Buurt Bijdorp

Buurt in wijk Kethel · gemeente Schiedam · Zuid-Holland

  • 111 woningen
  • 230 inwoners
  • gem. bouwjaar 1929
  • gem. WOZ € 315.000

Wonen in Bijdorp: deze buurt in de gemeente Schiedam telt 111 woningen, 230 inwoners en 110 huishoudens. De woningen in Bijdorp zijn vooral van het type tussenwoning (50%) en twee-onder-een-kap (23%), gebouwd vooral in de periode voor 1945 (93%) en met 95% koopwoningen en 5% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 315.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 6% label A of B; het meest voorkomende energielabel is F. De leefbaarheid scoort zeer goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 59 dB (druk) en de politie registreerde 173,9 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 800 m, een basisschool op 900 m en 32% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Bijdorp vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Bijdorp

Woningen
111
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1929
Gemiddelde woonoppervlakte
93 m²
Woningvoorraad (CBS)
110
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 50% 55
  • Twee-onder-een-kap 23% 26
  • Hoekwoning 14% 16
  • Vrijstaand 11% 12
  • Appartement 2% 2

Energielabel

  • A of beter 1% 1
  • B 5% 5
  • C 5% 5
  • D 6% 7
  • E 8% 9
  • F 36% 40
  • G 35% 39
  • Geen label 5% 5

Bouwperiode

  • Voor 1945 93% 103
  • 1990–2009 5% 6
  • 2010 en later 2% 2

Bewoners

Inwoners
230
1 januari 2025
Huishoudens
110
gem. 2,2 personen
Eenpersoonshuishoudens
27%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
32%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
831
inwoners per km²
Oppervlakte
0,3 km²
Geboren buiten Nederland
15%
Nederland: 16%
Personen in armoede
0%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
0
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
81%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
60%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 13% 30
  • 15–25 jaar 9% 20
  • 25–45 jaar 24% 55
  • 45–65 jaar 37% 85
  • 65 jaar en ouder 17% 40

Herkomst

  • Nederland 77% 185
  • Europa (excl. Nederland) 8% 20
  • Buiten Europa 15% 35

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 315.000
CBS 2024
Koopwoningen
95%
Huurwoningen
5%
0% corporatie
Eengezinswoningen
98%
2% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
1%
Onbewoonde woningen
2%
Nieuwbouw in het jaar
1
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.720 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
350 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
860 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
18%
Aardgasvrij
3%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
5%

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
800 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
1,1 km
gem. afstand
Basisschool
900 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
700 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
23
Stedelijkheid
Zeer sterk stedelijk
2.608 adressen per km²
Bedrijfsvestigingen
35
waarvan 5 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
59 dB
gemeente 56 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
100%
gemeente 34%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 2%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 24%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
44%
gemeente 15%

Geluidniveau van de 111 woningen

  • 56–60 dB: druk 74% 82
  • 61–65 dB: lawaaiig 18% 20
  • 66–70 dB: zeer lawaaiig 8% 9

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
84%
gemeente 91%
Waarvan meer dan 0,5 m water
78%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
1,8 m
gemiddeld 1,6 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
20,4 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
8,6 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
15,5 µg/m³
100% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Helder
gemeente: helder
Groen binnen 500 m
62%
gemeente 44%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
45 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
95%
gemeente 84%
Hitte-eilandeffect
1,0–1,2 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
100%
gemeente 87%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
0%
gemeente 0%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
0%
gemeente 24%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
12%
gemeente 11%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
174
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
40
-5% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
62
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Mishandeling 15% 6
  • Diefstal uit auto 13% 5
  • Vernieling 8% 3
  • Autodiefstal 3% 1
  • Fietsdiefstal 3% 1

Per jaar

  1. 382021
  2. 542022
  3. 422023
  4. 482024
  5. 452025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Zeer goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Zeer goed
klasse 8 van 9, meting 2024
Score
4,21
+0,10 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
−0,05
meting 2022: Zeer goed
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,00

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,05 zwak
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,01 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV +0,13 goed
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,04 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast −0,03 voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−3,9 mm per jaar
gemeente −2,8 mm
Bodemdaling (ondiep)
−2,8 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
3 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,7%
zeer laag, gemeente 2,9%
Paalrot in 2050
0,7%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
0,3%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 203.300
Nettoarbeidsparticipatie
81%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
18%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
22,5%
aandeel personen (landelijk 20%)