Buurt Rozenburcht

Buurt in wijk Middelwatering West · gemeente Capelle aan den IJssel · Zuid-Holland

  • 352 woningen
  • 745 inwoners
  • gem. bouwjaar 1996
  • gem. WOZ € 474.000

Wonen in Rozenburcht: deze buurt in de gemeente Capelle aan den IJssel telt 352 woningen, 745 inwoners en 345 huishoudens. De woningen in Rozenburcht zijn vooral van het type appartement (71%) en tussenwoning (19%), gebouwd vooral in de periode 1990-2009 (80%) en met 65% koopwoningen en 35% huurwoningen. De gemiddelde WOZ-waarde is € 474.000. Van de woningen met een geregistreerd energielabel heeft 68% label A of B; het meest voorkomende energielabel is A. De leefbaarheid scoort goed volgens de Leefbaarometer, het gemiddelde geluidniveau is 57 dB (druk) en de politie registreerde 24,2 misdrijven per 1.000 inwoners (landelijk 45,3). Een supermarkt ligt gemiddeld op 500 m, een basisschool op 1,0 km en 17% van de huishoudens heeft kinderen. Per woning in Rozenburcht vindt u op Huisleon de waarde-indicatie, het energielabel, de maandlasten, de leefomgeving en het actuele aanbod te koop en te huur.

Kaart

Grens volgens de CBS wijk- en buurtkaart 2024. Zoom in voor de afzonderlijke woningen; klik een woning voor de details. Open in de woningenkaart

Woningen in Rozenburcht

Woningen
352
adressen met woonfunctie (BAG)
Gemiddeld bouwjaar
1996
Gemiddelde woonoppervlakte
116 m²
Woningvoorraad (CBS)
352
2025

Woningtype

  • Appartement 71% 249
  • Tussenwoning 19% 67
  • Hoekwoning 10% 34
  • Vrijstaand 1% 2

Energielabel

  • A of beter 55% 195
  • B 13% 44
  • C 14% 51
  • D 6% 20
  • E 7% 25
  • F 3% 10
  • G 2% 7

Bouwperiode

  • 1945–1969 20% 69
  • 1990–2009 80% 281
  • 2010 en later 1% 2

Bewoners

Inwoners
745
1 januari 2025
Huishoudens
345
gem. 1,9 personen
Eenpersoonshuishoudens
38%
Nederland: 40%
Huishoudens met kinderen
17%
Nederland: 32%
Bevolkingsdichtheid
7.565
inwoners per km²
Oppervlakte
0,1 km²
waarvan 0,0 km² water
Geboren buiten Nederland
16%
Nederland: 16%
Personen in armoede
3%
Nederland: 3%
Bijstandsuitkeringen
13
per 1.000 inwoners · Nederland: 22
Nettoarbeidsparticipatie
55%
Nederland: 72%
Werknemers met vast contract
59%
Nederland: 56%

Leeftijdsopbouw

  • 0–15 jaar 7% 50
  • 15–25 jaar 3% 25
  • 25–45 jaar 11% 85
  • 45–65 jaar 18% 135
  • 65 jaar en ouder 60% 445

Herkomst

  • Nederland 75% 560
  • Europa (excl. Nederland) 7% 50
  • Buiten Europa 18% 135

Opleidingsniveau (15–75 jaar)

  • Basisonderwijs, vmbo, mbo 1 36% 150
  • Havo, vwo, mbo 2–4 29% 120
  • Hbo, wo 36% 150

Bron: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024. Herkomst volgens de CBS-indeling (geboorteland van de persoon of van de ouders); opleidingsniveau van 15- tot 75-jarigen; inkomen gestandaardiseerd voor de grootte en samenstelling van het huishouden; kleine aantallen worden door het CBS niet gepubliceerd.

