Stationstraat 49

1815 TB Alkmaar · Spoorbuurt, Alkmaar

  • Hoekwoning
  • Bouwjaar 1905
  • 144 m² wonen
  • 100 m² perceel
  • G energielabel
Vergelijk
AI-assistent

Vraag het over Stationstraat 49

Stel een vraag over de woning, de buurt, de waarde of de kosten. De assistent antwoordt met de gegevens van deze pagina en zoekt zo nodig actuele informatie op.

Antwoorden zijn indicatief en geen advies. Gesprekken worden bewaard om de assistent te verbeteren.

In het kort

Stationstraat 49 in Alkmaar is een hoekwoning uit 1905 met 144 m² woonoppervlakte en energielabel G, in buurt Spoorbuurt (gemeente Alkmaar). De indicatieve marktwaarde is € 541.000 tot € 630.000. Leefomgeving: geluid 50 dB (rustig), luchtkwaliteit boven WHO-advies, 35% groen binnen 500 m, geen overstromingsscenario. Vliegverkeer: ongeveer 4 toestellen per dag lager dan 3.000 m binnen 2 km. Leefbaarheid van de buurt: zeer goed.

Alles op deze pagina komt uit openbare registers en kaarten en is gratis. Zelf verzamelen kost uren per woning; hier staat het in één seconde bij elkaar. Onder elk onderdeel leest u wat het cijfer betekent voor het wonen hier.

Ligging

Positie volgens de BAG (52.63685, 4.74304). Open in OpenStreetMap

Waarde-indicatie

Indicatieve marktwaarde van deze woning € 541.000 – € 630.000 middenwaarde € 586.000 · prijspeil sep 2026 € 4.069 per m² · 144 m²

Markt

  • +1,8% verkoopprijzen Noord-Holland in een jaar (CBS prijsindex, sep 2026)
  • € 424.065 gemiddelde verkoopprijs in gemeente Alkmaar in 2025 (CBS/Kadaster)
  • € 338.000 gemiddelde WOZ-waarde buurt Spoorbuurt (CBS 2024)

Zo is de indicatie opgebouwd

BronUitgangswaardeNaar prijspeil nuGewicht
WOZ-waarde 2025 van deze woning
peildatum 1 januari 2024
€ 480.000 € 548.517
+14,3% sinds 2024 K1
50%
40 vergelijkbare woningen binnen 260 m
mediaan WOZ per m², geïndexeerd
€ 4.284/m² € 616.896 42%
Gemiddelde van buurt Spoorbuurt
CBS WOZ 2024 (€ 338.000) / gem. 88 m²
€ 3.841/m² € 653.161
+18,1% sinds 2023 K1
8%

WOZ-waarde van deze woning door de jaren

WOZ-waarde van deze woning

Bekijk de WOZ-waarde van elk jaar sinds 2014 en hoe die zich verhoudt tot de waarde-indicatie.

Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.

Gratis account aanmaken Inloggen

Vergelijkbare woningen in de buurt (41 gevonden)

Vergelijkbare woningen

Bekijk de vergelijkbare woningen in de buurt achter de waarde-indicatie, met prijs per m² en afstand.

Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.

Gratis account aanmaken Inloggen

Rekenwijze: elke bron is met de CBS prijsindex bestaande koopwoningen (per provincie, voor Amsterdam, Rotterdam, Den Haag en Utrecht per stad; de laatste maanden met de landelijke maandindex) van zijn peildatum naar het huidige prijspeil gebracht. De middenwaarde is het gewogen gemiddelde; de bandbreedte volgt uit de spreiding tussen de bronnen (minimaal 5%). Staat, ligging binnen de straat, erfpacht en bijzonderheden van de woning zijn niet meegenomen. Dit is geen taxatie.

Huren of kopen?

Een vergelijkbare woning huren

Te weinig vergelijkbare huurwoningen in de omgeving voor een huurindicatie.

Deze woning kopen

€ 2.750 per maand

Annuïteitenhypotheek van € 586.000 (middenwaarde) tegen 3,9% rente, 30 jaar, volledig gefinancierd: € 1.890 rente en € 860 aflossing in de eerste maand. Zonder onderhoud, belastingen en renteaftrek.

Wat is slimmer?

