Hadidkade 192
2132 GX Hoofddorp · Hoofddorp Hyde Park, Haarlemmermeer
- Lejlighed
- Byggeår 2021
- 76 m² boligareal
- ? intet energimærke registreret
- Oprettet
Spørg om Hadidkade 192
Stil et spørgsmål om boligen, kvarteret, værdien eller udgifterne. Assistenten svarer ud fra oplysningerne på denne side og søger efter aktuelle oplysninger efter behov.
Kort fortalt
Boligen på Hadidkade 192 i Hoofddorp er af typen lejlighed fra 2021 med et boligareal på 76 m² uden registreret energimærke og ligger i kvarteret Hoofddorp Hyde Park (Haarlemmermeer Kommune). Boligen er eller har for nylig været en lejebolig; markedslejen ligger på omkring € 2.260 om måneden. Nærmiljø: støj 68 dB (meget støjende), luftkvalitet over WHO's vejledende grænseværdi, 51% grønne arealer inden for 500 m, op til 0,4 m vand ved oversvømmelse. Flytrafik: cirka 300 fly om dagen i en højde under 3.000 m inden for 2 km. Kvarterets bokvalitet: god.
Alle oplysninger på denne side stammer fra offentlige registre og kort og er gratis. Det tager timer at indsamle dem selv for hver bolig; her er de samlet på ét sekund. Under hvert afsnit kan De læse, hvad tallene betyder for livet i boligen.
Beliggenhed
Til leje
€ 2.350 pr. måned husleje · udbudt siden 30 oktober 2026
Udbudt af MA Residences (010-3006728).
Kilde: boligudbuddet, opdateret dagligt. Huisleon viser kun udbudsprisen, datoen og udbyderen; den anslåede værdi ovenfor er uafhængig heraf.
Anmod om en fremvisning
Denne bolig udbydes til leje for € 2.350 pr. måned. Via Huisleon kan De anmode om en fremvisning i nogle få trin. Vi udarbejder en besked til ejendomsmægleren med alle de oplysninger, mægleren har brug for, og angiver, hvilke oplysninger De har fået bekræftet.
Log ind og anmod om en fremvisning Opret konto
Det er gratis at oprette en konto. De finder Deres anmodning og ejendomsmæglerens svar under Min konto.
Er huslejen rimelig for dette kvarter?
Udbudt husleje: € 2.350 pr. måned (set den 05-11-2026). Udbudt af MA Residences (010-3006728).
Vurdering af den udbudte husleje
Markedssvarende +4% i forhold til medianen
- Udbudt husleje € 30,92 pr. m² mod en median på € 29,70 pr. m² for 54 sammenlignelige lejeboliger i området.
- Boligareal 76 m²; sammenligningen er foretaget pr. kvadratmeter med lejeboliger af samme type.
Hvis denne bolig ikke hører til den frie sektor
Med ca. 133–164 point hører denne bolig under lejeboliger i mellemsegmentet (reguleret): den maksimale husleje er da omkring € 974 pr. måned. Den udbudte husleje ligger € 1.376 over dette maksimum; ved en reguleret lejebolig kan lejeren inden for seks måneder efter lejemålets start få huslejen prøvet af Huurcommissie.
Pointberegning baseret på areal, energimærke, WOZ-værdi og antagelser; detaljerne findes i afsnittet Leje nedenfor.
Et vejledende skøn baseret på offentlige data og nylige huslejer i området, ikke rådgivning.
Boligoplysninger
- Boligtype
- Lejlighed
- Anvendelsesformål
- Boligformål
- Byggeår
- 2021
- Boligareal
- 76 m²
- Bygningens areal
- 6.388 m²
- Grundareal
- 6.815 m²
- Energimærke
- Ikke registreret
- Brugsenhedens status
- Oprettet
- Bygningens status
- Byggeri påbegyndt
- BAG-adressebetegnelse
- 0394200001014855
- BAG-brugsenhed
- 0394010001014319
- BAG-bygning
- 0394100001035521
Kilde og metode
Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) og energimærkeregistret. Grundarealet er det samlede matrikulære areal; for lejligheder omfatter det hele bygningens grund.
