Kvartalas Weesp Centrum
Kvartalas Weesp Binnenstad/Zuid rajone · savivaldybė: Amsterdam · Noord-Holland
- Būstų: 1.264
- Gyventojų: 2.160
- vid. statybos metai – 1902
- vid. WOZ vertė – € 505.000
Gyvenimas vietovėje Weesp Centrum: kvartalas savivaldybėje Amsterdam. Čia – Būstų: 1.264, Gyventojų: 2.160 ir 1.200 namų ūkių. Vietovėje Weesp Centrum esantys būstai – daugiausia šio tipo: vidurinis sublokuotas namas (43%) ir butas (39%), daugiausia pastatyti šiuo laikotarpiu: iki 1945 m. (67%) ir tarp jų – 56% nuosavų ir 44% nuomojamų būstų. Vidutinė WOZ vertė – € 505.000. Iš būstų, kurių energinio naudingumo klasė užregistruota, 23 % yra A arba B klasės; dažniausia energinio naudingumo klasė – F. Pagal Leefbaarometer gyvenimo kokybės įvertinimas – labai gerai, vidutinis triukšmo lygis – 61 dB (triukšminga) ir policijos užregistruotų nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų – 50,0 (šalies vidurkis – 45,3). Vidutinis atstumas iki maisto prekių parduotuvės – 600 m, iki pradinės mokyklos – 500 m ir Vaikų yra 23 % namų ūkių. Huisleon rasite kiekvieno būsto vietovėje Weesp Centrum orientacinę vertę, energinio naudingumo klasę, mėnesio būsto išlaidas, informaciją apie gyvenamąją aplinką ir naujausius pardavimo bei nuomos skelbimus.
Žemėlapis
Būstai vietovėje Weesp Centrum
- Būstai
- 1.264 gyvenamosios paskirties objektų adresai (BAG)
- Vidutiniai statybos metai
- 1902
- Vidutinis būsto plotas
- 98 m²
- Būstų fondas (CBS)
- 1.215 2025
Būsto tipas
Energinio naudingumo klasė
Statybos laikotarpis
Gyventojai
- Gyventojai
- 2.160 2025 m. sausio 1 d.
- Namų ūkiai
- 1.200 vid. 1,8 asm.
- Vieno asmens namų ūkiai
- 50% Nederland: 40%
- Namų ūkiai su vaikais
- 23% Nederland: 32%
- Gyventojų tankis
- 6.755 gyventojų viename km²
- Plotas
- 0,4 km² iš šio ploto 0,1 km² užima vanduo
- Gimę už Nederland ribų
- 16% Nederland: 16%
- Skurde gyvenantys asmenys
- 3% Nederland: 3%
- Socialinės pašalpos
- 19 1 000 gyventojų · Nederland: 22
- Užimtumo lygis
- 76% Nederland: 72%
- Darbuotojai, dirbantys pagal neterminuotas sutartis
- 50% Nederland: 56%
Pasiskirstymas pagal amžių
Kilmė
Išsilavinimo lygis (15–75 m.)
Šaltinis: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Kilmė pagal CBS klasifikaciją (asmens arba jo tėvų gimimo šalis); 15–75 metų gyventojų išsilavinimo lygis; pajamos standartizuotos pagal namų ūkio dydį ir sudėtį; duomenų apie mažas gyventojų grupes CBS neskelbia.
Būstai ir jų vertė
- Vidutinė WOZ vertė
- € 505.000 CBS 2024
- Būstai, kuriuose gyvena savininkai
- 56%
- Nuomojami būstai
- 44% 23% – socialinio būsto organizacijoms priklausantys būstai
- Vienbučiai namai
- 58% 42% – būstai daugiabučiuose
- Pastatyti per pastaruosius 10 metų
- 1%
- Negyvenami būstai
- 5%
- Tais metais pastatyti nauji būstai
- 0 baigti statyti būstai
WOZ vertė – tai visų teritorijoje esančių būstų vertės vidurkis (vertės nustatymo data – ankstesnių metų sausio 1 d.), o ne konkretaus būsto rinkos vertė.
Energija
- Vid. elektros suvartojimas
- 2.180 kWh vienam būstui per metus
- Vidutiniškai į tinklą patiekiama
- 170 kWh saulės modulių pagamintos elektros vienam būstui
- Vidutinis dujų suvartojimas
- 890 m³ vienam būstui per metus
- Būstai su saulės moduliais
- 12%
- Be gamtinių dujų
- 2%
- Daugiausia šildoma elektra
- 4%
Suvartojimas – visų prie tinklo prijungtų būstų šioje teritorijoje vidurkis (CBS); pasiskirstymas pagal energinio naudingumo klases pateiktas skiltyje „Būstai“.
