Asum Weesp Centrum
Asum piirkonnas Weesp Binnenstad/Zuid · omavalitsus Amsterdam · Noord-Holland
- 1.264 eluruumi
- 2.160 elanikku
- keskm. ehitusaasta 1902
- keskm. WOZ-väärtus € 505.000
Elu paigas Weesp Centrum: asum omavalitsuses Amsterdam, kus on 1.264 eluruumi, 2.160 elanikku ja 1.200 leibkonda. Eluruumid (Weesp Centrum): peamine eluruumi tüüp: ridaelamu keskmine boks (43%) ja korter (39%), peamine ehitusperiood: enne 1945. aastat (67%) ja omaniku kasutuses eluruume: 56%, üürieluruume: 44%. Keskmine WOZ-väärtus on € 505.000. Registreeritud energiamärgisega eluruumidest on 23% märgisega A või B; kõige levinum energiamärgis on F. Elukeskkonna kvaliteedi hinnang Leefbaarometeri järgi on väga hea, keskmine müratase on 61 dB (mürarikas) ja politsei registreeris 50,0 kuritegu 1000 elaniku kohta (riigi keskmine 45,3). Supermarket asub keskmiselt 600 m kaugusel, algkool 500 m kaugusel ja 23% leibkondadest on lastega. Huisleonist leiate piirkonna Weesp Centrum iga eluruumi hinnangulise väärtusvahemiku, energiamärgise, igakuised eluasemekulud, teabe elukeskkonna kohta ning värsked müügi- ja üüripakkumised.
Kaart
Eluruumid piirkonnas Weesp Centrum
- Eluruumid
- 1.264 eluruumide aadressid (BAG)
- Keskmine ehitusaasta
- 1902
- Keskmine eluruumi pindala
- 98 m²
- Elamufond (CBS)
- 1.215 2025
Eluruumi tüüp
Energiamärgis
Ehitusperiood
Elanikud
- Elanikke
- 2.160 1. jaanuar 2025
- Leibkonnad
- 1.200 keskmiselt 1,8 inimest
- Üheliikmelised leibkonnad
- 50% Nederland: 40%
- Lastega leibkonnad
- 23% Nederland: 32%
- Rahvastikutihedus
- 6.755 elanikku km² kohta
- Pindala
- 0,4 km² sellest 0,1 km² veepinda
- Sündinud väljaspool Nederlandi
- 16% Nederland: 16%
- Vaesuses elavad inimesed
- 3% Nederland: 3%
- Toimetulekutoetused
- 19 1000 elaniku kohta · Nederland: 22
- Tööhõive määr
- 76% Nederland: 72%
- Tähtajatu lepinguga töötajad
- 50% Nederland: 56%
Vanuseline koosseis
Päritolu
Haridustase (15–75-aastased)
Allikas: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Päritolu CBS-i liigituse järgi (isiku või tema vanemate sünniriik); 15–75-aastaste haridustase; sissetulek on standarditud leibkonna suuruse ja koosseisu järgi; väikseid arve CBS ei avalda.
Eluruumid ja väärtus
- Keskmine WOZ-väärtus
- € 505.000 CBS 2024
- Omaniku kasutuses olevad eluruumid
- 56%
- Üürieluruumid
- 44% 23% elamuühingute omandis
- Ühepereelamud
- 58% 42% korterelamutes
- Ehitatud viimase 10 aasta jooksul
- 1%
- Asustamata eluruumid
- 5%
- Aasta jooksul valminud uusehitised
- 0 valminud eluruumid
WOZ-väärtus on piirkonna kõigi eluruumide keskmine väärtus (hindamiskuupäev on eelmise aasta 1. jaanuar), mitte konkreetse eluruumi turuväärtus.
Energia
- Keskmine elektritarbimine
- 2.180 kWh eluruumi kohta aastas
- Keskmine võrku antud elektrienergia kogus
- 170 kWh päikeseelektrit eluruumi kohta
- Keskmine gaasitarbimine
- 890 m³ eluruumi kohta aastas
- Päikesepaneelidega eluruumid
- 12%
- Maagaasivaba
- 2%
- Peamiselt elektriküttel
- 4%
Tarbimine on piirkonna kõigi võrguühendusega eluruumide keskmine (CBS); energiamärgiste jaotus on jaotises „Eluruumid“.
