Buurt Havenbuurt

Buurt in wijk Meerpolder · gemeente Lansingerland · Zuid-Holland

  • 917 woningen
  • 2.315 inwoners
  • gem. bouwjaar 2004
  • gem. WOZ € 486.000

Wonen in Havenbuurt: deze buurt in de gemeente Lansingerland telt 917 woningen, 2.315 inwoners en 910 huishoudens. De woningen in Havenbuurt zijn vooral van het type tussenwoning (59%) en hoekwoning (20%), gebouwd vooral in de periode 1990-2009 (92%) en met 81% koopwoningen en 19% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 486.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 99% label A of B; het meest voorkomende energielabel is A. De leefbaarheid scoort zeer goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 53 dB (redelijk) en de politie registreerde 6,9 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 1,0 km, een basisschool op 900 m en 51% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Havenbuurt vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Havenbuurt

Woningen
917
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
2004
Gemiddelde woonoppervlakte
124 m²
Woningvoorraad (CBS)
915
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 59% 544
  • Hoekwoning 20% 180
  • Appartement 19% 171
  • Vrijstaand 1% 12
  • Twee-onder-een-kap 1% 10

Energielabel

  • A of beter 84% 772
  • B 14% 128
  • C 0% 1
  • D 0% 2
  • E 0% 1
  • F 0% 4
  • G 1% 5
  • Geen label 0% 4

Bouwperiode

  • Voor 1945 1% 9
  • 1945–1969 1% 5
  • 1990–2009 92% 843
  • 2010 en later 7% 60

Bewoners

Inwoners
2.315
1 januari 2025
Huishoudens
910
gem. 2,6 personen
Eenpersoonshuishoudens
22%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
51%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
8.140
inwoners per km²
Oppervlakte
0,3 km²
waarvan 0,0 km² water
Geboren buiten Nederland
13%
Nederland: 16%
Personen in armoede
1%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
4
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
81%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
62%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 18% 425
  • 15–25 jaar 13% 310
  • 25–45 jaar 24% 545
  • 45–65 jaar 31% 725
  • 65 jaar en ouder 13% 305

Herkomst

  • Nederland 73% 1.710
  • Europa (excl. Nederland) 7% 165
  • Buiten Europa 20% 465

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 19% 330
  • Havo, vwo, mbo 2–4 36% 640
  • Hbo, wo 45% 800

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 486.000
CBS 2024
Koopwoningen
81%
Huurwoningen
19%
11% corporatie
Eengezinswoningen
81%
19% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
6%
Onbewoonde woningen
1%
Nieuwbouw in het jaar
1
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.840 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
1.130 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
660 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
48%
Aardgasvrij
2%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
5%
Verwarming (WarmteAtlas)
99% cv, 1% elektrisch
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
1,0 km
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
500 m
gem. afstand
Basisschool
900 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
800 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
15
Stedelijkheid
Sterk stedelijk
1.599 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,1
1.020 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
260
waarvan 30 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
53 dB
gemeente 54 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
14%
gemeente 15%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 10%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 14%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
gemeente 0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
1%
gemeente 4%

Geluidniveau van de 917 woningen

  • 46–50 dB: rustig 12% 107
  • 51–55 dB: redelijk 75% 689
  • 56–60 dB: druk 13% 121

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
18%
gemeente 57%
Waarvan meer dan 0,5 m water
10%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
0,7 m
gemiddeld 0,5 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
16,0 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
8,8 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
15,5 µg/m³
97% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Helder
gemeente: zeer helder
Groen binnen 500 m
58%
gemeente 54%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
46 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
100%
gemeente 99%
Hitte-eilandeffect
0,8–1,0 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
47%
gemeente 50%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
0%
gemeente 0%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
100%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
0%
gemeente 16%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
8%
gemeente 9%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
7
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
16
-52% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
33
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Fietsdiefstal 25% 4
  • Autodiefstal 19% 3
  • Diefstal uit auto 13% 2
  • Vernieling 13% 2

Per jaar

  1. 262021
  2. 382022
  3. 452023
  4. 352024
  5. 252025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Zeer goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Zeer goed
klasse 8 van 9, meting 2024
Score
4,21
+0,11 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,02
meting 2022: Goed
Gemeente
Goed
score 4,16

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,00 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,02 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,03 voldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen +0,03 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,09 goed

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−0,9 mm per jaar
gemeente −1,2 mm
Bodemdaling (ondiep)
+0,1 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
3 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,3%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
6,1%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 318.300
Nettoarbeidsparticipatie
81%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
15%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
33,4%
aandeel personen (landelijk 20%)