Buurt Bomenbuurt

Buurt in wijk Hoekeindse Zoom · gemeente Lansingerland · Zuid-Holland

  • 835 woningen
  • 2.040 inwoners
  • gem. bouwjaar 1979
  • gem. WOZ € 383.000

Wonen in Bomenbuurt: deze buurt in de gemeente Lansingerland telt 835 woningen, 2.040 inwoners en 835 huishoudens. De woningen in Bomenbuurt zijn vooral van het type tussenwoning (57%) en hoekwoning (27%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (100%) en met 61% koopwoningen en 39% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 383.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 33% label A of B; het meest voorkomende energielabel is C. De leefbaarheid scoort ruim voldoende volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 49 dB (rustig) en de politie registreerde 19,1 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 1,7 km, een basisschool op 400 m en 42% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Bomenbuurt vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Bomenbuurt

Woningen
835
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1979
Gemiddelde woonoppervlakte
109 m²
Woningvoorraad (CBS)
836
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 57% 474
  • Hoekwoning 27% 222
  • Appartement 12% 100
  • Twee-onder-een-kap 3% 28
  • Vrijstaand 1% 11

Energielabel

  • A of beter 23% 193
  • B 10% 82
  • C 63% 526
  • D 3% 29
  • E 0% 2
  • F 0% 1
  • Geen label 0% 2

Bouwperiode

  • 1970–1989 100% 834
  • 2010 en later 0% 1

Bewoners

Inwoners
2.040
1 januari 2025
Huishoudens
835
gem. 2,4 personen
Eenpersoonshuishoudens
28%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
42%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
7.761
inwoners per km²
Oppervlakte
0,3 km²
waarvan 0,0 km² water
Geboren buiten Nederland
13%
Nederland: 16%
Personen in armoede
2%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
20
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
69%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
58%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 18% 370
  • 15–25 jaar 12% 240
  • 25–45 jaar 22% 460
  • 45–65 jaar 26% 540
  • 65 jaar en ouder 21% 435

Herkomst

  • Nederland 74% 1.500
  • Europa (excl. Nederland) 7% 145
  • Buiten Europa 19% 390

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 32% 470
  • Havo, vwo, mbo 2–4 42% 620
  • Hbo, wo 27% 400

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 383.000
CBS 2024
Koopwoningen
61%
Huurwoningen
39%
38% corporatie
Eengezinswoningen
88%
12% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
0%
Onbewoonde woningen
2%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.350 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
800 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
830 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
59%
Aardgasvrij
1%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
4%
Verwarming (WarmteAtlas)
99% cv
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
1,7 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
600 m
gem. afstand
Basisschool
400 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
900 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
4
Stedelijkheid
Matig stedelijk
1.043 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,1
911 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
195
waarvan 20 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
49 dB
gemeente 54 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 15%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 10%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
38%
gemeente 14%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
gemeente 0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
0%
gemeente 4%

Geluidniveau van de 835 woningen

  • 46–50 dB: rustig 87% 723
  • 51–55 dB: redelijk 13% 112

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
34%
gemeente 57%
Waarvan meer dan 0,5 m water
4%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
0,8 m
gemiddeld 0,2 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
13,6 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
8,2 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,6 µg/m³
0% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Helder
gemeente: zeer helder
Groen binnen 500 m
69%
gemeente 54%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
44 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
96%
gemeente 99%
Hitte-eilandeffect
0,8–1,0 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
85%
gemeente 50%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
99%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
8%
gemeente 16%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
8%
gemeente 9%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
19
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
39
-7% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
1,2
1 inbraak
Gemeente
33
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Vernieling 10% 4
  • Diefstal uit auto 8% 3
  • Fietsdiefstal 8% 3
  • Bedreiging 8% 3
  • Woninginbraak 3% 1
  • Inbraak schuur/garage 3% 1
  • Autodiefstal 3% 1
  • Mishandeling 3% 1

Per jaar

  1. 422021
  2. 482022
  3. 372023
  4. 402024
  5. 432025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Ruim voldoende Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Ruim voldoende
klasse 6 van 9, meting 2024
Score
4,06
−0,04 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,04
meting 2022: Ruim voldoende
Gemeente
Goed
score 4,16

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,02 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,00 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,10 onvoldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,00 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,04 ruim voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−0,1 mm per jaar
gemeente −1,2 mm
Bodemdaling (ondiep)
+0,0 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
2 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,1%
zeer laag, gemeente 0,3%
Paalrot in 2050
0,1%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
0,0%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 192.100
Nettoarbeidsparticipatie
69%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
17%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
20,9%
aandeel personen (landelijk 20%)