Voor een vergelijking zijn zowel een huurindicatie als een waarde-indicatie nodig.

Reken met uw eigen inleg, rente en huur in het onderdeel Maandlasten.

Kenmerken

Woningtype
Hoekwoning
Gebruiksdoel
Woonfunctie
Bouwjaar
1905
Woonoppervlakte
144 m²
Oppervlakte pand
76 m²
Oppervlakte perceel
100 m²
Energielabel
G
Status verblijfsobject
In gebruik
Status pand
In gebruik
BAG nummeraanduiding
0361200000033414
BAG verblijfsobject
0361010000033514
BAG pand
0361100000105981
Bron en methode

Basisregistratie Adressen en Gebouwen (Kadaster) en het energielabelregister. Oppervlakte perceel is de totale kadastrale oppervlakte; bij appartementen is dat het hele gebouwperceel.

Perceel, bodem en bestemming

De bodem is hier stabiel.

Perceeloppervlakte (BAG)
100 m²
Funderingsrisico in Spoorbuurt
0,0% van de woningen risico op paalrot (zeer laag) 2050 hoog scenario 0,0%, verschilzetting 1,5%; gemeente Alkmaar 0,0% — Klimaateffectatlas (Deltares/KCAF)
Bodemdaling in Spoorbuurt
−1,0 mm per jaar ondiep +0,3 mm; gemeente Alkmaar −1,4 mm
Kadaster, hoogte, bestemming, bodem
wordt opgehaald…
Bron en methode

Perceel: Kadaster (BRK, via PDOK; de perceelgrens staat op de kaart hierboven). Hoogte: Actueel Hoogtebestand Nederland. Bestemming: ruimtelijkeplannen.nl (bestemmingsplannen tot 1-1-2024; nieuwere regels staan in het omgevingsplan van de gemeente). Bodem en fundering: Klimaateffectatlas (CC BY 4.0) en RVO/KCAF. Indicaties, geen bouwkundig of juridisch advies.

Zon en schaduw

Hoe liggen de gevels, de tuin en het dak ten opzichte van de zon, en hoeveel schaduw geven de gebouwen eromheen? Berekend uit de zonnestand en de gebouwhoogtes van 3D BAG.

Gevels, tuin, dak en daglicht
wordt berekend…
Zonnebaan boven de woning (lokale tijd): zomer hoog, winter laag. Midden = recht boven, rand = horizon. Groene stip = richting van de tuin.

deze woning schaduw van gebouwen perceel richting van de zon

Gebouwen en hoogtes: 3D BAG (TU Delft, CC BY 4.0; dakhoogte = 70e percentiel boven het maaiveld van deze woning, uit het AHN). Perceel: Kadaster (BRK). Zonnestand: NOAA-algoritme, lokale tijd. Luchtfoto: PDOK, Beeldmateriaal Nederland (CC BY 4.0). Indicatie: bomen, schuttingen, dakkapellen en reliëf zijn niet meegenomen.

Energie en warmte

Een onzuinige woning: hoge energielasten, tocht en koude muren in de winter en vaak te warm in de zomer. Reken op een verduurzamingsbudget van tienduizenden euro's, met ISDE-subsidie, en op een lagere WWS-puntentelling bij verhuur. Banken rekenen hier vaak met hogere woonlasten. Een vergelijkbare woning geeft per jaar ongeveer € 751 meer uit aan energie dan de gemiddelde woning in Spoorbuurt.

Energielabel

G voorlopig label

Label A of beter in Spoorbuurt
18% van de woningen

Een schatting van de overheid op basis van bouwjaar en type, niet geregistreerd na een opname; bij verkoop of verhuur is een definitief label verplicht.

Met label E, F of G telt de woning 4 tot 15 WWS-punten negatief; verduurzamen (isolatie, warmtepomp) komt in aanmerking voor ISDE-subsidie.

