Spant 24
1567 AA Assendelft · Waterrijk West, Zaanstad
- Vrijstaand
- Bouwjaar 2007
- 187 m² wonen
- 339 m² perceel
- B energielabel
Vraag het over Spant 24
Stel een vraag over de woning, de buurt, de waarde of de kosten. De assistent antwoordt met de gegevens van deze pagina en zoekt zo nodig actuele informatie op.
In het kort
Spant 24 in Assendelft is een vrijstaande woning uit 2007 met 187 m² woonoppervlakte en energielabel B, in buurt Waterrijk West (gemeente Zaanstad). De indicatieve marktwaarde is € 858.000 tot € 961.000. Leefomgeving: geluid 55 dB (redelijk), luchtkwaliteit boven WHO-advies, 41% groen binnen 500 m, bij een overstroming tot 0,2 m water. Vliegverkeer: ongeveer 205 toestellen per dag lager dan 3.000 m binnen 2 km. Leefbaarheid van de buurt: goed.
Alles op deze pagina komt uit openbare registers en kaarten en is gratis. Zelf verzamelen kost uren per woning; hier staat het in één seconde bij elkaar. Onder elk onderdeel leest u wat het cijfer betekent voor het wonen hier.
Ligging
Waarde-indicatie
Markt
- +1,8% verkoopprijzen Noord-Holland in een jaar (CBS prijsindex, sep 2026)
- € 430.833 gemiddelde verkoopprijs in gemeente Zaanstad in 2025 (CBS/Kadaster)
- € 535.000 gemiddelde WOZ-waarde buurt Waterrijk West (CBS 2024)
Zo is de indicatie opgebouwd
| Bron | Uitgangswaarde | Naar prijspeil nu | Gewicht |
|---|---|---|---|
| 19 vergelijkbare woningen binnen 370 m mediaan WOZ per m², geïndexeerd |
€ 4.927/m² | € 921.349 | 83% |
| Gemiddelde van buurt Waterrijk West CBS WOZ 2024 (€ 535.000) / gem. 139 m² |
€ 3.849/m² | € 849.972 +18,1% sinds 2023 K1 |
17% |
Vergelijkbare woningen in de buurt (21 gevonden)
Vergelijkbare woningen
Bekijk de vergelijkbare woningen in de buurt achter de waarde-indicatie, met prijs per m² en afstand.
Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.
Rekenwijze: elke bron is met de CBS prijsindex bestaande koopwoningen (per provincie, voor Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht per stad; de laatste maanden met de landelijke maandindex) van zijn peildatum naar het huidige prijspeil gebracht. De middenwaarde is het gewogen gemiddelde; de bandbreedte volgt uit de spreiding tussen de bronnen (minimaal 5%). Staat, ligging binnen de straat, erfpacht en bijzonderheden van de woning zijn niet meegenomen. Dit is geen taxatie.
Huren of kopen?
Een vergelijkbare woning huren
Te weinig vergelijkbare huurwoningen in de omgeving voor een huurindicatie.
Deze woning kopen
€ 4.270 per maand
Annuïteitenhypotheek van € 909.000 (middenwaarde) tegen 3,9% rente, 30 jaar, volledig gefinancierd: € 2.930 rente en € 1.340 aflossing in de eerste maand. Zonder onderhoud, belastingen en renteaftrek.
Wat is slimmer?
Voor een vergelijking zijn zowel een huurindicatie als een waarde-indicatie nodig.
Reken met uw eigen inleg, rente en huur in het onderdeel Maandlasten.
Kenmerken
- Woningtype
- Vrijstaand
- Gebruiksdoel
- Woonfunctie
- Bouwjaar
- 2007
- Woonoppervlakte
- 187 m²
- Oppervlakte pand
- 99 m²
- Oppervlakte perceel
- 339 m²
- Energielabel
- B (17 maart 2025)
- Status verblijfsobject
- In gebruik
- Status pand
- In gebruik
- BAG nummeraanduiding
- 0479200000067939
- BAG verblijfsobject
- 0479010000052744
- BAG pand
- 0479100000007682
Bron en methode
Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) en het energielabelregister. Oppervlakte perceel is de totale kadastrale oppervlakte; bij appartementen is dat het hele gebouwperceel.