Grund, jordbund og planforhold
Fundamentsproblemer forekommer sjældent i dette kvarter. Jorden sætter sig lidt, som i mange tørve- og lerområder. Derfor må man indimellem fylde jord på i haven og hæve belægningen.
- Grundareal (BAG)
- 6.815 m² hele den grund, bygningen ligger på
- Risiko for fundamentskader i Hoofddorp Hyde Park
- 0,6 % af boligerne har risiko for råd i funderingspæle (meget lav) 2050, højt scenarie: 0,6 %, uensartede sætninger 0,5 %; Haarlemmermeer Kommune: 0,7 % — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
- Jordsætninger i Hoofddorp Hyde Park
- −1,8 mm om året i de øvre jordlag −0,8 mm; Haarlemmermeer kommune −1,6 mm
- Kadaster, højde, arealanvendelse, jordbund
- hentes…
Kilde og metode
Grund: Kadaster (BRK, via PDOK; grundgrænsen vises på kortet ovenfor). Højde: Actueel Hoogtebestand Nederland. Planforhold: ruimtelijkeplannen.nl (lokalplaner frem til 1-1-2024; nyere regler findes i kommunens samlede plan for de fysiske omgivelser). Jordbund og fundament: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) og RVO/KCAF. Oplysningerne er vejledende og udgør ikke byggeteknisk eller juridisk rådgivning.
Sol og skygge
Hvordan vender facaderne, haven og taget i forhold til solen, og hvor meget skygger de omkringliggende bygninger? Beregnet ud fra solens position og bygningshøjderne i 3D BAG.
- Facader, have, tag og dagslys
- beregnes…
Bygningsoplysningerne kunne ikke indlæses.
denne bolig skygge fra bygninger grund retning mod solen
Bygninger og højder: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; taghøjde = 70-percentilen over terrænniveauet ved denne bolig, fra AHN). Grund: Kadaster (BRK). Solens position: NOAA-algoritme, lokal tid. Luftfoto: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Vejledende: træer, hegn, kviste og terrænvariationer er ikke medregnet.
Energi og varme
Uden et registreret energimærke er energiforbruget et gæt. Bed om den årlige energiopgørelse, og få udarbejdet et energimærke før købet. Det drejer sig ofte om ældre, uisolerede boliger. En tilsvarende bolig bruger årligt cirka € 226 mindre på energi end gennemsnitsboligen i Hoofddorp Hyde Park.
Energimærke
? Der er ikke registreret et energimærke for denne adresse. Et energimærke er obligatorisk ved salg eller udlejning.
Forbrug og udgifter
€ 93 pr. måned ved et gennemsnitligt forbrug
- Naturgas
- 180 m³ om året; kvarteret 470
- El
- 2.100 kWh om året; kvarteret 1.420
- Årlige udgifter
- € 1.119 gas € 250, el € 545, faste udgifter € 324
- Gennemsnitlig bolig i Hoofddorp Hyde Park
- € 1.345 om året
- Solceller
- 29% af sammenlignelige boliger; kvarteret 0%
Kilde og metode
Gennemsnitlig levering til boliger af samme type og størrelse fra samme byggeperiode (CBS 2025, temperaturkorrigeret), beregnet med de gennemsnitlige forbrugerpriser fra sep 2026 (CBS: 1,39 pr. m³ og 0,26 pr. kWh inklusive afgifter, med faste gebyrer og nedsættelse af energiafgiften indregnet). Det faktiske forbrug afhænger af beboerne og installationerne.