Verbruik en kosten

€ 231 per maand bij een gemiddeld verbruik

Aardgas
1.250 m³ per jaar; buurt 840
Elektriciteit
2.750 kWh per jaar; buurt 2.050
Kosten per jaar
€ 2.774 gas € 1.736, stroom € 714, vaste kosten € 324
Gemiddelde woning in Spoorbuurt
€ 2.023 per jaar
Zonnepanelen
37% van vergelijkbare woningen; buurt 13%
Bron en methode

Gemiddelde levering aan woningen van dit type, deze grootte en bouwperiode (CBS 2025, temperatuurgecorrigeerd), tegen de gemiddelde consumententarieven van sep 2026 (CBS: 1,39 per m³ en 0,26 per kWh inclusief belasting, met vastrecht en vermindering energiebelasting). Het echte verbruik hangt af van bewoners en installatie.

Warmtetransitie en subsidie

Verwarming in Spoorbuurt
88% cv-ketel, 1% blokverwarming, 2% stadsverwarming 2022
Aardwarmtepotentie
>50%kans >5MWth Slochteren-formatie, WarmteAtlas
Warmtenet
geen warmtenet of bekend plan in deze buurt

ISDE 2026 (€ 500 miljoen): subsidie voor isolatie, (hybride) warmtepomp, zonneboiler, ventilatie en een aansluiting op een warmtenet (vast € 3.775); warmtepompen van circa € 500 tot ruim € 13.000 naar type en vermogen. Aanvragen bij RVO na installatie. ISDE bij RVO · Energiesubsidiewijzer (ook gemeentelijke regelingen)

Labels in Spoorbuurt

  • A of beter 18% 234
  • B 5% 62
  • C 11% 146
  • D 7% 91
  • E 8% 103
  • F 27% 354
  • G 20% 264
  • Geen label 3% 35
Bron en methode

Energielabel en labelverdeling EP-Online (RVO) via onze database; verbruiksprofielen CBS 85140NED (CC BY 4.0); tarieven CBS 85592NED; buurtverbruik CBS Kerncijfers; warmtenetten, plannen, proeftuinen en verwarmingsmix WarmteAtlas (RVO, buurtniveau; plannen toegekend aan de buurten waarvan het middelpunt in het plangebied ligt); ISDE: RVO. Indicaties, geen energieadvies.

Maandlasten: kopen of huren

Reken met uw eigen koopprijs, huur en aannames. Alle bedragen zijn aanpasbaar; het resultaat is een indicatie.

Eigen inleg 10% Spaargeld of overwaarde die u niet leent.
Hypotheekvorm
Hypotheek (bruto) —
waarvan aflossing (blijft uw vermogen)
Vaste lasten —
Totaal per maand —
Vaste lasten per maand (gemiddelden, pas aan)
Gemeente Alkmaar, 2026: OZB 0,0536% van de WOZ-waarde (€ 480.000, dus € 257 per jaar), afvalstoffenheffing € 450 en rioolheffing € 216 per jaar voor een meerpersoonshuishouden (COELO).
Hhs Hollands Noorderkwartier, 2026: ingezetenenheffing € 135, zuiveringsheffing € 267 (drie vervuilingseenheden) en watersysteemheffing 0,0353% van de WOZ-waarde (€ 169) per jaar (CBS).
Verplicht bij een hypotheek; gemiddelde premie.
Reservering; vaak 1% van de woningwaarde per jaar.
1.250 m³ gas en 2.750 kWh per jaar (CBS-gemiddelde van woningen van dit type, deze grootte en bouwperiode) tegen de tarieven van sep 2026.
Alleen bij appartementen.
Gemiddeld pakket.

Kopen of huren?

PostKopenHuren
Totaal per maand——
Waarvan aflossing (vermogensopbouw)——
Woonlast zonder aflossing——
Na 10 jaar afgelost——

Zonder waardeontwikkeling, hypotheekrenteaftrek, eigenwoningforfait, huurtoeslag of huurverhogingen. Een indicatie, geen advies.

Wat kost het kopen van deze woning?

De eenmalige kosten bovenop de koopsom: belasting, notaris, taxatie, advies en keuring. Sinds 2018 leent u maximaal de woningwaarde, dus deze kosten betaalt u uit eigen geld.