Perceel, bodem en bestemming
Funderingsproblemen komen in deze buurt weinig voor. De bodem is hier stabiel.
- Perceeloppervlakte (BAG)
- 339 m²
- Funderingsrisico in Waterrijk West
- 0,5% van de woningen risico op paalrot (zeer laag) 2050 hoog scenario 0,6%, verschilzetting 0,6%; gemeente Zaanstad 1,1% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
- Bodemdaling in Waterrijk West
- −1,3 mm per jaar ondiep −0,2 mm; gemeente Zaanstad −2,0 mm
- Kadaster, hoogte, bestemming, bodem
- wordt opgehaald…
Bron en methode
Perceel: Kadaster (BRK, via PDOK; de perceelgrens staat op de kaart hierboven). Hoogte: Actueel Hoogtebestand Nederland. Bestemming: ruimtelijkeplannen.nl (bestemmingsplannen tot 1-1-2024; nieuwere regels staan in het omgevingsplan van de gemeente). Bodem en fundering: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) en RVO/KCAF. Indicaties, geen bouwkundig of juridisch advies.
Zon en schaduw
Hoe liggen de gevels, de tuin en het dak ten opzichte van de zon, en hoeveel schaduw geven de gebouwen eromheen? Berekend uit de zonnestand en de gebouwhoogtes van 3D BAG.
- Gevels, tuin, dak en daglicht
- wordt berekend…
De gebouwgegevens konden niet worden geladen.
deze woning schaduw van gebouwen perceel richting van de zon
Gebouwen en hoogtes: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; dakhoogte = 70e percentiel boven het maaiveld van deze woning, uit het AHN). Perceel: Kadaster (BRK). Zonnestand: NOAA-algoritme, lokale tijd. Luchtfoto: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Indicatie: bomen, schuttingen, dakkapellen en reliëf zijn niet meegenomen.
Energie en warmte
Een zuinige woning: lage energielasten, een comfortabel binnenklimaat en gunstiger hypotheekvoorwaarden bij veel banken. Verduurzamen levert hier weinig meer op. Een vergelijkbare woning geeft per jaar ongeveer € 748 meer uit aan energie dan de gemiddelde woning in Waterrijk West.
Energielabel
B geregistreerd label (NTA 8800)
- Opgenomen op
- 17 maart 2025
- Label A of beter in Waterrijk West
- 64% van de woningen
Opgenomen door een gecertificeerd adviseur volgens de huidige methode.
Verbruik en kosten
€ 259 per maand bij een gemiddeld verbruik
- Aardgas
- 1.120 m³ per jaar; buurt 850
- Elektriciteit
- 4.720 kWh per jaar; buurt 3.280
- Kosten per jaar
- € 3.104 gas € 1.555, stroom € 1.225, vaste kosten € 324
- Gemiddelde woning in Waterrijk West
- € 2.356 per jaar
- Zonnepanelen
- 75% van vergelijkbare woningen; buurt 50%
Bron en methode
Gemiddelde levering aan woningen van dit type, deze grootte en bouwperiode (CBS 2025, temperatuurgecorrigeerd), tegen de gemiddelde consumententarieven van sep 2026 (CBS: 1,39 per m³ en 0,26 per kWh inclusief belasting, met vastrecht en vermindering energiebelasting). Het echte verbruik hangt af van bewoners en installatie.
Warmtetransitie en subsidie
- Warmtenet
- geen warmtenet of bekend plan in deze buurt
ISDE 2026 (€ 500 miljoen): subsidie voor isolatie, (hybride) warmtepomp, zonneboiler, ventilatie en een aansluiting op een warmtenet (vast € 3.775); warmtepompen van circa € 500 tot ruim € 13.000 naar type en vermogen. Aanvragen bij RVO na installatie. ISDE bij RVO · Energiesubsidiewijzer (ook gemeentelijke regelingen)
Labels in Waterrijk West
Bron en methode
Energielabel en labelverdeling EP-Online (RVO) via onze database; verbruiksprofielen CBS 85140NED (CC BY 4.0); tarieven CBS 85592NED; buurtverbruik CBS Kerncijfers; warmtenetten, plannen, proeftuinen en verwarmingsmix WarmteAtlas (RVO, buurtniveau; plannen toegekend aan de buurten waarvan het middelpunt in het plangebied ligt); ISDE: RVO. Indicaties, geen energieadvies.
