Buurt De Lancaster
Buurt in wijk Dronten Zuid · gemeente Dronten · Flevoland
- 435 woningen
- 910 inwoners
- gem. bouwjaar 1982
- gem. WOZ € 275.000
Wonen in De Lancaster: deze buurt in de gemeente Dronten telt 435 woningen, 910 inwoners en 450 huishoudens. De woningen in De Lancaster zijn vooral van het type tussenwoning (49%) en appartement (22%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (100%) en met 57% koopwoningen en 43% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 275.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 33% label A of B; het meest voorkomende energielabel is C. De leefbaarheid scoort ruim voldoende volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 48 dB (rustig) en de politie registreerde 29,7 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 400 m, een basisschool op 300 m en 29% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in De Lancaster vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.
Kaart
Woningen in De Lancaster
- Woningen
- 435 adressen met woonfunctie (BAG)
- Gemiddeld bouwjaar
- 1982
- Gemiddelde woonoppervlakte
- 110 m²
- Woningvoorraad (CBS)
- 436 2025
Woningtype
Energielabel
Bouwperiode
Bewoners
- Inwoners
- 910 1 januari 2025
- Huishoudens
- 450 gem. 2,0 personen
- Eenpersoonshuishoudens
- 42% Nederland: 40%
- Huishoudens met kinderen
- 29% Nederland: 32%
- Bevolkingsdichtheid
- 5.496 inwoners per km²
- Oppervlakte
- 0,2 km²
- Geboren buiten Nederland
- 10% Nederland: 16%
- Personen in armoede
- 2% Nederland: 3%
- Bijstandsuitkeringen
- 22 per 1.000 inwoners · Nederland: 22
- Nettoarbeidsparticipatie
- 74% Nederland: 72%
- Werknemers met vast contract
- 63% Nederland: 56%
Leeftijdsopbouw
Herkomst
Opleidingsniveau (15–75 jaar)
Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.
Wonen en waarde
- Gemiddelde WOZ-waarde
- € 275.000 CBS 2024
- Koopwoningen
- 57%
- Huurwoningen
- 43% 29% corporatie
- Eengezinswoningen
- 74% 26% meergezins
- Gebouwd in de laatste 10 jaar
- 0%
- Onbewoonde woningen
- 1%
- Nieuwbouw in het jaar
- 1 opgeleverde woningen
De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.
Energie
- Gem. stroomverbruik
- 2.390 kWh per woning per jaar
- Gem. teruglevering
- 740 kWh zonnestroom per woning
- Gem. gasverbruik
- 790 m³ per woning per jaar
- Woningen met zonnepanelen
- 34%
- Aardgasvrij
- 1%
- Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
- 5%
- Verwarming (WarmteAtlas)
- 99% cv 2022
- Aardwarmtepotentie
- Ongunstig Slochteren-formatie
Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".
Voorzieningen en bereikbaarheid
- Grote supermarkt
- 400 m gem. afstand
- Huisartsenpraktijk
- 300 m gem. afstand
- Basisschool
- 300 m gem. afstand
- Kinderdagverblijf
- 400 m gem. afstand
- Scholen binnen 3 km
- 10
- Stedelijkheid
- Matig stedelijk 1.430 adressen per km²
- Auto's per huishouden
- 1,0 430 personenauto's
- Bedrijfsvestigingen
- 105 waarvan 15 handel en horeca
Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).
Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen
- Gemiddeld geluidniveau (Lden)
- 48 dB gemeente 49 dB
- Woningen met wegverkeer boven 55 dB
- 5% gemeente 5%
- Woningen met treinverkeer boven 55 dB
- 0% gemeente 2%
- Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
- 0% gemeente 0%
- Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
- 0% gemeente 21%
- 's Nachts wegverkeer boven 50 dB
- 0% gemeente 0%
Geluidniveau van de 435 woningen
Overstroming
- Woningen die kunnen overstromen
- 100% gemeente 98%
- Waarvan meer dan 0,5 m water
- 100%
- Waarvan meer dan 2 m water
- 91%
- Maximale waterdiepte
- 2,3 m gemiddeld 2,2 m waar het overstroomt
Lucht, licht en groen
- NO₂
- 6,9 µg/m³ 0% boven WHO-advies (10)
- PM2,5
- 7,5 µg/m³ 100% boven WHO-advies (5)
- PM10
- 13,3 µg/m³ 0% boven WHO-advies (15)
- Licht 's nachts
- Donker gemeente: donker
- Groen binnen 500 m
- 56% gemeente 62%
Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.
Klimaat en veiligheid
- Gevoelstemperatuur op een hete dag
- 45 °C extreme hittestress
- Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
- 99% gemeente 96%
- Hitte-eilandeffect
- 0,6–0,8 °C gemiddeld warmer dan het buitengebied
- Woningen met een koele plek binnen 300 m
- 100% gemeente 91%
- Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
- 100% gemeente 100%
- Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
- 88%
- Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
- 100% gemeente 54%
- Woningen met een regenstroombaan langs het huis
- 19% gemeente 8%
- Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
- 0% gemeente 0%
- Woningen binnen 1 km van een windturbine
- 0% gemeente 5%
Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.
Veiligheid
- Misdrijven per 1.000 inwoners
- 30 sep 2025 – aug 2026
- Geregistreerde misdrijven
- 27 -10% t.o.v. het jaar ervoor
- Woninginbraken per 1.000 woningen
- 0,0 0 inbraken
- Gemeente
- 29 per 1.000 inwoners
- Nederland
- 45 per 1.000 inwoners
Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)
Per jaar
Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.
Leefbaarheid
Ruim voldoende Leefbaarometer 2024
zeer onvoldoendeuitstekend
- Leefbaarheid
- Ruim voldoende klasse 6 van 9, meting 2024
- Score
- 4,05 −0,05 t.o.v. het landelijk gemiddelde
- Sinds de vorige meting
- +0,02 meting 2022: Ruim voldoende
- Gemeente
- Ruim voldoende score 4,10
Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde
- Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,02 voldoende
- Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,00 voldoende
- Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,08 onvoldoende
- Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen −0,01 voldoende
- Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,02 voldoende
Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.
Bodem en fundering
- Bodemdaling (totaal)
- −1,6 mm per jaar gemeente −1,9 mm
- Bodemdaling (ondiep)
- −0,3 mm per jaar veen en klei die inklinken
- Verwachte daling tot 2050
- 1 cm hoog scenario
- Woningen met risico op paalrot
- 0,0% zeer laag, gemeente 0,2%
- Paalrot in 2050
- 0,0% hoog scenario, drogere zomers
- Verschilzetting in 2050
- 0,9% woningen op staal met risico
Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.
Inkomen en werk
- Mediaan vermogen huishoudens
- € 100.200
- Nettoarbeidsparticipatie
- 74% van 15 tot 75 jaar
- Zelfstandigen
- 11% van de werkzame bevolking
- Hoogste 20% inkomens
- 13,9% aandeel personen (landelijk 20%)