Buurt Bomenbuurt

Buurt in wijk Oss-Zuid · gemeente Oss · Noord-Brabant

  • 336 woningen
  • 680 inwoners
  • gem. bouwjaar 1965
  • gem. WOZ € 313.000

Wonen in Bomenbuurt: deze buurt in de gemeente Oss telt 336 woningen, 680 inwoners en 355 huishoudens. De woningen in Bomenbuurt zijn vooral van het type appartement (38%) en tussenwoning (24%), gebouwd vooral in de periode 1945-1969 (75%) en met 73% koopwoningen en 27% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 313.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 13% label A of B; het meest voorkomende energielabel is E. De leefbaarheid scoort goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 58 dB (druk) en de politie registreerde 23,5 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 600 m, een basisschool op 300 m en 27% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Bomenbuurt vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Bomenbuurt

Woningen
336
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1965
Gemiddelde woonoppervlakte
108 m²
Woningvoorraad (CBS)
324
2025

Woningtype

  • Appartement 38% 128
  • Tussenwoning 24% 82
  • Hoekwoning 17% 57
  • Twee-onder-een-kap 12% 39
  • Vrijstaand 9% 30

Energielabel

  • A of beter 5% 17
  • B 7% 25
  • C 23% 76
  • D 18% 62
  • E 25% 84
  • F 15% 50
  • G 6% 21
  • Geen label 0% 1

Bouwperiode

  • Voor 1945 4% 15
  • 1945–1969 75% 253
  • 1970–1989 16% 53
  • 2010 en later 4% 12
  • Onbekend 1% 3

Bewoners

Inwoners
680
1 januari 2025
Huishoudens
355
gem. 1,9 personen
Eenpersoonshuishoudens
44%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
27%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
3.547
inwoners per km²
Oppervlakte
0,2 km²
Geboren buiten Nederland
18%
Nederland: 16%
Personen in armoede
4%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
15
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
76%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
58%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 12% 80
  • 15–25 jaar 15% 100
  • 25–45 jaar 32% 215
  • 45–65 jaar 27% 185
  • 65 jaar en ouder 15% 100

Herkomst

  • Nederland 76% 515
  • Europa (excl. Nederland) 15% 100
  • Buiten Europa 10% 65

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 26% 150
  • Havo, vwo, mbo 2–4 49% 280
  • Hbo, wo 25% 140

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 313.000
CBS 2024
Koopwoningen
73%
Huurwoningen
27%
12% corporatie
Eengezinswoningen
64%
36% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
0%
Onbewoonde woningen
2%
Nieuwbouw in het jaar
12
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.550 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
720 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
920 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
32%
Aardgasvrij
1%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
4%
Verwarming (WarmteAtlas)
85% cv, 14% blok
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
600 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
1,6 km
gem. afstand
Basisschool
300 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
400 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
8
Stedelijkheid
Weinig stedelijk
905 adressen per km²
Auto's per huishouden
0,9
325 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
70
waarvan 10 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
58 dB
gemeente 53 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
15%
gemeente 15%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 2%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
7%
gemeente 5%

Geluidniveau van de 336 woningen

  • 51–55 dB: redelijk 0% 1
  • 56–60 dB: druk 90% 303
  • 61–65 dB: lawaaiig 10% 32

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
0%
gemeente 50%
Waarvan meer dan 0,5 m water
0%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
geen

Lucht, licht en groen

NO₂
11,8 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
9,0 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,9 µg/m³
0% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Helder
gemeente: gedimd
Groen binnen 500 m
67%
gemeente 62%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
44 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
97%
gemeente 93%
Hitte-eilandeffect
0,8–1,0 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
100%
gemeente 77%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
100%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
100%
gemeente 84%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
9%
gemeente 6%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 1%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
24
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
16
-53% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
48
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Vernieling 13% 2
  • Autodiefstal 6% 1
  • Fietsdiefstal 6% 1

Per jaar

  1. 242021
  2. 352022
  3. 102023
  4. 162024
  5. 342025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Goed
klasse 7 van 9, meting 2024
Score
4,16
+0,06 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,02
meting 2022: Goed
Gemeente
Goed
score 4,13

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,01 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom −0,05 zwak
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV +0,03 voldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,01 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,07 ruim voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−0,5 mm per jaar
gemeente −0,8 mm
Bodemdaling (ondiep)
+0,0 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
0 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,1%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
1,0%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 145.600
Nettoarbeidsparticipatie
76%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
13%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
15,3%
aandeel personen (landelijk 20%)