Maandlasten: kopen of huren
Reken met uw eigen koopprijs, huur en aannames. Alle bedragen zijn aanpasbaar; het resultaat is een indicatie.
Wat kost het kopen van deze woning?
De eenmalige kosten bovenop de koopsom: belasting, notaris, taxatie, advies en keuring. Sinds 2018 leent u maximaal de woningwaarde, dus deze kosten betaalt u uit eigen geld.
Handige tools
Interieur herinrichten met AI
Upload een foto van een kamer, kies een stijl en zie binnen een halve minuut hoe die kamer eruit kan zien. De kamer zelf blijft hetzelfde; alleen de inrichting verandert.
Deze tool is voor ingelogde bezoekers. Een account is gratis.
Buurt, wijk en gemeente
Waterrijk West
- Woningen
- 678
- Inwoners
- 2.005
- Gem. WOZ-waarde
- € 535.000
- Koopwoningen
- 87%
- Gem. bouwjaar
- 1990
- Meest voorkomend
- Tussenwoning (42%)
Assendelft-Noord
- Woningen
- 6.642
- Inwoners
- 17.655
- Gem. WOZ-waarde
- € 483.000
- Koopwoningen
- 76%
- Gem. bouwjaar
- 2002
- Meest voorkomend
- Tussenwoning (50%)
Zaanstad
- Woningen
- 77.386
- Inwoners
- 162.828
- Gem. WOZ-waarde
- € 387.000
- Koopwoningen
- 54%
- Gem. bouwjaar
- 1976
- Meest voorkomend
- Appartement (42%)
Woningen in deze buurt op de kaart Assendelft · Noord-Holland
Wie wonen er in de buurt?
Wie wonen er in de buurt?
Bekijk de CBS-cijfers van buurt, wijk en gemeente naast het landelijke beeld: herkomst, opleiding, inkomen, uitkeringen en werk.
Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.
Voorzieningen en bereikbaarheid
Boodschappen doet u lopend. De basisschool is op fietsafstand. Een OV-halte ligt om de hoek. Een stedelijke omgeving: alles dichtbij, met de drukte die daarbij hoort.
- Grote supermarkt
- 600 m gem. afstand in de buurt
- Huisartsenpraktijk
- 800 m gem. afstand in de buurt
- Basisschool
- 700 m gem. afstand in de buurt
- Kinderdagverblijf
- 600 m gem. afstand in de buurt
- Dichtstbijzijnde basisschool
- 320 m De Oceaan
- Dichtstbijzijnde OV-halte
- 200 m Assendelft, Ambachtslaan · bus · 4 vertrekken per uur overdag
- Dichtstbijzijnde laadpunt
- 160 m Stijlpad 31 - 50five-S NL
- Dichtstbijzijnde kinderopvang
- 360 m Freekids BSO de Meander
- Dichtstbijzijnde zendmast
- 290 m Zendmast 3G, 4G, 5G · 3 antennes · 30,7 m hoog · veilige afstand 14,2 m
- Scholen binnen 3 km
- 10
- Stedelijkheid
- Sterk stedelijk 1.754 adressen per km²
Bron en methode
Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van de buurt (CBS). School (DUO), OV-halte (OVapi/GTFS, vertrekken op een werkdag), zendmast (Antenneregister), laadpunt en kinderopvang: hemelsbreed vanaf dit adres, uit onze eigen database.
Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen
Geluid
55 dB Redelijk
tot 45 dB zeer rustigboven 70 dB extreem
- Wegverkeer
- 49 dB
- Treinverkeer
- onder 40 dB
- Vliegverkeer
- 50 dB
- Windturbines
- onder 40 dB
- Wegverkeer, 's nachts
- 39 dB
- Treinverkeer, 's nachts
- 25 dB
In buurt Waterrijk West is 46% van de woningen luider dan dit adres; het gemiddelde daar is 58 dB.
