Buurt Binckhorst

Buurt in wijk Rosmalen-Zuid · gemeente Den Bosch · Noord-Brabant

  • 208 woningen
  • 745 inwoners
  • gem. bouwjaar 1995
  • gem. WOZ € 436.000

Wonen in Binckhorst: deze buurt in de gemeente Den Bosch telt 208 woningen, 745 inwoners en 175 huishoudens. De woningen in Binckhorst zijn vooral van het type appartement (71%) en vrijstaand (21%), gebouwd vooral in de periode 1990-2009 (40%) en met 39% koopwoningen en 61% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 436.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 76% label A of B; het meest voorkomende energielabel is A. De leefbaarheid scoort zeer goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 53 dB (redelijk) en de politie registreerde 44,3 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 3,0 km, een basisschool op 2,9 km en 20% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Binckhorst vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Binckhorst

Woningen
208
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1995
Gemiddelde woonoppervlakte
114 m²
Woningvoorraad (CBS)
208
2025

Woningtype

  • Appartement 71% 147
  • Vrijstaand 21% 44
  • Tussenwoning 4% 9
  • Hoekwoning 3% 6
  • Twee-onder-een-kap 1% 2

Energielabel

  • A of beter 65% 136
  • B 6% 12
  • C 1% 2
  • D 2% 5
  • E 1% 3
  • F 2% 5
  • G 16% 33
  • Geen label 6% 12

Bouwperiode

  • Voor 1945 17% 35
  • 1945–1969 5% 10
  • 1970–1989 6% 12
  • 1990–2009 40% 84
  • 2010 en later 32% 67

Bewoners

Inwoners
745
1 januari 2025
Huishoudens
175
gem. 1,9 personen
Eenpersoonshuishoudens
43%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
20%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
291
inwoners per km²
Oppervlakte
2,5 km²
waarvan 0,0 km² water
Geboren buiten Nederland
9%
Nederland: 16%
Personen in armoede
2%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
0
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
61%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
48%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 7% 50
  • 15–25 jaar 6% 45
  • 25–45 jaar 19% 145
  • 45–65 jaar 32% 245
  • 65 jaar en ouder 36% 270

Herkomst

  • Nederland 83% 605
  • Europa (excl. Nederland) 5% 35
  • Buiten Europa 12% 85

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 436.000
CBS 2024
Koopwoningen
39%
Huurwoningen
61%
42% corporatie
Eengezinswoningen
29%
71% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
31%
Onbewoonde woningen
11%
Nieuwbouw in het jaar
1
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.960 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
890 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
530 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
36%
Aardgasvrij
30%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
31%
Verwarming (WarmteAtlas)
49% cv, 7% blok, 1% elektrisch
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
3,0 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
2,9 km
gem. afstand
Basisschool
2,9 km
gem. afstand
Kinderdagverblijf
800 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
1
Stedelijkheid
Niet stedelijk
207 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,0
181 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
65
waarvan 0 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

1 school in buurt Binckhorst, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Den Bosch

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
53 dB
gemeente 52 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
16%
gemeente 22%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
4%
gemeente 2%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
gemeente 2%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
2%
gemeente 8%

Geluidniveau van de 208 woningen

  • 46–50 dB: rustig 13% 28
  • 51–55 dB: redelijk 71% 148
  • 56–60 dB: druk 14% 29
  • 61–65 dB: lawaaiig 1% 2
  • 66–70 dB: zeer lawaaiig 0% 1

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
100%
gemeente 97%
Waarvan meer dan 0,5 m water
100%
Waarvan meer dan 2 m water
7%
Maximale waterdiepte
2,8 m
gemiddeld 1,6 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
14,1 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
9,0 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
15,0 µg/m³
53% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Gedimd
gemeente: verlicht
Groen binnen 500 m
90%
gemeente 56%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
39 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
85%
gemeente 89%
Hitte-eilandeffect
0,2–0,4 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
100%
gemeente 87%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
100%
gemeente 70%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
24%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
100%
gemeente 81%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
0%
gemeente 4%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 1%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 4%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
44
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
33
0% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
59
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Vernieling 9% 3
  • Diefstal uit auto 6% 2
  • Mishandeling 6% 2
  • Autodiefstal 3% 1
  • Fietsdiefstal 3% 1
  • Straatroof 3% 1

Per jaar

  1. 242021
  2. 282022
  3. 342023
  4. 202024
  5. 332025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Zeer goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Zeer goed
klasse 8 van 9, meting 2024
Score
4,21
+0,11 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
−0,04
meting 2022: Zeer goed
Gemeente
Goed
score 4,12

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,05 ruim voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,03 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,11 onvoldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,05 ruim voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,09 goed

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Verwachte daling tot 2050
0 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,0%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
1,0%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 64.900
Nettoarbeidsparticipatie
61%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
28%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
22,6%
aandeel personen (landelijk 20%)