Kosten koper totaal—
Als percentage van de koopsom—
Waarvan fiscaal aftrekbaar (eenmalig)—
Eigen geld nodig kosten plus het deel van de koopsom dat u niet leent—
Kostenposten (richtbedragen 2026, pas aan)
2% van de koopsom voor een woning die u zelf gaat bewonen.
Inclusief inschrijving bij het Kadaster en onderzoekskosten; tarieven verschillen per notaris. Niet aftrekbaar.
Alleen met een hypotheek; inclusief inschrijving bij het Kadaster. Aftrekbaar.
De geldverstrekker vraagt een gevalideerd taxatierapport. Aftrekbaar.
Meestal € 2.000 tot € 3.500, afhankelijk van adviseur en situatie. Aftrekbaar.
De koopsom ligt boven de NHG-kostengrens van € 470.000 (2026): geen NHG mogelijk.
Aan te raden bij woningen van vóór 1995; deze woning is uit 1905. Een keuring brengt achterstallig onderhoud, fundering, dak en vocht in kaart. Niet aftrekbaar.
Vaak 1 tot 1,5% van de koopsom of een vast tarief. Niet aftrekbaar.
Als u de waarborgsom van 10% niet zelf stort: ongeveer 1% van dat bedrag. Niet aftrekbaar.
Verhuizer, vloeren, gordijnen en kleine aanpassingen; sterk persoonlijk.

Richtbedragen op basis van gangbare tarieven; vraag offertes op bij notaris, taxateur en adviseur. De aftrekbare kosten verlaagt u eenmalig op uw inkomstenbelasting in het jaar van aankoop. Geen financieel advies.

Handige tools

Interieur herinrichten met AI

Upload een foto van een kamer, kies een stijl en zie binnen een halve minuut hoe die kamer eruit kan zien. De kamer zelf blijft hetzelfde; alleen de inrichting verandert.

Deze tool is voor ingelogde bezoekers. Een account is gratis.

Inloggen

Buurt, wijk en gemeente

Wijk

Centrum

Woningen
6.396
Inwoners
9.760
Gem. WOZ-waarde
€ 361.000
Koopwoningen
50%
Gem. bouwjaar
1951
Meest voorkomend
Appartement (68%)
Alles over Centrum →
Gemeente

Alkmaar

Woningen
55.798
Inwoners
112.896
Gem. WOZ-waarde
€ 359.000
Koopwoningen
58%
Gem. bouwjaar
1972
Meest voorkomend
Appartement (39%)
Alles over Alkmaar →

Wie wonen er in de buurt?

Wie wonen er in de buurt?

Bekijk de CBS-cijfers van buurt, wijk en gemeente naast het landelijke beeld: herkomst, opleiding, inkomen, uitkeringen en werk.

Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.

Gratis account aanmaken Inloggen

Voorzieningen en bereikbaarheid

De supermarkt is op fietsafstand. De basisschool is op fietsafstand. Een OV-halte ligt om de hoek. Een stedelijke omgeving: alles dichtbij, met de drukte die daarbij hoort.

Grote supermarkt
700 m
gem. afstand in de buurt
Huisartsenpraktijk
1,1 km
gem. afstand in de buurt
Basisschool
900 m
gem. afstand in de buurt
Kinderdagverblijf
800 m
gem. afstand in de buurt
Dichtstbijzijnde basisschool
560 m
Rooms Katholieke Basisschool De Kring
Dichtstbijzijnde OV-halte
120 m
Alkmaar, Alkmaar Station · bus · 38 vertrekken per uur overdag
Dichtstbijzijnde laadpunt
60 m
71 Snaarmanslaan - Ubitricity
Dichtstbijzijnde kinderopvang
230 m
Kindercentrum Stoombol
Dichtstbijzijnde zendmast
320 m
Zendmast 2G, 4G, 5G · 3 antennes · 20,2 m hoog · veilige afstand 22,7 m
Scholen binnen 3 km
16
Stedelijkheid
Zeer sterk stedelijk
3.493 adressen per km²
Bron en methode

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van de buurt (CBS). School (DUO), OV-halte (OVapi/GTFS, vertrekken op een werkdag), zendmast (Antenneregister), laadpunt en kinderopvang: hemelsbreed vanaf dit adres, uit onze eigen database.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Geluid

50 dB Rustig

tot 45 dB zeer rustigboven 70 dB extreem

Wegverkeer
44 dB
Treinverkeer
45 dB
Vliegverkeer
onder 40 dB
Windturbines
geen
Wegverkeer, 's nachts
36 dB
Treinverkeer, 's nachts
37 dB

In buurt Spoorbuurt is 85% van de woningen luider dan dit adres; het gemiddelde daar is 55 dB.