Redelijk: hoorbaar verkeer, zoals aan een doorgaande buurtstraat. Binnen met gesloten ramen nauwelijks merkbaar; buiten zitten kan prima, maar het is nooit helemaal stil. De belangrijkste bron is vliegverkeer (50 dB).
Bron en methode
Lden: jaargemiddelde geluidbelasting over dag, avond en nacht (RIVM-geluidkaarten 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024, 10 m-raster). Een ruwe indicatie, geen meting aan de gevel. De WHO adviseert voor wegverkeer maximaal 53 dB en voor vliegverkeer 45 dB.
Overstroming
0,17 m Beperkt
Als dit gebied overstroomt, kan het water hier volgens de kaart maximale waterdiepte tot 0,17 m hoog komen.
- Woningen in Waterrijk West die kunnen overstromen
- 98%
- Waarvan meer dan 0,5 m
- 19%
- Maximale diepte in de buurt
- 1,03 m
Beperkt: bij een overstroming staat het water tot kniehoogte op straat. Dat betekent natte kruipruimtes en tuinen, zelden schade aan de woonverdieping. Een verhoogde drempel en een droge kruipruimte houden de schade klein.
Bron en methode
LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte bij een overstroming, 25 m-raster; overstromingskans: Klimaateffectatlas. De diepte zegt niets over de kans dat het gebeurt; dijken en keringen zijn op die kans ontworpen.
Luchtkwaliteit
- NO₂ 14,1 µg/m³ boven WHO-advies
- PM2,5 8,7 µg/m³ boven WHO-advies
- PM10 16,4 µg/m³ boven WHO-advies
Gemiddelde Nederlandse lucht: binnen de Europese norm, maar boven het strengere WHO-advies, zoals vrijwel overal in het land. Fijnstof en stikstofdioxide verhogen op lange termijn licht het risico op luchtwegklachten; de buurtvergelijking hieronder laat zien of dit adres beter of slechter scoort dan de omgeving.
Gemiddeld in Waterrijk West: NO₂ 14,0, PM2,5 8,4 µg/m³.
Bron en methode
Jaargemiddelde concentraties op 25 m (RIVM, meest recente kaart). Streepje in de balk: WHO-advieswaarde (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); de kleur vergelijkt met het WHO-advies en de EU-norm voor 2030.
Licht 's nachts
Verlicht
donkerzeer helder
Gemiddeld in Waterrijk West: verlicht.
Verlicht: een gemiddelde stad of dorpskern. Slaapkamers aan de straatkant hebben baat bij verduisterende gordijnen.
Bron en methode
Kunstlicht naar boven gemeten door satellieten (RIVM lichtemissiekaart 2023, 375 m-raster), ingedeeld ten opzichte van alle Nederlandse woningen: donker is de donkerste 20%, zeer helder de helderste 10%.
Groen in de buurt
41% groen binnen 500 m
Gemiddeld in Waterrijk West: 46%.
Gemiddeld groen voor een Nederlandse woonbuurt: een mix van tuinen, plantsoenen en bestrating. Een park of plantsoen binnen een paar minuten lopen maakt het verschil op warme dagen.
Bron en methode
Aandeel groen (gras, struiken, bomen) in het 500 m-vak rond dit adres (RIVM groenkaart 2022). De helft van de Nederlandse woningen heeft meer dan 52% groen binnen 500 m; een op de tien minder dan 32%.
Vliegverkeer boven dit adres
Vliegverkeer boven dit adres
Bekijk hoeveel vliegtuigen hier per dag overkomen, hoe laag, op welke uren en welke luchthavens dat zijn.
Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.
Klimaat en veiligheid
Ook op hete dagen blijft de hittestress rond het huis gematigd; de omgeving koelt 's avonds redelijk af. Bij een hoosbui stroomt regenwater langs het huis: een lage drempel, een souterrain of een laaggelegen tuin kan dan onderlopen.
