderskwartier
- 45 °C oplevet temperatur
Vand
- Regnvand ved skybrud (70 mm/time)
- ingen afstrømningsvej for regnvand lige ved huset
- Tør etage i Schilderskwartier
- 88% af boligerne ved den mest alvorlige oversvømmelse
- Boliger i Schilderskwartier med middelstor eller stor sandsynlighed
- 16%
Sikkerhed i omgivelserne
- Højspændingsledning
- ingen inden for 2 km
- Vindmølle
- 4,2 km Windturbine 15 kW, ashoogte 15 m · rotor 13 m · EAZ wind · her ca. 17 dB
- Vindmøllestøj på denne adresse
- ca. 17 dB ikke hørbar; skøn baseret på effekten af og afstanden til den nærmeste vindmølle, uden for RIVM-kortets dækningsområde
- Risikofyldte aktiviteter inden for 1 km
- Aardgasstation, buisleiding, vervoer gevaarlijke stoffen
I Schilderskwartier ligger 0% af boligerne inden for magnetfeltzonen omkring en højspændingsledning og 0% inden for 1 km fra en vindmølle.
Kilde og metode
Varme, vand og grundvand: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; oplevet temperatur og varmeøeffekt 2022, sandsynlighed for oversvømmelse og vanddybde fra de landsdækkende oversvømmelsesscenarier, sandsynlighed for gener fra grundvand i 2050 i et højt scenarie, afstrømningsveje ved 70 mm nedbør på en time). Højspænding: RIVM Netkaart med beregnede afstande (magnetfeltzone); vindmøller: RIVM; risikofyldte aktiviteter: Register Externe Veiligheidsrisico's via RIVM Atlas Leefomgeving (aktiviteter med en opmærksomhedszone inden for 1 km). Vejledende oplysninger baseret på kort, ikke målinger.
Tryghed og bokvalitet
Bokvalitet i Schilderskwartier (kvarteret)
Fuldt tilfredsstillende Leefbaarometer 2024, klasse 6 af 9
- Fysiske omgivelser: tilfredsstillende
- Boliger: tilfredsstillende
- Faciliteter: fuldt tilfredsstillende
- Social sammenhængskraft: tilfredsstillende
- Gener og utryghed: tilfredsstillende
Leefbaarometer 3.0 (BZK): anslået vurdering af bokvaliteten i ni klasser med fem dimensioner sammenholdt med landsgennemsnittet. Mere om dette kvarter
Forbrydelser i Schilderskwartier (kvarteret)
30 pr. 1.000 indbyggere om året +39% sammenlignet med året før
- Registreret sep 2025 – aug 2026
- 186
- Distrikt Woerden-Midden
- 47 pr. 1.000
- Kommune Woerden
- 40 pr. 1.000
- Nederland
- 45 pr. 1.000
- Boligindbrud pr. 1.000 boliger
- 2,5 7 indbrud
Mest almindelig
- Diefstal uit auto
- 21
- Winkeldiefstal
- 19
- Mishandeling
- 15
- Vernieling
- 12
Sikrere end gennemsnittet: færre forbrydelser pr. indbygger end på landsplan. Boligindbrud og cykeltyveri er fortsat de typiske forhold at være opmærksom på.
Kilde og metode
Politiet, registrerede forbrydelser pr. kvarter (åbne data fra CBS og politiet, månedstal). Små kvarterer giver små tal; se tallet i sammenhæng med antallet af indbyggere og boliger. Ikke alle forbrydelser bliver anmeldt.
Vil De byde på Baanstraat 24? Få styr på, hvad boligen reelt er værd.
Den gratis side viser fakta. Rapporten besvarer det afgørende spørgsmål: Hvad skal jeg byde? Tre scenarier i euro, underbygget af de faktiske købesummer for sammenlignelige boliger fra Kadaster, den modelberegnede værdi, kommunens tal for bud over udbudsprisen og boligens stand på billederne. Dertil kommer de spørgsmål, De bør stille ejendomsmægleren, før De skriver under.
Regneeksempel: et bud, der er 2% for højt, koster hele € 9.000 ved en bolig til € 450.000. Rapporten koster € 19.