Omstilling af varmeforsyningen og tilskud
- Fjernvarmenet
- intet fjernvarmenet eller kendte planer om fjernvarme i dette kvarter
ISDE 2026 (€ 500 millioner): tilskud til isolering, varmepumpe (også hybrid), solvarmeanlæg, ventilation og tilslutning til fjernvarmenet (fast beløb på € 3.775); tilskud til varmepumper fra ca. € 500 til over € 13.000 afhængigt af type og effekt. Ansøg hos RVO efter installation. ISDE hos RVO · Energiesubsidiewijzer (også kommunale tilskudsordninger)
Energimærker i Hoofddorp Hyde Park
Kilde og metode
Energimærke og fordeling af energimærker: EP-Online (RVO) via vores database; forbrugsprofiler: CBS 85140NED (CC BY 4.0); takster: CBS 85592NED; kvarterets forbrug: CBS Kerncijfers; fjernvarmenet, planer, forsøgsområder og fordeling af opvarmningsformer: WarmteAtlas (RVO, på kvarterniveau; planer er tildelt de kvarterer, hvis midtpunkt ligger i planområdet); ISDE: RVO. Vejledende oplysninger, ikke energirådgivning.
Månedlige boligudgifter: køb eller leje
Beregn boligudgifterne ud fra Deres egen købspris, husleje og forudsætninger. Alle beløb kan ændres. Resultatet er vejledende.
Nyttige værktøjer
Ny indretning med AI
Upload et billede af et rum, vælg en stil, og se på under et halvt minut, hvordan rummet kan komme til at se ud. Selve rummet forbliver uændret – kun indretningen ændres.
Dette værktøj kræver, at De er logget ind. Det er gratis at oprette en konto.
Udlejning: pointberegning og afkast
Pointberegning og maksimal husleje
Se boligens vurdering efter pointsystemet: antal point, lejesegment, maksimal husleje og afkast.
Gratis med en konto. Ingen betalingsoplysninger påkrævet.
Kvarter, distrikt og kommune
Hoofddorp Hyde Park
- Boliger
- 2.390
- Indbyggere
- 645
- Gns. WOZ-værdi
- € 231.000
- Ejerboliger
- 41%
- Gns. byggeår
- 2022
- Mest almindelig
- Lejlighed (100%)
Hoofddorp
- Boliger
- 37.262
- Indbyggere
- 80.905
- Gns. WOZ-værdi
- € 462.000
- Ejerboliger
- 62%
- Gns. byggeår
- 1995
- Mest almindelig
- Midterrækkehus (42%)
Haarlemmermeer
- Boliger
- 71.878
- Indbyggere
- 165.255
- Gns. WOZ-værdi
- € 473.000
- Ejerboliger
- 67%
- Gns. byggeår
- 1988
- Mest almindelig
- Midterrækkehus (41%)
Boliger i dette kvarter på kortet Hoofddorp · Noord-Holland
Hvem bor i kvarteret?
Hvem bor i kvarteret?
Sammenlign CBS-tallene for kvarteret, distriktet og kommunen med tallene for hele landet: herkomst, uddannelse, indkomst, offentlige ydelser og beskæftigelse.
Gratis med en konto. Ingen betalingsoplysninger påkrævet.
Faciliteter og transportforbindelser
Dagligvareindkøb kræver bil eller en længere cykeltur. Grundskolen ligger i cykelafstand. Der er et stoppested for offentlig transport lige om hjørnet. Et byområde: alt er tæt på, med den travlhed, der følger med.