Paslaugos, infrastruktūra ir susisiekimas
- Didelė maisto prekių parduotuvė
- 600 m vid. atstumas
- Šeimos gydytojo kabinetas
- 500 m vid. atstumas
- Pradinė mokykla
- 500 m vid. atstumas
- Vaikų darželis
- 400 m vid. atstumas
- Mokyklos 3 km spinduliu
- 8
- Urbanizacijos lygis
- Labai urbanizuota Adresų skaičius viename km²: 2.219
- Automobilių skaičius vienam namų ūkiui
- 0,6 Lengvųjų automobilių: 776
- Įmonių veiklos vietos
- 610 iš jų prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo sektoriuose – 130
Vidutiniai atstumai keliais, apskaičiuoti visiems teritorijos gyventojams (CBS).
Mokyklos
kvartalas Weesp Centrum: 3 mokyklos, mokinių skaičius ir švietimo inspekcijos vertinimas.
- v.d. Muelen Vastwykschool Mokinių skaičius: 424
- Openbare Basisschool De Triangel Mokinių skaičius: 215
- Gooise Scholen Federatie Weesp, vwo, havo, vmbo, locatie Casparus College Mokinių skaičius: 310 · Inspekcijos vertinimas: Onvoldoende
Visos mokyklos Amsterdam savivaldybėje
DUO atvirieji švietimo duomenys ir Inspectie van het Onderwijs; mokykla priskiriama kvartalui pagal jos padalinio adresą.
Gyvenamoji aplinka: triukšmas, vanduo, oras, šviesa ir želdiniai
- Vidutinis triukšmo lygis (Lden)
- 61 dB savivaldybėje 58 dB
- Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB kelių eismo triukšmas
- 23% savivaldybė: 32%
- Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 55 dB traukinių eismo triukšmas
- 9% savivaldybė: 8%
- Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 48 dB oro eismo triukšmas
- 0% savivaldybė: 23%
- Būstai, kuriuos veikia didesnis nei 40 dB vėjo jėgainių triukšmas
- 0% savivaldybė: 0%
- Kelių eismo triukšmas naktį viršija 50 dB
- 9% savivaldybė: 17%
Triukšmo lygis prie būstų (iš viso 1.264)
Potvynis
- Būstai, kuriuos gali užlieti potvynis
- 56% savivaldybė: 68%
- Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 0,5 m vandens
- 18%
- Iš jų – tie, kuriuos užlietų daugiau nei 2 m vandens
- 3%
- Didžiausias vandens gylis
- 2,0 m užliejamose vietose vidutiniškai 0,6 m
Oras, šviesa ir žaluma
- NO₂
- 13,5 µg/m³ 100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (10)
- PM2,5
- 8,5 µg/m³ 100% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (5)
- PM10
- 15,1 µg/m³ 41% daugiau nei WHO rekomenduojama riba (15)
- Šviesa naktį
- Šviesu savivaldybėje: labai šviesu
- Žalieji plotai 500 m spinduliu
- 47% savivaldybėje 42%
Triukšmas: RIVM triukšmo žemėlapiai (kelių ir geležinkelių – 2020 m., oro eismo – 2022 m., vėjo jėgainių – 2024 m.), metinis vidutinis Lden 10 m tinklelyje, reikšmės nustatytos kiekvienam adresui. Potvyniai: LIWO (Rijkswaterstaat), didžiausio vandens gylio žemėlapis; gylis nerodo potvynio tikimybės. Oras: RIVM metinės vidutinės koncentracijos 25 m tinklelyje. Šviesa: RIVM 2023 m. skleidžiamos šviesos žemėlapis. Žaluma: RIVM 2022 m. žaliųjų plotų žemėlapis, žaliųjų plotų dalis 500 m spinduliu. Aukščiau esančiame žemėlapyje įjunkite triukšmo sluoksnį.
