Lokalita Singel

Lokalita ve čtvrti Binnenstad · obec Deventer · Overijssel

  • Počet nemovitostí: 788
  • 1.390 obyvatel
  • prům. rok výstavby 1961
  • prům. daňová hodnota WOZ € 375.000

Bydlení v oblasti Singel: místní lokalita v obci Deventer má Počet nemovitostí: 788, 1.390 obyvatel a 890 domácností. Nemovitosti v oblasti Singel: převážně typu byt (85%) a řadový dům (10%), postavené převážně v období 1990-2009 (36%) a z toho 40% nemovitostí obývaných vlastníky a 59% nájemních nemovitostí. Průměrná daňová hodnota WOZ je € 375.000. Z nemovitostí s evidovaným energetickým štítkem má 59 % štítek A nebo B; nejčastější energetický štítek je A. Kvalita života má podle Leefbaarometer hodnocení velmi dobrá, průměrná hladina hluku je 57 dB (rušné) a policie zaznamenala 618,7 trestných činů na 1 000 obyvatel (celostátně 45,3). Supermarket je v průměrné vzdálenosti 300 m, základní škola ve vzdálenosti 400 m a 13 % domácností má děti. U každé nemovitosti v oblasti Singel najdete na Huisleon orientační odhad hodnoty, energetický štítek, měsíční náklady na bydlení, informace o prostředí v okolí bydliště a aktuální nabídku k prodeji i pronájmu.

Mapa

Hranice podle mapy čtvrtí a lokalit CBS z roku 2024. Přiblížením mapy zobrazíte jednotlivé nemovitosti; kliknutím na nemovitost zobrazíte podrobnosti. Otevřít na mapě nemovitostí

Nemovitosti v oblasti Singel

Nemovitosti
788
adresy objektů určených k bydlení (BAG)
Průměrný rok výstavby
1961
Průměrná obytná plocha
95 m²
Bytový fond (CBS)
731
2025

Typ nemovitosti

  • Byt 85% 671
  • Řadový dům 10% 75
  • Krajní řadový dům 2% 19
  • Dům v dvojdomku 2% 12
  • Samostatně stojící dům 1% 11

Energetický štítek

  • A nebo lepší 40% 317
  • B 15% 115
  • C 14% 112
  • D 6% 48
  • E 3% 24
  • F 6% 48
  • G 8% 63
  • Bez štítku 8% 61

Období výstavby

  • Před rokem 1945 30% 233
  • 1945–1969 1% 10
  • 1970–1989 30% 237
  • 1990–2009 36% 280
  • 2010 a později 4% 28

Obyvatelé

Počet obyvatel
1.390
1. ledna 2025
Domácnosti
890
průměrný počet osob: 1,6
Jednočlenné domácnosti
61%
Nizozemsko: 40%
Domácnosti s dětmi
13%
Nizozemsko: 32%
Hustota zalidnění
4.186
obyvatel na km²
Plocha
0,4 km²
z toho vodní plochy: 0,0 km²
Narození mimo Nizozemsko
26%
Nizozemsko: 16%
Osoby v chudobě
7%
Nizozemsko: 3%
Dávky v hmotné nouzi
22
na 1 000 obyvatel · Nizozemsko: 22
Míra zaměstnanosti
72%
Nizozemsko: 72%
Zaměstnanci se smlouvou na dobu neurčitou
46%
Nizozemsko: 56%

Věkové složení

  • 0–15 let 8% 115
  • 15–25 let 12% 165
  • 25–45 let 35% 490
  • 45–65 let 22% 305
  • 65 let a více 23% 315

Původ

  • Nederland 67% 935
  • Evropa (kromě Nizozemska) 21% 285
  • Mimo Evropu 12% 170

Úroveň vzdělání (15–75 let)

  • Základní vzdělání, přípravné odborné vzdělání vmbo, odborné vzdělání mbo 1 15% 170
  • Střední všeobecné vzdělání havo a vwo, odborné vzdělání mbo 2–4 29% 330
  • Vysokoškolské vzdělání hbo a wo 57% 650

Zdroj: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Původ podle klasifikace CBS (země narození dané osoby nebo jejích rodičů); úroveň vzdělání osob ve věku 15 až 75 let; příjem standardizovaný podle velikosti a složení domácnosti; malé počty CBS nezveřejňuje.