- Stort supermarked
- 1,6 km gns. afstand i kvarteret
- Lægepraksis
- 400 m gns. afstand i kvarteret
- Grundskole
- 1,3 km gns. afstand i kvarteret
- Daginstitution
- 1,0 km gns. afstand i kvarteret
- Nærmeste grundskole
- 590 m IKC Wereldwijs
- Nærmeste stoppested for offentlig transport
- 250 m Hoofddorp · trein · 18 vertrekken per uur overdag
- Nærmeste ladepunkt
- 80 m Saturnusstraat 15 - 50five-S NL
- Nærmeste børnepasningstilbud
- 590 m IKC Wereldwijs (BSO)
- Nærmeste sendemast
- 180 m Zendmast 2G, 4G, 5G · 3 antennes · 22,8 m hoog · veilige afstand 2,9 m
- Skoler inden for 3 km
- 4
- Urbaniseringsgrad
- Høj urbaniseringsgrad 1.533 adresser pr. km²
Kilde og metode
Afstande ad vej, som gennemsnit for alle beboere i kvarteret (CBS). Skole (DUO), stoppested (OVapi/GTFS, afgange på en hverdag), sendemast (Antenneregister), ladepunkt og børnepasning: afstand i luftlinje fra denne adresse, baseret på vores egen database.
Nærmiljø: støj, vand, luft, lys og grønne områder
Støj
68 dB Meget støjende
op til 45 dB meget roligtover 70 dB ekstremt
- Vejtrafik
- 55 dB
- Togtrafik
- 58 dB
- Flytrafik
- 51 dB
- Vindmøller
- ingen
- Vejtrafik, om natten
- 46 dB
- Togtrafik, om natten
- 49 dB
I området Hoofddorp Hyde Park (kvarteret) er 0% af boligerne udsat for mere støj end boligen på denne adresse; gennemsnittet dér er 68 dB.
Meget til ekstremt støjende: konstant og kraftig trafikstøj, lige ved en motorvej, jernbane eller indflyvningsrute. Uden omfattende lydisolering er det udelukket at sove med åbne vinduer. Dette støjniveau har stor betydning for, hvordan det opleves at bo her, og for både WOZ-værdien og markedsværdien. Den væsentligste støjkilde er togtrafik (58 dB).
Kilde og metode
Lden: årlig gennemsnitlig støjbelastning over dag, aften og nat (RIVM-støjkort 2020, flytrafik 2022, vindmøller 2024, 10 m-gitter). Et groft skøn, ikke en måling ved facaden. WHO anbefaler højst 53 dB for vejtrafik og 45 dB for flytrafik.
Oversvømmelse
0,37 m Begrænset
Hvis området oversvømmes, kan vandet ifølge kortet over maksimal vanddybde nå op til 0,37 m her.
- Boliger i Hoofddorp Hyde Park, der kan blive oversvømmet
- 96%
- Heraf med mere end 0,5 m vand
- 43%
- Maksimal vanddybde i kvarteret
- 1,58 m
Begrænset: ved en oversvømmelse kan vandet stå i knæhøjde på gaden. Det betyder vand i krybekældre og haver, men sjældent skader på boligens beboelsesarealer. Et forhøjet dørtrin og en tør krybekælder begrænser skaderne. Sandsynligheden for, at det sker, er ekstremt lille (mindre end 1 ud af 30.000 om året): vanddybden viser, hvad der sker i så fald, mens sandsynligheden angiver, hvor ofte det kan ske.
Kilde og metode
LIWO (Rijkswaterstaat), kort over maksimal vanddybde ved oversvømmelse, 25 m-gitter; sandsynlighed for oversvømmelse: Klimaateffectatlas. Dybden siger intet om sandsynligheden for, at det sker; diger og oversvømmelsesværn er dimensioneret efter denne sandsynlighed.
Luftkvalitet
- NO₂ 17,8 µg/m³ over WHO's vejledende grænseværdi
- PM2,5 8,2 µg/m³ over WHO's vejledende grænseværdi
- PM10 15,2 µg/m³ over WHO's vejledende grænseværdi
Forurenet luft: over EU's grænseværdier for 2030, som regel på grund af en trafikeret vej, industri eller intensivt husdyrbrug i nærheden. Det er værd at tage med i overvejelserne for personer med luftvejsgener og for små børn. Det hjælper at lufte ud på husets rolige side.
Gennemsnit i Hoofddorp Hyde Park: NO₂ 17,2, PM2,5 8,2 µg/m³.