Teenused, taristu ja ligipääsetavus
- Suur toidupood
- 600 m keskm. kaugus
- Perearstikeskus
- 500 m keskm. kaugus
- Algkool
- 500 m keskm. kaugus
- Lastehoid
- 400 m keskm. kaugus
- Koolid 3 km raadiuses
- 8
- Linnastumise tase
- Tugevalt linnastunud 2.219 aadressi km² kohta
- Autosid leibkonna kohta
- 0,6 776 sõiduautot
- Ettevõtete tegevuskohad
- 610 neist 130 kaubanduses, majutuses ja toitlustuses
Kaugused mööda teid, piirkonna kõigi elanike keskmisena (CBS).
Koolid
asum Weesp Centrum: 3 kooli, õpilaste arv ja Inspectie hinnang.
- v.d. Muelen Vastwykschool 424 õpilast
- Openbare Basisschool De Triangel 215 õpilast
- Gooise Scholen Federatie Weesp, vwo, havo, vmbo, locatie Casparus College 310 õpilast · Inspectie hinnang: Onvoldoende
Kõik koolid omavalitsuses Amsterdam
DUO hariduse avaandmed ja Inspectie van het Onderwijs; kool on asumiga seotud kooli asukoha aadressi alusel.
Elukeskkond: müra, vesi, õhk, valgus ja rohelus
- Keskmine müratase (Lden)
- 61 dB omavalitsuses 58 dB
- Eluruumid, kus teeliikluse müra ületab 55 dB
- 23% omavalitsus 32%
- Eluruumid, kus rongiliikluse müra ületab 55 dB
- 9% omavalitsus 8%
- Eluruumid, kus lennuliikluse müra ületab 48 dB
- 0% omavalitsus 23%
- Eluruumid, kus tuulikute müra ületab 40 dB
- 0% omavalitsus 0%
- Öine teeliikluse müra üle 50 dB
- 9% omavalitsus 17%
1.264 eluruumi müratase
Üleujutus
- Üleujutusohuga eluruumid
- 56% omavalitsus 68%
- Neist veesügavusega üle 0,5 m
- 18%
- Neist veesügavusega üle 2 m
- 3%
- Suurim veesügavus
- 2,0 m üleujutatavatel aladel keskmiselt 0,6 m
Õhk, valgus ja rohelus
- NO₂
- 13,5 µg/m³ 100% üle WHO soovitusliku taseme (10)
- PM2,5
- 8,5 µg/m³ 100% üle WHO soovitusliku taseme (5)
- PM10
- 15,1 µg/m³ 41% üle WHO soovitusliku taseme (15)
- Öine valgus
- Hele omavalitsuses: väga hele
- Rohealad 500 m raadiuses
- 47% omavalitsuses 42%
Müra: RIVM-i mürakaardid (maantee- ja raudteeliiklus 2020, lennuliiklus 2022, tuulikud 2024), aasta keskmine Lden 10 m ruudustikul, iga aadressi kohta eraldi. Üleujutus: LIWO (Rijkswaterstaat), maksimaalse veesügavuse kaart; sügavus ei näita üleujutuse tõenäosust. Õhk: RIVM-i aasta keskmised saasteainete kontsentratsioonid 25 m ruudustikul. Valgus: RIVM-i valgusheite kaart 2023. Rohelus: RIVM-i rohealade kaart 2022, rohealade osakaal 500 m raadiuses. Lülitage ülaloleval kaardil sisse mürakiht.