Hitte
46–48 °C extreme hittestress
Gevoelstemperatuur op een hete zomerdag (2022), op 1 m van het huis.
- Hitte-eilandeffect
- 1,0–1,2 °C warmer dan het buitengebied
- Warme nachten (20 °C of meer)
- 8–14 nachten per jaar
- Afstand tot een koele plek
- 200–300 m
- Gemiddeld in Waterrijk West
- 47 °C gevoelstemperatuur
Water
- Regenwater bij een hoosbui (70 mm/uur)
- een stroombaan loopt langs het huis (binnen 10 m)
- Grondwateroverlast in 2050
- Kleine toename
- Woningen in Waterrijk West met middelgrote of grote kans
- 0%
Externe veiligheid
- Hoogspanningslijn
- geen binnen 2 km
- Windturbine
- 1,4 km Windturbine 80 kW, ashoogte 31 m · rotor 18 m
- Turbinegeluid op dit adres
- 19 dB Lden volgens de RIVM-geluidkaart windturbines
- Risicovolle activiteiten binnen 1 km
- Aardgasstation, buisleiding
In Waterrijk West ligt 0% van de woningen binnen de magneetveldzone van een hoogspanningslijn en 0% binnen 1 km van een windturbine.
Bron en methode
Hitte, water en grondwater: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, overstromingskans en waterdiepte uit de landelijke overstromingsscenario's, kans op grondwateroverlast 2050 hoog scenario, stroombanen bij 70 mm neerslag in een uur). Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden (magneetveldzone); windturbines: RIVM; risicovolle activiteiten: Register Externe Veiligheidsrisico's via RIVM Atlas Leefomgeving (activiteiten met een aandachtsgebied binnen 1 km). Indicaties op basis van kaarten, geen metingen.
Veiligheid en leefbaarheid
Leefbaarheid in buurt Waterrijk West
Goed Leefbaarometer 2024, klasse 7 van 9
- Fysieke omgeving: voldoende
- Woningen: voldoende
- Voorzieningen: voldoende
- Sociale samenhang: ruim voldoende
- Overlast en onveiligheid: voldoende
Leefbaarometer 3.0 (BZK): geschatte waardering van de leefbaarheid, in negen klassen, met vijf dimensies ten opzichte van het landelijk gemiddelde. Meer over deze buurt
Misdrijven in buurt Waterrijk West
16 per 1.000 inwoners per jaar -14% t.o.v. het jaar ervoor
- Geregistreerd sep 2025 – aug 2026
- 31
- Wijk Assendelft-Noord
- 21 per 1.000
- Gemeente Zaanstad
- 48 per 1.000
- Nederland
- 45 per 1.000
- Woninginbraken per 1.000 woningen
- 1,5 1 inbraak
Meest voorkomend
- Diefstal uit auto
- 4
- Mishandeling
- 4
- Vernieling
- 4
- Autodiefstal
- 3
Duidelijk veiliger dan gemiddeld: de helft of minder van het landelijke aantal misdrijven per inwoner. Dit zijn doorgaans rustige woonbuurten met weinig doorgaand publiek. Woninginbraak komt hier weinig voor.
Bron en methode
Politie, geregistreerde misdrijven per buurt (CBS/politie open data, maandcijfers). Kleine buurten geven kleine aantallen; lees het cijfer samen met het aantal inwoners en woningen. Niet elk misdrijf wordt gemeld.
Gaat u bieden op Spant 24? Weet wat de woning echt waard is.
De gratis pagina geeft de feiten. Het rapport geeft het antwoord op de vraag die telt: wat bied ik? Drie scenario's in euro's, onderbouwd met de echte koopsommen van vergelijkbare woningen uit het Kadaster, de modelwaarde, de overbiedingscijfers van de gemeente en de staat van de woning op de foto's. Plus de vragen die u de makelaar moet stellen voordat u tekent.
Rekenvoorbeeld: een bod dat 2% te hoog is, kost bij een woning van € 450.000 al € 9.000. Het rapport kost € 19.
