Buurt Middenveer

Buurt in wijk Sliedrecht-Oost · gemeente Sliedrecht · Zuid-Holland

  • 489 woningen
  • 1.160 inwoners
  • gem. bouwjaar 1979
  • gem. WOZ € 306.000

Wonen in Middenveer: deze buurt in de gemeente Sliedrecht telt 489 woningen, 1.160 inwoners en 490 huishoudens. De woningen in Middenveer zijn vooral van het type tussenwoning (53%) en appartement (23%), gebouwd vooral in de periode 1970-1989 (72%) en met 61% koopwoningen en 39% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 306.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 30% label A of B; het meest voorkomende energielabel is C. De leefbaarheid scoort ruim voldoende volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 52 dB (redelijk) en de politie registreerde 19,8 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 700 m, een basisschool op 600 m en 38% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Middenveer vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Middenveer

Woningen
489
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1979
Gemiddelde woonoppervlakte
99 m²
Woningvoorraad (CBS)
490
2025

Woningtype

  • Tussenwoning 53% 261
  • Appartement 23% 112
  • Hoekwoning 17% 85
  • Twee-onder-een-kap 4% 22
  • Vrijstaand 2% 9

Energielabel

  • A of beter 11% 53
  • B 19% 92
  • C 57% 281
  • D 5% 23
  • E 4% 20
  • F 2% 12
  • G 1% 7
  • Geen label 0% 1

Bouwperiode

  • Voor 1945 2% 9
  • 1945–1969 23% 111
  • 1970–1989 72% 352
  • 1990–2009 3% 17

Bewoners

Inwoners
1.160
1 januari 2025
Huishoudens
490
gem. 2,4 personen
Eenpersoonshuishoudens
35%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
38%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
7.027
inwoners per km²
Oppervlakte
0,2 km²
Geboren buiten Nederland
9%
Nederland: 16%
Personen in armoede
1%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
26
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
68%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
64%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 18% 210
  • 15–25 jaar 13% 145
  • 25–45 jaar 24% 280
  • 45–65 jaar 27% 310
  • 65 jaar en ouder 18% 210

Herkomst

  • Nederland 83% 960
  • Europa (excl. Nederland) 2% 25
  • Buiten Europa 15% 175

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 33% 290
  • Havo, vwo, mbo 2–4 48% 430
  • Hbo, wo 19% 170

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 306.000
CBS 2024
Koopwoningen
61%
Huurwoningen
39%
37% corporatie
Eengezinswoningen
77%
23% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
0%
Onbewoonde woningen
1%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.310 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
640 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
750 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
39%
Aardgasvrij
0%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
3%
Verwarming (WarmteAtlas)
100% cv
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
700 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
300 m
gem. afstand
Basisschool
600 m
gem. afstand
Kinderdagverblijf
1,0 km
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
6
Stedelijkheid
Sterk stedelijk
2.046 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,1
518 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
75
waarvan 15 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
52 dB
gemeente 57 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
25%
gemeente 48%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 1%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
11%
gemeente 26%

Geluidniveau van de 489 woningen

  • 46–50 dB: rustig 57% 279
  • 51–55 dB: redelijk 18% 90
  • 56–60 dB: druk 17% 81
  • 61–65 dB: lawaaiig 8% 39

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
83%
gemeente 78%
Waarvan meer dan 0,5 m water
83%
Waarvan meer dan 2 m water
83%
Maximale waterdiepte
3,6 m
gemiddeld 3,1 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
14,1 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
8,7 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
14,9 µg/m³
11% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Verlicht
gemeente: verlicht
Groen binnen 500 m
61%
gemeente 52%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
44 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
97%
gemeente 93%
Hitte-eilandeffect
0,8–1,0 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
94%
gemeente 92%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
100%
gemeente 98%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
33%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
18%
gemeente 50%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
12%
gemeente 8%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 5%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 0%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
20
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
23
-18% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
0,0
0 inbraken
Gemeente
30
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Vernieling 17% 4
  • Diefstal uit auto 4% 1
  • Fietsdiefstal 4% 1
  • Openlijk geweld 4% 1
  • Mishandeling 4% 1
  • Leefbaarheid (overig) 4% 1

Per jaar

  1. 152021
  2. 172022
  3. 232023
  4. 282024
  5. 282025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Ruim voldoende Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Ruim voldoende
klasse 6 van 9, meting 2024
Score
4,03
−0,07 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
−0,02
meting 2022: Ruim voldoende
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,05

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,02 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom −0,01 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV −0,07 zwak
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen −0,03 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,02 voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−0,5 mm per jaar
gemeente −2,1 mm
Bodemdaling (ondiep)
+0,5 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
2 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,0%
zeer laag, gemeente 0,5%
Paalrot in 2050
0,0%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
1,0%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 152.500
Nettoarbeidsparticipatie
68%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
10%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
16,2%
aandeel personen (landelijk 20%)