Rustig: het geluid van een normale woonstraat. Overdag merkbaar als u erop let, 's nachts stil genoeg voor een open raam. De belangrijkste bron is treinverkeer (45 dB).

Bron en methode

Lden: jaargemiddelde geluidbelasting over dag, avond en nacht (RIVM-geluidkaarten 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024, 10 m-raster). Een ruwe indicatie, geen meting aan de gevel. De WHO adviseert voor wegverkeer maximaal 53 dB en voor vliegverkeer 45 dB.

Overstroming

Geen Geen

Op de kaart maximale waterdiepte staat voor deze plek geen overstromingsscenario.

Woningen in Spoorbuurt die kunnen overstromen
0%
Waarvan meer dan 0,5 m
0%
Maximale diepte in de buurt
geen

Voor deze plek is geen overstromingsscenario berekend: bij een dijkdoorbraak of hoog water blijft het hier naar verwachting droog. Een verzekering tegen overstroming is hier geen vereiste.

Bron en methode

LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte bij een overstroming, 25 m-raster; overstromingskans: Klimaateffectatlas. De diepte zegt niets over de kans dat het gebeurt; dijken en keringen zijn op die kans ontworpen.

Luchtkwaliteit

  • NO₂ 12,4 µg/m³ boven WHO-advies
  • PM2,5 7,8 µg/m³ boven WHO-advies
  • PM10 15,2 µg/m³ boven WHO-advies

Gemiddelde Nederlandse lucht: binnen de Europese norm, maar boven het strengere WHO-advies, zoals vrijwel overal in het land. Fijnstof en stikstofdioxide verhogen op lange termijn licht het risico op luchtwegklachten; de buurtvergelijking hieronder laat zien of dit adres beter of slechter scoort dan de omgeving.

Gemiddeld in Spoorbuurt: NO₂ 13,1, PM2,5 7,8 µg/m³.

Bron en methode

Jaargemiddelde concentraties op 25 m (RIVM, meest recente kaart). Streepje in de balk: WHO-advieswaarde (NO₂ 10, PM2,5 5, PM10 15 µg/m³); de kleur vergelijkt met het WHO-advies en de EU-norm voor 2030.

Licht 's nachts

Helder

donkerzeer helder

Gemiddeld in Spoorbuurt: helder.

Helder: veel kunstlicht van wegen, bedrijven of kassen. Veel licht 's nachts hangt samen met slechter slapen; let op de ligging van de slaapkamers.

Bron en methode

Kunstlicht naar boven gemeten door satellieten (RIVM lichtemissiekaart 2023, 375 m-raster), ingedeeld ten opzichte van alle Nederlandse woningen: donker is de donkerste 20%, zeer helder de helderste 10%.

Groen in de buurt

35% groen binnen 500 m

Gemiddeld in Spoorbuurt: 35%.

Weinig groen: vooral steen en dak, met tuinen en bomen als uitzondering. Zulke buurten warmen in de zomer sterker op en voelen drukker; zelf vergroenen (geveltuin, bomen) helpt direct.

Bron en methode

Aandeel groen (gras, struiken, bomen) in het 500 m-vak rond dit adres (RIVM groenkaart 2022). De helft van de Nederlandse woningen heeft meer dan 52% groen binnen 500 m; een op de tien minder dan 32%.

Vliegverkeer boven dit adres

Vliegverkeer boven dit adres

Bekijk hoeveel vliegtuigen hier per dag overkomen, hoe laag, op welke uren en welke luchthavens dat zijn.

Gratis met een account. Geen betaalgegevens nodig.

Gratis account aanmaken Inloggen

Klimaat en veiligheid

Ook op hete dagen blijft de hittestress rond het huis gematigd; de omgeving koelt 's avonds redelijk af. Bij een hoosbui stroomt regenwater langs het huis: een lage drempel, een souterrain of een laaggelegen tuin kan dan onderlopen.

Hitte

49–50 °C extreme hittestress

Gevoelstemperatuur op een hete zomerdag (2022), op 1 m van het huis.