-
Budstrategi med tre scenarier
Et forsigtigt bud, et markedssvarende bud og et bud med gode chancer for accept, angivet i euro og beregnet ud fra den modelberegnede værdi, sammenlignelige salg og hvor meget der betales over udbudsprisen i denne kommune. -
Sammenlignelige salg fra Kadaster
De faktiske købesummer for boliger i kvarteret, der ligner denne i type, størrelse og byggeperiode, vist på et kort og i en tabel og reguleret til dagens prisniveau. -
Modelberegnet værdi og tidligere salg
Den automatiske værdiberegning med et anslået værdiinterval, adressens salgshistorik og WOZ-værdiens udvikling gennem årene. -
Boligmarkedstal for kommunen
Salgstid, hvor mange procent der bydes over udbudsprisen, pris pr. m² og en indikator for forholdet mellem udbud og efterspørgsel for denne boligtype (NVM), så De ved, hvor stor konkurrence De kan forvente. -
Spørgsmål til ejendomsmægleren
En liste med spørgsmål til fremvisningen, tilpasset boligen ud fra byggeår, energimærke, risici i omgivelserne, annoncen og billedanalysen. -
Boligens stand ud fra billederne
En billedanalysemodel vurderer boligens generelle stand, køkken, badeværelse og synlige mangler ud fra annoncebillederne og anslår et vejledende budget til istandsættelse. -
Månedlige boligudgifter ved hvert bud
De månedlige udgifter i hvert scenarie: boliglån, købsomkostninger, kommunale skatter og afgifter, energi og vedligeholdelse – sammenlignet med at leje. -
Alt fra den gratis side er inkluderet
Bolig, kvarter, energi, nærmiljø, klima, sikkerhed og flytrafik samlet i ét overblik, så det hele er i én PDF.
Vil De sammenligne flere boliger? 5 rapporter for € 39 om måneden, ekstra rapporter til € 6 pr. stk. Ingen ejendomsvurdering eller garanti, men tal, der giver Dem et solidt grundlag for at begrunde Deres bud.
Ofte stillede spørgsmål om Baanstraat 24
Hvilken type bolig er Baanstraat 24?
Baanstraat 24 i Woerden er af boligtypen appartement, bygget i 1981, 79 m² boligareal. Adressen ligger i kvarteret Schilderskwartier i Woerden kommune.
Hvilket energimærke har Baanstraat 24?
Det registrerede energimærke er C (registreret 18 januar 2018). I en sammenlignelig bolig er udgiften til gas og el i gennemsnit € 144 om måneden.
Hvad er Baanstraat 24 cirka værd?
Den vejledende markedsværdi ligger mellem € 324.000 og € 358.000 (midtpunkt € 341.000, prisniveau sep 2026), beregnet ud fra WOZ-værdier, udbudspriser og salg af sammenlignelige boliger i kvarteret. Det er en anslået værdi, ikke en ejendomsvurdering.
Hvad er huslejen for en bolig som Baanstraat 24?
Medianhuslejen for sammenlignelige lejeboliger i området er € 1.460 om måneden (€ 18 pr. m², 4 boliger). Pointberegningen på denne side viser, om huslejen er reguleret.
Hvor stille er der ved Baanstraat 24?
Det årlige gennemsnitlige støjniveau ved facaden er 49 dB Lden (roligt). Den største støjkilde er vejtrafik. Hver dag passerer cirka 60 fly i en højde under 3.000 m inden for en radius af 2 km.
Kan Baanstraat 24 blive oversvømmet?
Ja, i teorien: Ved en oversvømmelse kan vandet her nå en højde på op til 0,08 m (begrænset).
Hvor trygt er kvarteret omkring Baanstraat 24?
I Schilderskwartier (kvarteret) registrerede politiet 30 forbrydelser pr. 1.000 indbyggere om året, mod 40 i kommunen og 45 på landsplan. Leefbaarometer vurderer bokvaliteten som fuldt tilfredsstillende.
Hvilke faciliteter ligger tæt på Baanstraat 24?
Gennemsnitlige afstande i kvarteret: stort supermarked 500 m, praktiserende læge 700 m, grundskole 400 m, daginstitution 500 m (CBS). På denne side vises den nærmeste skole, det nærmeste stoppested, den nærmeste ladestander og det nærmeste børnepasningstilbud med afstanden fra denne adresse.
Hvor kommer oplysningerne fra?
Fra offentligt tilgængelige myndighedskilder: BAG og Kadaster (boligoplysninger, grund), EP-Online (energimærke), CBS (kvartersstatistik, prisindeks, energiforbrug), RIVM (støj, luft, lys, grønne områder), Klimaateffectatlas og LIWO (varme, vand), politiets åbne data og Leefbaarometer (sikkerhed) samt ADS-B-netværk (flytrafik). Alle beregninger er vejledende og udgør hverken en ejendomsvurdering eller rådgivning.