-
Biedstrategie met drie scenario's
Een voorzichtig, marktconform en kansrijk bod in euro's, afgeleid van de modelwaarde, vergelijkbare verkopen en hoeveel er in deze gemeente boven de vraagprijs wordt betaald. -
Vergelijkbare verkopen uit het Kadaster
De werkelijke koopsommen van woningen in de buurt die op type, grootte en bouwperiode lijken, op de kaart en in een tabel, geïndexeerd naar vandaag. -
Modelwaarde en eerdere verkopen
De geautomatiseerde waardebepaling met bandbreedte, de verkoopgeschiedenis van dit adres en de WOZ-ontwikkeling door de jaren. -
Marktcijfers van de gemeente
Verkooptijd, overbiedingspercentage, prijs per m² en de krapte-indicator voor dit woningtype (NVM), zodat u weet hoeveel concurrentie u kunt verwachten. -
Vragen voor de makelaar
Een lijst vragen op maat voor de bezichtiging, afgeleid van bouwjaar, energielabel, risico's in de omgeving, de advertentie en de foto-analyse. -
Staat van de woning uit de foto's
Een beeldmodel beoordeelt de advertentiefoto's: algemene staat, keuken en badkamer, zichtbare gebreken en een opknapbudget als indicatie. -
Maandlasten per bod
Wat elk scenario per maand kost: hypotheek, kosten koper, gemeentelijke lasten, energie en onderhoud, naast huren als alternatief. -
Alles van de gratis pagina erbij
Woning, buurt, energie, leefomgeving, klimaat, veiligheid en vliegverkeer in een samenvatting, zodat alles in één PDF staat.
Meerdere woningen vergelijken? 5 rapporten voor € 39 per maand, extra rapporten € 6 per stuk. Geen taxatie en geen garantie, wel de cijfers waarmee u een bod kunt verdedigen.
Veelgestelde vragen over Spant 24
Wat voor woning is Spant 24?
Spant 24 in Assendelft is een vrijstaande woning, gebouwd in 2007, 187 m² woonoppervlakte, perceel 339 m². Het adres ligt in buurt Waterrijk West, gemeente Zaanstad.
Welk energielabel heeft Spant 24?
Het geregistreerde energielabel is B (geregistreerd 17 maart 2025). Een vergelijkbare woning geeft gemiddeld € 259 per maand uit aan gas en stroom.
Wat is Spant 24 ongeveer waard?
De indicatieve marktwaarde ligt tussen € 858.000 en € 961.000 (middenwaarde € 909.000, prijspeil sep 2026), berekend uit WOZ-waarden, vraagprijzen en verkopen van vergelijkbare woningen in de buurt. Dit is een indicatie, geen taxatie.
Hoe rustig is het aan Spant 24?
Het jaargemiddelde geluidniveau aan de gevel is 55 dB Lden (redelijk). De grootste bron is vliegverkeer. Per dag passeren ongeveer 205 vliegtuigen lager dan 3.000 m binnen 2 km.
Kan Spant 24 overstromen?
Ja, in theorie: bij een overstroming kan het water hier tot 0,17 m hoog komen (beperkt).
Hoe veilig is de buurt van Spant 24?
In buurt Waterrijk West registreerde de politie 16 misdrijven per 1.000 inwoners per jaar, tegen 48 in de gemeente en 45 landelijk. De Leefbaarometer beoordeelt de leefbaarheid als goed.
Welke voorzieningen zijn dichtbij Spant 24?
Gemiddelde afstanden in de buurt: grote supermarkt 600 m, huisarts 800 m, basisschool 700 m, kinderdagverblijf 600 m (CBS). De dichtstbijzijnde school, OV-halte, laadpunt en kinderopvang staan op deze pagina met hun afstand tot dit adres.
Waar komen deze gegevens vandaan?
Uit openbare bronnen van de overheid: BAG en Kadaster (kenmerken, perceel), EP-Online (energielabel), CBS (buurtcijfers, prijsindex, energieverbruik), RIVM (geluid, lucht, licht, groen), Klimaateffectatlas en LIWO (hitte, water), politie open data en Leefbaarometer (veiligheid), en ADS-B-netwerken (vliegverkeer). Alle berekeningen zijn indicaties, geen taxatie of advies.