Klimatas ir saugumas
- Juntamoji temperatūra karštą dieną
- 44 °C itin stiprus karščio keliamas stresas
- Būstai, kuriuose patiriamas itin didelis karščio keliamas stresas (41 °C ar daugiau)
- 93% savivaldybė: 79%
- Šilumos salos efektas
- 1,2–1,4 °C vidutiniškai šilčiau nei užmiestyje
- Būstai, nuo kurių iki vėsios vietos – ne daugiau kaip 300 m
- 100% savivaldybė: 77%
- Būstai vietovėse, kuriose potvynio tikimybė vidutinė ar didelė
- 40% savivaldybė: 10%
- Būstai, kuriuose 2050 m. bus didesnė gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė
- 97% savivaldybė: 63%
- Būstai, palei kuriuos teka lietaus vanduo
- 10% savivaldybė: 10%
- Būstai aukštosios įtampos elektros linijos magnetinio lauko zonoje
- 0% savivaldybė: 1%
- Būstai ne toliau kaip 1 km nuo vėjo jėgainės
- 0% savivaldybė: 0%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): 2022 m. juntamoji temperatūra ir šilumos salos efektas, vėsios vietos, potvynio tikimybė konkrečioje vietoje (bent 20 cm vandens), neužliejami aukštai, gruntinio vandens keliamų problemų tikimybė 2050 m. (pagal aukštąjį scenarijų), vandens tekėjimo keliai iškritus 70 mm kritulių per valandą; duomenys nustatyti kiekvienam būstui. Aukštosios įtampos linijos: RIVM Netkaart su apskaičiuotais atstumais. Vėjo jėgainės: RIVM. Įjunkite karščio sluoksnį aukščiau esančiame žemėlapyje.
Saugumas
- Nusikaltimų skaičius 1 000 gyventojų
- 50 rug 2025 – rug 2026
- Užregistruoti nusikaltimai
- 108 -16%, palyginti su ankstesniais metais
- Vagysčių įsibraunant į būstą skaičius 1 000 būstų
- 0,8 1 vagystė įsibraunant į būstą
- Savivaldybė
- 87 1 000 gyventojų
- Nederland
- 45 1 000 gyventojų
Nusikaltimų rūšys (per pastaruosius 12 mėnesių)
Pagal metus
Šaltinis: policija, užregistruoti nusikaltimai pagal teritoriją (CBS ir policijos atvirieji duomenys, mėnesiniai rodikliai). Rodiklis 1 000 gyventojų apskaičiuotas pagal teritorijos gyventojų skaičių; pranešama ne apie visus nusikaltimus.
Gyvenimo kokybė
Labai gerai Leefbaarometer 2024
labai blogaipuikiai
- Gyvenimo kokybė
- Labai gerai 8 klasė iš 9, 2024 m. vertinimas
- Balas
- 4,22 +0,12, palyginti su šalies vidurkiu
- Nuo ankstesnio vertinimo
- +0,01 2022 m. vertinimas: Labai gerai
- Savivaldybė
- Gerai įvertis 4,17
Penkios sritys: nuokrypis nuo šalies vidurkio
- Fizinė aplinka želdynai, vandens telkiniai, užstatymas, triukšmas +0,00 patenkinamai
- Būstų fondas tipas, statybos metai, nuosavybė +0,03 patenkinamai
- Paslaugos ir infrastruktūra parduotuvės, mokyklos, sveikatos priežiūra, viešasis transportas +0,09 gerai
- Socialinė sanglauda gyventojų sudėtis, persikraustymai −0,01 patenkinamai
- Viešosios tvarkos trikdymas ir nesaugumas nusikalstamumas ir viešosios tvarkos pažeidimai +0,01 patenkinamai
Šaltinis: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0). Vertinimas atliekamas kas dvejus metus pagal daugiau nei šimtą rodiklių; įvertis rodo, kaip gyventojai vidutiniškai vertina gyvenimo kokybę. Neigiama reikšmė = žemiau šalies vidurkio.
Gruntas ir pamatai
- Grunto sėdimas (bendras)
- −1,0 mm per metus savivaldybė: −1,8 mm
- Grunto sėdimas (paviršinių sluoksnių)
- −0,1 mm per metus suslūgstantys durpių ir molio sluoksniai
- Prognozuojamas nusėdimas iki 2050 m.
- 2 cm didelio poveikio scenarijus
- Būstai, kuriems gresia medinių pamatų polių puvimas
- 5,4% matig, savivaldybė: 2,7%
- Medinių pamatų polių puvimas 2050 m.
- 5,4% didelio poveikio scenarijus, sausesnės vasaros
- Netolygus pamatų sėdimas 2050 m.
- 1,0% būstai su sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika
Šaltinis: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): grunto sėdimas pagal palydovinius matavimus (Bodemdalingskaart), pamatų pažeidimų rizika pagal kvartalą (Deltares/KCAF, būstų su mediniais poliais arba sekliaisiais pamatais, kuriems kyla rizika, dalis). Tai kvartalo vidurkis, o ne konkretaus būsto įvertinimas.
Pajamos ir darbas
- Namų ūkių turto mediana
- € 226.600
- Užimtumo lygis
- 76% nuo 15 iki 75 metų
- Savarankiškai dirbantys asmenys
- 26% visų dirbančiųjų dalis
- 20 % didžiausias pajamas gaunančių asmenų
- 29,5% asmenų dalis (šalies mastu – 20 %)