Wonen en waarde

Gemiddelde WOZ-waarde
€ 474.000
CBS 2024
Koopwoningen
65%
Huurwoningen
35%
27% corporatie
Eengezinswoningen
29%
71% meergezins
Gebouwd in de laatste 10 jaar
1%
Onbewoonde woningen
2%
Nieuwbouw in het jaar
0
opgeleverde woningen

De WOZ-waarde is het gemiddelde van alle woningen in het gebied (waardepeildatum 1 januari van het jaar ervoor), geen marktwaarde van een specifieke woning.

Energie

Gem. stroomverbruik
2.180 kWh
per woning per jaar
Gem. teruglevering
140 kWh
zonnestroom per woning
Gem. gasverbruik
710 m³
per woning per jaar
Woningen met zonnepanelen
9%
Aardgasvrij
1%
Hoofdzakelijk elektrisch verwarmd
2%
Verwarming (WarmteAtlas)
99% cv
2022
Aardwarmtepotentie
Ongunstig
Slochteren-formatie

Verbruik is het gemiddelde van alle woningen met een aansluiting in het gebied (CBS); de labelverdeling staat bij "Woningen".

Voorzieningen en bereikbaarheid

Grote supermarkt
500 m
gem. afstand
Huisartsenpraktijk
200 m
gem. afstand
Basisschool
1,0 km
gem. afstand
Kinderdagverblijf
400 m
gem. afstand
Scholen binnen 3 km
13
Stedelijkheid
Zeer sterk stedelijk
2.538 adressen per km²
Auto's per huishouden
1,0
345 personenauto's
Bedrijfsvestigingen
75
waarvan 10 handel en horeca

Afstanden over de weg, gemiddeld voor alle inwoners van het gebied (CBS).

Leefomgeving: geluid, water, lucht, licht en groen

Gemiddeld geluidniveau (Lden)
57 dB
gemeente 53 dB
Woningen met wegverkeer boven 55 dB
65%
gemeente 28%
Woningen met treinverkeer boven 55 dB
0%
gemeente 1%
Woningen met vliegverkeer boven 48 dB
0%
gemeente 0%
Woningen met windturbinegeluid boven 40 dB
0%
gemeente 1%
's Nachts wegverkeer boven 50 dB
28%
gemeente 11%

Geluidniveau van de 352 woningen

  • 46–50 dB: rustig 14% 48
  • 51–55 dB: redelijk 24% 85
  • 56–60 dB: druk 39% 138
  • 61–65 dB: lawaaiig 23% 81

Overstroming

Woningen die kunnen overstromen
72%
gemeente 93%
Waarvan meer dan 0,5 m water
63%
Waarvan meer dan 2 m water
0%
Maximale waterdiepte
1,9 m
gemiddeld 1,5 m waar het overstroomt

Lucht, licht en groen

NO₂
17,9 µg/m³
100% boven WHO-advies (10)
PM2,5
9,3 µg/m³
100% boven WHO-advies (5)
PM10
16,1 µg/m³
100% boven WHO-advies (15)
Licht 's nachts
Verlicht
gemeente: helder
Groen binnen 500 m
52%
gemeente 54%

Geluid: RIVM-geluidkaarten (weg en trein 2020, vliegverkeer 2022, windturbines 2024), jaargemiddelde Lden per 10 m, bemonsterd op elk adres. Overstroming: LIWO (Rijkswaterstaat), kaart maximale waterdiepte; de diepte zegt niets over de kans. Lucht: RIVM jaargemiddelde concentraties op 25 m. Licht: RIVM lichtemissiekaart 2023. Groen: RIVM groenkaart 2022, aandeel groen per 500 m. Zet de geluidkaart aan op de kaart hierboven.