Kliima ja ohutus
- Tajutav temperatuur kuumal päeval
- 44 °C äärmuslik kuumastress
- Äärmusliku kuumastressiga eluruumid (41 °C või rohkem)
- 93% omavalitsus 79%
- Soojussaare efekt
- 1,2–1,4 °C keskmiselt soojem kui väljaspool asulat
- Eluruumid, millest 300 m raadiuses on jahe koht
- 100% omavalitsus 77%
- Keskmise või suure üleujutustõenäosusega eluruumid
- 40% omavalitsus 10%
- Eluruumid, kus 2050. aastal on suurem põhjaveest tingitud liigniiskuse risk
- 97% omavalitsus 63%
- Eluruumid, mille kõrvalt kulgeb vihmavee voolutee
- 10% omavalitsus 10%
- Kõrgepingeliini magnetvälja tsoonis asuvad eluruumid
- 0% omavalitsus 1%
- Tuulikust kuni 1 km kaugusel asuvad eluruumid
- 0% omavalitsus 0%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): tajutav temperatuur ja soojussaare efekt 2022. aastal, jahedad kohad, asukohapõhine üleujutustõenäosus (vähemalt 20 cm vett), kuivaks jäävad korrused, põhjaveest tingitud liigniiskuse tõenäosus 2050. aastal (tugevama kliimamuutuse stsenaarium), vee vooluteed, kui tunnis sajab 70 mm; andmed võetud iga eluruumi asukohast. Kõrgepingeliinid: RIVM Netkaart koos arvutuslike kaugustega. Tuulikud: RIVM. Lülitage ülaloleval kaardil sisse kuumakaart.
Turvalisus
- Kuritegusid 1000 elaniku kohta
- 50 sep 2025 – aug 2026
- Registreeritud kuriteod
- 108 -16% võrreldes eelmise aastaga
- Sissemurdmised eluruumidesse 1000 eluruumi kohta
- 0,8 1 sissemurdmine
- Omavalitsus
- 87 1000 elaniku kohta
- Nederland
- 45 1000 elaniku kohta
Kuriteoliigid (viimased 12 kuud)
Aastate kaupa
Allikas: politsei, registreeritud kuriteod piirkonniti (CBS-i ja politsei avaandmed, kuuandmed). Näitaja 1000 elaniku kohta põhineb piirkonna elanike arvul; kõigist kuritegudest ei teatata.
Elukeskkonna kvaliteet
Väga hea Leefbaarometer 2024
väga puuduliksuurepärane
- Elukeskkonna kvaliteet
- Väga hea klass 8 (kokku 9), hindamisaasta 2024
- Hinne
- 4,22 +0,12 võrreldes riigi keskmisega
- Alates eelmisest hindamisest
- +0,01 2022. aasta hinnang: Väga hea
- Omavalitsus
- Hea hinne 4,17
Viis valdkonda: erinevus riigi keskmisest
- Füüsiline keskkond rohealad, veekogud, hoonestus, müra +0,00 rahuldav
- Elamufond tüüp, ehitusaasta, omandivorm +0,03 rahuldav
- Teenused ja taristu kauplused, koolid, tervishoid, ühistransport +0,09 hea
- Sotsiaalne sidusus rahvastiku koosseis, kolimised −0,01 rahuldav
- Häiringud ja ebaturvalisus kuritegevus ja häiringud +0,01 rahuldav
Allikas: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Iga kahe aasta järel enam kui saja tunnuse põhjal koostatav hinnang. Hinne näitab, kuidas elanikud elukeskkonna kvaliteeti keskmiselt hindavad. Negatiivne = alla riigi keskmise.
Pinnas ja vundament
- Maapinna vajumine (kokku)
- −1,0 mm aastas omavalitsus −1,8 mm
- Maapinna vajumine (pinnalähedane)
- −0,1 mm aastas turba ja savi tihenemine
- Prognoositav vajumine aastaks 2050
- 2 cm suure mõjuga stsenaarium
- Vundamendivaiade mädanemise ohus eluruumid
- 5,4% matig, omavalitsus 2,7%
- Vundamendivaiade mädanemine aastal 2050
- 5,4% suure mõjuga stsenaarium, kuivemad suved
- Ebaühtlane vajumine aastal 2050
- 1,0% ohustatud madalvundamendiga eluruumid
Allikas: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): maapinna vajumine satelliitmõõtmiste põhjal (Bodemdalingskaart), vundamendikahjustuste risk asumite kaupa (Deltares/KCAF, ohustatud puitvai- või madalvundamendiga eluruumide osakaal). Tegemist on asumi keskmisega, mitte hinnanguga üksikule eluruumile.
Sissetulek ja töö
- Leibkondade netovara mediaan
- € 226.600
- Tööhõive määr
- 76% 15–74-aastaste seas
- Iseendale tööandjad
- 26% hõivatute seas
- Suurima sissetulekuga 20%
- 29,5% isikute osakaal (üleriigiliselt 20%)