Kilde og metode
Årsmiddelkoncentrationer i et gitter på 25 m (RIVM, seneste kort). Stregen i søjlen viser WHO's vejledende værdi (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³). Farven viser niveauet i forhold til WHO's anbefaling og EU's grænseværdi for 2030.
Lys om natten
Lyst
mørktmeget lyst
Gennemsnit i Hoofddorp Hyde Park: lyst.
Lyst: meget kunstigt lys fra veje, virksomheder eller drivhuse. Meget lys om natten er forbundet med dårligere søvn. Vær opmærksom på soveværelsernes placering.
Kilde og metode
Opadrettet kunstigt lys målt af satellitter (RIVM's kort over lysudledning 2023, gitter på 375 m), inddelt i forhold til alle boliger i Nederlandene: Mørkt svarer til de mørkeste 20 %, meget lyst til de lyseste 10 %.
Grønne områder i kvarteret
51% grønne områder inden for 500 m
Gennemsnit i Hoofddorp Hyde Park: 48%.
Gennemsnitligt grønt for et nederlandsk boligkvarter: en blanding af haver, grønne anlæg og befæstede arealer. En park eller et grønt anlæg få minutters gang væk gør en forskel på varme dage.
Kilde og metode
Andel grønne områder (græs, buske og træer) i 500 m-feltet omkring denne adresse (RIVM groenkaart 2022). Halvdelen af boligerne i Nederlandene har mere end 52 % grønne områder inden for 500 m; hver tiende har mindre end 32 %.
Flytrafik over denne adresse
Flytrafik over denne adresse
Se, hvor mange fly der passerer her dagligt, hvor lavt de flyver, på hvilke tidspunkter og hvilke lufthavne de flyver til og fra.
Gratis med en konto. Ingen betalingsoplysninger påkrævet.
Klima og sikkerhed
Selv på varme dage er varmestressen omkring huset moderat, og omgivelserne køler rimeligt af om aftenen. Ved skybrud strømmer regnvand langs huset. Vandet kan trænge ind over et lavt dørtrin og oversvømme en kælderetage eller en lavtliggende have.
Varme
49–50 °C ekstrem varmestress
Oplevet temperatur på en varm sommerdag (2022), 1 m fra huset.
- Varmeøeffekt
- 1,0–1,2 °C varmere end det åbne land
- Varme nætter (20 °C eller mere)
- 8–14 nætter om året
- Gennemsnit i Hoofddorp Hyde Park
- 45 °C oplevet temperatur
Vand
Ekstremt lille sandsynlighed for oversvømmelse
Sandsynlighed for mindst 20 cm vand ved digebrud eller højvande: mindre end 1 ud af 30.000 om året. Maksimal vanddybde, hvis det sker: 0,37 m.
- Regnvand ved skybrud (70 mm/time)
- en afstrømningsvej for regnvand løber langs huset (inden for 10 m)
- Gener fra grundvand i 2050
- Lille sandsynlighed lav grundvandsstand
- Boliger i Hoofddorp Hyde Park med middelstor eller stor sandsynlighed
- 0%
Sikkerhed i omgivelserne
- Højspændingsledning
- ingen inden for 2 km
- Vindmølle
- ingen inden for 5 km
- Risikofyldte aktiviteter inden for 1 km
- Buisleiding, tanken brandstoffen
I Hoofddorp Hyde Park ligger 0% af boligerne inden for magnetfeltzonen omkring en højspændingsledning og 0% inden for 1 km fra en vindmølle.
Kilde og metode
Varme, vand og grundvand: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; oplevet temperatur og varmeøeffekt 2022, sandsynlighed for oversvømmelse og vanddybde fra de landsdækkende oversvømmelsesscenarier, sandsynlighed for gener fra grundvand i 2050 i et højt scenarie, afstrømningsveje ved 70 mm nedbør på en time). Højspænding: RIVM Netkaart med beregnede afstande (magnetfeltzone); vindmøller: RIVM; risikofyldte aktiviteter: Register Externe Veiligheidsrisico's via RIVM Atlas Leefomgeving (aktiviteter med en opmærksomhedszone inden for 1 km). Vejledende oplysninger baseret på kort, ikke målinger.