Klimaat en veiligheid

Gevoelstemperatuur op een hete dag
46 °C
extreme hittestress
Woningen met extreme hittestress (41 °C of meer)
100%
gemeente 89%
Hitte-eilandeffect
1,2–1,4 °C
gemiddeld warmer dan het buitengebied
Woningen met een koele plek binnen 300 m
100%
gemeente 85%
Woningen met middelgrote of grote overstromingskans
0%
gemeente 0%
Droge verdieping bij de zwaarste overstroming
97%
Woningen met grotere kans op grondwateroverlast in 2050
38%
gemeente 18%
Woningen met een regenstroombaan langs het huis
9%
gemeente 7%
Woningen in de magneetveldzone van een hoogspanningslijn
0%
gemeente 0%
Woningen binnen 1 km van een windturbine
0%
gemeente 3%

Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): gevoelstemperatuur en hitte-eiland 2022, koele plekken, plaatsgebonden overstromingskans (minstens 20 cm water), droge verdiepingen, kans op grondwateroverlast 2050 (hoog scenario), stroombanen bij 70 mm neerslag per uur; per woning bemonsterd. Hoogspanning: RIVM Netkaart met rekenafstanden. Windturbines: RIVM. Zet de hittekaart aan op de kaart hierboven.

Veiligheid

Misdrijven per 1.000 inwoners
24
sep 2025 – aug 2026
Geregistreerde misdrijven
18
+6% t.o.v. het jaar ervoor
Woninginbraken per 1.000 woningen
8,5
3 inbraken
Gemeente
47
per 1.000 inwoners
Nederland
45
per 1.000 inwoners

Soorten misdrijven (laatste 12 maanden)

  • Woninginbraak 17% 3
  • Bedreiging 6% 1
  • Mishandeling 6% 1

Per jaar

  1. 132021
  2. 102022
  3. 92023
  4. 112024
  5. 192025

Bron: politie, geregistreerde misdrijven per gebied (CBS/politie open data, maandcijfers). Per 1.000 inwoners op basis van het inwonertal van het gebied; niet elk misdrijf wordt gemeld.

Leefbaarheid

Goed Leefbaarometer 2024

zeer onvoldoendeuitstekend

Leefbaarheid
Goed
klasse 7 van 9, meting 2024
Score
4,18
+0,08 t.o.v. het landelijk gemiddelde
Sinds de vorige meting
+0,02
meting 2022: Goed
Gemeente
Ruim voldoende
score 4,05

Vijf dimensies, afwijking van het landelijk gemiddelde

  • Fysieke omgeving groen, water, bebouwing, geluid +0,01 voldoende
  • Woningvoorraad type, bouwjaar, eigendom +0,01 voldoende
  • Voorzieningen winkels, scholen, zorg, OV +0,04 ruim voldoende
  • Sociale samenhang bevolkingsopbouw, verhuizingen −0,01 voldoende
  • Overlast en onveiligheid criminaliteit en overlast +0,03 voldoende

Bron: Leefbaarometer 3.0 (Ministerie van BZK, CC0), tweejaarlijkse schatting op basis van ruim honderd kenmerken; de score drukt uit hoe bewoners de leefbaarheid gemiddeld waarderen. Negatief = onder het landelijk gemiddelde.

Bodem en fundering

Bodemdaling (totaal)
−2,2 mm per jaar
gemeente −2,5 mm
Bodemdaling (ondiep)
−1,2 mm per jaar
veen en klei die inklinken
Verwachte daling tot 2050
4 cm
hoog scenario
Woningen met risico op paalrot
0,1%
zeer laag, gemeente 0,5%
Paalrot in 2050
0,1%
hoog scenario, drogere zomers
Verschilzetting in 2050
0,4%
woningen op staal met risico

Bron: Klimaateffectatlas 2026 (CC BY 4.0): bodemdaling uit satellietmetingen (Bodemdalingskaart), funderingsrisico per buurt (Deltares/KCAF, aandeel woningen met houten palen of op staal dat risico loopt). Een buurtgemiddelde, geen uitspraak over één woning.

Inkomen en werk

Mediaan vermogen huishoudens
€ 339.300
Nettoarbeidsparticipatie
55%
van 15 tot 75 jaar
Zelfstandigen
20%
van de werkzame bevolking
Hoogste 20% inkomens
22,1%
aandeel personen (landelijk 20%)