Buurt Baardwijk

Buurt in wijk Waalwijk · gemeente Waalwijk · Noord-Brabant

  • 1.069 woningen
  • 2.140 inwoners
  • gem. bouwjaar 1963
  • gem. WOZ € 304.000

Wonen in Baardwijk: deze buurt in de gemeente Waalwijk telt 1.069 woningen, 2.140 inwoners en 1.050 huishoudens. De woningen in Baardwijk zijn vooral van het type appartement (38%) en tussenwoning (21%), gebouwd vooral in de periode 1945-1969 (32%) en met 51% koopwoningen en 49% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 304.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 43% label A of B; het meest voorkomende energielabel is A. De leefbaarheid scoort ruim voldoende volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 54 dB (redelijk) en de politie registreerde 33,2 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 500 m, een basisschool op 500 m en 28% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Baardwijk vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Baardwijk

Woningen
1.069
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1963
Gemiddelde woonoppervlakte
108 m²
Woningvoorraad (CBS)
1.048
2025

Woningtype

  • Appartement 38% 411
  • Tussenwoning 21% 226
  • Twee-onder-een-kap 15% 157
  • Vrijstaand 14% 148
  • Hoekwoning 12% 127

Energielabel

  • A of beter 20% 216
  • B 18% 196
  • C 14% 149
  • D 7% 77
  • E 5% 56
  • F 8% 83
  • G 17% 177
  • Geen label 11% 115

Bouwperiode

  • Voor 1945 31% 333
  • 1945–1969 32% 347
  • 1970–1989 9% 100
  • 1990–2009 11% 121
  • 2010 en later 16% 167
  • Onbekend 0% 1

Bewoners

Inwoners
2.140
1 januari 2025
Huishoudens
1.050
gem. 2,0 personen
Eenpersoonshuishoudens
43%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
28%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
3.306
inwoners per km²
Oppervlakte
0,6 km²
Geboren buiten Nederland
18%
Nederland: 16%
Personen in armoede
3%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
28
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
70%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
53%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 14% 300
  • 15–25 jaar 10% 225
  • 25–45 jaar 27% 580
  • 45–65 jaar 26% 560
  • 65 jaar en ouder 23% 485

Herkomst

  • Nederland 69% 1.470
  • Europa (excl. Nederland) 9% 195
  • Buiten Europa 22% 460

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 304.000
CBS 2024
Koopwoningen
51%
Huurwoningen
49%
42% corporatie
Eengezinswoningen
65%
35% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
2%
Onbewoonde woningen
6%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.570 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
510 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
900 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
21%
Aardgasvrij
8%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
10%
Verwarming (WarmteAtlas)
92% cv, 6% elektrisch
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
500 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
1,8 km
gem. afstand
Basisschool
500 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
600 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
8
Stedelijkheid
Matig stedelijk
1.487 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,0
1.035 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
285
waarvan 40 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

3 scholen in buurt Baardwijk, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Waalwijk

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
54 dB
gemeente 52 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
40%
gemeente 19%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
gemeente 0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
15%
gemeente 6%

Geluidniveau van de 1.069 woningen

  • tot 45 dB: zeer rustig 0% 1
  • 46–50 dB: rustig 32% 338
  • 51–55 dB: redelijk 33% 349
  • 56–60 dB: druk 27% 289
  • 61–65 dB: lawaaiig 8% 86
  • 66–70 dB: zeer lawaaiig 1% 6

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
100%
gemeente 86%
Waarvan meer dan 0,5 m water
99%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
1,2 m
gemiddeld 1,0 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
12,8 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
9,1 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
15,2 µg/m³
97% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Helder
gemeente: verlicht
Groen binnen 500 m
46%
gemeente 46%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
44 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
82%
gemeente 94%
Hitte-eilandeffect
0,8–1,0 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
96%
gemeente 77%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
0%
gemeente 0%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
79%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
48%
gemeente 25%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
4%
gemeente 2%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
33
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
71
+20% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,9
1 inbraak
Gemeente
36
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Vernieling 13% 9
  • Fietsdiefstal 7% 5
  • Mishandeling 7% 5
  • Inbraak schuur/garage 6% 4
  • Diefstal uit auto 4% 3
  • Drugshandel 4% 3
  • Woninginbraak 1% 1
  • Autodiefstal 1% 1

Per jaar

  1. 892021
  2. 672022
  3. 612023
  4. 622024
  5. 632025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Ruim voldoende Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Ruim voldoende
klasse 6 van 9, meting 2024
Score
4,02
−0,08 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,00
meting 2022: Ruim voldoende
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,11

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,02 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,00 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,05 zwak
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen −0,02 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,00 voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−0,8 mm per jaar
gemeente −1,1 mm
Bodemdaling (ondiep)
−0,0 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
0 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,0%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
1,0%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 68.000
Nettoarbeidsparticipatie
70%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
18%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
12,8%
aandeel personen (landelijk 20%)