Bydlení a hodnota nemovitostí

Průměrná daňová hodnota WOZ
€ 375.000
CBS 2024
Nemovitosti obývané vlastníky
40%
Nájemní nemovitosti
59%
24% ve vlastnictví organizací sociálního bydlení
Rodinné domy
17%
83% v bytových domech
Postaveno za posledních 10 let
0%
Neobydlené nemovitosti
6%
Nová výstavba v daném roce
0
dokončené nemovitosti

Daňová hodnota WOZ je průměrem za všechny nemovitosti v oblasti (ocenění k 1. lednu předchozího roku), nikoli tržní hodnotou konkrétní nemovitosti.

Energie

Prům. spotřeba elektřiny
2.060 kWh
na nemovitost za rok
Průměrná dodávka do sítě
100 kWh
elektřina ze solárních panelů na nemovitost
Průměrná spotřeba plynu
660 m³
na nemovitost za rok
Nemovitosti se solárními panely
12%
Bez zemního plynu
10%
Dálkové vytápění
5%
Vytápění převážně elektřinou
7%
Teplárenská síť
4%
nemovitostí připojeno (WarmteAtlas 2023)
Vytápění (WarmteAtlas)
77% ústřední vytápění, 9% společná kotelna, 4% dálkové vytápění, 5% elektrické vytápění
2022
Geotermální potenciál
30-50%kans >5MWth
Souvrství Slochteren

Spotřeba je průměrem za všechny nemovitosti s přípojkou v dané oblasti (CBS); rozložení energetických štítků najdete v části „Nemovitosti“.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Velký supermarket
300 m
prům. vzdálenost
Ordinace praktického lékaře
600 m
prům. vzdálenost
Základní škola
400 m
prům. vzdálenost
Zařízení denní péče o děti
400 m
prům. vzdálenost
Školy do 3 km
14
Míra urbanizace
Velmi vysoká míra urbanizace
3.348 adres na km²
Počet aut na domácnost
0,5
452 osobních automobilů
Firemní provozovny
375
z toho 60 v obchodu, ubytování a pohostinství

Průměrné vzdálenosti po silnici pro všechny obyvatele oblasti (CBS).

Školy

lokalita Singel: 1 škola s údaji o počtu žáků a hodnocením školní inspekce.

Všechny školy v obci Deventer

Otevřená data o vzdělávání DUO a Inspectie van het Onderwijs; škola je přiřazena k lokalitě podle adresy pracoviště.

Prostředí v okolí bydliště: hluk, voda, ovzduší, světlo a zeleň

Průměrná hladina hluku (Lden)
57 dB
obec 52 dB
Nemovitosti s hlukem ze silniční dopravy nad 55 dB
49%
obec 18%
Nemovitosti s hlukem z železniční dopravy nad 55 dB
0%
obec 3%
Nemovitosti s hlukem z leteckého provozu nad 48 dB
0%
obec 0%
Nemovitosti s hlukem z větrných elektráren nad 40 dB
0%
obec 0%
Noční hluk ze silniční dopravy nad 50 dB
13%
obec 7%

Hluková zátěž u 788 nemovitostí

  • 51–55 dB: přijatelné 34% 265
  • 56–60 dB: rušné 54% 422
  • 61–65 dB: hlučné 10% 81
  • 66–70 dB: velmi hlučné 2% 19
  • nad 70 dB: extrémně hlučné 0% 1

Povodeň

Nemovitosti ohrožené povodní
0%
obec 57%
Z toho s hloubkou vody nad 0,5 m
0%
Z toho s hloubkou vody nad 2 m
0%
Maximální hloubka vody
žádný

Ovzduší, světlo a zeleň

NO₂
11,2 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (10)
PM2,5
8,1 µg/m³
100% nad hodnotou doporučenou WHO (5)
PM10
14,0 µg/m³
0% nad hodnotou doporučenou WHO (15)
Světlo v noci
Jasné
obec: tlumeně osvětlené
Zeleň do 500 m
31%
obec 51%

Hluk: hlukové mapy RIVM (silniční a železniční provoz 2020, letecký provoz 2022, větrné turbíny 2024), roční průměr Lden v rozlišení 10 m, s odečtem hodnot pro každou adresu. Povodně: LIWO (Rijkswaterstaat), mapa maximální hloubky zaplavení; hloubka nevypovídá o pravděpodobnosti povodně. Ovzduší: průměrné roční koncentrace RIVM v rozlišení 25 m. Světlo: mapa světelných emisí RIVM 2023. Zeleň: mapa zeleně RIVM 2022, podíl zeleně v okruhu 500 m. Hlukovou vrstvu si zapněte na mapě výše.

