Buurt Eerschot

Buurt in wijk Sint-Oedenrode · gemeente Meierijstad · Noord-Brabant

  • 1.015 woningen
  • 2.190 inwoners
  • gem. bouwjaar 1979
  • gem. WOZ € 430.000

Wonen in Eerschot: deze buurt in de gemeente Meierijstad telt 1.015 woningen, 2.190 inwoners en 960 huishoudens. De woningen in Eerschot zijn vooral van het type tussenwoning (44%) en hoekwoning (23%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (30%) en met 71% koopwoningen en 28% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 430.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 44% label A of B; het meest voorkomende energielabel is C. De leefbaarheid scoort goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 52 dB (redelijk) en de politie registreerde 27,4 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 900 m, een basisschool op 500 m en 34% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Eerschot vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Eerschot

Woningen
1.015
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1979
Gemiddelde woonoppervlakte
134 m²
Woningvoorraad (CBS)
963
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 44% 448
  • Hoekwoning 23% 230
  • Appartement 14% 139
  • Twee-onder-een-kap 11% 109
  • Vrijstaand 9% 89

Energielabel

  • A of beter 30% 305
  • B 13% 127
  • C 31% 311
  • D 12% 120
  • E 5% 48
  • F 3% 33
  • G 4% 43
  • Geen label 3% 28

Bouwperiode

  • Voor 1945 7% 70
  • 1945–1969 29% 296
  • 1970–1989 30% 309
  • 1990–2009 26% 261
  • 2010 en later 8% 78
  • Onbekend 0% 1

Bewoners

Inwoners
2.190
1 januari 2025
Huishoudens
960
gem. 2,3 personen
Eenpersoonshuishoudens
29%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
34%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
3.516
inwoners per km²
Oppervlakte
0,6 km²
waarvan 0,0 km² water
Geboren buiten Nederland
9%
Nederland: 16%
Personen in armoede
1%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
14
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
76%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
61%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 15% 330
  • 15–25 jaar 11% 245
  • 25–45 jaar 24% 535
  • 45–65 jaar 26% 570
  • 65 jaar en ouder 23% 505

Herkomst

  • Nederland 86% 1.880
  • Europa (excl. Nederland) 6% 130
  • Buiten Europa 8% 180

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 24% 390
  • Havo, vwo, mbo 2–4 46% 750
  • Hbo, wo 30% 480

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 430.000
CBS 2024
Koopwoningen
71%
Huurwoningen
28%
21% corporatie
Eengezinswoningen
88%
12% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
2%
Onbewoonde woningen
2%
Nieuwbouw in het jaar
1
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.850 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
1.180 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
910 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
47%
Aardgasvrij
5%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
9%
Verwarming (WarmteAtlas)
95% cv, 4% elektrisch
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
900 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
900 m
gem. afstand
Basisschool
500 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
500 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
5
Stedelijkheid
Weinig stedelijk
877 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,2
1.139 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
215
waarvan 30 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Scholen

1 school in buurt Eerschot, met leerlingen en het oordeel van de Inspectie.

Alle scholen in gemeente Meierijstad

DUO open onderwijsdata en Inspectie van het Onderwijs; de school is aan de buurt gekoppeld via het adres van de vestiging.

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
52 dB
gemeente 52 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
25%
gemeente 14%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 6%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
7%
gemeente 4%

Geluidniveau van de 1.015 woningen

  • 46–50 dB: rustig 53% 541
  • 51–55 dB: redelijk 24% 240
  • 56–60 dB: druk 21% 211
  • 61–65 dB: lawaaiig 2% 23

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
28%
gemeente 7%
Waarvan meer dan 0,5 m water
11%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
1,6 m
gemiddeld 0,4 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
12,4 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
9,0 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
15,2 µg/m³
87% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Gedimd
gemeente: gedimd
Groen binnen 500 m
51%
gemeente 53%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
46 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
99%
gemeente 95%
Hitte-eilandeffect
0,8–1,0 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
77%
gemeente 79%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
0%
gemeente 0%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
93%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
100%
gemeente 84%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
9%
gemeente 5%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
27
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
60
+100% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
3,0
3 inbraken
Gemeente
33
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Diefstal uit auto 22% 13
  • Drugshandel 12% 7
  • Vernieling 8% 5
  • Woninginbraak 5% 3
  • Fietsdiefstal 3% 2
  • Bedreiging 3% 2
  • Mishandeling 3% 2
  • Autodiefstal 2% 1

Per jaar

  1. 712021
  2. 412022
  3. 422023
  4. 382024
  5. 412025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Goed
klasse 7 van 9, meting 2024
Score
4,12
+0,02 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,04
meting 2022: Ruim voldoende
Gemeente
Goed
score 4,16

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid −0,01 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,03 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,11 onvoldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,03 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,07 ruim voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−0,4 mm per jaar
gemeente −0,5 mm
Bodemdaling (ondiep)
−0,1 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
0 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,0%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
2,5%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 283.600
Nettoarbeidsparticipatie
76%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
13%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
17,3%
aandeel personen (landelijk 20%)