Hitte-eilandeffect
1,8–2,0 °C warmer dan het buitengebied
Warme nachten (20 °C of meer)
6–7 nachten per jaar
Afstand tot een koele plek
200–300 m
Gemiddeld in Spoorbuurt
47 °C gevoelstemperatuur

Water

Regenwater bij een hoosbui (70 mm/uur)
een stroombaan loopt langs het huis (binnen 10 m)
Grondwateroverlast in 2050
Zeer grote toename
Droge verdieping in Spoorbuurt
100% van de woningen bij de zwaarste overstroming

Externe veiligheid

Hoogspanningslijn
geen binnen 2 km
Windturbine
3,2 km Windturbine 2,3 MW, ashoogte 85 m · rotor 71 m
Turbinegeluid op dit adres
ca. 21 dB niet hoorbaar; prognose uit vermogen en afstand van de dichtstbijzijnde turbine, buiten het bereik van de RIVM-kaart
Risicovolle activiteiten binnen 1 km
Mestvergisting, propaantank, tanken brandstoffen

In Spoorbuurt ligt 0% van de woningen binnen de magneetveldzone van een hoogspanningslijn en 0% binnen 1 km van een windturbine.

Bron en methode

Hitte, water en grondwater: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0; gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, overstromingskans en waterdiepte uit de landelijke overstromingsscenario's, kans op grondwateroverlast 2050 hoog scenario, stroombanen bij 70 mm neerslag in een uur). Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden (magneetveldzone); windturbines: RIVM; risicovolle activiteiten: Register Externe Veiligheidsrisico's via RIVM Atlas Leefomgeving (activiteiten met een aandachtsgebied binnen 1 km). Indicaties op basis van kaarten, geen metingen.

Veiligheid en leefbaarheid

Leefbaarheid in buurt Spoorbuurt

Zeer goed Leefbaarometer 2024, klasse 8 van 9

  • Fysieke omgeving: voldoende
  • Woningen: voldoende
  • Voorzieningen: zeer goed
  • Sociale samenhang: voldoende
  • Overlast en onveiligheid: zwak

Leefbaarometer 3.0 (BZK): geschatte waardering van de leefbaarheid, in negen klassen, met vijf dimensies ten opzichte van het landelijk gemiddelde. Meer over deze buurt

Misdrijven in buurt Spoorbuurt

186 per 1.000 inwoners per jaar -2% t.o.v. het jaar ervoor

Geregistreerd sep 2025 – aug 2026
450
Wijk Centrum
166 per 1.000
Gemeente Alkmaar
48 per 1.000
Nederland
45 per 1.000
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0 0 inbraken

Meest voorkomend

Fietsdiefstal
115
Vernieling
53
Bedreiging
25
Mishandeling
20
  1. 3302021
  2. 3352022
  3. 4422023
  4. 3852024
  5. 4612025

Ruim boven het landelijk gemiddelde. Vaak een centrum- of stationsbuurt met veel bezoekers, soms een buurt met structurele problemen; de Leefbaarometer en een avondbezoek vertellen welke van de twee. Woninginbraak komt hier weinig voor.

Bron en methode

Politie, geregistreerde misdrijven per buurt (CBS/politie open data, maandcijfers). Kleine buurten geven kleine aantallen; lees het cijfer samen met het aantal inwoners en woningen. Niet elk misdrijf wordt gemeld.

Woningrapport met biedadvies

Gaat u bieden op Stationstraat 49? Weet wat de woning echt waard is.

De gratis pagina geeft de feiten. Het rapport geeft het antwoord op de vraag die telt: wat bied ik? Drie scenario's in euro's, onderbouwd met de echte koopsommen van vergelijkbare woningen uit het Kadaster, de modelwaarde, de overbiedingscijfers van de gemeente en de staat van de woning op de foto's. Plus de vragen die u de makelaar moet stellen voordat u tekent.

Rekenvoorbeeld: een bod dat 2% te hoog is, kost bij een woning van € 450.000 al € 9.000. Het rapport kost € 19.