Tryghed og bokvalitet
Bokvalitet i Hoofddorp Hyde Park (kvarteret)
God Leefbaarometer 2024, klasse 7 af 9
- Fysiske omgivelser: fuldt tilfredsstillende
- Boliger: tilfredsstillende
- Faciliteter: tilfredsstillende
- Social sammenhængskraft: tilfredsstillende
- Gener og utryghed: tilfredsstillende
Leefbaarometer 3.0 (BZK): anslået vurdering af bokvaliteten i ni klasser med fem dimensioner sammenholdt med landsgennemsnittet. Mere om dette kvarter
Forbrydelser i Hoofddorp Hyde Park (kvarteret)
88 pr. 1.000 indbyggere om året +63% sammenlignet med året før
- Registreret sep 2025 – aug 2026
- 57
- Distrikt Hoofddorp
- 49 pr. 1.000
- Kommune Haarlemmermeer
- 46 pr. 1.000
- Nederland
- 45 pr. 1.000
- Boligindbrud pr. 1.000 boliger
- 0,0 0 indbrud
Mest almindelig
- Vernieling
- 13
- Fietsdiefstal
- 9
- Bedreiging
- 3
- Diefstal uit auto
- 2
Flere forbrydelser end gennemsnittet: typisk for bymidter, kvarterer omkring stationer og områder med natteliv, hvor mange besøgende trækker antallet pr. indbygger op. Se på fordelingen: butikstyveri og cykeltyveri har en anden betydning end indbrud og vold. Boligindbrud forekommer sjældent her.
Kilde og metode
Politiet, registrerede forbrydelser pr. kvarter (åbne data fra CBS og politiet, månedstal). Små kvarterer giver små tal; se tallet i sammenhæng med antallet af indbyggere og boliger. Ikke alle forbrydelser bliver anmeldt.
Vil De byde på Hadidkade 192? Få styr på, hvad boligen reelt er værd.
Den gratis side viser fakta. Rapporten besvarer det afgørende spørgsmål: Hvad skal jeg byde? Tre scenarier i euro, underbygget af de faktiske købesummer for sammenlignelige boliger fra Kadaster, den modelberegnede værdi, kommunens tal for bud over udbudsprisen og boligens stand på billederne. Dertil kommer de spørgsmål, De bør stille ejendomsmægleren, før De skriver under.
Regneeksempel: et bud, der er 2% for højt, koster hele € 9.000 ved en bolig til € 450.000. Rapporten koster € 19.
-
Budstrategi med tre scenarier
Et forsigtigt bud, et markedssvarende bud og et bud med gode chancer for accept, angivet i euro og beregnet ud fra den modelberegnede værdi, sammenlignelige salg og hvor meget der betales over udbudsprisen i denne kommune. -
Sammenlignelige salg fra Kadaster
De faktiske købesummer for boliger i kvarteret, der ligner denne i type, størrelse og byggeperiode, vist på et kort og i en tabel og reguleret til dagens prisniveau. -
Modelberegnet værdi og tidligere salg
Den automatiske værdiberegning med et anslået værdiinterval, adressens salgshistorik og WOZ-værdiens udvikling gennem årene. -
Boligmarkedstal for kommunen
Salgstid, hvor mange procent der bydes over udbudsprisen, pris pr. m² og en indikator for forholdet mellem udbud og efterspørgsel for denne boligtype (NVM), så De ved, hvor stor konkurrence De kan forvente. -
Spørgsmål til ejendomsmægleren
En liste med spørgsmål til fremvisningen, tilpasset boligen ud fra byggeår, energimærke, risici i omgivelserne, annoncen og billedanalysen. -
Boligens stand ud fra billederne
En billedanalysemodel vurderer boligens generelle stand, køkken, badeværelse og synlige mangler ud fra annoncebillederne og anslår et vejledende budget til istandsættelse. -
Månedlige boligudgifter ved hvert bud
De månedlige udgifter i hvert scenarie: boliglån, købsomkostninger, kommunale skatter og afgifter, energi og vedligeholdelse – sammenlignet med at leje. -
Alt fra den gratis side er inkluderet
Bolig, kvarter, energi, nærmiljø, klima, sikkerhed og flytrafik samlet i ét overblik, så det hele er i én PDF.