Klima a bezpečnost

Pocitová teplota za horkého dne
44 °C
extrémní tepelná zátěž
Nemovitosti s extrémní tepelnou zátěží (41 °C a více)
82%
obec 91%
Efekt tepelného ostrova
1,2–1,4 °C
v průměru tepleji než v nezastavěné krajině
Nemovitosti s místem k ochlazení do 300 m
100%
obec 90%
Podlaží nezasažené vodou při nejhorší povodni
100%
Nemovitosti se zvýšeným rizikem problémů s podzemní vodou v roce 2050
100%
obec 76%
Nemovitosti, podél nichž vede trasa odtoku dešťové vody
9%
obec 7%
Nemovitosti v pásmu magnetického pole vedení vysokého napětí
0%
obec 1%
Nemovitosti do 1 km od větrné turbíny
0%
obec 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pocitová teplota a tepelný ostrov 2022, chladná místa, místní pravděpodobnost povodně (nejméně 20 cm vody), suchá podlaží, riziko problémů s podzemní vodou v roce 2050 (vysoký scénář), odtokové dráhy při srážkách 70 mm za hodinu; údaje odečtené pro každou nemovitost. Vysoké napětí: RIVM Netkaart s výpočtovými vzdálenostmi. Větrné turbíny: RIVM. Zapněte vrstvu tepelné zátěže na mapě výše.

Bezpečnost

Trestné činy na 1 000 obyvatel
619
září 2025 – srp 2026
Evidované trestné činy
860
+66 % oproti předchozímu roku
Vloupání do obydlí na 1 000 nemovitostí
1,3
1 vloupání
Obec
51
na 1 000 obyvatel
Nederland
45
na 1 000 obyvatel

Druhy trestných činů (posledních 12 měsíců)

  • Fietsdiefstal 26% 227
  • Winkeldiefstal 8% 73
  • Vernieling 3% 28
  • Mishandeling 3% 23
  • Inbraak schuur/garage 2% 18
  • Diefstal uit auto 1% 8
  • Bedreiging 1% 7
  • Openlijk geweld 1% 5

Podle let

  1. 3562021
  2. 5552022
  3. 5682023
  4. 5322024
  5. 5562025

Zdroj: policie, evidované trestné činy podle oblastí (otevřená data CBS a policie, měsíční údaje). Přepočet na 1 000 obyvatel vychází z počtu obyvatel dané oblasti; ne každý trestný čin je nahlášen.

Kvalita života

Velmi dobrá Leefbaarometer 2024

zcela nevyhovujícívynikající

Kvalita života
Velmi dobrá
třída 8 z 9, měření 2024
Skóre
4,24
+0,14 oproti celostátnímu průměru
Od předchozího měření
−0,05
měření 2022: Vynikající
Obec
Dobrá
skóre 4,12

Pět oblastí, odchylka od celostátního průměru

  • Fyzické prostředí zeleň, voda, zástavba, hluk +0,03 dostatečná
  • Bytový fond typ, rok výstavby, vlastnictví +0,01 dostatečná
  • Občanská vybavenost obchody, školy, zdravotní péče, veřejná doprava +0,19 velmi dobrá
  • Sociální soudržnost složení obyvatelstva, stěhování −0,05 slabá
  • Rušivé jevy a ohrožení bezpečnosti kriminalita a narušování veřejného pořádku −0,04 slabá

Zdroj: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), odhad prováděný každé dva roky na základě více než stovky ukazatelů. Skóre vyjadřuje, jak obyvatelé v průměru hodnotí kvalitu života. Záporná hodnota = pod celostátním průměrem.

Podloží a základy

Pokles terénu (celkový)
−0,7 mm ročně
obec −1,1 mm
Pokles terénu (v mělkých vrstvách)
+0,2 mm ročně
sesedání rašeliny a jílu
Očekávaný pokles do roku 2050
0 cm
pesimistický scénář
Nemovitosti ohrožené hnilobou dřevěných základových pilot
0,5%
zeer laag, obec 0,1%
Hniloba dřevěných základových pilot v roce 2050
0,5%
pesimistický scénář, sušší léta
Nerovnoměrné sedání v roce 2050
0,9%
ohrožené nemovitosti na plošných základech

Zdroj: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): pokles terénu podle družicových měření (Bodemdalingskaart), riziko poškození základů podle lokalit (Deltares/KCAF, podíl ohrožených nemovitostí na dřevěných pilotách nebo plošných základech). Jde o průměr za lokalitu, nikoli o posouzení konkrétní nemovitosti.

Příjmy a práce

Medián čistého jmění domácností
€ 17.800
Míra zaměstnanosti
72%
ve věku od 15 do 75 let
Osoby samostatně výdělečně činné
15%
ze zaměstnaných osob
20 % osob s nejvyššími příjmy
22,1%
podíl osob (celostátně 20 %)