Voorzichtigonder of rond de vraagprijs, als er weinig bieders zijn
Marktconformwat vergelijkbare woningen hier de laatste maanden opbrachten
Kansrijkboven de markt, maar binnen de bandbreedte van de waarde
  • Biedstrategie met drie scenario's
    Een voorzichtig, marktconform en kansrijk bod in euro's, afgeleid van de modelwaarde, vergelijkbare verkopen en hoeveel er in deze gemeente boven de vraagprijs wordt betaald.
  • Vergelijkbare verkopen uit het Kadaster
    De werkelijke koopsommen van woningen in de buurt die op type, grootte en bouwperiode lijken, op de kaart en in een tabel, geïndexeerd naar vandaag.
  • Modelwaarde en eerdere verkopen
    De geautomatiseerde waardebepaling met bandbreedte, de verkoopgeschiedenis van dit adres en de WOZ-ontwikkeling door de jaren.
  • Marktcijfers van de gemeente
    Verkooptijd, overbiedingspercentage, prijs per m² en de krapte-indicator voor dit woningtype (NVM), zodat u weet hoeveel concurrentie u kunt verwachten.
  • Vragen voor de makelaar
    Een lijst vragen op maat voor de bezichtiging, afgeleid van bouwjaar, energielabel, risico's in de omgeving, de advertentie en de foto-analyse.
  • Staat van de woning uit de foto's
    Een beeldmodel beoordeelt de advertentiefoto's: algemene staat, keuken en badkamer, zichtbare gebreken en een opknapbudget als indicatie.
  • Maandlasten per bod
    Wat elk scenario per maand kost: hypotheek, kosten koper, gemeentelijke lasten, energie en onderhoud, naast huren als alternatief.
  • Alles van de gratis pagina erbij
    Woning, buurt, energie, leefomgeving, klimaat, veiligheid en vliegverkeer in een samenvatting, zodat alles in één PDF staat.

Meerdere woningen vergelijken? 5 rapporten voor € 39 per maand, extra rapporten € 6 per stuk. Geen taxatie en geen garantie, wel de cijfers waarmee u een bod kunt verdedigen.

Veelgestelde vragen over Stationstraat 49

Wat voor woning is Stationstraat 49?

Stationstraat 49 in Alkmaar is een hoekwoning, gebouwd in 1905, 144 m² woonoppervlakte, perceel 100 m². Het adres ligt in buurt Spoorbuurt, gemeente Alkmaar.

Welk energielabel heeft Stationstraat 49?

Het geregistreerde energielabel is G. Een vergelijkbare woning geeft gemiddeld € 231 per maand uit aan gas en stroom.

Wat is Stationstraat 49 ongeveer waard?

De indicatieve marktwaarde ligt tussen € 541.000 en € 630.000 (middenwaarde € 586.000, prijspeil sep 2026), berekend uit WOZ-waarden, vraagprijzen en verkopen van vergelijkbare woningen in de buurt. Dit is een indicatie, geen taxatie.

Hoe rustig is het aan Stationstraat 49?

Het jaargemiddelde geluidniveau aan de gevel is 50 dB Lden (rustig). De grootste bron is treinverkeer. Per dag passeren ongeveer 4 vliegtuigen lager dan 3.000 m binnen 2 km.

Kan Stationstraat 49 overstromen?

Op de landelijke kaart van maximale waterdiepte staat voor deze plek geen overstromingsscenario.

Hoe veilig is de buurt van Stationstraat 49?

In buurt Spoorbuurt registreerde de politie 186 misdrijven per 1.000 inwoners per jaar, tegen 48 in de gemeente en 45 landelijk. De Leefbaarometer beoordeelt de leefbaarheid als zeer goed.

Welke voorzieningen zijn dichtbij Stationstraat 49?

Gemiddelde afstanden in de buurt: grote supermarkt 700 m, huisarts 1,1 km, basisschool 900 m, kinderdagverblijf 800 m (CBS). De dichtstbijzijnde school, OV-halte, laadpunt en kinderopvang staan op deze pagina met hun afstand tot dit adres.

Waar komen deze gegevens vandaan?

Uit openbare bronnen van de overheid: BAG en Kadaster (kenmerken, perceel), EP-Online (energielabel), CBS (buurtcijfers, prijsindex, energieverbruik), RIVM (geluid, lucht, licht, groen), Klimaateffectatlas en LIWO (hitte, water), politie open data en Leefbaarometer (veiligheid), en ADS-B-netwerken (vliegverkeer). Alle berekeningen zijn indicaties, geen taxatie of advies.