Vil De sammenligne flere boliger? 5 rapporter for € 39 om måneden, ekstra rapporter til € 6 pr. stk. Ingen ejendomsvurdering eller garanti, men tal, der giver Dem et solidt grundlag for at begrunde Deres bud.
Ofte stillede spørgsmål om Hadidkade 192
Hvilken type bolig er Hadidkade 192?
Hadidkade 192 i Hoofddorp er af boligtypen appartement, bygget i 2021, 76 m² boligareal. Adressen ligger i kvarteret Hoofddorp Hyde Park i Haarlemmermeer kommune.
Hvilket energimærke har Hadidkade 192?
Der er ikke registreret et energimærke for denne adresse. Et gyldigt energimærke er obligatorisk ved salg eller udlejning.
Hvad er Hadidkade 192 cirka værd?
Den vejledende markedsværdi ligger mellem € 237.000 og € 289.000 (midtpunkt € 263.000, prisniveau sep 2026), beregnet ud fra WOZ-værdier, udbudspriser og salg af sammenlignelige boliger i kvarteret. Det er en anslået værdi, ikke en ejendomsvurdering.
Hvad er huslejen for en bolig som Hadidkade 192?
Medianhuslejen for sammenlignelige lejeboliger i området er € 2.260 om måneden (€ 29 pr. m², 54 boliger). Pointberegningen på denne side viser, om huslejen er reguleret.
Hvor stille er der ved Hadidkade 192?
Det årlige gennemsnitlige støjniveau ved facaden er 68 dB Lden (meget støjende). Den største støjkilde er togtrafik. Hver dag passerer cirka 300 fly i en højde under 3.000 m inden for en radius af 2 km.
Kan Hadidkade 192 blive oversvømmet?
Ja, i teorien: Ved en oversvømmelse kan vandet her nå en højde på op til 0,37 m (begrænset). Sandsynligheden for mindst 20 cm vand er ekstremt lille (mindre end 1 ud af 30.000 om året).
Hvor trygt er kvarteret omkring Hadidkade 192?
I Hoofddorp Hyde Park (kvarteret) registrerede politiet 88 forbrydelser pr. 1.000 indbyggere om året, mod 46 i kommunen og 45 på landsplan. Leefbaarometer vurderer bokvaliteten som god.
Hvilke faciliteter ligger tæt på Hadidkade 192?
Gennemsnitlige afstande i kvarteret: stort supermarked 1,6 km, praktiserende læge 400 m, grundskole 1,3 km, daginstitution 1,0 km (CBS). På denne side vises den nærmeste skole, det nærmeste stoppested, den nærmeste ladestander og det nærmeste børnepasningstilbud med afstanden fra denne adresse.
Hvor kommer oplysningerne fra?
Fra offentligt tilgængelige myndighedskilder: BAG og Kadaster (boligoplysninger, grund), EP-Online (energimærke), CBS (kvartersstatistik, prisindeks, energiforbrug), RIVM (støj, luft, lys, grønne områder), Klimaateffectatlas og LIWO (varme, vand), politiets åbne data og Leefbaarometer (sikkerhed) samt ADS-B-netværk (flytrafik). Alle beregninger er vejledende og udgør hverken en ejendomsvurdering eller rådgivning.